126

Odp: Image dysku do Falcona

Jako właściciel paru od kilku lat, w tym jednego od 10-u , gorąco zaprzeczam :) Jak wszystkie - jedne padają inne chodzą latami.

A do tematu CF jeszcze wrócę, najpierw chcę sprzęt odpalić i coś na nim zacząć robić. Przypuszczalnie jak Bartek sugeruje trzeba będzie przejściówkę inną sprawdzić, ale w tym dzikim kraju to wszystko będzie trwało tygodniami.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-01-15 23:56:08)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

127

Odp: Image dysku do Falcona

Wieczór,

aby Falcon obsłużył kartę CF potrzebny jest w miarę świeży HDDRIVER chyba jeszcze wczesna wersja 8.xx miała problemy z kartami CF więc podejrzewam że stary AHDI na pewno nie poradzi sobie z nią. Sprawdż maila Wieczór.

przecież zrobienie raz jeszcze image to jest coś co powinieneś zrobić ... w pierwszej kolejności Wieczór! :) proszę natychmist zrobić image! ;)

Ostatnio edytowany przez piter (2013-01-16 05:33:02)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

128

Odp: Image dysku do Falcona

piter napisał/a:

aby Falcon obsłużył kartę CF potrzebny jest w miarę świeży HDDRIVER chyba jeszcze wczesna wersja 8.xx miała problemy z kartami CF

Dokładnie. Choć był jeden wyjątek, hddrv 7.8 dość bezproblemowo obsługiwał CF, natomiast potem Uwe zapewne coś naknocił i do wersji 8.2 była ogólnie lipa z CFkami. Od wersji 8.23 już wszystko gra i bucy :)

Ostatnio edytowany przez jury (2013-01-16 07:23:21)

129

Odp: Image dysku do Falcona

Ok, dzięki za maila z driverem. Obraz na pewno wypalę jeszcze raz, ale mam pytanie: HDX do rozpoznania urządzenia chyba nie potrzebuje drivera... Potrzebuje?

Edit: patrzę na godziny Waszych postów - macie problemy ze snem? :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-01-16 10:19:01)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

130

Odp: Image dysku do Falcona

Image jest zrobiony na hddriverze 8.23 :)

Wieczór jak już pisałem:
zawsze możesz wrzucić swoją cfkę, przejściówkę ide>cf i taśmę 2,5 w kopertę bąbelkową i wysłać do mnie sprawdzę gdzie jest problem, co działa a co nie .!.
Może samą cf szlag trafił?

131

Odp: Image dysku do Falcona

Można jeszcze zamówić PEWNIAKA:

http://www.best-electronics-ca.com/falc … ct%20flash

Tyle, że przy obecnych cenach kart CF to 4GB za taką cenę to trochu dużo. ( no chyba, że cena nieaktualna, bo ta cena wisi tam już conajmniej 2 lata )

132

Odp: Image dysku do Falcona

4GB to za mało :) A CF-kę bardzo prosto sprawdzić, jutro będę obraz wypalał na nowo to się okaże.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

133

Odp: Image dysku do Falcona

Wieczor,

jak instalowalem u Aliasa tego img to podczas przepinania kart CF stracilismy dane, sypnela sie karta CF... wiec zrobilismy raz jeszcze image i zadzialala od razu

ten przyklad pokazuje ze latwo mozna utracic dane na karcie CF

wiec Wieczor byc moze cos takiego u Ciebie sie stalo ....

zrob image raz jeszcze :)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

134

Odp: Image dysku do Falcona

Hddriver zainstalowany na image-u to 8.31, nie ma problemów że nie rozpozna CF.

tutaj jest lista zmian:
http://www.seimet.de/atari/en/hddrivernews.html

a tak wogóle to proponuje się zrzucić i zakupić 1 szt pełnej/najnowszej wersji

Ostatnio edytowany przez bartek030 (2013-01-16 14:20:43)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

135

Odp: Image dysku do Falcona

Działa. Ale nie powiem wam dlaczego bo mi wstyd :D

Dziękuję za pomoc i za cierpliwość. ASowi za image, Piterowi za poświęcony czas, Bartkowi za cenne rady i całej reszcie za to samo! Czekam z niecierpliwością aż powstanie nowy image, bo tu kupa rzeczy jest dla ludzi z CT60 ;) Ale chodzi!!!

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

136

Odp: Image dysku do Falcona

:) Extra!

Napisz czemu nie chodziło dla potomnych!

CZy jest sporo dla ct60 to bym oponował :P

137

Odp: Image dysku do Falcona

Master/Slave. Jumper. Jest na tej przejściówce odwrotnie niż bym przypuszczał i niż był zwarty by default...

Edit: ale niczyjej czujności nie wzbudził fakt jaki opisałem że led się świeci ciągłym światłem :) Nie powinien - ma mrugać tak jak idą operacje na dysku :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-01-19 18:48:05)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

138

Odp: Image dysku do Falcona

czyli jak Wieczor? dziala wszystko ? :)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

139

Odp: Image dysku do Falcona

Działa ... aczkolwiek mam wątpliwości co do tego image'a z pigwy. Archiwum istotnie ma 2.2 giga. Ale plik w środku ma 3 699 359 744 bajtów. Ja rozumiem, image może też być skompresowany. Jednak dwa objawy:

a) zip się rozpakowuje ale na koniec melduje błąd crc
b) są 4 (c,d,e,f) partycje po ok. 900 mega (co by odpowiadało rozmiarowi image'a) plus jeszcze g,h,i,j oraz x ale tylko w postaci ikon na desktopie. hdrutil obecności partycji nie stwierdza, czyli jest to po prostu zapisany desktop.

Poza tym to co jest na tych czterech - działa. Obawiam się więc że coś to archiwum trafiło :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

140

Odp: Image dysku do Falcona

partycje c d e f g to partycje bgn pod tos  mają po ok 1gb
natomast  h i j to partycje lnx pod minta te też mają po ok 1gb.Mint tam siedzi ale jest pod 060.

X to cdrw pod scsi skonfigurowane i przetestowane z trzema napędami scsi cdrw

dzisiaj odpale falcona i sprawdzę dokładnie

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-01-20 13:14:43)

141

Odp: Image dysku do Falcona

Jest tak jak pisze AS, partycji mint-a nie obejrzysz pod Tos-em

a z Piter-a Falconem działa już Magic (pod 060) i w końcu można odpalić cokolwiek na 060, starstruck ładowanie pod tos-em - 3 min i przycina, magic - 20sek  i działa płynnie :) to samo z gierkami typu duke itp.  Dodam że tam tylko 50mhz jest....

w poniedziałek CTPCI  + Radeon :)

As - instaluj Magic-a - dopiero wtedy zobaczysz różnice w działaniu CT :)

Ostatnio edytowany przez bartek030 (2013-01-20 11:43:05)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

142

Odp: Image dysku do Falcona

u mnie wszystko fruwa na060 i pod tosem i mintem, Piter ma 66mhz i dema amigowe na tym działają dobrze, własnie wrzuciłem na falcona elansar!dodam że mam oryginał aby nie było:) a ja mam 060 95mhz dlatego moze nie widzę spowolnienia:

143

Odp: Image dysku do Falcona

50Mhz i pod tos-em nic nie działa jak trzeba :) widze bo działa obok na biurku :)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

144

Odp: Image dysku do Falcona

AS... napisał/a:

u mnie wszystko fruwa na060 i pod tosem i mintem

Fruwać, fruwa, ale i tak jest zauważalna różnica pod MiNTem. Odpal np przy 95MHz Quake'a pod TOSem i MiNTem. Dla mnie różnica jest widoczna gołym okiem :) ( jak na moje oko, tak między 10 a 20 procent różnicy )
MiNT jest rewelacyjny, ale to taka kobyła :)
MagiC ponoć jest super, hiper szybki, więc ja się od jakichś 2 lat już zbieram aby go u siebie wrzucić i zobaczyć czy wszystkie rzeczy które "mulą" pod MiNTem działały by szybciej na MagiCu :)

145

Odp: Image dysku do Falcona

bartek030 napisał/a:

50Mhz i pod tos-em nic nie działa jak trzeba :) widze bo działa obok na biurku :)

A co mu się stało że jest tylko 50mhz???
Ostatnio miał 66mhz.


Muszę w końcu zainstalować magic-a.

Best of rage tak swoją drogą to extra gra na falcona.....

146

Odp: Image dysku do Falcona

Od zawsze ma 2 kwarce 50mhz, to jedno z pierwszych CT60.

Zaleta Magic-a jest łątwość konfiguracji choć instalacja dla 060 to droga przez mękę ( koniecznie scięgnięcie patch-y dla 060, instalacja w trybie 030, dodatkowe patch-e w forderze auto uruchamiane w odpowiedniej kolejnośći, X-boot 3.2 spatchowany dla Magic-a) choć i tak pewnie dużo łątwiejsze niż instalacja Mint-a. Ale efekt rewelacyjny.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

147

Odp: Image dysku do Falcona

Będę musiał spróbować magic a.. A Ty znień kwarca Piterowi aby te 66mhz miał...

148

Odp: Image dysku do Falcona

AS... napisał/a:

Będę musiał spróbować magic a.. A Ty znień kwarca Piterowi aby te 66mhz miał...


Nowy proc na horyzoncie... ten co ma to REV1 ktory na bank na 66mhz nie pojdzie. A póki co Ctpci + radeon do odpalenia czeka.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

149

Odp: Image dysku do Falcona

Kup procka rev.6 do tego dimma 133mhz ale uwaga cl2 i jak byś jeszcze wyciągnął spod ziemi ctctm .....

150

Odp: Image dysku do Falcona

bartek030 napisał/a:

As - instaluj Magic-a - dopiero wtedy zobaczysz różnice w działaniu CT :)

To nie zasługa magica tylko jakiś problem z Twoją konfiguracją pod TOS-em. Np. jeśli masz zamieszane ustawienia w cpx 060 to możesz nie mieć włączonego cachu itp..

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.