1

Temat: Ethernec

No właśnie wczoraj dotarła do mnie przesyłka z UK. I zaczęły się problemy. Niby wszystko robię zgodnie z instrukcją a pingi nie idą. Karta się zgłasza po instalacji, przy wysyłaniu pinga dioda activity miga ale 100%packets lost. Mam wrażenie że problem jest z route.tab. Może ktoś mi właściwą/właściwe linie wkleić tu ze swojego pliku route.tab? Bo ja mam jedną linię:
0.0.0.0<TAB>0.0.0.0<TAB>EtherNet<TAB>192.168.1.1
Tak na oko wydaje się że powinno działać - cały ruch przewalony na router. Ale nie działa. A może jeszcze na coś zwrócić uwagę?

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

2

Odp: Ethernec

A czy mozesz spingowac swoj wlasny IP ?

3

Odp: Ethernec

Ja tak route.tab'a nigdy nie konfigurowałem, ale ponoć prawidłowo.
Zerknij sobie może jeszcze poniżej, to coś może przyjdzie do głowy :)

http://www.smrcc.org.uk/members/g4ugm/E … /index.htm

Ostatnio edytowany przez jury (2013-03-06 10:17:40)

4

Odp: Ethernec

jury: No zrobiłem według tego tutoriala i raz sieć wstała. Po resecie kicha. Zaczynam podejrzewać, że coś się nie uruchamia w odpowiedniej kolejności. Ale to tylko takie moje podejrzenia. Nie wiem tak naprawdę gdzie macnąć.

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

5

Odp: Ethernec

Upewnij się, że TAB to TAB, a nie kilka spacji. Ja tak miałem dopiero zapisałem sobie plik w innym edytorze i poszło.

P.S. Poza tym niedawno było podobne pytanie, czasem warto użyć opcji "szukaj" zamiast mnożyć wątki.
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=10886

Było miło :) Do widzenia.

6

Odp: Ethernec

Spoko, czytałem ten temat, sprawdzenie TABów to była pierwsza rzecz, którą zrobiłem. Ustawione w Qed tak jak ma być (w oryginale było po dwa TABy, pousuwałem, żeby był jeden). Problem leży gdzie indziej. Mam właśnie wrażenie że coś robi się nie po kolei. Ustawiałem w XBoot różną kolejność i też niewiele to daje. Ethernec co kilka sekund zamruga sobie diodą Activity i tyle. Na pingi jak nie odpowiadał tak nie odpowiada. No nic, wypala się na CF inny obraz dysku, zaraz sprawdzę czy zadziała.

A, tak BTW, najświeższa wersja Stinga jaką znalazłem to 1.26. Tej używać czy jakiejś innej?

Ostatnio edytowany przez Jenot (2013-03-06 16:00:32)

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

7

Odp: Ethernec

Ja bym nie był taki pewien czy Sting odpowiada na pingi.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

8

Odp: Ethernec

Dokladnie sam pamietam ze co prawda z falcona ale ftp-owal mi sie z PC ale nie za bardzo chcial sie pingowac.

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

9

Odp: Ethernec

sqward napisał/a:

Ja bym nie był taki pewien czy Sting odpowiada na pingi.

Sting na bank odpowiada na pingi.

Jenot, a próbowałeś pingi z obydwu "stron"? :)

Ostatnio edytowany przez jury (2013-03-06 16:50:44)

10

Odp: Ethernec

Jenot a wziąłeś pod uwagę tak prozaiczną sprawę jak patchcord? Wymieniałeś kabel na inny? Masz go czym przetestować?

Tu masz jeszcze jeden tutorial, może coś pomoże.

11

Odp: Ethernec

K.....a. Działa. Do testów zawinąłem taśmę i ułożyłem etherneca tyłem do przodu, żeby widzieć diody. Leżał bardzo blisko Falcona. I to był problem - po wyprostowaniu taśmy i położeniu Etherneca daleko na wyprostowanej taśmie rusza za każdym razem. Przez taką pierdołę męczyłem się przez cały dzień.

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,