Temat: Lynx II - problem z uruchomieniem

Witam wszystkich forumowiczów. To jest mój pierwszy post na tym forum.

Mam problem z ATARI LYNX II. Konsolkę dostałem uszkodzoną. Nie można było jej uruchomić. Kupiłem i wymieniłem tranzystor MOSFET Q12. Po wymianie tranzystora uruchamia się wyświetlacz, jest podświetlenie ale nic więcej się nie dzieje. Próbowałem na kilku cartach z grami objaw jest ten sam. Może któryś z kolegów przerabiał temat naprawy Lynx'a? 

Napięcia były dużo niższe niż 5V. Musiałbym jeszcze raz sprawdzić bo nie pamiętam dokładnie coś koło 4V lub troszkę ponad 4V lecz chyba nie było więcej niż 4,5V.

Proszę o pomoć
Adam

Ostatnio edytowany przez Adix1975 (2012-06-16 21:50:05)

Odp: Lynx II - problem z uruchomieniem

Wszystkie Lynxy mają problem który polega na tym że możliwe jest włożenie wtyczki zasilacza do gniazda słuchawkowego, co powoduje nieodwracalne (podobno) uwalenie Lynxa. Jeżeli to się przytrafiło twojemu egzemplarzowi, to niestety prawdopodobnie dupa blada.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Lynx II - problem z uruchomieniem

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedz. Niestety nie wiem co mógł zrobić poprzedni właściciel, ja testowałem tylko na bateriach.

4

Odp: Lynx II - problem z uruchomieniem

Witam,tutaj schemat serwisowy
http://retroisle.com/atari/lynx/Technic … matics.php

wymien 4067 i 74HC04 te scalaki odpowiadają za napiecia,jesli uwalony miałes tranzystor
w inverterze to znaczy że uwalił on też te scalaki.
układ dzwiekowy zostaw w spokoju nie da sie uwalic lynxa przez gniazdo słuchawkowe.

Ostatnio edytowany przez garynerwus (2012-06-14 06:37:00)

Bucik Na Trola

5

Odp: Lynx II - problem z uruchomieniem

Dziękuję za informację. Jak wymienię układy dam znać czy Lynx działa. ;))))

6

Odp: Lynx II - problem z uruchomieniem

Witam
Dziś wymieniłem oba inwertery i objaw jest taki sam jak przed wymianą. Nie świeci się również dioda power. Wyświetlacz jest podświetlony natomiast brak treści. Testowane na dwóch cartach. Może jeszcze jakieś sugestie? Pomierzyłem napięcia i teraz mam 7,4V trochę za dużo powinno być 5V.

Ostatnio edytowany przez Adix1975 (2012-07-27 14:49:17)

7

Odp: Lynx II - problem z uruchomieniem

Podejrzewam ,ze ktoś przed tobą grzebał w konsoli i uszkodził cos wiecej ,
wiec lynx  jest trupem nie do odzyskania.
Nie wkładaj kartów ,a jesli to tylko jeden ,bo konsola z uszkodzonym procesorem
potrafi skasować karta.
Postaraj sie wymienić tranzystory w bloku zasilania procesorów moze to pomoze
koszt nieduzy ,a moze sie udac

Ostatnio edytowany przez garynerwus (2012-07-28 06:07:23)

Bucik Na Trola

8

Odp: Lynx II - problem z uruchomieniem

Ja też bym obstawiał że jest martwy, ale niekoniecznie na śmierć - może padło co małego. To że ekran się świeci to nic nie znaczy - to po prostu lampa podświetlająca LCD dostaje napięcie to świeci. Ważne jest to co jest na samym LCD a tam nic.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem