151

Odp: Image dysku do Falcona

Ale u mnie na 060 dema i gry latają... Zaktualizuj te ct bo masz boot 1.3.

152

Odp: Image dysku do Falcona

bartek030 napisał/a:

Zaleta Magic-a jest łątwość konfiguracji choć instalacja dla 060 to droga przez mękę ( koniecznie scięgnięcie patch-y dla 060, instalacja w trybie 030, dodatkowe patch-e w forderze auto uruchamiane w odpowiedniej kolejnośći, X-boot 3.2 spatchowany dla Magic-a) choć i tak pewnie dużo łątwiejsze niż instalacja Mint-a. Ale efekt rewelacyjny.

No nie wiem czy instalacja MiNTa jest trudniejsza ;)
To co napisałeś powyżej chyba przeciągnie moją instalację i wypróbowanie MagiCa o kolejne 2 lata ;)

153

Odp: Image dysku do Falcona

Sqward: rzeczywiście było: delay 5s/copyback alert. Po zmianie na normal/no copyback alert już jest normalnie. I wytłumacz mi do czego służy własnie CA / nCA bo cache to jasna sprawa.

As: od 3 dni jest 2.01 a nie żaden 1.3 :)

Jury: napisze szybki poradnik bo w sumie nie ma tam nic trudnego poza trzymaniem się kolejności instalacji / patchowania ( kolejność bootowania też już mam rozgryniona - działa też x-boot - przez chwile zwariował po instalacji i tylko Magic sie bootował)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

154

Odp: Image dysku do Falcona

bartek030 napisał/a:

napisze szybki poradnik bo w sumie nie ma tam nic trudnego poza trzymaniem się kolejności instalacji / patchowania ( kolejność bootowania też już mam rozgryniona - działa też x-boot - przez chwile zwariował po instalacji i tylko Magic sie bootował)

Było by super :)

155

Odp: Image dysku do Falcona

bartek030 napisał/a:
AS... napisał/a:

Zaktualizuj te ct bo masz boot 1.3.

As: od 3 dni jest 2.01 a nie żaden 1.3 :)

Hmm, boot w wersji 2.01, a gdzie to jest? Bo mnie chyba jakaś pomroczność dopadła :/ Sprawdzałem u Czuby i Didiera i nic takowego nie widzę.

Ostatnio edytowany przez jury (2013-01-22 11:39:45)

156

Odp: Image dysku do Falcona

tutaj:

http://didierm.pagesperso-orange.fr/files/tos060.lzh

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

157

Odp: Image dysku do Falcona

Dzięki, ale i tak wychodzi, że dopadła mnie pomroczność jakaś :)
Sprawdziłem na swoim CT i mam tą wersję wgraną ( pewnie 1,5 roku temu jak się pojawiła ) a że zapomniało mi się że boot już przeskoczył z 1x na 2x to myślałem że faktycznie jakaś nowa wersja się pojawiła, jako, że napisałeś "od 3 dni jest 2.01" :P

Ostatnio edytowany przez jury (2013-01-25 10:19:36)

158

Odp: Image dysku do Falcona

Od 3 dni było już na CT Piter-a bo to już chyba ostatnie CT z 1.3c było :)))

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

159

Odp: Image dysku do Falcona

AS... napisał/a:

partycje c d e f g to partycje bgn pod tos  mają po ok 1gb
natomast  h i j to partycje lnx pod minta te też mają po ok 1gb.Mint tam siedzi ale jest pod 060.

bartek030 napisał/a:

Jest tak jak pisze AS, partycji mint-a nie obejrzysz pod Tos-em

Ale tak dla pewności... Pod tosem ich nie obejrzę... Ale hdrutil też ich ma nie widzieć?.. Bo najwyraźniej nie widzi... A chciałem podokładać partycji na reszcie i teraz nie bardzo wiem co i gdzie wpisywać - ostatecznie te mintowe mogę zamazać bo i tak nie mam 060 ale nie wiem czy nie spieprzę tablicy jeśli coś tam jest?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

160

Odp: Image dysku do Falcona

Nie spieprzysz.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

161

Odp: Image dysku do Falcona

Dobra, przebrnąłem przez wątek i nie bardzo wiem, który image mam zassać. Falcon 14MB, karta CF 16GB. Oczywiście nie pogardziłbym działającym zestawem TOS/MiNT.
Mam też HDDriver 8.23 więc problemów z CF nie będzie.
I jeszcze jedno pytanie: czy do przerzucenia image wystarczy uniksowe
dd if=obraz of=/dev/CF_device bs=512

Ostatnio edytowany przez Jenot (2013-02-25 20:40:36)

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

162

Odp: Image dysku do Falcona

Nie do przeżucenia image wystarzy usbimage tools .
Na moi image mint jest postawiony pod 060 wraz z obsługą sieci i usb!!
Ale w czym problem postawić mint-a pod stock falcim???

163

Odp: Image dysku do Falcona

No ja muszę go sobie przeinstalować... Na co mi mint pod 060 :) Chyba, że mi sprezentujesz ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

164

Odp: Image dysku do Falcona

Jenot: dd powinno dać radę.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

165

Odp: Image dysku do Falcona

AS... napisał/a:

Nie do przeżucenia image wystarzy usbimage tools .
Na moi image mint jest postawiony pod 060 wraz z obsługą sieci i usb!!
Ale w czym problem postawić mint-a pod stock falcim???

O dd pytałem dlatego, że usbimage tool jest pod Windę, której nie posiadam (to znaczy posiadam ale na półce). Zainstalowanego mam tylko OSX i Linuksa. Ale informacja, że dd zadziała mi wystarczy - tak kopiowałem karty SD do Satandiska.
Rozumiem, że tak skonfigurowany Mint nie zabangla na stocku i że sobie będę musiał go zainstalować sam (ewentualnie ukraść CT6x)?

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

166

Odp: Image dysku do Falcona

Jenot napisał/a:

Rozumiem, że tak skonfigurowany Mint nie zabangla na stocku i że sobie będę musiał go zainstalować sam (ewentualnie ukraść CT6x)?

A czy przypadkiem nie wystarczy jak w auto do uruchamiania zamiast wersje skompilowana pod 060 wstawisz wersje 030, nie pamietam ale chyba mam tak postawione minty u siebie

Pozdrawiam
Piotrek

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

167

Odp: Image dysku do Falcona

Samo AUTO nie wystarczy, trzeba jeszcze moduły mieć pod odpowiedni procek skompilowane.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

168

Odp: Image dysku do Falcona

wg.mnie szkoda kombinować tylko postawić mint-a na nowo :)

169

Odp: Image dysku do Falcona

Nie czytałem tego wątku na bieżąco, a czytanie go teraz za jednym zamachem to jak czytanie dramatu lub thrillera. Napięcie rośnie, zwroty akcji, frustracja i męki bohaterów, wszystko tu jest :)
Kiedy pierwszy raz próbowałem zainstalować hdd pod ST/Falconem nie mogłem wyjść ze zdziwienia jak to wszystko jest pogmatwane i jak wiele jest w sieci sprzecznych, a czasem i błędnych, informacji na tak prosty i podstawowy, zdawało by się, temat. Pomyślałem wtedy że to ja może taki tępy jestem, ale kiedy za każdym razem widzę że inni przechodzą przez to samo to trochę lepiej się czuję :)
Wydaje mi się że ludzie, którzy, tak jak ja, nie mieli ST-ka czy Falcona w czasach kiedy dyski miały po 20-60MB i wystarczał sterownik ATARI AHDI, zabierają się teraz do niego teraz z nawykami z PC z czego wynika wiele nieporozumień.
Jeżeli miałbym coś poradzić podchodzącym pierwszy raz do instalacji hdd w st/030/060 to lepiej poświęcić trochę czasu na spokojną lekturę (np tutaj: http://info-coach.fr/atari/documents/myDoc.php), uświadomienie sobie że to nie PC i zacząć instalację dobrze rozumiejąc co się robi, niż frustrować się po omacku metodą prób i błędów.

