101

Odp: Image dysku do Falcona

A co do samego image, na pigwie leża 2:

falcon 8 partycji z mintem 1.16.rar       1.1 GB -  ta u mnie działa, rzeczywiście jest 8 partycji ale...

c: mint 040 - fantastycznie że pare osób ma CT , ale cała reszta już sie nie pobawi
   x-boot  - brak !! zero domyślnych konfigow,  ładuje sie wszystko z auto i oczywiscie połowa rzeczy tylko dla CT
   brak NVDI - grrr

d: dema - może jest wszystko choć szczerze watpie
e: gry - pare tytułow i cannon fodder po francusku.....a gdzie cała reszta z ST spatchowana na falcona i HDD ?? brak dungeon master-a to już wstyd
f: programy : soft do net-u - chyba wszystko , aniplayer, pare programow muzycznych i to praktycznie koniec - jakbym nie znał tematu to rzeczywiscie można pomyśleć ze na falcona wogole softu nie było
reszta partycji nie do użycia - mint040 :)))

image nr2 - falcon.rar 5.5 GB

po zgraniu na dysk nic nie ma - pokazuje 1 partycje PC - nie działa - sciagany dla pewności 2 razy

katalog Piter - pusty :)

szczerze mowiąc jestem mocno rozczarowany, a gdzie Magic + jinnee ? Thing? kobold?

i tym sposobem robię już całość od nowa, proszę wrzucać propozycje co umieścic - np . cały soft scenowy z DHS-ów -
zamysł ma być taki że jeśli ktoś kupi falcona i odpala go pierwszy raz w życiu to ma sie nie pogubić

1. kongfiguracje x-boota : dema rgb, dema vga, gry, praca itp
2. magic + jinnee lub thing, zainstalowany soft do netu, archiwery, programy do kopiowania itp

temat oczywiście dla osób które robią coś wiecej niż odpalanie dem

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

102

Odp: Image dysku do Falcona

To ja bym poprosił aby były rozmaite użytki, w tym trackery - tak dla Yamahy jak i dla Falcona. A macie coś do 3D ? Chętnie bym zobaczył jak to się robi na Falconie. I jakieś coś do programowania ;)

Edit: acha - czy flopa Falconowego się na PC przeczyta/zapisze czymś czy są schody? Mam na myśli pliki a nie całe obrazy.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-01-15 11:39:47)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

103

Odp: Image dysku do Falcona

Wieczór : Tobie nie jest potrzebna dyskietka systemowa tylko HDDRIVER na dyskietce - nic poza tym. Zformatuj na pc dyskietke, nagraj, wtedy możesz się bawić z instalacja. Tos 1.6 i w góre czyta format Pc.

Przede wszystkim uruchom hddrivera z dyskietki , falcon zawsze najpierw czyta dyskietki.
Przy uruchamianiu bedziesz widział czy wykrył karte. Jeśli wykryje pokaże rownież zainstalowane partycje.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

104

Odp: Image dysku do Falcona

Co do tematu nowego image-a - prosze wrzucać konkretne propozycje. Ja muzyki nie pisze, grafiki i 3D nie robie, programowanie to juz wogole nie mój temat. Proponuje założyć do tego osobny wątek, każdy się wypowie sam czego używa i co uważa za niezbędne.

Gotowe paczki softu można tez wysłać mailowo. Przewidywana pojemność karty to 8gb lub 16gb z 14 partycjami po 1gb (max dla tos 4.04). Wielkość będzie zależała od ilości oprogramowania.

Przykładowa lista potrzebych programów :

http://www.atari-forum.com/viewtopic.ph … mp;t=16525

Ostatnio edytowany przez bartek030 (2013-01-15 12:14:51)

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

105

Odp: Image dysku do Falcona

bartek030 ten image jest baaaardzo stary, tam mint 1.16 :( który podlinkowałeś...!

Ten image co ma Piter to jest z ogromną ilością gier na Falcona
(jest tam wszystko co powstało na Falcona do sv2k12 włącznie) tak samo dema.
Programów też trochę jest :P Oraz muzyki itd. Zobacz czy na partycji F jest donwfall wersja 1.1 ....

+ min 1.18 z obsługą sieci i USB !!!
I nawet to działa :) Wiesz ile nad tym siedział AdamK i jury aby poskromić tego mint-a :P


A Ct6x to wcześniej czy później każdy Falconiarz sobie dokupi :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-01-15 12:59:17)

106

Odp: Image dysku do Falcona

AS... napisał/a:

A Ct6x to wcześniej czy później każdy Falconiarz sobie dokupi :)

Nie wiem - jak go będzie stać a po drugie jak będzie miał skąd :P

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

107

Odp: Image dysku do Falcona

Bartek030: katalog Piter - pusty bo mi ktoś cały czas image usuwa ;)))

ja mogę przygtowac wszystkie programy graficzne oraz 3D a także pełną konfigurację Magica z Jinee

Kroll: Calamus i Papyrus proponuje

MiNT już jest

pozostają trackery, muzyka ogólnie....


i na koniec wykonamy jedną duża kompilacje img :)))

o Wy na to ?

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

108

Odp: Image dysku do Falcona

Piter: Dostałeś maila ode mnie?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

109

Odp: Image dysku do Falcona

Image w tym katalogu jest; ma tylko dziwnie ustawione właściwości pliku (dlatego go nie widać). Zrobiłem kopię,  która obecnie jest w ftp://ftp.pigwa.net/stuff/other/hdd_diskimages_falcon/ pod nazwą falcon image 2012.11.02.img.zip. :)

Problem zgłoszony Azbestowi.

Ostatnio edytowany przez voy (2013-01-15 15:28:16)

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

110

Odp: Image dysku do Falcona

piter napisał/a:

Bartek030: katalog Piter - pusty bo mi ktoś cały czas image usuwa ;)))

ja mogę przygtowac wszystkie programy graficzne oraz 3D a także pełną konfigurację Magica z Jinee

Kroll: Calamus i Papyrus proponuje

MiNT już jest

pozostają trackery, muzyka ogólnie....


i na koniec wykonamy jedną duża kompilacje img :)))

o Wy na to ?

Czekamy w takim razie :)

111

Odp: Image dysku do Falcona

voy napisał/a:

falcon image 2012.11.02.img.zip

Dzięki Voy! Piter - w takim razie zignoruj tego maila :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

112

Odp: Image dysku do Falcona

Ok, zaraz sciagam i sprawdzam. Ten falcon.rar moglby ktoś sprawdzic i w razie czego usunąc.

AS: właśnie mnie to dziwiło bo u Gustawa widziałem zupełnie coś innego

Dlatego własnie propozycja jest żeby zrobić JEDEN filnalny, może być na bazie tego najlepszego.


Ktoś ma pomysł jak dodać partycje FAT16/32 do wymiany danych z PC? może być widziana tylko pod Magic-iem/ Mint-em.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

113

Odp: Image dysku do Falcona

hddriverem możesz taką dodać....
Albo zamiast tego cdrw scsi bądź karta sieciowa do Falcona i na pececie "stawiasz" ftp..

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-01-15 16:03:52)

114

Odp: Image dysku do Falcona

ale to ciekawe bo plik w środku ma 3 699 359 744 a ostatnio jak ciągnąłem to było prawie pełne 8 giga... coś się urwało?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

115

Odp: Image dysku do Falcona

Panowie dzisiaj spróbuję wrzucić na pigwę najbardziej aktualnego image (zajmuje 2gb po spakowaniu)..
Przesłałem je Piterowi i on z niego ożywił Falcona Grey-a i chyba Falcona AdamK ... :)

Piter je wrzucał na Pigwę ale wg. jego relacji to znikało ???!!!

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-01-15 16:06:32)

116

Odp: Image dysku do Falcona

AS..., zgłaszajcie od razu podobne problemy Azbestowi. On ma większe ode mnie uprawnienia, jeśli chodzi o dostęp do plików na FTP.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

117

Odp: Image dysku do Falcona

Ale tu nie o plik chodzi - tylko o jego zawartość :) Ten 2 gigowy zip który znalazłeś, zawiera w sobie 3.5 gigowy obraz... A ponoć było prawie 8 :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

118

Odp: Image dysku do Falcona

Hddriverem to możesz sobie zrobić JEDNA i tylko jedna partycje PC z ktorej nie odpalisz CF-ki lub dyski

zamysl jest inny : tos - obsługa 14 partycji , Magic -23 , Mint -29

Ma być np 14 partycji TOS + kolejna (kolejne)  FAT/Unix do łatwego zgrywania danych z PC

Karta i FTP opdpada, ma być łatwo dla każdego a nie tylko dla posiadacza karty, CD  - to samo.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

119

Odp: Image dysku do Falcona

Image Voy-a już na dysku, wszystko działa.  Dzieki za wrzucenie.

Wieczór: IMG też ma kompresje, po rozpakowaniu jest prawie 8gb...   mint niestety 040....

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

120

Odp: Image dysku do Falcona

Image jest Pitera, ja go tylko przeniosłem w inne miejsce. :P

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

121

Odp: Image dysku do Falcona

na przyszłość zamiast upychać plik 2gb> na FTP podzielcie go na paczki np. 50mb, będzie mniej problemów ze zgraniem w druga stronę co niestety przy duzych plikach się zdarza

gep/lamers^dial

122

Odp: Image dysku do Falcona

bartek030 napisał/a:

Hddriverem to możesz sobie zrobić JEDNA i tylko jedna partycje PC z ktorej nie odpalisz CF-ki lub dyski

zamysl jest inny : tos - obsługa 14 partycji , Magic -23 , Mint -29

Ma być np 14 partycji TOS + kolejna (kolejne)  FAT/Unix do łatwego zgrywania danych z PC

Karta i FTP opdpada, ma być łatwo dla każdego a nie tylko dla posiadacza karty, CD  - to samo.


2cfki, jedną formatujesz pod fat16 a 2gą normalnie użytkujesz jako std. hdd
Potrzebna podwójna taśma ide 2,5, spokojnie można taką kupić na allegro jest człowiek co robi na zamówienie.

Problem że 2ceefki bądź 2hdd podłaczone przez ide do Falcona potrafią wysadzić w powietrze obrazy swoich partycji.....

Jest jeszcze program który pozwoli przenosić dane ale tylko plik po pliku bez katalogu.

Więc nie ma łatwego rozwiązania :) zapomnialem mozna też przenosic dand przy pomocy pendriva usb pod mintem.. Ale jest tak niestabilne ze .. Ja przewalam dane przez cdr pod scsi pięknie szybko stabilnie!

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-01-15 19:58:26)

123

Odp: Image dysku do Falcona

piter napisał/a:

Kroll: Calamus i Papyrus proponuje

Oczywiscie moge wam przygotowac jak mam ustawione w XBocie skonfigurowane rozne wersje uruchamiania Papyrusa i Calamusa (czytaj polskie litery) w ISO pod Papyrusem i Calamus (Polonica) i to wszystko zarwono pod MiNTem jak i TOSem, problem ze ja nadal uzywam twdardego dysku zamiast Cf takze obrazu nie zrobie bo mam dysk 40GB, natomiast proponuje ze moge wam wyslac rozne konfiguracje co uruachamiam w XBoocie co i jak, to moge przygotowac

Pozdrwiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

124

Odp: Image dysku do Falcona

No to chyba chwilowo koniec wycieczki. Już nie wiem ile razy podłączałem i odłączałem tą CFkę - głównie z taśmą od HDD żeby wyeliminować ten czynnik - HDD oczywiście rusza od kopa.

Zgrałem wszystko z partycji C HDD na flopa (na wszelki wypadek). Po zabootowaniu odpaliłem najpierw AHDI , to mi wczytało SHDriver (6.06) po odpaleniu HDX i wybraniu Partitioning robi scan urządzeń. Jeśli podłączony jest HDD - widzi IDE 0: HITACHI MK..... blabla. Jeśli CFka - IDE0: Device not responding. I to tyle. Czerwony LED na CF oczywiście cały czas się świeci.

Teraz tak - czy jest sens wypalać ponownie obraz na CF - chyba nie skoro urządzenia fizycznie nie widać? Taśma raczej to nie jest. No nic , tymczasowo włożę jakiegoś HDD, może 60 giga. 15 euro nie pieniądz, może kilka kupię na zapas :)  Do tematu CF wrócę jeszcze póki co mi się ręce rwą do klawiatury za bardzo, aby czekać. Albo kupię u gościa 20-kę do IDE+ i wezmę z niego tę 50-kę co się tam marnuje.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-01-15 23:24:49)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

125

Odp: Image dysku do Falcona

wieczor jaką szkołe dał mi falcon ct2b.. Nie poddawaj się! Niestety ide dyski 2.5 padają jak muchy...