1

Temat: Dodatkowe zasilanie do kieszeni USB ?

Witam

Panowie, mam taki problem: zanabyłem kieszeń na dysk SATA 2,5", która to "powinna" bezproblemowo chodzić bez dodatkowego zasilania - ale jak to w życiu bywa, kieszeń działa prawidłowo wyłącznie z dołączonym do niej kablem rozgałęziającym do USB.

I tu zaczynają się schody - router wi-fi, z którym chciałem ją użyć jako bezprzewodowy NAS, ma tylko jedno gniazdo USB...

Jak podłączyć dodatkowe zasilanie (bo jak mniemam, jedno gniazdko USB prądowo nie będzie w stanie się wyrobić z obsługą kieszeni), by nie spalić dysku lub routera ?

Czy bezpieczne będzie dołączenie dodatkowego zasilania po prostu do linii 5V kieszeni i połączenie mas ? Zasilaczy 5V ci u mnie dostatek ;-).

___
Press play on tape...

2

Odp: Dodatkowe zasilanie do kieszeni USB ?

Sprawdź czy nie pójdzie na jednym wtyku, tylko musisz sprawdzić którym (eksperymentalnie). Chodzi o to, że port USB może działać w trybie wydajności 500 lub 100 mA i w tym drugim trzeba użyć dodatkowego wtyku. Na moim notebooku przy odpowiednich ustawieniach energii (jak jestem w gniazdku) kieszeń chodzi na jednym. Jak przechodzę na baterię, muszę użyć drugiego.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3

Odp: Dodatkowe zasilanie do kieszeni USB ?

Niestety, nie bangla. Na dodatkowym wogóle nie rusza, na samym podstawowym robi sieczkę z plików (podpięty pod usb2.0 w kompie).

Zastanawiam się, czy nie dało by się podpiąć bezpośrednio pod wtyczkę zasilacza z routera (też daje 5V) - czy 5V z wewnątrz, czy z zewnątrz - chyba nie powinno być różnicy, jak z tego samego źródła ?

Ostatnio edytowany przez maw (2012-12-16 21:56:52)

___
Press play on tape...

4

Odp: Dodatkowe zasilanie do kieszeni USB ?

nie ma problemu z podlaczeniem 5v z zewnatrz o ile zasilacz ma odpowiednia wydajnosc pradowa.

5

Odp: Dodatkowe zasilanie do kieszeni USB ?

No i sprawa się wyjaśniła. Miła pani z infolinii technicznej UPC powiedziała, że u nich wszystkie urządzenia mają poblokowane porty USB i nie da się ich używać/odblokować.

Tak więc zostaje mi kupić nową kieszeń z wyjściem ethernetowym. Chce ktoś kupić kieszeń USB na dysk 2,5" za 20 zeta ?

___
Press play on tape...