26

Odp: tmc za mało nam...

To przyznam sie, ze dawno temu mialem pomysl pisania swojego programu muzycznego z trybem tekstowym 40x40. Font 8x5 + puste linie. Organizacja pamieci normalna + trzeba odpalic DLI. Ew. znaki 8x6 bez pustych linii.

To znaczy jak? (Sorry. 6 lat temu może bym skumał od razu, ale nie teraz. Czy chcesz w każdej linii odpalić DLI i podciągnąć obraz VSCROLLEM o 3 linie? Czy VSCROLL nie ma jakiegoś górnego limitu podkręcania po którym licznik się przekręca?)

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

27

Odp: tmc za mało nam...

Proponuję założyć nowy temat: TMC 2.0 - konkretny i merytoryczny. Jaskier - podziwiam! Jeszcze na QuaSTcie mówiłeś, że nie będzie Ci się chciało wracać do kodowania, a tu proszę - natura ciągnie wilka do lasu.
A miejsce na stronkę jak widzą Vasco Ci udostępnił  - i dobrze - po to się w końcu dokładałem finansowo ;).

28

Odp: tmc za mało nam...

Jesli nie bedzie tam wiecej niz 10MB to wal do mnie :)

Koledzy, tylko się o mnie nie pobijcie :)
Na razie skorzystam z gościnności Vasco. Udostępnił mi on u siebie trochę miejsca i dał fajny alias http://jaskier.atari8.info. Wrzuciłem już tam swoją stronkę wraz ze źródłami i garstką informacji od siebie (dla was). Miłego odbioru.

Przy okazji zauważyłem, że strona otwiera się dobrze w Mozilli i Operze, a kaszani w IE. Nie pytajcie czemu. Ja jestem tylko nauczycielem informatyki. To moi uczniowie mają znać HTML a nie ja.

A teraz przepraszam na chwilę, ale właśnie uświadomiłem sobie, że mam jeszcze do sprawdzenia kilkaset prac kontrolnych i kilkadziesiąt praz egzaminacyjnych i tak właściwie to tym powinienem się już od paru dni zajmować.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

29

Odp: tmc za mało nam...

To znaczy jak? (Sorry. 6 lat temu może bym skumał od razu, ale nie teraz. Czy chcesz w każdej linii odpalić DLI i podciągnąć obraz VSCROLLEM o 3 linie? Czy VSCROLL nie ma jakiegoś górnego limitu podkręcania po którym licznik się przekręca?)

Opis jest w "Atarynce". W skrocie chodzi o to, ze VSCROLa zwiekszasz i zmniejszasz, a jednoczesnie wlaczasz i wylaczasz w DL.

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

30

Odp: tmc za mało nam...

Mam jeszcze kilka pomyslow na usprawnienie i poprawienie pracy z tmc2, a to jeden z nich.

Superascie byloby, gdyby w tmc bylo cos takiego czego nie widzialem jeszcze na zadnym atarowym trackerze, a mianowicie praca na zaznaczonym fragmencie muzy.   Chodzi mi o to aby mozna bylo zaznaczyc sobie taki blok np. kawalek patternu od dowolnego miejsca do dowolnego, zeby mozna bylo skopiowac sobie ten fragment do "schowka" i np wkleic w dowolnym miejscu innego patternu, (albo tego samego) albo na zaznaczonym tylko fragmencie jakims skrotem klawiszowym zrobic transpozycje innym skrotem obnizyc kody glosnosci dla fragmentu, czy zmienic instrument.
to jest bardzo pozyteczne i ulatwia życie.
Aha no i koniecznie trzeba zmienic skrot klawiszowy wyjscia do menu, ctrl + tab + esc utrudnia prace na emulgatorze.


Aha Jaskier pisze, bo sie pytales:
Loopowanie instrumentu i patternow jak dla mnie pic na wode fotomontarz.  Nie potrzebne.
Ja glownie postuluje o zmiany ulatwiające edycję muzy w tmc a nie o zmiany prowadzace do modyfikacji formatu muzyczki czy (i) playera.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

31

Odp: tmc za mało nam...

Kontunuujac watek, oto jedno z moich przemyslen do TMC2.0:

- Sledzenie odgrywanego songu - nie chodzi mi jednak o plynne przewijanie go, lecz taki oto myk: utwor leci, zatrzymuje go, po czym w okienku z songiem kursor skacze do pozycji w ktorej zatrzymalem utwor. Mogloby sie to odbywac dwojako - np. spacja tylko zatrzymuje utwor, a inny klawisz (np. return) zatrzymuje song i przesuwa kursor na aktualna pozycje.

To tyle, dwa motyle. Ide kombinowac dalej ;)

32

Odp: tmc za mało nam...

No i stoper (propozycja z 2lineara)   w momencie playowania muzy w oknie z instrumentem pojawia sie stoper i na bieżąco mozemy sobie zmierzyc czas trwania utworu, po zatrzymaniu utworu dzieje sie (czytaj post wyżej) i okno z stoperem spowrotem zamienia sie w instrument;)). W Przypadku rasistowskich zapiskow w Vaska regulaminie 8-D ...byloby to bardzo przydatne;))

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

33

Odp: tmc za mało nam...

dobrzeby było też, zeby byl jakis plik z configiem albo jakies submenu gdzie moznaby bylo sobie zdefiniowac sktory klawiszowe.

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

34

Odp: tmc za mało nam...

Hej atarowcy!!!

Oto wróciłem. Cały i zdrowy mimo usiłowań wywiadu i kontrwywiadu oraz bojówkarzy Bin Ladena do zlikwidowania mojej osoby za pomocą przesyłki z wąglikiem (świadkowie McGyver i Elkabato wiedzą o co chodzi).

No a teraz na forum TMC wypowiadam się na temat nowego TMC.

Na początek chciałbym podziękować wszystkim muzykom na Last Party, którzy mieli cierpliwość odpowiadać na moje głupie pytania (w stylu: czy TMC ma naprawdę taką opcję? Aha... nie wiedziałem. No to nie muszę już jej dodawać :) ) a w szczególności bewusiowi, któremi skutecznie przeszkadzałem w skończeniu muzy na compo, x-rayowi i pinokiowi. Wasze rady nie zostaną zapomniane (co nie oznacza, że się do nich zastosuję :)  )

Na początek kilka ogólnych przemyśleń:
Ilością oczekiwań co do TMC 2.0 czuję się z lekka przytłoczony (w szczególności żądaniem, aby dodać opcje zakrywania linii z informacją o autorze pliku przez nos Pinokia). Proponuję zatem, aby żądania te spełniać stopniowo i powoli. Ponieważ przerobienie playera do wersji 2.0 to dosłownie kilka godzin roboty, więc TMC 2.0 będzie po prostu programem, w którym jedyne przeróbki będą dotyczyć dostosowania composera do możliwości nowego playera, aby jak najszybciej można było zacząć pisać te nowe muzyczki. Potem zaś w miarę następnych wersji, będę dodawać po kolei różne usprawnienia dotyczące obsługi programu.

Oto szczegóły (w przypuszczalnej kolejności realizacji):
-2 razy tyle instrumentów, 2 razy tyle patternów, 2 razy tyle miejsca w songu,
-instrumenty z możliwością loopowania o długości do 79 słupków,
-możliwość wczytywania utworów z wersji 1.xx,
-zmiana trybu znakowego na 8x6 punktów (dzięki Fox za wyjaśnienia),
-zmiany w interfejsie użyszkodnika :) (Na razie o nich nie myślę, gdyż jest ich najwięcej, a wiele z nich jest po prostu nietrudna do zrobienia).

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

35

Odp: tmc za mało nam...

Tu YeRZmYeY i wielki i długi nos pi-Nokia::

Więc tak;- proponuję do listy dodać kilka mniej, lub bardziej istotnych spraw:

* Obsługa podkatalogów;- co w erze, gdzie większość już chyba ludzi (?) ma twardziele.. .Chodzi w opcji Load/Dir/Save - jak dla mnie jest to bardzo istotna i myśle rozwojowa sprawa. Dla przykładu jeśli na HDD mam kilkadziesiąt posortowanych wg. np. nazwisk/itp modułów TMC poupychanych po iluś tam katalogach ... każda zmiana katalogu optymalnie wiąże się z wyjściem z TMC i ponownym odpaleniem. Proszę nie inputować (hasz16- bez znaku zapytania - Lewis?) mi tu zmiany katalogu poprzez podanie ścieżki przy load;- bo i tak się to w większości przypadków nie zmieści... i jest nieco;- jak by to powiedzieć "nie eleganckie". :D  :D a do tego nieco archaiczne.

