Temat: Trup de reanimacji

mecze sie od jakiegos czasu z moja 800xl ktora sobei zdechla

CPU OK, pamieci OK, mmu OK, ROM OK,138 OK, basic wylutowany, linia opozniajaca - wszedzie 1,77 i OK,

objawy :

czrny ekran
brak pykniecia
d0-d7 na cpu stan niski ???

sugestie ?

ps. 1,77 wszedzie gdzie powinno, 3,54 tez...

ps. slyszal ktos o kacrie diagnostycznym ? skad takie cudo dorwac ?

Ostatnio edytowany przez lotharek (2012-07-16 21:44:44)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

2

Odp: Trup de reanimacji

nie napisales PIA OK

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: Trup de reanimacji

Że o POKEYu nie wspomnę...
Sprawdź, czy nie ma zwarcia w gnieździe carta lub zwarcia na magistralach D i A.

4

Odp: Trup de reanimacji

PI(J)A ok :-)

POKEJA juz szarpie.. to bym pierwszy raz trafil na zwalonego POKEYa.

EDIT_ POKEY OK

EDIT_skad sie bierze pykniecie ? chyba mnie demnecja starcza opadla, albo za malo JIL czasu psowiecam..

EDIT _ BRAK zwarc

Ostatnio edytowany przez lotharek (2012-07-16 22:12:41)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

5

Odp: Trup de reanimacji

No to może masz rozwarcie? :P

A na poważnie - ścieżki padają z czasem, może masz przerwę i już. powyginaj płytę lekko i załączaj.
I jeszcze - skoro masz niski stan na linii danych, a chciałbyś inny, to może jednak procek na init nie dostaje romu pod fff[ace] i idzie w maliny? To by mogło tłumaczyć niski stan na Data.

A cart diagnostyczny samemu z SIC! można zrobić. prosty monitorek pamięci to się na kolanie pisze :)

6

Odp: Trup de reanimacji

A sygnał reset to tam wstaje do '1'? Wtedy "pyka". Może 74LS14 leży, albo jakiś element w tym obwodzie?
Cart diagnostyczny - schematy i ROMy u mnie na stronce dereatari se leżom.

Ostatnio edytowany przez jer (2012-07-17 07:19:15)

7

Odp: Trup de reanimacji

40 pin cpu - ladnie hop do do5V.szybkie polacznei do gnd nic nie daje. wszytskie lsy OK

kurna...

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

8

Odp: Trup de reanimacji

Zimny lut?

9

Odp: Trup de reanimacji

lotharek napisał/a:

ps. slyszal ktos o kacrie diagnostycznym ? skad takie cudo dorwac ?

Widziałem dla 130XE

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

10

Odp: Trup de reanimacji

Cart diagnostyczny to zwykły Cart z odpowiednim romem: http://ftp.pigwa.net/stuff/collections/ … AGCART.EPR

Oczywiście nie zadziała jeśli są problemy z działaniem procesora lub jakieś zwarcia na szynach danych czy adresowych, bo startuje go standardowo Atari OS przed zainicjowaniem wszystkiego innego.

Ostatnio edytowany przez Pecus (2012-07-18 22:25:35)

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

11

Odp: Trup de reanimacji

Sorki, że dopiero teraz (miałem urlop).

A jestem ciekaw jak zachowa się QMEG 5
Był pisany właśnie na takie problemy.

Zakładając, że: CPU, ROM, linie danych i adresowe, xx138 i inne układy logiki są sprawne OS wywołuje procedurę testu. Błędy będą określane kolorystycznie, a test RAMu dodatkowo beep'em generowanym przez GTIA – więc i on powinien być choć po części sprawny.... 

Odsyłam do Manual'a - patrz dodatek B.
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=7879