Temat: SIO2SD - propozycje modyfikacji

Witam serdecznie,

jestem nowy na forum, od dłuższego czasu przymierzałem się do zakupu urządzenia SIO2SD. I w końcu się udało.
Zastanawiam się nad pewnymi jego modyfikacjami. Myślę o uzupełnienia urządzenia w interfejs USB pracujący w klasie MassStorage. Dzięki temu możliwe będzie wygodne zarządzanie zawartością karty pamięci bez konieczności jej wyjmowania. W takiej sytuacji wymieniłbym procesor na STM32 (ten używam w pracy i mam dobrze rozpracowany, zwłaszcza w zakresie USB). Niestety nie potrafię odnaleźć aktualnej wersji kodu źródłowego do tego projektu. Bardzo by się przydała, wówczas nie musiałbym rozpracowywać interfejsu SIO oraz całej, świetnie i profesjonalnie rozwiązanej obsługi urządzenia.

Co myślicie o tym projekcie?

Pozdrawiam

Andrzej.

2

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

to znaczy Ty chcesz przerobić SIO2SD? nie wiem czy taki pomysł się przyjmie...

ale ja trochę OT, z czego korzystasz programując USB? jakieś gotowe biblioteki? czy piszesz od zera? może mógłbyś podrzucić parę linków do ciekawej dokumentacji?

3

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

czytnik kart sd - 10 zl

zla droga...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

4

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

Tak jak lotharek napisał, zła droga. Czyli zamiast przenieść małą kartę SD to przenoszę całe pudełko lub całe Atari (jeżeli ktoś zabudował w środku SIO2SD)?


@bezrobotny - www.google.pl

5

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

OK, rozumiem. Nie pcham się z pomysłem na siłę:-).

Oczywiście możliwe jest również zastąpienie karty SD pamięcią PENDRIVE, tylko wówczas trzeba będzie zastosować mocniejszy mikrokontroler STM32F4...

PS. W pracy używam komercyjnych rozwiązań stosów USB. Natomiast do zabawy w domu polecam rozwiązania oferowane przez ST na stronie www.st.com/stm32. Jestem tam wiele przykładów łącznie z fajnie opisanymi bibliotekami. Problem jest jedynie z obsługą USB OTG (czyli między innymi z HOSTEM USB). ST dało jeden przykład, ale coś nie działał jak chciałem. Musiałem go dosyć poprzerabiać.

Andrzej

6

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

a_niedworok napisał/a:

Niestety nie potrafię odnaleźć aktualnej wersji kodu źródłowego do tego projektu. Bardzo by się przydała, wówczas nie musiałbym rozpracowywać interfejsu SIO oraz całej, świetnie i profesjonalnie rozwiązanej obsługi urządzenia.

sprawdz tu: http://sio2sd.gucio.pl/wiki/Polski


a_niedworok napisał/a:

Co myślicie o tym projekcie?

realizuj

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

7

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

Niestety na tej stronie są tylko binarki.

8

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

1. Na razie JKZ nie udostępnia źródeł 3.x
2. plany użycia ARMA są, ale w planach :)
3. Problemy:
- arma nie przylutuje amator
- płytki pod arma nie zrobi amator
- nie zmontuje też na pająka.

Czyli projekt wyłącznie do sprzedaży byłby to.

za xxl-em powiedziałbym: realizuj, ale wiem, że to jest robota na długie miesiące (na razie zimowe), a profit z tego żaden, więc tylko jako hobby.

A na dodatek, jakbyś miał to w armie, to by się przydało mnóstwo innych rzeczy :)

9

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

uprzedzając bardziej łebskich forumowiczów powiem, że "rób tylko wyceń dobrze, daj zarobić i innym, a nie (tu się domyśl)"...

10

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

bezrobotny napisał/a:

daj zarobić i innym

Sam coś zrób, to zarobisz, pasożycie

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

11

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

bezrobotny napisał/a:

uprzedzając bardziej łebskich forumowiczów powiem, że "rób tylko wyceń dobrze, daj zarobić i innym, a nie (tu się domyśl)"...

facepalm i pasożytnictwo w jednym

PunBB bbcode test

gep/lamers^dial

12

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

A czy ktoś jest w posiadaniu jakiejkolwiek w miarę aktualnej wersji softu do SIO2SD?

Andrzej

13

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

Tak, autor.

14

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

Oto prosta i konkretna propozycja modyfikacji:

W czasie boot, jeśli włączona jest opcja szybkiej transmisji I/O wyświetlana jest informacja:

SIO2SD TURBO [OPTION+] START of SELECT

... i teraz, jeśli uruchomimy program, który napisze coś na ekranie w gr.0 to bazując na zastanej pozycji kursora wpis ląduje na: "SIO2SD ....itd".

Czy po wyświetleniu info o turbo można zrzucić kursor, a np. dwie pozycje w dół? ;)- Niby to szczegół, ale zawsze przy okazji jakiegoś tam update'u można by to poprawić.

Ostatnio edytowany przez Pin (2012-12-29 01:39:06)

Kontakt: pin@usdk.pl

15

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

jak program pisze bezposrednio po pamieci ekranu olewajac edytor systemowy to pozny trud

przechodze na tumiwisizm

16

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

wniosek, po wyborze opcji soft winien czyścić ekran?

17

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

wystarczy:

inc ROWCRS ; ROWCRS    EQU    $0054    ;1-byte cursor row
http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

18

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

@Candle - tu jest racja, choć większość programów wywalających jakieś tam "LouDinK" raczej wyprowadza to poprzez "E:"

... choć pomysł z wymazaniem info po wyborze opcji też jest bardzo dobrym pomysłem ;)-

Kontakt: pin@usdk.pl

19

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

Jeśli mamy Qmega, to nie wyświetla się żadne pytanie o turbo. Turbo jest bez pytania :)

20

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

1. @pin - jak zapewne wiesz, jest kilka sposobów na wyświetlanie napisów z duchem XE :P.
2. @a_niedworok - olej opinie negatywne i realizuj swój pomysł (wszak najważniejszy w tym interesie jest osobisty (i dla każdego inaczej zdefiniowany) 'fun' ).

21

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

@Larek - bo system to obsługuje domyślnie, no i co - to chyba dobrze ;)-

Kontakt: pin@usdk.pl

22

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

Oczywiście, że dobrze :)

23

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

I weź tu się dziw, że SDX nie zawęża horyzontów... ;)  :D
Turbo w Qmegu jest od stu lat. :D

24

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

W SDX od dwustu i to szybsze od tego w QMEG dla każdej stacji dysków.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

25

Odp: SIO2SD - propozycje modyfikacji

wszystko to marnosc w dobie supremacji xbiosa

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.