* Sprawa następna;- choć mniej ważna;- może dla oszczędności miejsca na ekranie; rozszerzyć ekran z 40 do 42 znaków - tak jak jest to rozwiązane w NEO TRK. Dwa znaki nie zając; nie uciekną...  :D  :D

* ...no i na koniec; opcjonalna możliwość (przełączana jakimś skrótem) przy edycji patternu odtarzania równocześnie wszystkich kanałów będących na aktualnej pozycji w songu. Jeśli w opisanej sytuacji na danej pozycji w songu edytowany pattern nie istnieje, to opcja pozostaje nie aktywna. Oczywiście należy mieć też na względzie aktywne w danej chwili kanały (Schift+>1...8<)

* A może obwiednie instrumentu umieścić w skrolowanym oknie - tak jak na to miejsce np. w SoundTrackerze (ASF), czy BlackMagicComposer...

* Rzecz bardzo ważna!!! Proszę autora o nie pakowanie nowej wersji TMC!!! To jest np. powód, dlaczego nie używam MP16 tylko 2.0b (ponoć bug free ... Mac?). Wersja niepakowana odpala się ok.2s. 1.6 - ...nie pamiętam, wiem tyle że zbyt długo; cóż może jestem niecierpilwym człowiekiem (o ile można tak założyć z racji na nieco drewniany materiał kompozytowy).

Dobra;- tera Yerzmyey:

Patrząc z zwenątrz to wygląda to różnie. Chodzi mi konkretnie o to, że jeśli mają przychodzić jacyś nowi muzycy z zewnątrz, to tracker musi być w miarę przystępny, tj. podobny to standardowego systemu - Amiga (ProTracker itp).

Od jakiegoś czasu mam stację podłączoną do mojej 800tki (Pinokio stacyjkę pożyczył, bo zjebana już kompletnie, więc mu nie szkoda) i badam TMC.

No cóż, w trackach przydało by się dodać więcej komend. Głównie chodzi o portamento/vibrato.

Jak już być może wspominał Pinokio (Buratino), było by bardzo dobrze, gdyby podczas edycji patternu (czyli tutaj: jednego kanału) przy wpisywaniu kolejnych dźwięków było słychać od razu wszystkie pozostałe instrumenty, w pozostałych kanałach na liście edycyjnej. Oczywiście OPCJONALNIE.

Na koniec Pinokio mówi, żeby była możliwość wywołania HELPa w czasie edycji utworu (na przykład - ku zaskoczeniu wszystkich - klawiszem HELP). Tak jest w NeoTrackerze.

Amen.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

36

Odp: tmc za mało nam...

Obsługa podkatalogów

Mam wielką ochotę je zrobić tylko nie wiem jak. Ktoś wie po czym odróżnić spartę od MyDOSa i w jaki sposób w nich sprawdzać aktualny podkatalog oraz nazwy katalogów?

Proszę nie inputować (hasz16- bez znaku zapytania - Lewis?) mi tu zmiany katalogu poprzez podanie ścieżki przy load;- bo i tak się to w większości przypadków nie zmieści...

Jak nie zmieści? Bufor nazwy pliku ma 128 znaków :)

rozszerzyć ekran z 40 do 42 znaków - tak jak jest to rozwiązane w NEO TRK.

42 znaki? Przykro mi nie znam takiego trybu. Zwiększenie ilości linii do prawie 40 nie wystarczy?

przy edycji patternu odtarzania równocześnie wszystkich kanałów będących na aktualnej pozycji w songu.

Możliwe i wykonalne.

A może obwiednie instrumentu umieścić w skrolowanym oknie - tak jak na to miejsce np. w SoundTrackerze (ASF), czy BlackMagicComposer...

Dokładnie tak! Chciałem to zrobić już wcześniej, ale wtedy umiejętności starczyło mi tylko na skopiowanie CMC i MPT. BMC został na teraz :)

Rzecz bardzo ważna!!! Proszę autora o nie pakowanie nowej wersji TMC!!!

Aluzja do mojej stopki? Nigdy nie zamierzałem pakować TMC. Zresztą będą dostępne źródła, więc każdy będzie sobie mógł poprawić co tylko zechce.

Patrząc z zwenątrz to wygląda to różnie. Chodzi mi konkretnie o to, że jeśli mają przychodzić jacyś nowi muzycy z zewnątrz, to tracker musi być w miarę przystępny, tj. podobny to standardowego systemu - Amiga (ProTracker itp).

Trackery amigowskie edytują naraz wszystkie kanały w patternie. Zostało ustalone, że jest to głupi pomysł i u mnie tak nie będzie.

No cóż, w trackach przydało by się dodać więcej komend. Głównie chodzi o portamento/vibrato.

Vibrato jest cechą instrumentu. Niestety z powodu sposobu tworzenia dźwięku przez Atari raczej niemożliwe jest wsadzanie tego parametru gdzie indziej.
Co do portamento... Obecnie w tracku można zmieniać tylko głośność instrumentu. Dodać jeszcze zmianę jego wysokości?

Na koniec Pinokio mówi, żeby była możliwość wywołania HELPa w czasie edycji utworu (na przykład - ku zaskoczeniu wszystkich - klawiszem HELP). Tak jest w NeoTrackerze.

Czy chodzi o ten Help w częsci pierwszej programu? Można zrobić.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

37

Odp: tmc za mało nam...

(SUBDIR) Od strony oprogramowania należy zwrócić uwage, by ścieżka (składnia) wyglądała wspólnie i dla SDX i dla MyDOS' tak samo. Istnieje coś takiego;- można dzięki temu uniknąć wielu problemów i oczywiście skrócić sam program. Czyli używamy Dx:, a jako "separatory" ">"; MyDOS nie strawi czegoś w stylu c:msxtmc*.* ... co jest rzeczą oczywistą pod SDX, a wspólnie zabrzmi to D3:>msx>tmc>*.*. Sparta X dla każdej lokalizacji przechowuje bieżący katalog; MyDOS nie; (jedynie opcja >R<)
Więc najlepiej (chyba) będzie po każdej zmianie drv odwoływać się do katalogu głównego, i aktualną ścieżkę zawsze trzymać ... a gdzieś tam. :D
... więc z tego wynika sprawa jeszcze taka, że dobrze byłoby dodać opcje zmiany drive'a
podpisano: Dr. Julian Kostkiewicz;-

Co do trybu 42 znaki - nie koduje; widziałem i sygnalizuje fakt jako teoretyczną alternatywe (4). Nic nie inputuje ...  :D , lecz gdyby była taka potrzeba to itd. Co do wspomnianego przez Ciebie trybu, to myśle że jest to chyba rozwiązanie optymalne.

Co do 128 znakowego bufora .. cóż, faktycznie - drobne niedopatrzenie z mojej strony. MeaMasaKulpa i Memento Ziomal masa mori.

Co do pakowania TMC - w takiej postaci dostałem kiedyś bodajże wersję 1.0; kto to uczynił? nie wiem. Piszę to niejako proforma. :D

...z tego wszystkiego myśle, że przydało by się nieco rozbudować opcję NEW. Chodzi o to, co ma np. FastTracker - możliwość kasowania; wyłącznie instrumentów, wyłącznie paternów, lub wyłącznie songu, lub wszystko jednocześnie (co już oczywiście już jest).

...ee, to widze że nowa wersja będzie róló wypas!! :D  :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

38

Odp: tmc za mało nam...

Co do katalogów to problem póki co jest taki:
robię DIR D:*.* Skąd mam wiedzieć, że jest to podkatalog w jakimś innym katalogu. I jaka jest jego nazwa. Innymi słowy, jak programowo zrobić komendę PWD w SpartaDOS i MyDOS

...z tego wszystkiego myśle, że przydało by się nieco rozbudować opcję NEW. Chodzi o to, co ma np. FastTracker - możliwość kasowania; wyłącznie instrumentów, wyłącznie paternów, lub wyłącznie songu, lub wszystko jednocześnie (co już oczywiście już jest).

Może nie w opcji New, ale jakaś kombinacja klawiszy w Composerze, czemu nie?  (Odpowienio skomplikowana, żeby jej nie nacisnąć przez przypadek np: Shift Control Clear? Czy to się da obsłużyć w emulatorze?)

...ee, to widze że nowa wersja będzie róló wypas!! :D  :D

Może nie od razu nowa. Jak już pisałem, będę się starał wersję 2.0 wypuścić jak najszybciej, więc jedynie przerobię ją na nowy format muzyczki, rozszerzenie i wygląd ekranu. Pozostałe rzeczy będą dochodzić powoli w następnych wersjach (tak aby do wakacji się wyrobić ze wszystkim).

Update1: Przy okazji. Czy te muzyczki, które nagrywa TMC dadzą sie w ogóle do czegoś używać? Bo znalazłem właśnie kosmiczny błąd w opcji Save (pomylenie rozkazów sta z ora).

Update2: Zrobiłem drobne poprawki na swojej stronce. Jak kto chce, może zajrzeć. A teraz idę spać (5:23AM)

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

39

Odp: tmc za mało nam...

ogólnie proponuję dodać parę skrótów z neo. np SHIFT+RET w songu, SH/CTRL+V w paternie, ładowanie/zapis paternów i te sprawy. i może jeszcze sample. a w ogóle to teemce jest fajny ale mam go w d*** tak jak wy macie neo w d***. :P

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

40

Odp: tmc za mało nam...

Epi; podchodzisz do sprawy z nieco złej strony; lepiej zastanów się jak zachęcić jednak kogoś do używania NEO, a nie mów, że masz coś w dupie. To tak, jak bym powiedział, że ktoś pisze lepszą muze ode mnie - i że mam go w dupie ... - a to było nawet chyba śmieszne. ...  :D  :D

Poza tym, co do MyDOS'a i podkat; to było na takie CWD jakieś XIO - sprawdze to i ... JA TU JESZCZE WRÓCE!!!!!


:D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

41

Odp: tmc za mało nam...

ogólnie proponuję dodać parę skrótów z neo. np SHIFT+RET w songu, SH/CTRL+V w paternie, ładowanie/zapis paternów i te sprawy.

Przyjrzę się dokładniej neo i pomyślę. Unifikacja obsługi byłaby fajna, a ja do końca nie jestem przekonany do konfigurowalności interfejsu. To po prostu nie taka łatwa sprawa do zrobienia.

i może jeszcze sample

A po co?

a w ogóle to teemce jest fajny ale mam go w d*** tak jak wy macie neo w d***. :P

Co tak narzekasz :) Ile muzyków jest teraz na scenie atarowskiej? I ilu z nich używa TMC? Naliczyłem na razie 4. I wystarczy.

P.S. Jak zrobiłeś w neo obsługę katalgów? W szczególności chodzi mi o to, czy wiesz jak po zrobieniu dir D:*.* sprawdzić który podkatalog został zdirowany. (Aby wiedzieć, czy istnieje katalog nadrzędny, czy nie).
I drugie pytanie. Jak pod spartą sprawdzić, które banki ona wykorzystuje (aby wiedzieć, które można samemu zająć).

Czy ktoś w ogóle ma dokładny opis komend programowych MyDosa? Sparty znalazłem i CWD jest (oby takie samo jak dla MyDosa).

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

42

Odp: tmc za mało nam...

Epi; podchodzisz do sprawy z nieco złej strony; lepiej zastanów się jak zachęcić jednak kogoś do używania NEO, a nie mów, że masz coś w dupie.

Tu chyba chodzi o coś innego. To chyba nawet dość często się zdarza. Sam widziałem to na przykładzie TMC 1.0. Logicznie rzecz biorąc program był lepszy od CMC czy MPT (można to było nawet udowodnić matematycznie za pomocą zawierania zbiorów: nie ma takiej funkcji w CMC czy MPT, której nie miałby TMC :D ). A jednak nie był używany.

Po prostu program musi trafić w swój czas i miejsce. Może muzyków atarowskich nie interesują aż tak bardzo sample? Pamiętam, że jak MPT się pojawił, to prawie każdy muzyk pisał na samplach, ale tak gdzieś po 2-3 latach zbiorowo im to przeszło.

Ale jak by nie patrzeć neo w swojej dziedzinie jest bezkonkurencyjny :)

Miło jest zresztą patrzeć na każdy porządnie zrobiony program. Kiedyś programy użytkowe wyglądały jakby je koder pisał w dwa popołudnia i... tak działały. A teraz jak widzę nawet zwykła przeglądarka obrazków potrafi być porządnie wykonana. To cieszy.

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

43

Odp: tmc za mało nam...

ogólnie proponuję dodać parę skrótów z neo. np SHIFT+RET w songu, SH/CTRL+V w paternie, ładowanie/zapis paternów i te sprawy. i może jeszcze sample. a w ogóle to teemce jest fajny ale mam go w d*** tak jak wy macie neo w d***. :P

Epi, to nie tak.
Nie mam covoxa w atarce, ani ramu. wiec niebardzo moge nawet sprobowac Neo.
No i druga sprawa, ze widzisz jakos bardziej mi lezy zabawa z dzwiekami pakeya nizli zabawa w mod'y -no ale to juz inna kwestia. Po prostu jakos kreca mnie dzwieki tych prostych generatorow, Pokey, Sid a taraz mam zamiar sprobowac AY.

No ale na pewno nie mam d*** NEO.
Gdyby tak Neo byl trackerem pokeyowym, to juz dawno bym grzebal w nim jakies muzaki, a tak to ... no coz nawet z przyzwoitosci nie moge chocby jednego moda w NEO wystrugac z powodu brakow sprzetowych.

Probowalem odpalic na swojej atarce, ale nie chcial. ;(

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

44

Odp: tmc za mało nam...

Epi, to nie tak.
Nie mam covoxa w atarce, ani ramu. wiec niebardzo moge nawet sprobowac Neo.

Ale zdaje się neo już obsługuje sample na POKEYu. Nie wiem, nie sprawdzałem. Jakoś nie mogłem go uruchomić na emulatorze (co prawda tylko 2 razy próbowałem). Może to Sparta winna?

No i druga sprawa, ze widzisz jakos bardziej mi lezy zabawa z dzwiekami pakeya nizli zabawa w mod'y -no ale to juz inna kwestia. Po prostu jakos kreca mnie dzwieki tych prostych generatorow, Pokey, Sid a taraz mam zamiar sprobowac AY.

No ale przecież pisałeś mody. I to całkiem sporo. Zresztą niedawno je ściągnąłem i muszę stwierdzić, że są świetne. Znacznie lepsze niż np. muzyczki Grega na PC. Co ciekawe na Atari IMHO jest zupełnie na odwrót :) Sorry, to tylko skromne zdanie wiernego (od 9 lat) fana talentu Grega :)

P.S. Od 2 dni nie napisałem ani linijki kodu do TMC (wcześniej siedziałem po 6-10 godzin dziennie). Miałeś mnie poganiać a tu co? Obijasz się :evil:

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

45

Odp: tmc za mało nam...

Racja, Jaskier pisalem mody ;))  co prawda bardzo rzadko 4kanalowe klasyczne mody ale i takie sie zdarzyly. Pisalem dosyc dlugo (przeca muza do numen the movie to moduł, tyla, ze teraz z racji zakupu nowego klocka, zmuszony bylem, do XP, i mam ogromne problemy z odpaleniem mojego ulubionego trackera IT.

Co to za nierobstwo!!!   ;))  Jaskier do roboty!!   zamiast kodowac, pewnie sluchasz non stop muzakow Grega i popadasz w samouwielbienie, ze to twoj program tak pieknie gra ;P !!   ;))))

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

46

Odp: tmc za mało nam...

Poza tym, co do MyDOS'a i podkat; to było na takie CWD jakieś XIO - sprawdze to i ... JA TU JESZCZE WRÓCE!!!!!

Poszukałem i znalazłem coś ciekawego. Źródła MyDOSa są dostępne!!! Poczytałem sobie instrukcje, ale wnioski są nieciekawe. Przykładowo: Sparta katalogi rozdziela > lub , MyDOS > lub :, z tym, że sparta pozwala na cofanie się: D:..MUSIC, a MyDOS nie. Również XIO nie są zgodne: w sparcie RMDIR to 43, w MyDosie 33 tak jak dla plików, MKDIR to w obydwu 42, ale w MyDOSie trzeba dodać Aux1=8 (pewnie sparcie to nie zaszkodzi). CHDIR to 44 i 41 odpowiednio. CWD to 48 i to tylko w sparcie. Pochrzanione to wszystko  :evil:

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

47

Odp: tmc za mało nam...

Jask, myślę, że warto byłoby zwiększyć bufor dla opisu. Jak mamy tytuł, autora, z czego konwersja, datę... to już się to nie mieści.
No i możliwość niewyświetlania tego opisu - to już a propos compo.

Chętnie widziałbym jakiś prosty konwerterek ze starszych formatów (CMC, MPT), miałebym ochotę w niektórych extra starych kawałkach dorobić TMCowe instrumenty...

48

Odp: tmc za mało nam...

Jask, myślę, że warto byłoby zwiększyć bufor dla opisu. Jak mamy tytuł, autora, z czego konwersja, datę... to już się to nie mieści.
No i możliwość niewyświetlania tego opisu - to już a propos compo.

Spóźniłeś się. Już to mam :)  Zresztą możesz sprawdzić na mojej stronce jak to wszystko wygląda. Obecna wersja zawiesza się dopiero podczas zapisu pustej muzyczki :)

Chętnie widziałbym jakiś prosty konwerterek ze starszych formatów (CMC, MPT), miałebym ochotę w niektórych extra starych kawałkach dorobić TMCowe instrumenty...

Do TMC 1.0 prawie na pewno tak (ale nie od razu), do MPT być może, do CMC niemożliwe (skutek sposobu w jaki on zarządza kanałami).

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

49

Odp: tmc za mało nam...

obsługa podkatalogów w neo:
przechowuje pełną ścieżke i zawsze przy otwieraniu pliku do niej sie odwołuje, dodając nazwe pliku (odczyt/zapis) albo "*.*" (dir) za ostatnim ">", troche spowalnia dostęp do plików, ale jest proste w realizacji i pozwala ominąć pewne niekonsekwencje mydosa i sterownikow mydosa pod sparte.
główny katalog jest wtedy, jak ścieżka ma 3 (mydos) albo 4 (sparta) znaki.

czy ja wiem czy unifikacja obsługi byłaby taka trudna? już w obecnej chwili różnice są subtelne.

neo nie sprawdza, który bank jest używany przez sparte. cała odpowiedzialnośc jest przerzucona na użytkownika, który może sobie zainstalować SSDXBNK.SYS i ten bank wyłączyć w setupie neo.

jeszcze propozycja: zmienna długość definicji instrumentu (ilość słupków).
krótszy player i 8 razy na ramke.
z resztą i bez tego używam sampli w tmc i pin tesz. :)

błe. ignorancja. neo nie potrzebuje ani gigamega ramu ani sound blastera. dziala na golej 130XE!!! nawet nie musisz miec stereo, wiec nie truj, ze nie masz ramu ani covoxa. bo nie potrzebujesz.
"gdyby był trackerem pokeyowym..." ale nie był nie jest i nie będzie, bo od tego jest wystarczająco dobre tmc.

muzyków tmcowych 4? Greg, X, BeWu, Pin, Epi, o już jest pięciu a mógłbym wyliczać dalej.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

50

Odp: tmc za mało nam...

...ostatnio przybył Adept_ZAP ... Epij, a co do NEO, to tak jak Ci napisałem wiem o przynajmniej 3 ludzikach, którzy przymierzają się do w/w. Poza tym NEO na pokeyach radzi sobie za...jebiście. Polecam, sam byłem zaskoczony. Epi - róló soft.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info