1

Temat: stacja XF551 modyfikacja

Witam w magazynie w pracy kolega znalazł stacje XF551 bajer polega na tym ze firma nie związana z tematem atari, nie wiadomo czyje to było. Dostałem ja i zacząłem konserwować. Na załaczonym obrazku jest widoczna jakaś modyfikacja na płycie, co to?

Ostatnio edytowany przez secon (2013-09-26 10:49:37)

Post's attachments

xf551.jpg 75.7 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: stacja XF551 modyfikacja

Jakies obejście w zasilaniu... poka fotke drugiej strony... moze jakis element padł i dali zwore...

"wszystko się kiedyś kończy......."

3

Odp: stacja XF551 modyfikacja

Zmienili tylko stronę, w którą jest ON. Tam gdzie było OFF, jest ON. Możliwe, że styki są uszkodzone w przełączniku, a może był jakiś inny powód... Np. przyzwyczajenie użytkownika itp.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

4

Odp: stacja XF551 modyfikacja

To wygląda na  fabryczne. Partia przełączników miała odwrotnie wygięte nogi i działały przeciwnie do oznaczeń na obudowie .

5

Odp: stacja XF551 modyfikacja

z drugiej strony są piny od wyłącznika oraz piny od dużego tranzystora który jest przykręcony do radiatora i ta zwora do niego tez prowadzi.

ps. w sumie niezły prezencik dostałem bo oprócz stacji jakiś zasilacz do atari nie wiem od jakiego oraz od amigi który oddałem już.

6

Odp: stacja XF551 modyfikacja

To nie tranzystor. to prostownik Graetza, cztery diody.