26

Odp: Atari 7800 PRO System Keyboard

No i topik zboczył z kursu i zrobił się dyskusją o gustach :) Ale też wtrącę swoje 3gr.

Dziwny zarzut ze wycofano się z projektów rozwoju 8 bit kiedy nadchodził czas 16bit. Może i szkoda, ale to normalna rzecz
i dla firmy wręcz konieczna.

Rysunki koceptów nawet nawet, wzornictwo niezłe, ale rzeczywiście nowoczesne jak na lata 70 a nie 80 czy 90 :> Z resztą jak już zauważono gusta bywają różne i ciężo o nich dyskutować.

Ja osobiście jestem przyzwyczajony do wzornictwa ST/XE. Po prostu pierwszym moim kompem (1991r) było ST, ale też wcześniej spotykałem u kumpli czy w rodzinie PEWEXowe 8bit jedynie w formie  XE. Do roku 1995 XL widziałem chyba tylko u jednej osoby :) Dlatego też wzornictwo XL wówczas (i chcąc nie chcąc i dziś) wydawało mi się mocno przaśne, mało eleganckie i przestarzałe.

Obudowa ST/XE świetnie wygląda zarówno w 8bit jak i 16. Zgadzam się również z Adamem, ikony przy portach to strzał w 10. Są świetne czy to na obudowie czy jako rycina w manualu czy efekt w Sono :)

Amiga ładna? Grrr :> O ile sam komputer technicznie bił ST o 2 długości i można powiedzieć o nim prawie wszystko
to z pewnością nie można powiedzieć o niej, że jest ładna :) Ani jej obudowa ani jej graficzny intreface. Do tego dochodzi
potężny zew. zasilacz i o ile pamiętam spory zew. modulator. Zaiste specyficzny kanon piękna ;)

Sama Coupe chyba nie widziałem w pracy, ani nie miałem go w rękach. Swego czasu było go jednak pełno w prasie w postaci reklam. I zawsze się zastanawiałem co to za dziwactwo zarówno pod względem wyglądu jak i parametrów tech. żeby w latach '90 wypuszczać 8bit jakiegoś kolona ZX'a ? Cen nie pamiętam, ale pamiętam wyraźny przekaz że to jest konkurent ST i Amigi.  To nie mogło się udać :)

Atari Falcon 030 14MB+SD16GB; Atari TT 030 4MB ST-RAM, 64 MB TT-RAM; Atari 1040 STFM; Atari 1040 STE 4MB+NetUsbee+UltraSatan; Commodore 64+1541-II+XE1541; Atari 65 XE+CA-2001+Ultimate 1MB+Side2;  P166MMX+GUS.

27

Odp: Atari 7800 PRO System Keyboard

Wracając zatem do tematu:

Wydaje mi się, że to SIO w klawiaturze do 7800 to jakiś hoax. W tym linku - wywiadzie który podałem wcześniej jest na dole lista zrealizowanych koncepcji i klawiatura ma status "not realized". Sądzę, że była to jakaś wczesna wersja, może tylko z umieszczonym dla picu gniazdem, jakiś nieukończony prototyp, który nie wszedł ani do produkcji, ani w nawet zaawansowaną fazę realizacji. Powiedzmy "model" testowo-produkcyjny. Przygotowano obudowę z dziurą pod gniazdo, a strona elektryczna może była dopiero w fazie koncepcji.

28

Odp: Atari 7800 PRO System Keyboard

O Amidze jeszcze - 500ka wyglada jak dla mnie "w miarę ładnie". A w miarę ładna dziewczyna? Czyli jaka? W miarę, nie piękność :) - ale na pewno nie jakaś odpychająca, - "OBLECI". Z amiga podobnie.

29

Odp: Atari 7800 PRO System Keyboard

erOS napisał/a:

O ile sam komputer technicznie bił ST o 2 długości

Uuu stary, tutaj? :D Wspołczuje Ci, teraz sie zacznie :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

30

Odp: Atari 7800 PRO System Keyboard

wieczor napisał/a:
erOS napisał/a:

O ile sam komputer technicznie bił ST o 2 długości

Uuu stary, tutaj? :D Wspołczuje Ci, teraz sie zacznie :D

E tam, trochę prawdy w tym jest, jak miałem Amigę 1200 to sroga zima była i bardzo sobie chwaliłem podgrzewacz stóp dołączony do Amigi.

Ostatnio edytowany przez Jarkeczek (2014-05-23 13:20:03)

Zaczęło się od Atari 65XE+LDW2000, potem Atari 1040STE, Amiga 1200, Atari Portofolio, morze blaszaków, GBA,PS1, 2, 3....

a teraz:Atari STez Ultrasatanem,  Atari 65XE+Ultimate1 + SIDE2+ SIO2SD + 1050+LDW Super 2000

31

Odp: Atari 7800 PRO System Keyboard

Hie hie hie :)
Oj zaraz się tutaj zacznie.