Odp: AtariICQ

Kroll: dokładnie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

27

Odp: AtariICQ

ale suchara wygrzebałeś :)

Adam Klobukowski napisał/a:

Jury aż mnie depresja wzięła, to już prawie 10 lat temu było :(

10 lat minęło, ale dość dobrze pamiętam tamtą dyskusję

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

28

Odp: AtariICQ

Adam Klobukowski napisał/a:

Kroll: ja bym zaczął od poszukania strony projektu Ekg. Dalej już z górki.

A wiec znalazlem stronke projektu EKG i zakladke download rozumiem ze ktoryz z tych plikow na samej gorze

http://ekg.chmurka.net/download.php

A wracajac do tematu ATARIICQ to csomam skaszanione odpalam gluestika pod minta i w opcji connection info pisze Time online Not connected

Server: Login.icq.com (sprawdzilem ale taka strona nie istnieje)
IP: tutaj jest pusto

Przy uruchamianiu pyta mi sie o haslo dla mojego ID ale co z numerem UIN ?

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-08-22 22:02:25)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

29

Odp: AtariICQ

Adam Klobukowski napisał/a:

Jury aż mnie depresja wzięła, to już prawie 10 lat temu było :(

Może to raczej przez to że nie zrobiłeś tej obiecanej wersji GEM, hiehie http://desmond.imageshack.us/Himg35/scaled.php?server=35&filename=22736696.gif&res=landing

( a tak ogólnie to stare pierniki jesteśmy, co zrobić? ;) i mimo że prawa fizyki nie zabraniają aby czas płynął wstecz, to jednak z nieznanych dotychczas powodów ( wykluczając przypuszczenia ) nie wiemy dlaczego czas tylko płynie w jedynym znanym nam kierunku :) )

Ostatnio edytowany przez jury (2012-08-23 00:00:04)

30

Odp: AtariICQ

Pin napisał/a:

... a komputer Atari to co, jakaś nowinka technologiczna? :D

Chodzi o to iz servery ICQ niedlugo przestana istniec. Moja firma niedlugo wycofa wogole mozliwosc uzywania ICQ na naszych telefonach, bo ilosc ludzi ktorzy z tego kosztystaja jest znikoma.

Atari to klasyk :)

Kroll:
Tu nie chodzi o strone www tylko o server ICQ i taki server istnieje:

$ host Login.icq.com
Login.icq.com is an alias for login.icq.net.
login.icq.net is an alias for login.glogin.icq.net.
login.glogin.icq.net has address 64.12.202.112

UIN to jak twoj login lub numer GG. Musisz pewnie isc na strone ICQ i sobie zalozyc konto.

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2012-08-22 22:51:13)

31

Odp: AtariICQ

.... czyli ICQ zdetronizowane poniżej poziomu BBS'a ;)- Cóż, takie czasy.

Kontakt: pin@usdk.pl

32

Odp: AtariICQ

W zasadzie obecnie pałeczkę pierwszeństwa przejął Skype jeśli chodzi o IM. Można popisać a i nie trzeba bo pogadać (ludzie są leniwi ;) ) i chodzi to dobrze :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

33

Odp: AtariICQ

No coz o tym ze skype bedzie na atari to mysle ze na razie mozna zapomniec. Ale znam ludzi ktorzy skype w zyciu raczej nie uruchomia natomiast GG maja wlaczone jak tylko odpala kompa.

Takze przyjdzie pora na EKG

Monsoft: Zalozylem konto na stronie icq dostalem numer i wystarczylo ze to wszystko wrzucilem do ATARIICQ i jestem juz online na razie bez klopotu znalazlem na ICQ autora czyli GokMaSe.

Piter no to Cie bede goraca namawial i nie tylko ciebie zeby sprobowac zaczac gadac przy pomocy tego narzedzia bez klopotu mnie znajdziesz. Czekam na ewentualny kontakt dzis wieczorem

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-08-23 08:24:06)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

34

Odp: AtariICQ

Ja też znam takich ludzi ale coraz mniej. Szczerze u mnie i wielu normalnych użytkowników których znam Skype odpala się automatycznie na starcie. A klienta GG odpalam raz na rok może.

Na świecie ludzie nie znają GG. A Skype jest bardziej przyjazny.

Wcale nie jest powiedziane że na Atari nie będzie - nie musi być pełna funkcjonalność - masa ludzi używa go do komunikacji tekstowej (np. w pracy, gdzie pogadać trudno ) - wystarczy zaimplementować tą część.

A jeśli umiecie skompilować Mirandę pod MiNTa to macie z głowy - jest plugin do Skype'a :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

35

Odp: AtariICQ

Skype staje się std. w firmach.
Patrzę sam po sobie, w nowej firmie każdy ma skypa i ma go używać :)

36

Odp: AtariICQ

w firmie używamy Office Communicator / Lync, a kiedyś jabbera.
w sumie to Jabbera (FB/Gtalk),  GG i Skype używam bardzo okazjonalnie

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

37

Odp: AtariICQ

My uzywamy Office Communictora i BB. No i prywatnie Skype

38

Odp: AtariICQ

.. a ja nie używam szkopa, bo zamula zajebiście grzyba :)

Kontakt: pin@usdk.pl

39

Odp: AtariICQ

Jak ci zamula to zjedz do nizszych wersji (4.x). One sie lepiej zachowuja.

40

Odp: AtariICQ

Albo kup Maca :) Na Macu nie zamula :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem