Temat: Panele LCD a tuner TV

Pytanie raczej do tych co się orientują w bebechach monitorów/telewizorów: mam ci ja panel LCD ze standardowym złączem chodzi konkretnie o LM171W02, tu jest spec: http://beyondinfinite.com/lcd/Library/L … W02-A4.pdf . Oryginalny inwerter sprawny też mam.

Czy to ma szansę zabanglać ze standardowym tunerem TV takim jak np. ten: http://www.ebay.ie/itm/17MB45M-3-MAIN-A … 3f16a99fc6 ?

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-05-09 02:07:45)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: Panele LCD a tuner TV

twoja ma 1440x900 i dwa kanaly lvds, oryginalna ma 1366x768 i jeden kanal lvds = nie da rady

przechodze na tumiwisizm

3

Odp: Panele LCD a tuner TV

Tak naprawdę to ja mam model TTA1 nie A4 ale rozumiem że rozdzielczość i tak mnie powstrzyma, no szkoda. To standardowy panel ze starego iMaca , myślałem że da się to jakoś do atari wykorzystać.

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-05-09 09:55:59)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

4

Odp: Panele LCD a tuner TV

A zastanawiałem się jeszcze czy _jakikolwiek_ tuner TV mógłby tu pasować... Ten wrzuciłem co mi pierwszy z brzegu podlazł na ebayu, ale wybór jest spory... Czy darować sobie?

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5

Odp: Panele LCD a tuner TV

Dobrze odświerzę trochę temat bo przeżyłem właśnie załamanie nerwowe. Otóż nikt nie robi TV LCD 17 cali... 16 i owszem są... a potem zaraz 19... Jeszcze z małą aberracją po drodze pod tytułem 18.5 ale to kit - to naprawdę 19...

19 jest za duży do tej obudowy - zwyczajnie się nie mieści bokami - jak rozebrać panel ze wszystkich ramek to prawie ale trzeba ostro szlifować. A 16-ka - jakieś maskownice trzeba by dorabiać - ogólnie trochę kijowo będzie to chyba wyglądać.

Więc tak - przypuścmy że rozebrałem sam PANEL. Składa on się z samego LCD w postaci półprzezroczystej szyby, podświetlacza i nieszczęsnego kontrolera który nie gada z tunerem. Teraz pytanie:

czy na tym poziomie da się coś zrobić - tzn. kontroler od mniejszej (lub większej) "szyby" zaadoptować do tej. Czy kontrolej od panelu 16 cali wyświetli coś poprawnie na takim 17? Ogólnie z samej szyby do kontrolera idzie masa końcówek, przypuszczam że sterują poszczególnymi liniami wyświetlacza, ale nie mam pojęcia jak to pożenić z inną płytką, tym bardziej że nie wszystkie są podłączone - są odtępy co kilka.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

6

Odp: Panele LCD a tuner TV

sluchaj

jesli generalnie interface sie zgadza, to wyswietli ci obraz, bedzie obciety, albo zawiniety, albo powtorzony w poziomie/pionie, ale wyswietli
17" matryce do tv istnieja, nawet sztuke posiadam

przechodze na tumiwisizm

7

Odp: Panele LCD a tuner TV

Chyba sporo pieprzenia z tym... Linie sygnałowe są poprzyklejane jakoś do drivera odlepiać stare przyklejać nowe, a efekt - nieznany - wolałbym, jak się domyślasz żeby obraz był prawidłowy :) Chyba prościej poszukać takiej matrycy i gadającego z nią tunera... Problem generalnie jest taki, że są żadkie - a jak są to 4:3 - 16:9 to znalazłem tylko jednego philipsa i to w ntsc bez scartu... Porażka aż boli. Gdzie w ogóle szukać takich rzeczy?

Chyba się złamię i kupię 16-kę...

Poprawka: jest jeszcze jakiś Samsung, ale też amerykański i wygląda prawie identycznie jak ten philips :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-07-22 18:26:21)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

8

Odp: Panele LCD a tuner TV

a jaki jest w sumie point tego cwiczenia?

przechodze na tumiwisizm

9

Odp: Panele LCD a tuner TV

Mam pewną fajną obudowę, do której chcę wpakować atarkę razem z ekranem. Problem polega na tym że oryginalny ekran (wymieniony na początku) z atarką nie pójdzie :) Ale stał się cud!

LG RZ 17LZ10
http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/ … 41300.html

Jest, do odbioru niedługo kilka kilometrów stąd , za jedyne 50 euro :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: Panele LCD a tuner TV

No i jest. Obraz z atarki perfect :) Można ten model do listy do pisać (19 jakieś chińskiej firmy którą miałem ze sklepu do testów dawała jakieś pionowe prążki nieregularne - upscaler do dupy) - jest idealny do atarki. Wymiary też pasują ;)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

11

Odp: Panele LCD a tuner TV

tylko ze matryca ma prawie 3cm

przechodze na tumiwisizm

12

Odp: Panele LCD a tuner TV

Ano cóż :) Coś za coś - nie jest to nowość wydawnicza... Ale nie jest źle - w rzeczywistości 1.6- 1.7 - właśnie zmierzyłem. Chuda nie jest ale wejdzie. iMac G5 rev A jest o centymetr w środku głębszy - też wszystko  na stalowych ramach :) Podoba mi się ten monitor w środku - same krzyżowe śruby, solidne stalowe ramy :) i do wszystkiego w miarę swobodny dostęp. A no i - w miarę modularny - bocznych wyjść nie potrzebuję.

Ta 19 którą rozbierałem była znacznie bardziej zakręcona. Trochę niby szczuplejsze wszystko , ale to pozory - płyty wielkie jak krowy.

A w razie czego jak mi się nie uda - mam porządny monitor do 8-bitowców za małe pieniądze. Tutaj można kupę elektroniki kupić od ludzi za grosze (starych kompów jeszcze nie widziałem)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-07-23 22:52:27)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem