Temat: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Tak sobie dzisiaj przegladam strone z ogloszeniami motoryzacyjnymi na stronie Londynek.net i moim oczom ukazuje sie takie ogloszenie"
" audi a8 3.0 TDI QUATRO 19 FELGI W LONGU PEUNA OPCJA 1 WLASCICIEL STAN BARDZO DOBRY I TEHNICZNIE TESZ NAV DEB RADIO TELEFON   TYLNE KURTYNY TYLNE FOTELE PSZESUWAJOM SIE WIENCEJ INFO PROSZE DZWONIC TEL ......"

I tak sie zastanawiam, czy to dysleksja czy po prostu glupota.
Ja mieszkam po za polska juz 10 lat, ale taka degradacja ortograficzna jeszcze mnie nie zlapala.

BTW. Fajne autko tylko ze 5 lat i juz ponad 130 tys mil przejechane, czyli lekko sie nie pyli.

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

A jak inaczej napiszesz, że tylne fotele przesuwają się więcej niż tylne kurtyny? ;P

Ale nie szukaj daleko. Na tym forum też jest paru takich.

3

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

No tesz by siem kilku znalazuo ;)

4

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Dwie rzeczy:

1) głupota
2) "szpan" w najgorszym wydaniu, obcego języka się jeszcze nie nauczył, ale swojego już zapomniał.

Jakby nie patrzeć to drugie z pierwszego wynika.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

5

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Eeee tam, marudzicie. Mógł przecież napisać "tylnie".

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

6

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Nie wiem czy zauważyliście ale jakoś w ofertach sprzedaży samochodów "chamulce", "sprenrzyna","bierznik" "warzny pszeglont" są dosyć popularne i to nie tylko wśród emigrantów, sam pamiętam aukcje 126p do KJS'ów z której treścią miałem problemy, po prostu tak nasiane błędami że się tego czytać nie dało, druga sprawa że to lenistwo ludzkie, mi też się zdarzają błędy, przecież są zaraz podświetlane na czerwono, od razu je poprawiam bo mnie to drażni, ale jak widać nie które osoby mają to w poważaniu :)

7

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

...Alpo urzywajom internet eksprolera i nic im siem nie podświetlą, a wklejenie do Worda to jest już zbyt ciężką techniką do ogarnięcia.

___
Press play on tape...

8

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Ależ podświetlą, podświetlą, już od dawna podświetlają się właściwie wszędzie, to system kontroluje nie program

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

9

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

To efekt globalnego ogłupiania. :)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

10

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Ja rozumiem, ze moze ludzie uzywaja angielskiego windows'a (chciaz z doswiadczenia wiem, ze raczej zadko), ale pisanie "tesz" to juz lekka przesada. Systemy serverowe windows'a jak i Linux/Unix w poprzednich latach nie posiadaly wersji polskich, ale to nie znaczy, ze pisalo sie jak dyslektyk. Ja wiekszosc czasu pracuje na angielsko-jezycznych systemach (czesc systemow/aplikacji nigdy nie miala polskich tlumaczen) i za kazdym razem staram sie pisac gramatycznie, a kazdy ortograf jest dla mnie czyms za co sie wstydze. Ale moze to tylko ja i moje ego ...

Po drugie, jak ja bym zamieszczal ogloszenie ktore bedzie czytac 100 a moze wiecj ludzi to bym chcial napisac to jak najbardziej poprawnie a siac wioche. To raczej stawia sprzedajacego w zlym swietle.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2013-06-25 10:17:38)

11

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Takie same 'kfiatki' widuję na allegro u sprzedawców z Polski, również w kategorii Komputery.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

12

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

ewidentnie to wina PiS-u

gep/lamers^dial

13

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Ja się nie dziwie, bo czasem jak słyszę Polaków na ulicach i w autobusach to się robi przykro. Tak to jest wina Pisu.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

14

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

"i cyklistów"...że użyję ładnego starego słowa.

15

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Jest jeszcze jeden myk, człowiek czytając utrwala to co widzi, przynajmniej ja tak mam, gdy nie miałem internetu nie czytałem za wiele wspaniałych ortów, odkąd mam internet wydaje mi się że robię coraz więcej ortów, więc czytając tych analfabetów sami się nimi stajemy, to takie moje głupkowate przemyślenia ;)

16

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

i matury po 'reformie' Giertycha

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

17

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Matura nie czyni człowieka osobą pięknie piszącą po Polsku jak i pięknie się wypowiadającą więc reforma jednego z inteligentniejszych inaczej polityków raczej nie robi różnicy, dla mnie to tylko głupi papierek wymagany przez pracodawców.

18

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Iron napisał/a:

Jest jeszcze jeden myk, człowiek czytając utrwala to co widzi, przynajmniej ja tak mam, gdy nie miałem internetu nie czytałem za wiele wspaniałych ortów, odkąd mam internet wydaje mi się że robię coraz więcej ortów, więc czytając tych analfabetów sami się nimi stajemy, to takie moje głupkowate przemyślenia

Dokładnie. To jest zaraźliwe.:)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

19

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Dawniej czyniła, no pewnie że nie w każdym przypadku w kategoriach 'pięknie', ale przynajmniej w dużej mierze poprawnie.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

20

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Iron napisał/a:

Matura nie czyni człowieka osobą pięknie piszącą po Polsku

Wlasnie, nie czyni. A powinna. Moze nie pieknie po polsku ale na pewno z lepsza ortografia. Masz ci reforme.

Rozwalenie podstawowek (skrocenie podstawowych osmiu klas) dorzucenie gimnazjow (po ciul?) i skrocenie liceow jest temu winne. Przeciez najwiecej wszelkiej masci wypracowan pisalo sie w LO.

21

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Bo teraz dzieciaki się nie uczą...one nabierają kompetencji !!!

22

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

BartoszP napisał/a:

Bo teraz dzieciaki się nie uczą...one nabierają kompetencji !!!

W kopiowaniu informacji z internetu do zeszytu, może się myle bo za moich czasów tak nie było ale wydaje mi się że to teraz powszechna praktyka w edukacji, pod warunkiem że to edukacją w ogóle można nazwać

23

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Pod warunkiem że jako internet rozumiesz Wikipedię.

"tatusiu zobacz, narysowałam tobie takie same coś jak na twojej koszulce" 
https://github.com/willyvmm/mouSTer
jmp $e477

24

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

wina także wynalazków pokroju Wikipedii

gep/lamers^dial

25

Odp: "Ojczyzna, Polszczyzna ..."

Iron napisał/a:

W kopiowaniu informacji z internetu do zeszytu,

Kiedys tez sie korzystalo z gotowych rzeczy. Np. z roznego rodzaju opracowan, streszczen itp. Jednak nie robilo sie tego za pomoca ctrl+c - ctrl+v TYLKO PRZEPISYWALO. No i trzeba bylo samemu wyszukac informacje (a nie wkleic fraze w wyszukiwarke). Przynajmniej czlowiek, podczas tej czynnosci, mogl cos przyswoic. A teraz? Ctrl+C/V, ortografie zalatwia Word i voila, praca przygotowana.