1

Temat: Dziwne zachowanie TT

Witam,

wczoraj wzialem na warsztat swoja kolejna maszynke, bo chchialem potestowac software do skanowania, wczesniej robilem to na hadesie czy falconie a na TTetce wiekszosc powinna chodzic, bo w prrzypadku falcona nie jest tak rozowo, ale nie o tym chcialem pisac.

Odpalilem TTetke niby wszysko jest ok mam w niej 2 dyski scsii i nagle juz nie wiem co sie stalo komputer sie zresetowal po czym sie uruchomil i ni e widzial dyskow, odpalilem hdrivera z dyskietki zobaczyl dyski ale wszystkie partycje na dysku startowyl wyparowaly, popropstu tak jakby byl nie podzielony 2GB dostepnego miejsca. drugi ostal sie OK. tak wiec odrzalowalem podzielilem na nowo ten dysk na kilka partycji pojnizej 500 MB, pojawilo sie ze zrobil, chcialem zmienic typy partycji a on nic nie widzi. wszedlem ponownie w opcje partycjonowania i ponownie widze dysk nie spartycjonowany. powtorzylem to wielokrotnie ale efekt taki sam tak jakby nie zapisywal tablicy partycji.

Czyzby dysk padl ?

W takim wypadku wlaczylem test sektorow a ze trwa to chwile to postanowilem wylaczyc monitor i poczekac.
Jakie okazolo sie moje zdziwienie ale wylaczenie monitora przyciskiem z przodu spowodowalo reset TTetki, komputer sie zresetowal uruchomil sie bez hdd i nawet w TOSie kazde wylaczynie monitora powoduje reset kompa.

Czy ktos sie z czyms takim spotkal i co z tym fantem zrobic.

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-09-03 08:24:56)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Dziwne zachowanie TT

Czyli znalezłeś nowy sposób na resetowanie TT-ki :)

3

Odp: Dziwne zachowanie TT

Podejrzewam zasilacz TT-tki. Zajrzyj, czy nie ma spuchniętych kondensatorów (wypukłe wieczko). Jeżeli używasz przedłużaczy/filtrów itp sprzętu na 230V~, to posprawdzaj, czy wtyki nie są luźne.

4

Odp: Dziwne zachowanie TT

Nie mam TT ale wygląda jakby sygnał z monitora zmieniał się w czasie włączenia / wyłączenia monitora i trafia np. na pin włączenia / wyłączenia trybu mono (pin9) a to powoduje restart.

Znalazłem w necie, że niektóre monitory podają na pin9 napięcie +5V, więc może w tym problem.

Ostatnio edytowany przez darpajdp (2012-09-03 13:41:32)

1088XEL i inne XL, XE, ST.

Odp: Dziwne zachowanie TT

Kroll napisał/a:

Odpalilem TTetke niby wszysko jest ok mam w niej 2 dyski scsii i nagle juz nie wiem co sie stalo komputer sie zresetowal po czym sie uruchomil i ni e widzial dyskow

Ty, a to nie ten, co ile razy delikatnie 'pacnęło' się w obudowę, to tyle razy się resetował lub wyłączał? :)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

6

Odp: Dziwne zachowanie TT

Yerz,

tak dokladnie ale wczesniej wydawalo mi sie ze to byl klopot z napedami scsi a teraz to juz sam nie wiem, zobacze jak wroce do domu co z tym zasilaczem.

No coz przyjrzalem sie dokladnie temu zasilaczowi i nie widze zeby jakies kondensatory byly wybrzuszone, rano zostawilem TTet aby sprobowac sformatowac ten dysk, wrocilem wieczorem i nadal byl w hddriverze, a wiec przez caly dzien TT chodzila i sama sie nie resetowala, potwierdzam natomiat ze podpieta do monitora CRT NEC 17cali przy wylaczaniu monitora powoduje restart, sprobowalem podpiac do monitora LCD i na nim dziala ok i sprobowalem takze do innego CRT i tez nie powoduje resetowania ,takze jest klopot z tym NEC i pewnie cos z tymi pinami moze byc cos na rzeczy, ale ja sie kompletnie nie znam co i jak.

A wroce do pierwszej czesci odnosnie zachowania twardego dysku, co o tym sadzicie, brak mozliwosci z partycjonowania i itp

odpialem ten dysk i przerzucilem go do flaka sprobuje sformatowac potem podzielic na partycje. Ale jesli sie potwierdzi ze nie chce sie z partycjonowac to moze oznaczac ze dysk padl chociz system widzi go bez klopotu ?

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-09-03 22:41:55)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

7

Odp: Dziwne zachowanie TT

Przepraszam ze pisze post za postem,

A wiec podpialem ten dysk do flaka sformatowalem go nastepnie podzielilem na partycje, wydaje mi sie ze robilem tak samo na TT pod ta sama wersja hddrivera (poradzil sobie 7.8), ale widocznie z falconem lepiej to dziala, albo ewentualnie wlaczylem jakas opcje bo po tej operacji podzielilem ten 2GB dysk na 4 partycje po ok 500MB i wszystkie partycje system zaczal normalnie widziec, nastepie podpialem go do TT i znowu wszystko dziala jak nalezy.

Najwazniejsze ze dziala.

Co do zasilacza to przyjrzalem mu sie dokladnie i wyglada ze jest OK

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE