26

Odp: polaczenie atari

wieczor napisał/a:

przy odpowiednim zaplanowaniu można wyobrazić sobie szeregową sieć na wiele atarek połączonych w pierścień. Jak "wiele" to niestety przepustowość SIO określi :)

Bardzo dawno temu - w 1988 roku albo 1989? - widziałem na wystawie w Pałacu Kultury pokazową sieć zestawioną z kilkunastu atarek. To było pod hasłem "Atari dla szkoły" czy coś takiego, że niby konkurencja dla Elwro 800 Juniora (z jego Junetem), toteż całość ekspozycji udawała klasę szkolną, jeden komputer nauczycielski i ileś uczniowskich. Całość została przygotowana przez PZ Karen, ale na żadną prezentację się nie załapałem, więc nie wiem, czy i jak to działało. No i więcej o tym nie słyszałem.

Może jer by coś na ten temat wiedział?

KMK
? HEX$(6670358)

27

Odp: polaczenie atari

Chyba na takiej zasadzie działa też sieć Spectrum połączonych poprzez Interface-I. Mam gumiaka i interface, niestety oba sztuk jeden więc nie miałem okazji się zagłębić - wtyczki połączeniowe to mini-jacki - do poprzedniego i do następnego kompa, więc wygląda na coś wybitnie prostego.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

28

Odp: polaczenie atari

ta siec na zx warto wspomniec jako przestroge :-)

pokopalem troszke w sieci ale nie trafilem na rozwiazanie sieciowe o ktorym pisze Drac030, moze po prostu nie bylo zainteresowania i sie wycofali...

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.