1

Temat: Nowe ct6x+ pałer piisii?

Sam nie chciałem siać plotek :P ( Od jakiegoś czasu to słyszę :)
Rodolhpe coś tam kręci z nowym ct6x +"extase" :)
Ponoć ma mieć pci i być :
"in stock falcon casa:... "

I ma być to "łoczywiście" szybsze od naj dopałek Ami z ppc..

Czy ktoś coś wie o tym??

Kroll, jury jakoś przecierają "łoczy" :P
No Falconiarze....

2

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

Wszystko się wyjaśni na SV2k12 :D Jedną z nagród w compo na Falcon'a jest zniżka w wysokości 100 Euro na nową "CT060" (nazwa ulegnie zmianie, nowe możliwości itd).

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

3

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

grey/msb napisał/a:

Wszystko się wyjaśni na SV2k12 :D Jedną z nagród w compo na Falcon'a jest zniżka w wysokości 100 Euro na nową "CT060" (nazwa ulegnie zmianie, nowe możliwości itd).


Wiem Grey że na SV ma być niejako tego "zapowiedź".....
Ale z tego co słyszałem z "plotek" będzie grubo, a wręcz grubiej :P

*grubo to mamy jeśli chodzi o hardware obecnie w porównaniu Falci 060 vs Ami 060, ale ma być grubiej :P

4

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

Niestety sam Rodolphe Czuba może się nie pojawić, ale szykuje specjalnie materiały na SV2k12 abym mógł je zademonstrować.

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

5

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

Kurde, było by fajnie, choć nie wiem czy nie pójdę w FireBee :) ( wszystko będzie zależeć kiedy nowe CT ma być gotowe )

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

grey/msb napisał/a:

Wszystko się wyjaśni na SV2k12 :D Jedną z nagród w compo na Falcon'a jest zniżka w wysokości 100 Euro na nową "CT060" (nazwa ulegnie zmianie, nowe możliwości itd).

Tiaaa. Jedną z nagród. Ale nagród za co?
Pewnie za demo falconowe?

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

7

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

jury napisał/a:

Kurde, było by fajnie, choć nie wiem czy nie pójdę w FireBee :) ( wszystko będzie zależeć kiedy nowe CT ma być gotowe )

eee tam :P
Wyobraź sobie kolekcję nowych ct6?(x)x ....

A FireBEE, jest bee jak sama nazwa wskazuje :)
hi hi

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-10-09 12:04:48)

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

No jakoś nie wierzę, żeby za muzykę na Falcona Grey rozdawał 100Euro zniżki na taką kartę.
Pytam, bo to byłby jedyny powód, dla którego bym się ewentualnie ruszył i coś napisał, haha.

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

Powiedzmy, jak Rudolphe dziś puszcza farbę to finalnego produktu możemy się doczekać tak za 5 lat.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

10

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

@yerzmyey: nagroda w takiej postaci naturalnie wyląduje u autora dema na Falcon'a, nawet jeśli będzie to jedyna praca. Niestety od lat jest tutaj posucha, więc chciałbym jakoś sowicie kogoś nagrodzić.

Wysłałem jednak zapytanie do Rodolpha czy mógłby coś dorzucić do puli nagród. Dam Ci znać :)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

11

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

AS... napisał/a:
jury napisał/a:

Kurde, było by fajnie, choć nie wiem czy nie pójdę w FireBee :) ( wszystko będzie zależeć kiedy nowe CT ma być gotowe )

eee tam :P
Wyobraź sobie kolekcję nowych ct6?(x)x ....

Tak, nie trudno mi sobie to wyobrazić :P zeroooooo :D

12

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

pan R. mógłby zrobić CT60 na TT

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

I sprzedać dwie sztuki ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

14

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

Cyprian napisał/a:

pan R. mógłby zrobić CT60 na TT

Nie ma opcji! :D Niech koncentruje swoje moce wyłącznie na Falconie, hiehie :P

15

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

A jak będzie z kompatybilnością z aktulanym CT? Kurcze jeśli miałoby to być PPC to super, bo w porównaniu do 060 znaleźć takie za grosze to banał - rozbiera się stare makówki :)) Tylko G5 bo G4 amigowcy przetrzebili i ceny idą w górę (MorphOS ciągle nie chce im zatrybić na G5 :) )

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

16

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

falkon sralkon :)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

17

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

:-)

Ostatnio edytowany przez lotharek (2012-10-09 13:37:40)

Post's attachments

kacz.jpg 48.35 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

18

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

:-)

Ostatnio edytowany przez lotharek (2012-10-09 13:36:35)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

