1

Temat: Szumy z magnetofonu

Witam wszystkich
Coś się stało wczoraj z moim magnetofonem, podczas wgrywania słychać ciągły szum -raz głośniejszy(np. jak zbliżę jakiś przedmiot do magnetofonu) lub cichszy.
http://www.youtube.com/watch?v=zYimGv2-hyY&feature=youtu.be
Na nagraniu przedstawiłem mój problem. Gdy dotykam metalowych części magnetofonu np. głowicy szum cichnie, ale nadal go słychać. Wcześniej magnetofon był w 100% sprawny wgrywał bardzo dobrze trzymał tempo taśmy itp.
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam!

2

Odp: Szumy z magnetofonu

Wyglada na ground loop lub brak masy.
Ewentualnie cos (przewod) robi za antene :)
Wszystko masz podlaczone do jednej listwy (tv, atari) i wszystko ma uziom w tym samym miejscu?

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

3

Odp: Szumy z magnetofonu

Miałem ten sam problem naście lat temu jak używałem magnetu :) niestety sobie z nim nie poradziłem.... i zostało mi wyjęcie kieszeni... i trzymanie przez cały czas blaszki :D .... ehhh....
zapewne to błachostka....
Jer ?!? ;)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Szumy z magnetofonu

Tak, wszystko podłączone do jednej listwy (tv, nes, dvd, vcr, deck, amplituner, lampa lawa :D) i atari oczywiście, ale nie zależnie od tego gdzie podepnę to występuje to buczenie, stało się to z dnia na dzień, a magnetofon nie spadł ani nic takiego się nie stało

5

Odp: Szumy z magnetofonu

No to po mojemu w jednym z urzadzen odpiela sie masa.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

6

Odp: Szumy z magnetofonu

Magnetofon

Ostatnio edytowany przez jer (2024-08-12 12:58:24)

7

Odp: Szumy z magnetofonu

Czarna magia... ;) Da się coś z tym zrobić (jak na moje umiejętności - przylutowanie czegoś) czy dać sobie spokój i kupić nowego?

8

Odp: Szumy z magnetofonu

Powiem szczerze że też tak mam, tyle że odkąd pamiętam i niezależnie od magnetofonu (XC,XCA,CA), problem rozwiązywałem wyścielając obudowę folią aluminiową od środka plus łączenie masy z ową folią. A teraz mam zagwozdkę, co się stało że szumów nie było, może całkowicie nowe magnetofony tak miały i padały po jakimś czasie i teraz wszystkie szumią a twój jest jakimś ewenementem, powiem że mnie zastrzeliłeś 8:

9

Odp: Szumy z magnetofonu

Ja się spotykam z czymś takim pierwszy raz, a kilka tych magnetofonów już miałem i każdy padał z innego powodu. Nawet jak dotykam metalowych części, to ten szum i tak trochę słychać, co przeszkadza pracy magnetofonu. Ciekawi mnie co się mogło stać, czy jakiś kabelek się odlutował/przerwał albo coś.

10

Odp: Szumy z magnetofonu

Dzięki Iron - twój sposób zadziałał :D
Obkleiłem go od zewnątrz, bo bałem się, że coś się tam w środku złączy, wygląda jak prezent pod choinkę ale ważne, że szumy zniknęły.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję ;)

11

Odp: Szumy z magnetofonu

Zapomniałem dodać że obudowa najpierw była wyłożona folią a folię znowu wykleiłem taśmą klejącą jako izolacje :)

P.S. Cieszę się że pomogłem.

12

Odp: Szumy z magnetofonu

Ja tam bym zrobił wszystko, żeby nie wyglądał jak prezent, tylko jak magnetofon, ale to już rzecz gustu :). A jak by mi nie zależało na magnetofonie jako takim, to bym raczej korzystał z jakiegoś przynajmniej SIO2PC.