1

Temat: Atari FTP - call for help!

Witamy                                                                                                                                                                                                                                                                   

Wszyscy znaja ftp.atari.art.pl ...                                                                                                   

Staramy sie aby byl to centralny punkt archiwow Atari w Polsce i na swiecie.                                                         
Juz w tej chwili jest to jeden z najwiekszych (o ile nie najwiekszy) serwer                                                           FTP poswiecony tematyce Atari.                                                                                                                                                                                                                                           

Mamy ponad 41GB atarowskiego i 'okolo-atarowskiego' stuffu w tym:                                                                     
                                                                                                                                     
- oficjalne mirrory Fading Twiglight i No Fragments                                                                                 
(mamy szybciej ten stuff niz ich matczyne serwery - dzieki dobrej znajomosci z McLaserem)                                             
- mirror ASMA, mody i mp3 nectarynkowe                                                                                               
- zdjecia i filmy z prawie wszystkich polskich i zagranicznych atarowskich zlotow                                                     
- dema, stuff ze zlotow, kolekcje Nira Dary'ego                                                                                       
- glowne distro Vascowej kolekcji Atari Forever                                                                                       
oraz                                                                                                                                 
- chiptunes.org i remix.kwed.org (ponad 5GB konwersji w mp3)                                                                         
- ftp.klosz.art.pl (wybrane katalogi)                                                                                                 
- cale HVSC                                                                                                                           
- CAS archive Strykera                                                                                                               
- kolekcja Falcon Demo Mania                                                                                                         
- music-dyski w mp3 m.in. autorow: Mad Max, Greg, Xtd                                                                                 
- archiwum modulow z duzego Atari                                                                                                     
                                                                                                                                     
Wszystko pieknie i ladnie ale jest jeden problem - serwer jest hostowany na                                                           
uczelnianym serwerze. Tzn wspoldzielimy zasoby z zasobami uczelni. Niby nic                                                           
- a jednak. Nie jest to za dobrze widziane przez wladze uczelni. Dlatego                                                             
chcemy 'pojsc na swoje' i zrobic dedykowany serwer tylko dla                                                                         
FTP.ATARI.ART.PL. Niestety - uczelnia kasy na to nie da ... ani sprzetu.                                                             
Pisalismy do atari.com - olali nas :(                                                                                                 
                                                                                                                                     
Dlatego zwracamy sie do Was ... jesli chcecie by serwer atari.art.pl                                                                 
pociagnal dalej i rozwijal sie - potrzeba wsparcia w postaci sprzetu. Lacze                                                           
mamy dobre ... obserwowane ostatnio niskie transfery wynikaja tylko i                                                                 
wylacznie z tego dzielenia zasobów z serwerem uczelnianym.                                                                                                                                                                                                                 

Jesli ktos z was moze darowac uczelni jakis sprzet ... lub chociaz sprobowac                                                         
podrazyc temat u swojego pracodawcy/mocodawcy/whatever/ lub w jakikolwiek inny sposob nas wspomoc
to piszcie na azbest[at]pigwa(dot)net albo mikey[at]scene(dot)pl                                                                                                                                                                                                                                                     

W zamian oferujemy jedynie wzmianke na stronie serwera "Site sponsored by: nazwa + logo" i informacje o profilu firmy.                                                               
Zadne komercyjne reklamy niestety nie wchodza w gre.                                                                                 
                                                                                                                                     
Z gory dzieki za jakikolwiek support.                                                                                                 
                                                                                                                                     
Signed: Atari FTP admins.

2

Odp: Atari FTP - call for help!

Jak to 'darowac uczelni' ?
Zasadniczo, napiszcie czego wam potrzeba. Bo np dyskow pare GB pewnie nie chcecie :)
I czy mozna tez wspomoc akcje finansowo? Bo z resztek porzadnego serwera nie uzbieracie...

: 404. Stopka not found

3

Odp: Atari FTP - call for help!

Darowac czyli przekazac. Nie wiem jak to okreslic. Na tej zasadzie dostajemy rozne maszyny SGI itp. Po prostu jakas firma chce poczuc sie czasem mecenasem sztuki i nauki i przekazuje bezplatnie jakis hardware, czesto ze wskazaniem oczekiwanego przeznaczenia.
Cos takiego mialoby racje bytu w naszej sytuacji.

A czego potrzeba? Nie sklamie jesli powiem, ze wszystkiego. Oczywiscie rzeczy typu stacje dyskietek czy tez tasmy SCSI/IDE to przesada, ale dyski -- nawet te male -- jak najbadziej mile widziane. Zawsze moga posluzyc jako backupy, na logi itp.

Poza tym czesc obecnych serwerow ma dyski na wyrost (36GB w firewallu to chyba lekka przesada, prawda?), mozna by dokonac malej podmiany (o ktorej nie musza wiedziec wszyscy).

Nie ukrywam, ze najmilej byloby dostac gotowy serwer z najwyzszej polki ale... nie oszukujmy sie -- to raczej niemozliwe...

Jesli chodzi o finanse, to z cala pewnoscia tak. Szczerze mowiac nie bralem tej opcji wczesniej pod uwage. Jesli bylby ktos zainteresowany to prosze o indywidualny kontakt poki nie wymyslimy z Mikeyem formalnej drogi dla takiej operacji.

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie.
Azbest

PS. Jeszcze jedno -- jesli ktos pracuje w jakiejs duzej korporacji (ogolnie znanej) i chce nam pomoc, to bardzo ucieszyly by nas wszelkie pisma... ze tak powiem "partnerskie" czy tez "wspomagajace". Wiecie jak to jest, jak szef zobaczy pismo "IBM przekazuje sprzet..." (nawet jesli to bedzie podkladka pod mysz) to od razu dostanie malpiego rozumu i zgodzi sie na wszystko... a jesli nawet nie na wszystko to na wiele...

4

Odp: Atari FTP - call for help!

Ja moge pare PLN dorzucic, niestety pracuje w budzetowce, a ta raczej nie jest sklonna do dotacji :/

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Atari FTP - call for help!

Hmm. Ja z kolei pracuje w KŚ jak pewnie pare osób wie. Niestety jestem za cienki na to żeby coś takiego załatwić... Poza tym nie mam idei jak by to ugryźć.
Ale moje pytanie jest inne. Jakiego typu sprzęt przewidujecie jako serwer? Czy to ma być jakiś serwer-serwer czy po prostu komp złożony z części? I jakiej mocy części? Napiszcie jakieś konkrety, bo chętnie pomogę, ale nie wiem czego oczekujecie.

6

Odp: Atari FTP - call for help!

Lewis, jak wyzej: przyda sie prawie wszystko. Jesli bedzie nowe/dobre to znajdzie miejsce w serwere, jesli nie to byc moze uda sie podmienic na cos innego/lepszego. Oczywiscie nie bede ukrywal, ze najmilej widziane beda urzadzenia SCSI ale coz...kazdy wie, ze sa drozsze.
Planujemy zeby to nie byl zwykly pecet ale bez Waszej pomocy na planach co najwyzej sie moze skonczyc. Od Was zalezy czym to bedzie (lub czym nie bedzie).

Przyda sie kazda pomoc. A co do KS - to akurat plus w tym wypadku. Szef ucieszy sie i przyklasnie jesli "Wydawca miesiecznika informatycznego" (miesiecznik?) cos przekaze (chocby myszke) -- takie gesty sa zawsze mile widziane. Chyba sporo z Was ma szefow i wie 'jak to dziala'... (na zasadzie "Windows jest *dobry* bo ma 'wsparcie' i jest 'markowy'")

7

Odp: Atari FTP - call for help!

eru powiedzial "Jak to 'darowac uczelni' ?"

azbest nie zrozumial.   - Jak to uczelni ???

ja tez na sciepe sie dorzooce, ale nie uczelni tylko wam chlopaki - przeca pisaliśta, ze chcecie isc na swoje...

podajcie jakis nr konta i tyle,  dely by jakąś propagande może zapodał (też by było dobrze) i moze na cos się uciuła.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

8

Odp: Atari FTP - call for help!

Rzeczywiscie -- nie zrozumialem. Oczywiscie, ze sprzet bedzie nasza (atarowcow) wlasnoscia. Jesli uczelnia wykopie nas to my zabieramy serwer, rzecz jasna.

Jesli chodzi o numer konta, to here you are:
- "tradycyjny": 1050 1940-2267 521066 ING Bank Slaski, o/Elblag.
- IBAN: 39 1050 1940 1000 0022 6752 1066
Prosze tylko o opis w stylu "ATARI-ODKOGO-tutajcosiechce"

Ze wszystkich wplat rozlicze sie sumiennie i pelen wykaz umieszcze gdzies na stronie/ftp do wgladu.

9

Odp: Atari FTP - call for help!

Azbest: OK juesej, ale warto by bylo obrac jakis kierunek. Bo na przyklad ktos rzuci jakiegos procka intela, a drugi plyte pod AMD i bedzie kiszka, bo nic sie nie da z tego zlozyc... I o to mi chodzi...

10

Odp: Atari FTP - call for help!

Lewis, kumam. Ale... jak sie ma wybor to zawsze mozna cos wymodzic, gorzej jak sie nie ma zadnej czesci.

Nie chce wywolywac zadnych wojen AMD vs Intel itd itp. W domu mam i Intela i Amd i Via Ezra. I jestem ze wszystkiego zadowolny.

Z powodu niskiej emisji ciepla, jesli pozwolicie, bede sklanial sie ku intelom.

Tak wiec obieramy kierunek: intel + scsi.

Tylko prosze, nie kazcie mi teraz deklarowac jakiego procesora/plyte chce (wszak intel znany jest ze swojego szerokiego spektrum podstawek) -- zlozcie deklaracje, ze cos konkretnego jestescie w stanie zalatwic, a ja wtedy wezme to pod uwage.

Na razie ta dyskusja jest czysto akademicka...

Poza tym, tak miedzy nami -- najwazniejsze i tak sa w gruncie rzeczy dyski twarde SCSI. W tej chwili ftp ma ponad 41GB wiec w gre wchodzi przynajmniej pojedynczy dysk 72GB. Ale...  Jesli to ma byc bezpieczne to trzeba postawic mirror (2x72GB) albo RAID5 (3x36GB)...

11

Odp: Atari FTP - call for help!

a na kiedy jest to potrzebne keidy chcecie sie odlaczyc od uczelni ? (dali jakis termin ?) codo pomocy moge wspomoc finansowo ale gdzies dopiero na przelomie maja lub czerwca :( zucajac pare zł ok. 200..

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: Atari FTP - call for help!

Chcemy sie odlaczyc mozliwie szybko ale nie wczesniej niz skompletujemy nowy serwer (co jest oczywiste). Terminu nie dali, ale im szybciej tym lepiej.

Kazda pomoc jest mile widziana, zarowno teraz jak i pozniej, juz po postawieniu (miejmy nadzieje) nowego serwera -- rozbudowywac wszak trzeba...

13

Odp: Atari FTP - call for help!

Kurde - chciałbym pomóc, ale nadal nie za bardzo wiem jak... :(

I Ty zostaniesz big endianem...

14

Odp: Atari FTP - call for help!

Miker: alez to proste
1. sprzet (obudowy rackowe, plyty glowne, procesory, dyski twarde, kontrolery, pamieci, streamery [wiecej chyba nie potrzeba, prawda?])
2. hm... kasa.
3. pisma promujaco-polecajace (o tym bylo wczesniej) z duzych instytucji i firm
4. dobre checi! :)

Rozumiem, ze punkt 3 moze byc malo zrozumialy... Niestety takie jest zycie, ze o racji bytu czegos nie decyduje zdrowy rozsadek tylko pieczatki i nazwy duzych, znanych firm. Nie trzeba nawet nic przekazywac, wystarczy info ze podoba sie ten pomysl itd itp. Koloryzujac, pozwolcie ze przedstawie dwie scenki, ktore byc moze pozwola wam nieco zrozumiec o co chodzi:

pracownik1: sefie, mogie postafic serfer? no, taki dla lutkow coby mogli se costam posciangac? bedzie stalo w naszej serferofni i zarlo nas pront ale to chyba nie robi problemu, co sefie?

pracownik2: dzien dobry. dostalem wlasnie kolejna porcje korespondencji dotyczacej serwera o ktorym rozmawialismy w zeszlym tygodniu. tym razem wsparcie i pomoc deklaruje redakcja Wiadomosci TVP1, IBM Polska, Urzad Skarbowy w Warszawie i SONY Polska. Oprocz tego sprzet przekazal wydawca miesiecznika Chip (Vogel Publishing), ATM sp. z o.o., Intel Polska oraz Zaklady Energetyczne. Ponadto z calej Polski naplywaja pieniadze od osob prywatnych. Jak widac, projekt cieszy sie duzym zainteresowaniem co z pewnoscia przyniesie duze korzysci dla uczelni.

15

Odp: Atari FTP - call for help!

No to uwaliles sprawe, Azbest. Bo myslalem, ze wspomoge plyta pod AMD lub samym prockiem AMD :) Jak bede mial jakies konkrety to sie odezwe.

16

Odp: Atari FTP - call for help!

To ja dodam ze poslalem info na atari age. Sink or swim. Zobaczymy co z tego wyniknie.

BTW; sprawami organizacyjno/biurokratycznymi zajmuje sie azbest jako ze on jest na miejscu na uczelni. Ja jestem tylko szara emin.... :) znaczy sie adminem szarym jestem. ;)

17

Odp: Atari FTP - call for help!

Sprawa jak widze kompletnie przyschla. A szkoda. Z drugiej strony -- nie powinno mnie to specjalnie dziwic przeciez -- w koncu kazdy ma swoje zycie.

Ci ktorzy zlewaja sprawe proszeni sa o zaznaczenie odpowiedniego punktu w ankiecie. Pozostali takze.

Na ta chwile jedynie kilka osob zadeklarowalo chec przekazania kasy, jest jeden 'inwestor strategiczny' oferujacy hardware (ale o tym na razie sza).

Ogolnie mowiac: wszystko w Waszych rekach. Ja sie z cala pewnoscia doloze, jednakze nie stac mnie na kupienie calego serwera... Ci ktorzy chca to zrozumiec, zrozumieja. Pozostali... Ich wybor.

Koledzy, nie chce marudzic za bardzo ale... prosze, zadeklarujcie sie czy dajecie cos (co?) czy olewacie sprawe. Chcemy wiedziec na czym stoimy.

Pozwolilem sobie zebrac w mala liste osoby 'chetne' (lub tez sprawiajace wrazenie 'chetnych') tutaj: http://pigwa.net/ftp/ -- jesli ktos tam jest a nie czuje sie 'na silach' prosze o kontakt.

18

Odp: Atari FTP - call for help!

Na foreverze rozdalismy z Vaskiem pare(nascie) egzemplarzy tej naszej 'odezwy' w wersji angielskiej. Miejmy nadzieje ze pojedzie w swiat .... i ze ktos sie odezwie.

19

Odp: Atari FTP - call for help!

poszukam troche sprzetu scsi po kolegach.moze cos da sie ustukac takze i z gotówki...Idea spoko.

gep/lamers^dial

20

Odp: Atari FTP - call for help!

Jesli chodzi o numer konta, to here you are:
- "tradycyjny": 1050 1940-2267 521066 ING Bank Slaski, o/Elblag.
- IBAN: 39 1050 1940 1000 0022 6752 1066.

te Azbest zapodaj jeszcze dane na kogo jest te konto bo wyslalem matke do banku to powiedzieli ze trzeba miec jeszcze te dane.....

"wszystko się kiedyś kończy......."

21

Odp: Atari FTP - call for help!

Żebym k**** nie był bezrobotny, to bym parę groszy dorzucił... Jak coś się u mnie w tym temacie zmieni, to możecie na mnie liczyć.

22

Odp: Atari FTP - call for help!

Nie, no ziomy sie spisali na medal...
Stryker i Vasco sa do tej pory jedynymi osobami, ktore pomogly. Wielkie Dzieki!

23

Odp: Atari FTP - call for help!

No ja czekam na te dane o koncie, w mBanku musze podac imie/nazwisko odbiorcy.
Stryker prosil 2 tygodnie temu.

: 404. Stopka not found

24

Odp: Atari FTP - call for help!

Eru: aha... no stryker prosil to mu odpowiedzialem. Jesli inni tez sa zainteresowani to prosze bardzo :)

Konto:
numer "tradycyjny": 1050 1940-2267 521066 ING Bank Slaski, o/Elblag.
numer "nowy" IBAN: 39 1050 1940 1000 0022 6752 1066.
Wlasciciel konta: Mil/owan Odya (znaczy ja - Milosz :)

25

Odp: Atari FTP - call for help!

No to poszedl maly transferek.
Powodzenia :)

: 404. Stopka not found