W każdym razie, fajnie że karta wieczora w końcu zadziałała.

Ale w sumie ja nie o tym :) Chciałem tylko skorygować jedną informację:

bartek030 napisał/a:

[...]Przede wszystkim uruchom hddrivera z dyskietki , falcon zawsze najpierw czyta dyskietki.

O ile się orientuję, to najpierw następuje próba ładowania drivera z hdd i dopiero kiedy nie zostanie tam znaleziony, wtedy próba z fdd.
Czyli jeżeli na hdd jest poprawnie zainstalowany driver, to mimo dyskietki w stacji boot jest z hdd - o ile nie jest wciśnięty klawisz Alternate kiedy pojawia się biały ekran z logo atari.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2013-02-26 10:35:22)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

170

Odp: Image dysku do Falcona

AS... napisał/a:

wg.mnie szkoda kombinować tylko postawić mint-a na nowo :)

Wlasnie to ostatnio z Arkiem z Norwegii zdalnie stawiamy MiNT-a kontaktujac sie wieczorami na skype stawiajac go na 030, mielismy 3 dni przerwy bo mi system na laptopie sie zwalil i musialem stawiac winzgroze od nowa :) udalo nam sie to zrobic ale cos z updatem do 1.17 mamy klopot, ale to tak na marginesie. A swoja droga to sprawdze jak to jest bo zawsze stawialem easyminta pod 060 i wydawalo mi sie ze MiNT potem poszedl na 030 ale to dokladnie sprawdze przy okazji

Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

171

Odp: Image dysku do Falcona

@uicr0Bee Spoko, ja już jakieś doświadczenia z ST miałem i zdaję sobie sprawę, że to nie PC. Na szczęście nie miałem takich przebojów jak wieczor. Zrobiłem jak ktoś pisał wcześniej - kupiłem kartę 16GB, potem dd if=image of=/dev/disk10, tak ze dwie godziny czekania, karta do Falcona i działa.
W mincie podmieniłem plik mint060.prg na mint030.prg, wywaliłem wszystko co startowało a dotyczyło sprzętu, którego nie posiadam (np. videl czy jak to się zwie). Wrzuciłem jeszcze pliczek 68882.prg do katalogu c:\MINT (bo się pluł a koproca mam).
Na razie wygląda na to że wszystko działa. Od czasu do czasu pojawia się komunikat przy starcie Can't read NVRAM - widzę, że nie obejdzie się bez lutowania (Dallas czeka w szufladzie).
A tak to wygląda w środku:

Post's attachments

IMG_0225.jpg 400.21 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_0226.jpg 381.45 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

172

Odp: Image dysku do Falcona

Jenot napisał/a:

nie miałem takich przebojów jak wieczor. Zrobiłem jak ktoś pisał wcześniej - kupiłem kartę 16GB, potem dd if=image of=/dev/disk10, tak ze dwie godziny czekania, karta do Falcona i działa.

Jakbym miał pod ręką Linuxa to też bym tak zrobił, ale mi się spieszyło, a się okazuje że pod Windows czasem z tymi imagami coś się wali - ja mam hipotezę że po wypaleniu obrazu system czasem coś tam grzebnie. Ale przeboje wynikały tak naprawdę ze źle oznaczonej zworki master/slave (później po świętach, bo przedtem to był zwalony zapis)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

173

Odp: Image dysku do Falcona

Jenot, Videla to raczej posiadasz.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

174

Odp: Image dysku do Falcona

@Adam Hehe, no tak... Vidcośtam... wywalało jakiś komunikat o błędzie, usunąłem  i pomogło.
@wieczor Dlatego zworka na przejściówce to było pierwsze co sprawdziłem przed włożeniem do Falcona.

Ostatnio edytowany przez Jenot (2013-02-26 14:23:20)

800XL/U1MB/Stereo+USwitch/SIDE2/VBXE 2.1
MegaSTE/USatan,

175

Odp: Image dysku do Falcona

Jenot: ale jaki? Takie wywalanie bez sensu jest... bez sensu.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio