2,451

Odp: Ciekawostki na aukcjach

To trochę podejrzane jest... Mam xegs, nówka sztuka kupiona wiele lat temu. Jest zapakowany w kartonik (nieoryginalny) i owinięty folią. Jak ostatnio sprawdzałem czy tam jeszcze jest, to zauważyłem, że i tak trochę "wypłowiał". Podobnie z kablami (inne starocie). Guma twardnieje i robi się bardziej krucha, albo lepiąca (brudzi palce). Jako kompletny dyletant z chemii twierdzę, że tworzywa z czasem same się rozkładają i zmieniają kolor.
A tu proszę - atarki jak prosto z fabryki!
Kiedyś widząc ceny boxowych staroci wpadłem na pomysł wypuszczenia serii lipnych 800XL -> Produkujemy nowe obudowy, styropiany, kartony, do środka obudowy wsadzamy elektronikę ze skupionych za grosze XLek i sprzedajemy jako "Wujek z usa znalazł na swoim ranczo kontener który kiedyś spadł z tira". Po powiedzmy... 399$/szt. :-)

Ostatnio edytowany przez marekp (2012-12-18 21:17:25)

2,452

Odp: Ciekawostki na aukcjach

http://tablica.pl/oferta/atari-65xe-IDN … b4823;r:;s:

co za wiocha cuś takiego wystawiać

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

2,453

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Lepiej tak niż miałby wyrzucić. Choć więcej niż 20zł bym nie dał.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

2,454

Odp: Ciekawostki na aukcjach

http://allegro.pl/atari-jaguar-i2883968223.html

Kupiłem dwa zestawy JAGUARÓW, obecny sprzedawany był okazyjnie używany i miał być  wykorzystany jako komputer do programowania.

Ktoś wie może co autor miał na myśli? ;)

2,455

Odp: Ciekawostki na aukcjach

conrad napisał/a:

Choć więcej niż 20zł bym nie dał

Bo brudny? Wiocha polega na tym, że mógłby chociaż szmatą przetrzeć :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2,456

Odp: Ciekawostki na aukcjach

conrad napisał/a:

Lepiej tak niż miałby wyrzucić.

Powiem Ci, że nie wiem... Niektórzy widać wstydu nie mają, żeby takie paskudztwo wystawiać i znaczek ATARI nie zmienia tu sytuacji. Chce za to "coś" 50 PLN a wystawiając taki śmietnik nie ma odrobiny szacunku dla oczu oglądających lub dłoni kupujących (jeśli jakimś cudem ktoś kupi).

Ostatnio edytowany przez Jacques (2012-12-19 10:04:16)

2,457

Odp: Ciekawostki na aukcjach

z tego co widze to  on już te atari wycierał ,więc jakie było wcześniej????

Bucik Na Trola

2,458

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Ale to trzeba czystą szmatką nie tą od podłogi :)

Przypuszczalnie był na początku po prostu mocno zakurzony. Błędem jest wtedy użycie mokrego gałganka - otrzymuje się efekt jak na zdjęciu. Najpierw trzeba na sucho, najlepiej odkurzaczem, potem jeszcze suchą szmatką i na końcu na mokro jak już nie ma pokładów syfu. Inaczej się tylko rozmaże no i ło...

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-12-19 10:50:48)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2,459

Odp: Ciekawostki na aukcjach

A moze jednak był po prostu przechowywany w piwnicy razem z węglem? :O

2,460

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Można z niego zrobić naprawdę ładny egzemplarz, jak nowy. Kwestia włożenia trochę pracy. I od razu za 200 zł na Allegro leci.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

2,461

Odp: Ciekawostki na aukcjach

najlepiej po kupnie wrzucić do wrzątku bo w środku rodzinka karaluchów może sobie wylegiwać,raz kupiłem amige 500
w środku było kilkadziesiąt zdechłych robali,calą płyte wymyłem wodą  i o dziwo po wysknięciu działała.

Bucik Na Trola

2,462

Odp: Ciekawostki na aukcjach

A czemu miałaby nie działać, woda elektronice nie szkodzi (oczywiście tej niepodłączonej do zasilania ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2,463

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Jacques napisał/a:
conrad napisał/a:

Lepiej tak niż miałby wyrzucić.

Powiem Ci, że nie wiem... Niektórzy widać wstydu nie mają, żeby takie paskudztwo wystawiać

No właśnie o to mi chodziło. Mnie by było po prostu wstyd bo to o mnie przecież świadczy. Wyobrażam sobie odbiór tego Atari - ręki bym gościowi nie podał bo wyobrażam sobie, że za przeproszeniem po sraniu rąk też nie myje :D

Ostatnio edytowany przez jedynymentos (2012-12-19 12:26:25)

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

2,464

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Trzeba też mieć na uwadze, że o ile dla nas są to kultowe maszyny, to dla wielu ludzi jest to złom pozyskany od kloszarda i wystawiony potem na allegro.   Dla wystawiającego to po prostu jeden z wielu śmieci, wśród sterty innych gratów, który być może przyniesie parę złotych. Dlatego, mając cały kontener starych telewizorów, klawiatur, odkurzaczy i innych odpadów nie wnikają w takie kwestie, czy umyć przed wystawieniem i czy są w środku robaki :).  BTW. Też trafiałem atari z robakami i z całkiem utlenionymi na płycie lutami - widać, że leżało miesiącami w stercie złomu pod gołym niebem...

2,465

Odp: Ciekawostki na aukcjach

eee tam, czepiacie się .Po prostu gościu sprzedaje 'rzadki, kultowy kommputer' z jeszcze bardziej kultowym brudem/kurzem z lat 80-tych :P

2,466

Odp: Ciekawostki na aukcjach

ale jak GITA sprawne?

2,467

Odp: Ciekawostki na aukcjach

A tak co do wystawianych na aukcjach/ogłoszeniach 130XE z opisem "nie mam kabli, nie mam jak sprawdzić" to czy jest możliwość po numerach seryjnych albo miejscu produkcji ustalenie czy to jest 130'ka ta wcześniejsza z nie uwalonym fabrycznie GTIA czyli ta mająca w SelfTest dodatkowe klawisze funkcyjne 1,2,3,4?

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

2,468

Odp: Ciekawostki na aukcjach

cudeńko  !!!!       http://allegro.pl/mera-elzab-mera-7951- … 85037.html

Bucik Na Trola

2,469

Odp: Ciekawostki na aukcjach

najbardziej zacna jest obudowa, a jakby wywalić wnętrze i wpakować tam atarke? design ma moc!

gep/lamers^dial

2,470

Odp: Ciekawostki na aukcjach

eee , computer like commodore pet 2001 ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

2,471

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Toż to chyba sam terminal. Jakby ktoś chciał przygarnąć to mam jeden taki do odstapienie, firmy TeleVideo ;)

grzybson/SSG^NG

2,472

Odp: Ciekawostki na aukcjach

http://allegro.pl/niemozliwe-dziewicze- … 11758.html
wow

30 lat temu moje poglądy nazywane były normalnymi, 20 lat temu konserwatywnymi, 10 lat temu skrajnie konserwatywnymi, dzisiaj jestem nazywany faszystą. Ja nie zmieniłem poglądów, tylko idioci zmienili wartości!

2,473

Odp: Ciekawostki na aukcjach

@grzybson: wspominałeś kiedyś że pioruńsko ciężki. Ja bym sprawdził co jest w nim ciężkiego (poza kineskopem) bo w trakcie przerabiania iMaca na Atari udało mi się pozbyć połowy masy (G5, wersja A tzw. "ciężka), bo chłopcy z apple przed stosowaniem folii amelinowej do ekranowania w późniejszej wersji, robili full metal jacket : pełnostalowa rama z blachami :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2,474

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Jak to nigdy nie otwarty? Przecież na zdjęciach widać, że otwarty.

2,475

Odp: Ciekawostki na aukcjach

Bitman'Resurrection napisał/a:

eee , computer like commodore pet 2001 ;)


no tak ale to polski komputer bardzo rzadki ,a peta można kupić od tak sobie na ebay oraz często jest na allegro

Bucik Na Trola