126

Odp: Wtyki SIO - nowe

Jest jeszcze jedna możliwość. Wtyk zalewany na kablu. Forma jest mała (jak dwie złożone paczki papierosów) i znacznie tańsza, bo w granicach 2-3 tys. zł. Produkcja jest za to droższa, bo kable trzeba najpierw polutować.

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

127

Odp: Wtyki SIO - nowe

Mało atrakcyjne. Na poważnie to jedynie forma wtryskowa wchodziła by w grę, lecz to za drogo uwzględniając realne potrzeby. Obawiam się że pozostaje prucie magnetofonów lub poszukiwanie naiwniaka (czyt. sponsora) na zrobienie formy i wyprodukowanie detali :D

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-05-18 10:53:02)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

128

Odp: Wtyki SIO - nowe

Możliwości jest znacznie więcej.
Z tych skrajnie niskobudżetowych warto odlewy z epidianu rozważyć.
Najłatwiej by było w mękkiej formie silikonowej(tylko otwory by trza było potem samemu wyczarować).
Jakiś czas wstecz zastanawiałem się nad składaną z kilku elementów formą z polipropylenu(epidian prawie się go nie trzyma - można zaszaleć z "pręcikami/rdzeniemi" coby wiercenia uniknąć).

wszystkie trzy strony świata

129

Odp: Wtyki SIO - nowe

Można też po prostu kupić wagon oryginalnych wtyków po 4USD + transport z USA + VAT
http://www.myatari.com/atarixlh.txt

Ceterum censeo Germaniam esse delendam.

130

Odp: Wtyki SIO - nowe

Ten Solidoodle nie jest aż tak drogi, fajnie jednak by było wcześniej zobaczyć jego "produkty".

131

Odp: Wtyki SIO - nowe

Niedrogi i do dupy. Na wtyczki się nie nadaje.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-05-18 16:24:44)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

Odp: Wtyki SIO - nowe

za miesiac jestem w Singapurze , Malezji i Tajlandii
zabiore z soba kilka sztuk ...

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

133

Odp: Wtyki SIO - nowe

grzeniu napisał/a:

Mało atrakcyjne. Na poważnie to jedynie forma wtryskowa wchodziła by w grę, lecz to za drogo uwzględniając realne potrzeby. Obawiam się że pozostaje prucie magnetofonów lub poszukiwanie naiwniaka (czyt. sponsora) na zrobienie formy i wyprodukowanie detali :D


Dlaczego malo atrakcyjne, wszystko zalezy jaka byla by cena ? Najwazniejsza jest wtyczka i wychodzace z niej kable. Ewentualne plytki/projekty mozna zamontowac poza wtyczka w jakiejs malej zgrabnej obudowie.

Atari 65/130XE + SDrive + SIO2SD +xc12 ; AMIGA 600 2Mb + CF IDE+HxC SD ; AMIGA 500 +512Kb; C64 + 1541 +mag; klon A2600

134

Odp: Wtyki SIO - nowe

Lt_Bri napisał/a:

Możliwości jest znacznie więcej.
Z tych skrajnie niskobudżetowych warto odlewy z epidianu rozważyć.

Do zrobienia 1-2-3-5 na własne potrzeby tak, ale to jest brzydkie.
Policz też, ile to czasu zajmie.

Chodzi o rozwiązanie dla wszystkich.

Podałem na tacy rozwiązanie, technologię; wczoraj na sztabie Jellonek próbował to złamać.

Przetestowane.

A niektórzy chcą browar kupować, żeby napić się piwa.

Podsumuję:
- jest dobre kilka technologii 3D printing, z czego tylko dwie się nadają, a jedna jest tania (dość) - SLS - i bardzo wytrzymała.
- 3d będzie tanieć i będzie coraz lepszej jakości
- forma nie będzie tanieć; trwałość takiej formy wtryskowej to ca 5 lat leżenia; potem do odnowienia, bo się ogniska korozji tworzą. Forma musi pracować. Wątpię też, że znajdzie się inwerstor (bo to pewna klęska jest). Ponadto jeden rzut to ca 2000 egzemplarzy na RAZ. Nieopłacalna sprawa zupełnie.
- można pomyśleć o formie na wtyczkę zatopioną z kabelkiem dajmy na to 0.5m.
- jak ktoś się chce bawić ręcznie na własne potrzeby - proszę bardzo, ale nikt na to nie spojdzy, nie kupi, a chodzi o dostarczanie tanich wtyczek ludziom potrzebującym, aby tańsza była wtyczka, niż magnetofon.
- wg mnie prucie magnetofonu jest bez sensu a dłuższą metę, tudzież innych microprintów.
- kupowanie drukarki 3d jak ma się w zanadrzu firmy prototypujące jest lekko mówiąc chybionym pomysłem, bo te tanie rzeczywiście są do dużych detali, aby wydruk był zadowalający. Pomyślcie o całej otoczce takiej zabawy.
- frezowanie jest wolne, i też nie będzie opłacalne, bo tanieć nie będzie. Wyfrezowanie 3 dziurek w obudowie ABS to koszt rzędu 4 zł. A co dopiero wyrzezanie całego kształtu wtyczki z 13 dziurkami, które, gdy mają tę zamą średnicę na całej długości, to trzeba piny wklejać, a i z wkładaniem takiej wtyczki jest większy problem.
- liczy się też czas i dostępność. 3d sls jest tu i teraz.


Wydrukowałem. Temat uważam za wyczerpany - rozwiązanie znalezione, efekt jest bardzo dobry, w zasięgu kieszeni. Jedna osoba ryzykuje 1000 zł, żeby zrobić 100 wtyczek.

135

Odp: Wtyki SIO - nowe

wspomnij jeszcze o tych pinach których jeszcze nie ma, może jakieś zdjęcie?

136

Odp: Wtyki SIO - nowe

Tak, to co zaproponował Jakub, czyli SLS to na chwilę obecną jedyna technologia nadająca się na wtyczki dla sprzedawców jaki i końcowych klientów zapewniająca dość dobrą jakość przy umiarkownej cenie i całkiem zadowalającej ilości.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-05-19 08:56:26)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

137

Odp: Wtyki SIO - nowe

Piny:

http://www.tme.eu/dok/M/mf42-hft.pdf

będą w poniedziałek.

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-05-19 09:04:29)

138

Odp: Wtyki SIO - nowe

wczoraj drukowane przez Kube wtyczki mialem w rekach i potwierdzam - to jest to.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

139

Odp: Wtyki SIO - nowe

wczoraj drukowane przez Kube wtyczki mialem w rekach i potwierdzam - to jest to.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

140

Odp: Wtyki SIO - nowe

mnie interesuje tylko ile zajmuje zlozenie gotowego kabla z powyzszych smieckow, narazie wyglada to jak kupa, bialo szara kupa, ale nie mam zamiaru tego skreslac tylko ze wzgledu na wyglad - mozna nad tym popracowac
ale to musi byc szybkie w seryjnym montazu bo nie interesuje mnie koncowka typu pitu pitu jeszcze dwie godzinki i juz prawie mam kabelek
jesli to oznacza koniecznosc zakupu browaru - kupie browar

przechodze na tumiwisizm

141

Odp: Wtyki SIO - nowe

Candle napisał/a:

gadanie jest tanie

:)

Nie wiem, o co Ci Candle chodzi.

Bierzesz wtyczkę, dajmy na to sio2sd, kabelek 5żyłowy. lutujesz 5 pinów lub tylko zaciskasz, wsadzasz je we wtyczkę, zakręcasz obudowę na tym i już. Najgorsze to jest lutowanie., chyba, że masz zaciskarkę do takich pinów.

Wiem, co to jest produkcja i optymalizacja produkcji.

A jak ciekawi Cię to, to fortuny nie stracisz, jak zaryzykujesz 25 zeta i zawsze możesz odesłać, jak Ci się bielutka kupa nie podoba. Wtyczka jest biała, a nie szara, widać to na innych obrazkach, niż to robione w jaskrawym świetle chmur.

Wczoraj Drac030 powiedział, że przecież na wtyczkę się nie patrzy :)
No, ale może niektórzy patrzą :)

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2012-05-19 14:20:21)

142

Odp: Wtyki SIO - nowe

AAAAAAAAAAAAA ....do składania wtyczek SIO na umowę o dzieło zatrudnię. Wykształcenie wyższe i doświadczenie mile widziane choć nie wymagane.

:)  :)

143

Odp: Wtyki SIO - nowe

qbahusak napisał/a:

Wtyczka jest biała, a nie szara

Candle napisał/a:

kupa, bialo szara kupa

Jakub, ten kolor szarości to pewnie nawiązywał do obudowy. Swoją drogą to ciekawe, bo kupa zawsze miała inny kolor... no chyba, że ktoś jest na coś przewlekle chory... ;) Może chodziło o sposób produkcji... takie za przeproszeniem sranie i lokalne podgrzewanie laserem :D ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-05-19 17:46:29)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

144

Odp: Wtyki SIO - nowe

może Candle ma po prostu syndrom Jobsa - że wszystko albo jest genialne, albo jest g...nem? :-)

Swojądrogą - pierwsze, co mi się nie spodobało, to właśnie ta szara kanciasta obudowa nijak nie mająca się do czarnej trapezowatej oryginału.

___
Press play on tape...

145

Odp: Wtyki SIO - nowe

Niby tak.
Ale jest dokładnie tego samego koloru, co seria XE.
Są też czarne wtyczki, wziąłem kilka na próbę.
Ale kurczę, żeby czepiać się koloru? Rozumiem, jakby miało kolor khaki (w kolorze kupy)  bądź różowomajtkowy.

146

Odp: Wtyki SIO - nowe

...

Ostatnio edytowany przez jury (2012-05-20 06:56:24)

147

Odp: Wtyki SIO - nowe

czy w komplecie jest taka obejma uniemożliwiająca wyrywanie się kabla z wtyku? wiecie o co mi chodzi?

148

Odp: Wtyki SIO - nowe

@Kuba: oczywiście, kolor ma mniejsze znaczenie niż kształt - dla serii XE/GS idelne były by wtyczki trapezowate w kolorze szarym ;-)

___
Press play on tape...

149

Odp: Wtyki SIO - nowe

ze co? ze kolor nie orginalny? ze ksztalt odbiega od starego?
k****?
ma dzialac i ma byc wytrzymale. nie po to jest robione by ladnie sie prezentowalo zamkniete w styropian, w wielkim pudle, zza "oryginalnej folii z pewexu".

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

150

Odp: Wtyki SIO - nowe

Bez nerw ;) widać niektórzy mają po prostu wysoki próg estetyki ;)

Ostatnio edytowany przez jury (2012-05-20 15:31:48)