19

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

a ja powiem że dziś możecie sobie karty z PPC w dupy wsadzić, bo temat był wałkowany na Amidze a jak wiadomo wszem i wobec ludzi tam działających było swojego czasu znacznie więcej niż na Falkonach. No i były karty, byli ludzie a produkcji było jak na lekarstwo. Juz widze oczami wyobraźni te HEKTARY dem na F030 tak jak widziałem je na Amidze... jeżeli tam tych demek było kilkanaście to tu spodziewam sie PÓŁ dema. Jest jeden punkt w jakim to sie może obronić. Przy tych kilku setkach czy skromnym tysiącu (konfabuluje bo nie znam danych) ludzików mających Amigi z PPC, każdy ;) poszedł swoja drogą i powstało ze 20 OS-ów ;) pod takie konfigi. Jak się skończyło rozbicie dzielnicowe za czasów Krzywoustego pamiętamy z lekcji historii... Zakładam że nową kartę kupi 100 osób do swoich Falkonów (sami sobie odpowiedżcie czy jestem niepoprawnym optymistą czy też nie), to i systemów i innych trelimoreli nie będzie w cholerę...

Na koniec powiem tylko jedno. Każda platforma broni się produkcjami które na nia powstają. Jak nje ma produkcji to możemy sobie porulezować jak dzieci i tyle w tym temacie.

I żeby nie było. Z CAŁEGO SERCA dopinguję każdemu kto cokolwiek robi/będzie robił na Falcona itd. Zreszta dopinguje każdemu w tej chwili kto cokolwiek robi na cokolwiek, bo scena jako sztuka UMIERA...

gep/lamers^dial

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

Dokładnie PPC to jest ślepy zaułek ewolucji niestety :/

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

21

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

no ale tu nie chodzi o ewolucje, tu chodzi o lans...
nie chodzi o to by bylo na to kupe softu - popatrzcie jak ludzie sie podniecaja quake1 na ct060 przegrzewanym do 100MHz.
chodzi tylko o taka podniete, a nie o uzytecznosc.

w swiecie "malucha" byc moze podobnie bedzie z 65816 - ale to sie dopiero okaze...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

Od lansu to ja mam komurofon :P

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

23

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

no ale PPC nadal jest rozwijane, pojawiają się nowe maszyny.
wydaje mi się że w przypadku Amig, problem leży właśnie w dzieleniu włosa na cztery - różne procesory, różne systemy.

jeśli chodzi o Atari to CT60 nie jest problemem bo jest przedłużeniem linii 680x0,
problem pojawia się z ColdFire - które okazuje się w praktyce nie jest kompatybilne z 680x0 i wymaga dedykowanych plików wykonywalnych

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

24

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

jellonek napisał/a:

no ale tu nie chodzi o ewolucje, tu chodzi o lans...
nie chodzi o to by bylo na to kupe softu - popatrzcie jak ludzie sie podniecaja quake1 na ct060 przegrzewanym do 100MHz.
chodzi tylko o taka podniete, a nie o uzytecznosc.

w swiecie "malucha" byc moze podobnie bedzie z 65816 - ale to sie dopiero okaze...


No mnie np zaje.biście jarało granie w Duke Nuken 3D na CT. Kilka lat temu postanowiłem sobie, że odświerzę tą grę ( bo w owych czasach uwielbiałem ją ) i złożę sobie starego Pentiuma aby w to pograć. Jak wyczytałem zapowiedź, że MiKRO robi port pod CT6x to zrobiłem w gacie po czym natychmiast napisałem do Czuby zamówienie ( CT miałem przed Falconem :) ) Uznałem że bardziej wolę grać w Duke'a na platformie F030 + CT63 :)
I co? I siusiak, nikomu nic do tego na jakiej platformie i w co ja osobiście gram. Tak jak i do tego, że u siebie w domu mogę przed zjedzeniem zupy nasrać do niej. Moja prywatna sprawa :D
Tak samo obecnie chcę kupić sobie FireBee do moich własnych, prywatnych, ubzduranych w mej głowie potrzeb, bo tak mi wolno.

A co do takiego quake'a na 100MHz to chyba przesadzasz o podniecaniu się, dla mnie przy tej mocy to on tylko dobrze chodzi. Do prawdziwego fruwania ( czyli tak jak quake powinien działać ) to mu chyba brak kolejnych ze 40MHz :P ( albo przepisania od nowa silnika, z hiper optymalizacją pod 060 :D ) Ale fakt, na forum jarałem się dopytując o kolejne MHz'ety w CT właśnie między innymi pod quake'a  lecz niestety osiągnięty na CT max okazał się nie dać prawdziwych lotów tej gierce, a już po sieci żółwi niemiłosiernie :/

Cyprian napisał/a:

falkon sralkon :)

Moc :D ( znasz jeszcze jakieś inne hasła? ;) )

Ostatnio edytowany przez jury (2012-10-09 15:02:43)

25

Odp: Nowe ct6x+ pałer piisii?

jury: czemu to tak osobiscie odebrales? ;)
btw. jak ja dawno widzialem duke3d ;]

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep