Temat: 600XL a 800XL

Czy poza mniejszą płytą i pamięcią są jakieś zasadnicze różnice? Próbuję na ebayu kupić 800 XL ale nie mam szczęścia, a jakaś 600-ka się znalazła :) Czy większość rozszerzeń (stereo, VBXE, ultimate) da się zainstalować? Od razu mówię, że wielkość obudowy nie ma tu znaczenia

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: 600XL a 800XL

wchodzi simplestereo, ultimate, vbxe, i io board, pewnie wejdzie cos wiecej, chociaz latwo tam nie jest

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: 600XL a 800XL

Acha. To akurat nie ma znaczenia, bo on nie idzie do oryginalnej obudowy. Prawdę mówiąc mniejsza płyta jest tu nawet plusem, chociaż w tej obudowie miejsca trochę jest. Na samą obudowę która pozostanie też jest plan ;)

Ilość pamięci też nie, bo tak czy siak będę go rozszerzał (z duchem czasu i portfela).

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-07-18 20:47:43)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: 600XL a 800XL

jesli wolisz 800xl zamiast 600xl to mozemy sie wymiec

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

5

Odp: 600XL a 800XL

Na razie licytuję jedną 800 - zobaczymy jak mi pójdzie.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

6

Odp: 600XL a 800XL

rok temu znalazłem na złomie 800XL ale czarno jest po włączeniu :\
http://img338.imageshack.us/img338/1448/20091005259.jpg

7

Odp: 600XL a 800XL

A widzisz, mi zależy na sprawnych bebechach właśnie :/ Obudowa mogłaby być potrzaskana (poza klawiaturą i klapką cartdridge'a) - chociaż wolałbym nie, bo jak napisałem też mam na nią plan - nic się nie zmarnuje :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: 600XL a 800XL

secon napisał/a:

rok temu znalazłem na złomie 800XL ale czarno jest po włączeniu :\

Chetnie odkupię za rozsądną cenę :)

9

Odp: 600XL a 800XL

Zapytaj czy "czarno" odnosi się do ekranu czy barwy powietrza w pomieszczeniu :D

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: 600XL a 800XL

Idzie o "magiczny dym" będący specyficzną odmianą flogistonu? ;)

ps. czyżby szykowało się cóś w tym biuście? ;)

wszystkie trzy strony świata

11

Odp: 600XL a 800XL

Nawet dwie się szykują ciekawostki :) Temu potrzebna mi 800 XL bo jedną już mam. Z użyciem obudowy chcę ją przerobić na laptopa, trochę inny pomysł - będzie mniejszy, bo gościowi wyszło coś rozmiarów 1200 XL i zużył kupę sprzętu - jakieś 1050 jeszcze... Ja chcę na bazie istniejącej obudowy dorobić z drugiej klapę z ekranem, ale czuję że klawiaturę trzeba będzie wypłaszczyć jak u niego.

A bebechy z tej 800 pójdą do zupełnie innej obudowy - ale to niespodzianka, jak się wyrobię to na SV przywiozę :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

12

Odp: 600XL a 800XL

Dwa pomysły:

a) zamiast "płaszczyć" klawiaturę, "skrzyw" monitor, tzn. daj górno-boczną osłonę wyswietlacza (góra w kształcie prostokąta, boki z trójkątów prostokątnych skierowanych wierzchołkami w dół, na upartego można to wygiąć z pojedynczego paska blachy/plastiku w kształcie trapeza, wyglądać to będzie z grubsza tak).

b) układ laptoka można by zerżnąć (ze względu na gniazdo karta i ew. akumulatory) ze starych GRiD kompasów(takie oddpowiedniki dzisiejszych toughbooków, tyle że z czasów pierwszych lotów promów kosmicznych ;)) czy toszib T3200.

Tu dwie drobne uwagi, stylistyka gridów bardziej pasuje do "ulaptopienia" timeksów 1000 czy innych ZX81, a we wspomnianych wyżej toszibkach występowało cóś na kształt bardzo delikatnych osłon górno-bocznych(zbyt delikatnych żeby przed światłem osłaniać, więc zapewne o spasowanie z pochyła klawiaturą chodziło).

wszystkie trzy strony świata

13

Odp: 600XL a 800XL

a) O tym też myślałem - powiem więcej - mając drugą taką samą obudowę może nic nie trzeba wyginać tylko docinać bo jak złożysz dwie 800 to się dopełniają :) Będę przymierzał jak już przyjdzie.

Jedna rzecz mnie tylko martwi - ekran. Z oczywistych przyczyn musi być to rozbebeszony telewizorek a nie wiem jak z jego elektroniką - gdzieś to trzeba upchać. Już wiem czemu 1500XL ma powiększoną obudowę. Ale tam sporo miejsca zajmują baterie - można zaadoptować coś mniejszego od jakiegoś notebooka, albo w ogóle olać

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

14

Odp: 600XL a 800XL

No dobra powiem - notebook ma wyjść niejako przy okazji - płyta mi jest potrzebna do zrobienia takiego Atari:

http://www3.pcmag.com/media/images/118770-apple-imac-g5-isight.jpg?thumb=y

Akurat mam zbędną G5 do wybebeszenia (martwa). Ekran jest dobry, szkoda, że wg odpowiedzi Candle'a - a on się na tym zna - tunera TV nie da się pod taki panel podczepić - muszę znaleźć 17 calowy telewizor ale 16:9. A to nie jest proste :) (Z tym małym do notebooka pewnie będzie jeszcze gorzej)

Oczywiście loga i cały branding pójdzie do wymiany - a właściwie w tym wypadku to będzie szlifowanie od wewnątrz :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-07-20 11:48:39)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

15

Odp: 600XL a 800XL

niezłe plany wieczór.

fajnie by było mieć takiego STka

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

16

Odp: 600XL a 800XL

Tu może być też problem. Miejsca w środku trochę jest, ale miniaturyzacja poszła do przodu i z tymi starymi płytami trzeba się gimnastykować :)

http://www.gsdye.com/FrankenMac/images/motherboard.jpg

To jest w porównaniu z Atari maleństwo. I tak dobrze że mam G5 rev. A - obudowa pojemniejsza i płyta większa. Ale w Intelowych iMacach na tych samych obudowach płyta jeszcze mniejsza... Trochę się przestrzeni zyskuje bo można wentylatory wypieprzyć. Może by się zmieściło... Ma ktoś jakieś wymiary, bo nie mam STka pod reką (zresztą ja mam Megę), mogę sprawdzić. Te obudowy stosunkowo często pokazują się np. na ebayu. I są też w wersji 20 calowej, to może uprościć sprawy.

Zobaczymy czy mi starczy zaparcia :) Co do brandingu - obudowa jest z plexi pokryta białą farbą od środka. Samo logo - jak i napis iMac na plecach - to są plexi wklejki w odpowiednim kształcie przyklejone do niepomalowanej jeszcze obudowy a następnie również pomalowane na biało, tylko półprzezroczyście. Można za tym jakiś fajny efekt świetlny umieścić. Więc plan rebranding jest taki - dremel :) Potem nowa wklejka i malowanie.

Czy gdzieś można znaleźć oryginalne logo Atari w dobrej rozdzielczości - i o co chodzi z jego wersjami, bo słyszałem że coś tam się zmieniało? Mi chodzi o logo z lat 80-ych, te poprawne politycznie :) I nie chciałbym pomyłki bo z natury tej obudowy poprawka może być pracochłonna ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem