Temat: Alternatywa dla Scandoublera?

http://www.maplin.co.uk/scart-to-hdmi-c … 80p-518788

Ciekawa bo trwa promocja i wydaje się dość tanio. Teraz zagadki:

1. Czy pójdzie z VBXE? - wielka niewiadoma
2. Jak się przekłada HDMI na DVI-D? Bo taką mam potrzebę właściwie

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

2

Odp: Alternatywa dla Scandoublera?

Dobra ad 2 znalazłem dość prosto... Korci mnie by to kupić :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

3

Odp: Alternatywa dla Scandoublera?

To parę osób będzie wdzięcznych za recencję jak już potestujesz :)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

4

Odp: Alternatywa dla Scandoublera?

Kurde, nie brzmi obiecująco:

http://www.atari-forum.com/viewtopic.ph … 45#p191325

Jednakże chyba się zdecyduję - powiem im w sklepie, że muszę przetestować i w razie czego zwrócę. ST też mam i fajnie by było jakby chodziło, ale mam ograniczone możliwości testu do małego Atari na razie. Jeśli z tym pójdzie to i tak zostawię.

Będę raportował na bieżąco - w razie czego może będą chętni - Zaxon może mieć ułatwione zadanie na tej większej wyspie - tu to jednak jest zadupie :)

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-03-10 15:01:00)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

5

Odp: Alternatywa dla Scandoublera?

Sam bym wyprobowal ale we Francji siedze teraz. W Maplinie zawsze mozesz oddac jak ci ne bedzie pasowac.Nie robia problemow.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

6

Odp: Alternatywa dla Scandoublera?

Diwajs nabyty. Teraz musze tylko sciagnac monitor DVI do Atarki albo Atarke do niego. Zaraportuje tu o wyniku.

Z tego co wyczytalem w tym watku na Atari Age, ze gosciowi pokazalo sie cos ze starszym telewizorem. Jakim cudem? Przeciez to cyfra, myslalem ze jak jest HDMI to wszystko z HDMI/DVI to lyka...

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-03-13 20:09:55)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: Alternatywa dla Scandoublera?

No to jedno wiem na pewno - technika HDMI na DVI w wypadku tego szajsu nie zadziałała. Normalny monitor LCD nie był w stanie załapać tego, co toto generuje.

Nawet nie wiem czy złapało obraz z Atari (kolor jeżdżących pasków się zmienił na podobny do gr.0) ale to co urządzenie wypluwa było dla monitora niezjadliwe - gubił synchro, łapał coś od czasu do czasu...

Szkoda bo mi właśnie o monitor chodziło. Mogę się jeszcze pokusić o sprawdzenie z telewizorem bezpośrednio na HDMI, jak tylko kupię kabel. Ale mój entuzjazm opadł znacznie. Cóż :) Myślałem że cyfra to cyfra ale widać niekoniecznie.

Może ktoś znający się na HDMI/DVI wypowie się dlaczego?

Edit: Zresztą raczej zwróce - bo to nie to o co mi chodziło. Aż tak tanio to nie jest żeby się użerać - może jeszcze jakieś subkonwertery z HDMI 1 na HDMI XXX - to wszystko kosztuje... No cóż , szkoda :(

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-03-15 19:16:17)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Alternatywa dla Scandoublera?

wiec potwierdza sie ze z gowna bata nie ukrecisz ...

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

9

Odp: Alternatywa dla Scandoublera?

Wiesz, wiekszosc nowych telewizorow poza HDMI ma SCART i tak, wiec to nie ma sensu. Z drugiej strony zastanawiam sie co z tym czyms jest nie tak - nie chodzi nawet o to czy to dziala z atari - to przed podlaczeniem kompa nie chcialo dzialac. Z monitorem. Powinno wyswietlic blue screen z nazwa wejscia. Jak cyfrowy sygnal w zalozeniu HD moze zrywac synchro?...

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

10

Odp: Alternatywa dla Scandoublera?

A może ktoś by się z naszych el-guru zainteresował tym:

http://velesoft.speccy.cz/zx/zx-vga/index.html

I jak to do naszych kochanych komputerków dostosować :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem