151

Odp: Wtyki SIO - nowe

to niech ci niektorzy pojda do galerii, pogadac z jakims artysta by im zrobil jedyna niepowtarzalna recznie pucowana sztuke, pasujaca i do xl i do xe, tylko by sie ladnie komponowala z folia, z ktorej nigdy nie bedzie wyciagana...

serio, to watek o tym jak zrobic cos uzytecznego, czy "nie podobaja mi sie kolory/ksztalt/faza ksiezyca, ale i tak nawet nie zamierzalem kupic, wiec po co ktos to robi skoro nie jestem zainteresowany - moze mu podpowiem jak lepiej moglby wykorzystac swoj czas"?

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

152

Odp: Wtyki SIO - nowe

A co to za "sztuka", która nie jest firmowo baj Atari ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

153

Odp: Wtyki SIO - nowe

to trzeba poszukac (najlepiej po slowacku) "artysty" z logiem atari.
moze irata4? ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

154

Odp: Wtyki SIO - nowe

jury napisał/a:

Bez nerw ;) widać niektórzy mają po prostu wysoki próg estetyki ;)

Chyba pruk :P

155

Odp: Wtyki SIO - nowe

Panowie, no i Panie.
Wtyki mają być tanie.
Że tak zgrzytnę i szczęknę:
A nie, że k#$wa, piękne.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-05-20 19:20:47)

156

Odp: Wtyki SIO - nowe

Wiecie, już rozumiem tych, co im się taka wtyczka nie podoba, a wolą się nie wypowiadać. Jak będę chciał chłam to sobie pójdę do sklepu i z pierwszej lepszej chińszczyzny sio na db9 przerobię.

A nawiasem mówiąc dostałem w piątek odpowiedź pozytywną na zapytanie o wykonanie wtyczki do sio - właśnie takiej szarej, trapezowatej - i tego ten mój ";-)" dotyczył. Czarna też by była możliwa. Ale po tym, jak zobaczyłem jaki poziom mogą niektórzy na tym forum zaprezentować, to ja was "za przeproszeniem" w dupie mam. I to bez krzaczków.

___
Press play on tape...

157

Odp: Wtyki SIO - nowe

ja mam wrazenie ze wiekszosc z tych, ktorym sie nie podobaja te wtyczki - wypowiedziala sie tu...
inna sprawa, ze wiekszosc ktorym sie podobala - cholernie szybko wykupila partie ktora mial Kuba ;)

i niech tak sie maja sprawy nadal ;)

maw: jak sie komus nie podoba obecna forma, niech zaproponuje alternatywe. ale nie taka filozoficzna, "zrob.se" ale taka do kupienia, realna.
jestem za, i byc moze kupie ta "lepsza" forme, bo obecnej mimo wszystko nie wzialem (mam "magnetofonowy" zapas).

Ostatnio edytowany przez jellonek (2012-05-20 21:46:35)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

158

Odp: Wtyki SIO - nowe

maw napisał/a:

jak zobaczyłem jaki poziom mogą niektórzy na tym forum zaprezentować, to ja was "za przeproszeniem" w dupie mam. I to bez krzaczków.

Dobrze poiwiedziane!

159

Odp: Wtyki SIO - nowe

Paczuszki dla tych, co zamówili i zapłacili przygotowane do wysyłki w poniedziałek 28 maja. Dotrze na dzień dziecka ...

Zostało jeszcze kilka sztuk...

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-05-25 21:34:25)

160

Odp: Wtyki SIO - nowe

ludzie koniecznie pochwalcie się jak sprawa się ma z tymi wtkami...

Odp: Wtyki SIO - nowe

qbahusak napisał/a:

Paczuszki dla tych, co zamówili i zapłacili przygotowane do wysyłki w poniedziałek 28 maja. Dotrze na dzień dziecka ...

Zostało jeszcze kilka sztuk...

hmmm , ale dzis dzien swiateczy
wszystko pozamykane ... ;

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

162

Odp: Wtyki SIO - nowe

dostał Ktoś te wtyki? i jak? wchodzą w gniazdo "mega" ciężko? piny się nie wysuwają?

Duddie a co z Twoimi?

Ostatnio edytowany przez bezrobotny (2012-05-29 19:10:53)

163

Odp: Wtyki SIO - nowe

Wtyki wysłane w poniedziałek (wczoraj).

Z moich testów z pinami:
Piny trochę za grube, trzeba było powiększyć dziurki. Ale za to wtyczki wchodzą w złącze SIO dość lekko, na pewno lżej, niż oryginał.

Tak, wtyczki dodatkowo mają gumkę (odgiętkę) i mają zacisk, by się kabelek nie wyrywał.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-05-30 10:39:20)

164

Odp: Wtyki SIO - nowe

Ja swoją dostałem wczoraj, pięknie dziękuję.

Pinów jeszcze nie pakowałem do środka, ale samą wtyczkę do Atari tak - ładnie pasuje.

Dwie uwagi natury estetycznej (żeby malkontentom ewentualnie poprawić humor):
1. Czy to się da robić w innym kolorze? Czarna by się z tą obudową ładnie zlała w całość..
2. Jakub, może w ewentualnych kolejnych seriach warto by było wydłużyć trochę "skrzydełka", żeby całkiem zasłoniły dziurki na śrubki w obudowie wtyczki? Atarka i tak nie ma otworów, żeby tę wtyczkę przykręcać.

Tak poza tym po wetknięciu w Atarkę prezentuje się toto całkiem estetycznie.

165

Odp: Wtyki SIO - nowe

1. Czy to się da robić w innym kolorze? Czarna by się z tą obudową ładnie zlała w całość..

Ja to trysnąłem na próbę lakierem w sprayu - wyszło czarne i znakomite :)

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-05-30 10:38:45)

166

Odp: Wtyki SIO - nowe

Tyle, że się zetrze...

167

Odp: Wtyki SIO - nowe

Należy zapytać speca od SLS czy materiały stosowane do SLS mogą być "koloryzowane" czy to na etapie produkcji materiału bazowego lub/i przetapiania laserem.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-05-30 18:28:27)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

168

Odp: Wtyki SIO - nowe

Pytałem speca - tylko biały.

Farba się nie zetrze się, bo plastik się rozpuszcza powierzchniowo i łączy z farbą.
Jak malowałem inne detale to się nieco zdeformowały od ilości rozpuszczalnika w farbie.
Poza tym struktura jest lekko porowata w dwoch kierunkach, farba wsiąka w te pory.,

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-05-30 23:52:27)

169

Odp: Wtyki SIO - nowe

kuba, styki sa zle
zamow sobie takie: HDP20-1662911

przechodze na tumiwisizm

170

Odp: Wtyki SIO - nowe

A co w nich jest złego?
I w czym są lepsze te, co pokazałeś do d-sub od tych, co ja proponuję?

W sumie w TME na razie są ze 3 rodzaje styków pasujących do SIO.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-05-31 16:17:27)

171

Odp: Wtyki SIO - nowe

Z moich doświadczeń te styki od d-sub łamią się po dłuższym użytkowaniu w złączu sio (bolce w sio mają ponad milimetr średnicy). Dlatego je odrzuciłem, a także nie za bardzo chce mi się płacić prawie 8 zł za osiem styków. To już wolałbym rozebrać canon25.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-05-31 16:15:38)

172

Odp: Wtyki SIO - nowe

wyobraz pan sobie, ze te co pokazalem sa identyczne z tymi, ktore mam w oryginalnej wtyczce sio
natomiast twoje, trzymaja sie na 4 punktach srednicy 0.2mm na szpilce zlacza - ot taka roznica
rozebrac zlacze - mozesz, ale sie zdziwisz

przechodze na tumiwisizm

173

Odp: Wtyki SIO - nowe

Może OT, ale potrzebowałem (do sprawdzenia, że Toms Turbo korzysta z Clock In i Out i nie działa z 1050-2-PC) wyjąć piny z wtyczki do kabelka kupionego w USA i one się połamały przy tych zabawach. To ich wytrzymałość odpowiednia jednak będzie konieczna... A tu widzę, że będzie je na co ew. wymienić, bo lutowanie nie było zbyt przyjemną zabawą.

174

Odp: Wtyki SIO - nowe

Panie Candle, nie zamierzamy przesyłać przez złącze SIO prądów 7.5 A, a do tego potrzebna jest duża powierzchnia styku.
Poza tym jeszcze raz.
- taki pin kosztuje 94 grosze sztuka w TME
- moja wtyczka jest oryginalna inaczej
- taki pin będzie wypadał z mojej wtyczki
- czy jesteś pewien, że średnica wewnętrzna pina się zgadza?
- uważam, że ten pin jest dobrze dobrany; to, że jest inny, nie znaczy, że jest zły, jak to pan piszesz.
- moje piny są rock-solid. Wiele razy można je wyjąć i włożyć, i zawsze będą stykać. Jest wiele atarek z zaśniedziałymi stykami. Twoje piny mogą z tego powodu nie stykać. Moje będą, bo ciśnienie punktowe jest duże i tlenki się ścierają przy wkładaniu - wyjmowaniu wtyczki.

Możemy tak się przekomarzać, ale co z tego wyniknie? Podjąłem taką decyzję po godzinie przeglądania katalogu i różnych pinów. Po godzinie analizy, jak pin będzie się zachowywał i jak będzie się trzymał. Czy będzie miał odpowiednią grubość i długość.
Piny są dobre, działają lepiej, niż te od d-sub, mają mniejszy prąd, ale są mniej wrażliwe na śniedź. Są 4 krotnie tańsze, maja zadziorek przeciw wypadaniu, i w ogóle.
Twoje piny mają tylko tę zaletę, że są "identyczne z oryginałem" oraz powierzchnię styku.
Właśnie z tego powodu je odrzuciłem.

A ty mi tutaj imputujesz i założę się, że nie sprawdziłeś swoich pinów (które masz w oryginalnej wtyczce), czy one wypadają, czy nie, oczywiście z pełną świadomością, że na 99% zakład przegram :P

A wtyczki d-sub rozbierałem :P

@lemiel, właśnie o to chodzi, wystarczy zahaczyć nie tam, gdzie trzeba i łamie się.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-06-01 01:21:03)

175

Odp: Wtyki SIO - nowe

Ku pamięci....wtyczki dotarły w Dzień Dziecka...fenkju.
Im bardziej na nie patrzę, tym bardziej wygląda na to, że drukarka 3D jest idealnym rozwiązaniem do tego typu nakładu.