76

Odp: Image dysku do Falcona

Ad.1 Karta musi być wykryta po starcie pamieci, tak samo jak dysk w Pc  nie ważne czy sa partycje czy nie

Ad.2 Tego nie wie nikt a już napewno sprzedający na allegro

Ad.3 Pierwsze słysze takie rzeczy i raczej jest to niemożliwe.

http://pinouts.ru/Memory/CompactFlash_pinout.shtml

Inaczej pewnie by nie działała z połową sprzętów a z tego co pamietam w firmie przez 5 lat nie było reklamacji na karty CF sandiska
( fakt że sprzedaż CF znikoma)

a wracajac do tematu - moja B1 powinna być lada dzień, do testów leża juz Kingston Elite Pro 512mb, Elite pro 4gb, Sandisk Ultra 4gb  - sprawdzę czy działaja. W miedzyczasie zabiore Piterowi jego zestaw z przejściówka 40pin + zasilanie dla porównania ma tych samych kartach.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

77

Odp: Image dysku do Falcona

3. kolega Lothar proszony do mikrofonu...!

78

Odp: Image dysku do Falcona

Wieczór:

1. Twoja karta działała na moim falconie - w załączeniu screeny
2. Karta działała na moim i Twoim adapterze
3. Nie dam sobie głowy uciąć że Twoja tasiemka była używana - wtedy nie sądziłem że może być jakiś problem   

podsumowanie:
- moim zdaniem albo tasiemka (wiem że sprawdzałeś - więc już nic nie wiem ;)
- dane na karcie zostały uszkodzone podczas a) mojego odłącznia karty, b) podczas Twojego podłączania

proponuje:
- najpierw zrobić nowy image na CF (dla pewności zaraz wyśle 2GB spakowany ZIP na serwer, ZIP który wczoraj odpaliłem na Aliasia Falconie)
- sprawdzić inna kartę CF (mogę wysłać swoją do tej Afryki Pólnocnej gdzie rezydujesz)
- sprawdzić tasiemkę
- sprawdzić adapter

Post's attachments

IMG_3861.JPG 52.95 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_3866.JPG 46.94 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

IMG_3867.JPG 62.11 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

79

Odp: Image dysku do Falcona

Żarty sobie robiliście, że ponoć kupiłem Flaszkensa... ja po postach Krolla, Asiora czy teraz Wieczora i milionie problemów o jakich tu czytam jestem o dystans z Sopotu do Hanoi by ów zakup zrealizować ;)  To nie na moje nerwy :D

gep/lamers^dial

80

Odp: Image dysku do Falcona

Piter ten ze zdjęć to Twój Falcon??

81

Odp: Image dysku do Falcona

As: przecież nie widać tam falcona :)

tak, to mój falcon

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

82

Odp: Image dysku do Falcona

No w końcu działa!!

83

Odp: Image dysku do Falcona

Piter: no, ale go w ogole nie wykrywa a juz wiem ze ma wykryc, czy na karcie cos jest czy nie. Wiec jest to co innego, sprawa na poziomie elektrycznym moim zdaniem.
Ciekawe ja o scsi na tym ekranie nic nie mam.

Gepard: kupuj tylko nie badz frajer zeby sie w cfki bawic tylko podlacz normalnego twardziela jak producent przykazal :) zobacz - Yerzu z powodu awarii cfki stracil cale swoje archiwum, ja odpalic nie moge... Z hdd jak zyje takich cyrkow nie widzialem w ide+ tez mam hdd :) a na adsie jakis kolo z polnocnego Dublina sprzedaje caly pakiet 2.5 calowcy od 20 do 80 giga po 15 euro sprawdzone bez badow. Jak sie wk... to sie na tym skonczy :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

84

Odp: Image dysku do Falcona

Wieczór:

no co Ty - jeśli sypnęły się dane karcie to nie masz sterownika HDrivera i nic nie zobaczysz :)

to nie jest tak jak na PC: że skanuje sam z siebie IDE oraz SCSI... Falcon musi odczytać sterownik najpierw

masz Hddrivera na dyskietce ?

Ostatnio edytowany przez piter (2013-01-14 22:13:52)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

85

Odp: Image dysku do Falcona

ale Piter to włączył falcona w trybie 060 dlatego tak wygląda bootscren.. Wieczór jak pisałem odpal hddrivera z fdd.

Odp: Image dysku do Falcona

wieczor napisał/a:

Z hdd jak zyje takich cyrkow nie widzialem

Pół roku po zakupie A1200 z HDD (nowym) dysk padł podczas zwykłego odpalania dema i tyle tego było.
Teraz czekam, aż śniegi zejdą ;) żeby podjechać do JADa.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

87

Odp: Image dysku do Falcona

Gepard , kupuj, nie ma żadnych problemów.

Własnie odpaliłem image używajac dysku - bez problemu wszystko działa. Cf-ki też działaja, jedyna rzecz to po prostu trzeba się
nauczyć to instalować. Po paru latach nieużywania Hddrivera też potrzebny był szybki tel do przyjaciela.

A co do dyskusji na temat trwałości CF vs. HDD to napewno CF. Wlaśnie działa na biurku stary seagate 15gb i w życiu bym nie odważył się trzymać na nim danych. To samo dotyczy starych scsi itp. Nowe dyski też padają jak muchy - jako dowód skrócenie gwarancji na seagate z 3 do 2 lat. A instalowanie starego dysku 2.5 cala to już wogóle loteria.

CF też padają tak samo jak wszystkie inne nośniki. Znam przypadki i to nie pojedyńcze że nowy dysk SSD padł po 3-14 dniach.

Jedyne wyjście - kopia zapasowa - która akurat używajac CF-ki jest zrobić najłatwiej na PC. Odpalenie darmowego Clonedisk-a , czytnik kart za 15 zł, 5 min zabawy i po problemie.

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

88

Odp: Image dysku do Falcona

do wszystkich zainteresowanych:

image karty CF 8GB leży na Pigwie w upload katalog piter

plik waży lekko ponad 2 GB i jest spakowany ZIPem

Wieczór: zrób jeszcze raz image swojej karty i daj znać co i jak :)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

89

Odp: Image dysku do Falcona

Dyski 2,5 ata nie są produkowane od jakiegoś czasu, czasem można kupić taki nowy.
Mi taki nowy 40gb padł po 6miesiącach w Falconie, był na 12miesięcznej gwarancji, od tamtej pory mam cf8gb kingstona w falcim i działa idealnie :)

90

Odp: Image dysku do Falcona

piter napisał/a:

Wieczór: no co Ty - jeśli sypnęły się dane karcie to nie masz sterownika HDrivera i nic nie zobaczysz :)

bartek030 napisał/a:

Ad.1 Karta musi być wykryta po starcie pamieci, tak samo jak dysk w Pc  nie ważne czy sa partycje czy nie

Uzgodnijcie Panowie zeznania, ok? :) Piter, mi się też wydaje, że aby cokolwiek było przeczytane z karty czy dysku np. HDriver, to najpierw musi być to wykryte jakoś na poziomie biosa czy co on tam ma i wydaje mi się że to jest ten etap na starcie. Potem ew. HDriver się odpala i komp wie jak rozpoznać partycje etc.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-01-15 09:24:09)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

91

Odp: Image dysku do Falcona

Falcon sam z siebie nie wykryje hdd/cf .
Aby hdd/cf pokazało się przy starcie trzeba je potraktować hdriverem bądź innym driverem do hdd..

Inaczej to wygląda z scsi, Falcon pokazuje że coś tam jest podpięte do złącza scsi.

Zabawę z hdriverem robiłem tak z dwa lata wstecz :P

92

Odp: Image dysku do Falcona

no ja się nie znam :) ale po instalce Hddrivera na partycji C nie jest potrzebna dyskietka z Hddriverem a Falcon czyta z partycji C właściwy plik SYS

harmonogram pracy następujący jest:

1. wkładamy dyskietke do Falcona z Hddriverem (kartę CF mamy już w adapterze)
2. odpalamy Hddrivera z FDD, partycjonujemy kartę CF, instalujemy Hdrivera na FDD /restart Falcona/
3. teraz przy bootowaniu Falcona karta jest widoczna ale czyta ustawienia z FDD
4. teraz dopiero mamy dostępne partycje dysku - ja wtedy zrzucam Hddrivera a obojętnie którą partycję. Odpalam go (z HDD/CF) klikam INSTALUJ (na partycji C HDD/CF)... /restart Falcona/
5. .. teraz przy restarcie karta się bootuje (nie jest potrzebna dyskietka, FDD jest pusty)

ja tak robię od lat, może jest inny sposób, pewnie jest :))

jeśli mamy image dysku to od razu wskakujemy do pkt. ...5 :))))

Ostatnio edytowany przez piter (2013-01-15 10:11:34)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

93

Odp: Image dysku do Falcona

Piter kto jak kto, ale Ty to się naprawdę znasz na Falconie Hddriverze itd. :)

94

Odp: Image dysku do Falcona

No tak ale to na startupie, nie pokazuje partycji chyba tylko urządzenie, a to jakoś musi być wykryte żeby Hddrivera przeczytać... No tak na logikę.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

95

Odp: Image dysku do Falcona

Wieczór zamysłem mojego image hhd Falcona było właśnie to aby nie walczyć z hddriverem itd.itp.
I po zakupie Falcona i chwili mieć soft który na niego powstał.
Tak aby taki Gepard nie marudził że nie będzie walczył z Falconem tylko po chwili będzie na nim działał :P
Ściągasz z netu image kupunjesz cf i przejściówkę i jazda :)

Ale jak widać części osób image działa a części nie...
Czemu niestety nie wiem :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2013-01-15 10:28:53)

96

Odp: Image dysku do Falcona

piter napisał/a:

no ja się nie znam :) ale po instalce Hddrivera na partycji C nie jest potrzebna dyskietka z Hddriverem a Falcon czyta z partycji C właściwy plik SYS

harmonogram pracy następujący jest:

1. wkładamy dyskietke do Falcona z Hddriverem (kartę CF mamy już w adapterze)
2. odpalamy Hddrivera z FDD, partycjonujemy kartę CF, instalujemy Hdrivera na FDD /restart Falcona/
3. teraz przy bootowaniu Falcona karta jest widoczna ale czyta ustawienia z FDD
4. teraz dopiero mamy dostępne partycje dysku - ja wtedy zrzucam Hddrivera a obojętnie którą partycję. Odpalam go (z HDD/CF) klikam INSTALUJ (na partycji C HDD/CF)... /restart Falcona/
5. .. teraz przy restarcie karta się bootuje (nie jest potrzebna dyskietka, FDD jest pusty)

ja tak robię od lat, może jest inny sposób, pewnie jest :))

jeśli mamy image dysku to od razu wskakujemy do pkt. ...5 :))))

Normalnie chyba z Meksyku przywiozłeś tą metodę ;)

Ja robię tak:
1. dyskieta z hdd drv do stacji i odpalam hddrutil
2. partycjonuję dysk
3. instalacja sterownika na C ( jeśli C nie jest widoczne w hddrutil'u to ( bardzo, bardzo rzadko to mi się zdarza ) to trzeba ją zainicjalizować: punkt 20 z: http://joo.kie.sk/ultrasatan/hddriver/ )
4. restart i włala
:)

Ostatnio edytowany przez jury (2013-01-15 10:38:57)

97

Odp: Image dysku do Falcona

Mam pytanie - na wypadek gdyby się okazało, że nie mam systemowych dyskietek tutaj ( :) ) czy da się dyskietkę wykonać na PC przez flopa na USB i czy ma ktoś jej obraz i czym to zrobić :D

Edit: katalog /upload/Piter na pigwie jest pusty :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-01-15 10:54:07)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

98

Odp: Image dysku do Falcona

Wieczór : sorki za skrót myślowy, oczywiście karta będzie widziana jak uruchomisz hddrivera z dyskietki

Po poprawnej procedurze instalacji do działania wystarczy na wskazanej przy instalacji partycji hddriver.sys

tutaj jest manual aczkolwiek pare kroków jest zupełnienie niepotrzebnych - wystarczy zacząć od pkt.11 i pożniej ominąc inicjalizacje partycji ,pkt. 28 i pozniejsze tez nie sa wymagane

http://joo.kie.sk/ultrasatan/hddriver/

Who loves kids? Charlie Waffles!! Damn right...

Odp: Image dysku do Falcona

Nie na logikę ale na 100%:
TOS 2+ potrafi odczytać pierwszy sektor z dowolnego podłączonego dysku twardego. W tym sektorze musi być program który załaduje sterownik z tego dysku. Stąd taki mały paradoks, że sterownik dysku jest na tym dysku :)

Karta jest po prostu widoczna jako dysk.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2013-01-15 11:16:13)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

100

Odp: Image dysku do Falcona

Kumam :) Więc na moim HDD 85 mega musi być HDDriver. Kupię więc dziś dyskietkę, zgram to na flopa, potem zamienię HD na CF i odpalę z flopa i zobaczymy.

Co do zasilania kart, to znalazłem tylko tyle że jest typ I i II - typ I potrzebuje max. 70mA a typ II może chcieć nawet 500. Może to o to chodziło. Chociaż jeśli z socketu zasilany jest prawdziwy HDD to raczej wydajność nie jest problemem.

Dogadajcie się z Azbestem, dlaczego image z pigwy jest namolnie wyrzucany, może robicie coś nie tak :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2013-01-15 11:11:41)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem