51

Odp: Atari 65XE - nie wczytuje kaset

Zenon/Dial napisał/a:

Diabeł tkwi w szczegółach.... Jest jeszcze jedna opcja. TV lub monitor którego używasz ma negatywny wpływ na prawidłową pracę. Wbrew pozorom to możliwe. Niedawno przez GG pomagałem uruchomić magnetofon komuś w podobnej sytuacji do Twojej. Co prawda uruchamiał przerobiony magnetofon na Turbo, pomogło podłączenie innego TV do zestawu. Do dziś nie mam sygnału by coś szwankowało.

To u mnie, ale tylko blizzard glupial, normal wczytywalo bez problemow, ale co sie naklalem to moje ,od siebie dodam ze warto tez pasek wymienic. Koszt groszowy a na pewno nie zaszkodzi w tak leciwym sprzecie.

Zreszta ,procedura serwisowa: obejrzec czy nic nie jest wylamane,pekniete itp, czy nie bylo "grzebane" w srodku, (nowe luty inne od firmowych itp),potem wymienic paski napedowe, wyczyscic glowice i walek dociskowy gumowy,(izopropanolem albo czystym spirytusem),nagrac cos z Atari na nowej kasecie dluzszego niz kilka blokow (pozwoli to odkryc jesli wystepuja nierownosci w torze przesuwu tasmy ,czy dziala zapis i czy glowica jest w porzadku) bo na 2-3 blokach ciezko to wylapac a wiadomo ze Atarka jest dosyc czula na wczytywanie z magnetofonu. Jesli wczytuje wczesniej zapisany program to znaczy ze magnetofon jest w porzadku i co najwyzej jest przestawiona glowica i dlatego nie wczytuje innych kaset.  Jesli dalej nie wczytuje to juz inna bajka. Ale te rzeczy robi sie na poczatku.Pozwala to zawezic pole do poszukiwań i gdybań.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2008-06-28 23:32:05)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

52

Odp: Atari 65XE - nie wczytuje kaset

U mnie jeszcze gorzej. Po wmontowaniu płytki z Blizzardem wogle nic się nie chciało wczytać ani w normalu ani w Turbo. Magnetofon również nie zapisuje w żadnym z tych systemów. Teraz czyta tylko w Turbo. (nie zapisuje w żadnym) Testowałem 2 i 3 układ, który jest w atariki. Jutro zbuduję jeszcze pierwszy układ ten z układem 7400 i tranzystorami. Napisz jaki układ zastosowałeś w swoim magnetofonie i czy coś w nim modyfikowałeś ? Użytkownicy na forum sugerowali mi że to problem z ekranowaniem. Ekranowanie nie pomogło więc muszę pokombinować z układem. Może rzeczywiście problem tkwi tylko w zakłóceniach lub w zbyt dużym wzmocnieniu.