26

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

nie ma sprawy, no i sory za klopot - nie powinno tak sie zdazyc

przechodze na tumiwisizm

27

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Witam
Powiedzcie z doświadczenia jakie partycje zakładacie zwykle na side i czy są określone minimalne ich wielkości? Niebawem przyjdzie do mnie paczka od zaxona więc musze się mentalnie przygotować:)
Rozumiem że wkładam side wraz z fabryczną kartą CF i odpala mi się ten loader potem uruchamiam fdiska i robię partycję. Czy wspomniany fdisk sam założy tę systemową partycję APT i czy ja ingeruję w jej wielkość?

28

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

loader odpala sie jak ustawisz sobie przelacznik w pozycje loadera
inaczej startuje sdx i tam trzeba uzyc klawiatury i napisac fdisk ;) dalej program prowadzi za raczke
poki co, maksymalny rozmiar partycji dla sdx to cale 32mb wiec bez szalenstw

przechodze na tumiwisizm

29

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Candle a jak proponujesz rozparcelowanie kary CF 4GB. Rozumiem że największą partycję zakładam na gry demosy i inne. Możesz podac spis partycji od siebie czy za dużo rządam:) ?

Ostatnio edytowany przez secon (2012-01-30 09:11:11)

30

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Nie ma się co rozdrabniać i dawać mniej niż 32 MB (zawsze może braknąć ;) ). Ja mam 32 MB na każdą z:

- SDX systemowa
- wybrane gry
- gry alfabetycznie
- stuff (GFX, MSX, etc).

31

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

czyli masz 4 x 32MB to karta 4giga wydaje się być aż za nadto:)

32

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

W jakim formacie powinny być gry i dema by móc odpalać je z partycji SDX?

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

33

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

secon napisał/a:

czyli masz 4 x 32MB to karta 4giga wydaje się być aż za nadto:)

W tej chwili tak, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie by założyć kolejne partycje i przeformatować część FAT32 na nowo. Poza tym partycja FAT32 też może trochę z tych 4 GB zająć jak wrzucisz sporo plikówek ;)

34

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Pod SIDE partycji po 32 mega mozna zalozyc sporo ;) SDX pozwoli na 16 partycji po 32 mega, dodajac do tego Jona  MOUNT, mozna ich zalozyc nawet i 100 i podmieniac w razie potrzeby , tylko kto sie w tym polapie ;) . Warto tez zostawic sobie "miejsce" czzyli wolna litere dysku dla SIO. No i tu sie klania lektura manuala do Sparty ;)

Gry,dema i inny soft spod SDX powinien byc w com,exe,xex itp .Ale odpalanie gier przy uzyciu SIDE i Sparty mija sie troche z celem. Toz przeciez po to jest SIDE LOADER wbudowany w carta i FAT 32 zeby tego i zwiazanych z tym problemow uniknac.
Prosciej pol karty przeznaczyc na fat 32 i np 400 gierek posortowac sobie na pc i kopiowac poprzez pc i czytnik kart w pare sekund niz przez SIO  na partycje sparty.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

35

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

ja mam pol na pol - fat32 2gb, i atari 2gb
pod sparta mam zdefiniowane 3 lub 4 partycje i czekam na ten wielki dzien, w ktorym sparta obsluzy wiecej

przechodze na tumiwisizm

36

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

@Candle
Mam tez jedno pytanie:
Jak zflashowac SIDE zeby bylo alfabetyczne sortowanie?
Czytalem gdzies ale nie zajarzylem, a nie chce te cacko zpieprzyc.
Pozdrowienia
Damian

37

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

w takim razie poczekaj troche, zrobie wersje ktora sflaszuje sie z partycji fat32 - po prostu
niestety musze najpierw zrobic pare innych rzecz
do dodania jest tez wyszukiwanie w trakcie pisania

przechodze na tumiwisizm

38

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Candle zrobi sortowanie jak należy - ma opory ale da radę.

we do what we must
because we can

pomidor

39

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Electron tez zrobi pare rzeczy jak nalezy i w skonczonym czasie - ma opory jak kawal tekstolitu, ale nie po to ktos wymyslil trucie dupy by tak mu zostalo

przechodze na tumiwisizm

40

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Witam
doszła do mnie przesyłka z SIDE od Zaxona ale jescze nie kupiłem karty CF.
Czy moge podłaczyć samo side do atari czy raczej tego unikać?

41

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Witam
doszła do mnie przesyłka z SIDE od Zaxona ale jescze nie kupiłem karty CF.
Czy moge podłaczyć samo side do atari czy raczej tego unikać?

42

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Czy soft na CF SIDE w trybie SDX można wgrywać tylko po kablu z PC czy też da się wrzucić z SIO2SD?

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

43

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Mozna smialo podlaczyc bez karty.
Da sie wrzucic z sio2sd.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

44

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

dzięki Zaxon ale bajer ten side juz zadziałał................
ale nie maaaaaaaaaaaaaaaaam jeszcze kaaaaaaaaaaaaaaaaaarty :(
Cos tam napisane było że zainstalował zegar :)

45

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

mała modyfikacja. Dokleiłem na końcu side pod spodem silikonowe odboje od mebli kuchennych.  Minimalizuje to  wyginanie się gniazda w Atari podczas naciskania resetu na Side lub bawienia się przełacznikiem trybu pracy.

Ostatnio edytowany przez secon (2012-02-12 09:38:54)

Post's attachments

side.jpg 32.86 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

46

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

:) ja podkleiłem filcowe

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

47

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Czy macie może paczkę z grami pokatalogowanymi ktore działają na side? Zauważyłem że jest nawet kilkanaście wersji tej samej gry o co tu chodzi? Np gra zybex ta co zaxon podał w swoim zbiorze gier jest jakś dziwna jest napisane zybex II na planszy tytuowej jest niebieskie tło zamiast czarnego. poza tym podczas latania sa jakieś dziwne przeszkadzające dzwieki dopiero dzwięk strzelania je zagłusza czy to wada? bo nie przypominam sobie tego z kasety czy dyskietki.

ps. sprawdziłem to ten dzwięk jest jedynie na strzelaniu kulkami, ale mimo to wydaje mi się że go nie było jak wgrywałem te grę z kaset.

Ostatnio edytowany przez secon (2012-02-18 11:30:41)

48

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Przy uruchamianiu fdiska pojawia mi się Out Of Memory nawet na 130XE czy side wymaga więcej?

49

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

Nie powinno, zrob test pamieci.

http://hardware.atari8.info/simm/simmexp.zip

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

50

Odp: SIDE - pytania szczegółowe

przepraszam popełniłem błąd a w zasadzie wprowadzono mnie w błąd, przy okazji uszkodzonej mojej 130xe porzyczyłem od kumpla 130xe. Ale jak opisałem miałem out of memory więc zaglądam pod obudowę a tam uwaga 65XEN REV2!!
Kolega przez 20lat posiadał 65kę w obudowie 130stki.

ale numer co?
Na mojej 130xe uruchomił się fdisk bez problemu ale nie popracuję na niej za długo zaraz dadzą o sobie znac uszkodzone pamięci.

Zaxon w fdisku wielkość partycji podajemy w bajtach ?

Ostatnio edytowany przez secon (2012-02-26 16:40:06)