1

Temat: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

Mam nadzieję, że nie płodze nowego wątku - przeszukiwałem stare posty ale niewiele znalazłem - liczę, że na starcie mnie admin nie zje za ewentualne powielanie wątków.
Jaki mam problem - otóż jestem szczęśliwym (albo i nieszczęśliwym) posiadaczem ataryny 1040 STfm która lat ma około 22 a nieużywana przeleżała w piwnicy lat około 16. Chciałbym ten zabytek reaktywować, mam sporo gier, mycha, joystiki i duperele - pograć sobie z moimi dziećmi i przywrócić dawne czasy. Jednak jest problem - coś jest spiertrącone - szukam kogoś kto pomoże mi to naprawi jeśli się da na co bardzo liczę. Próbowałem to rozbierać szukająć jakichś luźnych kebalków zimnych lutó itp ale po zdjęciu obudowy boje się w tym grzebać bo jest to jednak bardziej obudowane w środku i jako że nie jestem elktronik lepiej zdać się na kogoś jto potrafi.
Objawy są takie czy też wstępne diagnozy - najprawdopodobniej trafiony jest modulator telewizyjny. Nie mogę dostroić tv do odbioru - łąpię na kilku kanałach sygnał ale przez śnieg - na różnych telewizorach z lepszym lub gorszym skutkiem. Za czasów gdy to dawno temu używałem to dźwięk i obraz był jak talala.
Nie mam sprawnego monitora by sprawdzić czy to działa na monitorze - ale sygnał na wyjściu monitorowym jest - więc dlatego mam nadzieję, że to kwestia modulatora.
Potrzebna mi pomoc - kto potrafi w tym grzebać, albo zna kogoś kto potrafi, lub np ma przejsciówkę z monitora do tv lub sprawny monitor na którym mógłbym sprzwdzić swój komp - bo może to wcale nie modulator tylko jakiś moduł grafioczny czy coś tam jest trafione.
Bardzo prosze o pomoc.

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

Spróbuj na TV starszej daty.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

Nie znam sie na ST, ale moze sproboj podlaczyc uzywajac wyjscia monitorowego do wejscia Scart czy RGB w TV zamiast uzywania modulatora i kabla RF. Takie kable chyba widzialem na allegro, mozna je pewnie zrobic samemu, albo sprawdz u kogos z forum jesli jest w okolicy ktos z ST. W przypadku XE/XL obraz jest wtedy lepszy i ja na przyklad mialem z moim XE walniety modulator a obraz przez Scart byl OK.
Oczywiscie przyczyna moze byc tez inna.

Maciek
--------
Atari 65XE + Ultimate 1MB + Stereo + SIO2SD | Atari 520STE + 4MB + UltraSatan | Atari Falcon 030 + CT60e + 14MB ST + 256MB TT + 68882  + CF + Netusbee | Amiga 500 + 1MB + Gotek | Amiga 600 + 2MB Chip + 8MB Fast + CF

4

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

Tak, takie kabelki są praktycznie non stop na allegro :)

http://allegro.pl/kabelek-atari-st-euro … 33665.html

I też polecam ten kabelek, bo obraz będzie duuuuuuuużo lepszej jakości :)

Edit:
Aha, jak ruszysz tyłek do mnie, czyli Sadyba, to możemy podłączyć tego Twojego ST'ka pod monitor i będzie wiadomo czy obraz generuje się prawidłowo :)

Ostatnio edytowany przez jury (2012-11-21 12:12:58)

5

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

Niestety nikt z rodziny nie posiada już TV starszej daty - najstarszy mam ja (rocznik 97) i paradoksalnie najlepszy obraz uzyskiwałem na najlepszych TV (prawdopodobnie są najbardziej czułe i łapią najwięcej sygnały tłumionego tym śniegiem - własnie to między innymi sugeruje mi uszkodzenie modulatora).
Kupna kabla SCART póki co wolę uniknąć, bo to jest prawie 50 złotych plus wysyłka - może to nic nie dać jeżeli to nie jest kwestia modulatora tylko innego uszkodzenia - póki co mam nadzieję rozwiązać problem szukając pomocy.
Znalazłem w internecie jedną firmę, która naprawia ataryny ale miesci się w Lublinie i nie jest czynna w weekendy - wysyłka w obie strony komputera plus dycha za jego rozebranie i diagnoze wyjdzie najmniej 50 złotych.

Mi właśnie jest potrzebny ktoś z drugą sprawną ataryną lub też sprawnym monitorem w mojej okolicy - mieszkam na Jelonkach w Warszawie. Ewentualnie potrzebny mi ktoś kto potrafi w tym grzebać nie psując tego - lub ktoś kto wie gdzie w Warszawie można trafić kgooś kto przeporowadza serwis.

6

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

Łowca raczej nie unikniesz zakupu kabla RGB (scart) na tym kabelku na dobrym tv lcd masz dobry obraz i o wiele lepszy niz po modulatorze. Mogę załączyć zdjęcie robione telefonem na moim funai19" ale jak to się tu na forum załącza?

7

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

zgadzam sie z Seconem - RGB na STE to naprawde bajka...aczkolwiek nie polecam lcd do zadnych retro komputerow..
CRT 14 cali to jest to...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

secon napisał/a:

ale jak to się tu na forum załącza?

Pod przyciskiem "Napisz odpowiedź" masz możliwość załączenia pliku. Przy cytowaniu ta opcja też jest.

9

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

Prawdopodobnie kupię - ale jak już będę pewien sprawności komputera.
Póki co jak widzę - straciłem czas na pisaninę - nikt nie jest w stanie mi pomóc albo nikt nie chce.

10

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

Napisz do kolegi Duddie'go - jest z wawy i sprzedaje w/w kabelki. Jak się dogadasz to pewnie pomoże ze sprawdzeniem Atarki

ps. nie burz się tak ;] od napisania wątku minęło 2 dni.... Atarka przeleżała tyle lat więc może jeszcze poczekać....

Ostatnio edytowany przez stryker (2012-11-23 08:12:31)

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

Łowca, podjedź do mnie z tą maszyną, sprawdzimy, a jakby co kabelki mam :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

12

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

Łowca napisał/a:

Póki co jak widzę - straciłem czas na pisaninę - nikt nie jest w stanie mi pomóc albo nikt nie chce.

Hmm, nie bardzo to rozumiem, napisałeś że np. chętnie sprawdzisz to Atari u kogoś na monitorze, więc kilka postów wyżej zaproponowałem, że jak ruszysz się do mnie ( na oko z 10km ) to podepniemy Twojego STka do mojego monitora i przynajmniej będzie wiadomo co i jak.
No i wybacz, sam gonić z monitorem do Ciebie to nie zamierzam proponować ... ( więc sam już nie wiem czego oczekujesz :P )

Ostatnio edytowany przez jury (2012-11-23 11:56:58)

13

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

Z wielkimi kłopotami ale na PW odpisałem - dzięki zobaczymy co z tego wyjdzie.

14

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

Jednak nie potrafię pisać wiadomosci prywatnych, za każdym razem wysyła mi się sama zanim ją dokończę, nie wiem co źle robie ale strasznie mnie to wkwia. Proszę użytkownika Duddie o kontakt na e-mail pksneofita@o2.pl - chcę zakupić przejściówkę monitor/scart. Moje dotychczasowe próby pisania pw przez to forum - okazały się ponad moje IQ i jak narazie nie udały mi się - więc piszę w ten sposób.
Jestem już po próbach komputera z pomocą użytkownika Jury (wielkie dzięki)- jestem już nie na 90 a na 100% pewien, że to uszkodzenie modulatora TV a nie czegoś innego w komputerze - a więc przejściówkę warto zakupić i chciałbym ją kupić.

15

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

No i znowu wysłało się podwójnie... niech Administracja poratuje i daruje...

Ostatnio edytowany przez Łowca (2012-12-14 20:46:31)

16

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

Łowca napisał/a:

Jednak nie potrafię pisać wiadomosci prywatnych, za każdym razem wysyła mi się sama zanim ją dokończę, nie wiem co źle robie ale strasznie mnie to wkwia.

Bo jeśli dobrze pamiętam to kombinacja Alt-s ( czyli ś ) tu bruździ, wiec albo olej polskie znaki w wiadomościach priv, albo omijaj sam znak ś :) ( choć nie wiem czy nie ma jeszcze innej magicznej kombinacji, więc najlepiej w ogóle omijać polskie znaki w PW :) )

Ostatnio edytowany przez jury (2012-12-14 21:25:13)

17

Odp: Atari ST - serwis naprawa Warszawa

Łowca, pisałem do Ciebie, ale brak odzewu. Zadzwoń do mnie po prostu 600 099 371.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...