26

Odp: Nowa płyta XL/XE?

Dokładam 100 pod koniec lutego podajcie mumer konta, finalna wersję tez zakupię.

Odp: Nowa płyta XL/XE?

Czy ja dobrze rozumiem że ta płyta ma wyjście S-Video? Może warto by przemyśleć jeszcze jakieś inne, bo S-Video już nawet Sony w swoich telewizorach nie daje, za to Euro-Scart trzyma się nieźle.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

28

Odp: Nowa płyta XL/XE?

http://spiflash.org/atari/new-mb/new-mb3.jpg

Spójrz tu. To zapewne tylko koncept - poza S-Video masz chyba full RGB w Atarowskim standardzie

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

Odp: Nowa płyta XL/XE?

Ok, to ja też daję 100.

30

Odp: Nowa płyta XL/XE?

Czy projekt będzie w pełni OpenSource or somtink ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

31

Odp: Nowa płyta XL/XE?

slucham?!

przechodze na tumiwisizm

32

Odp: Nowa płyta XL/XE?

Nie słuchaj lepiej :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

33

Odp: Nowa płyta XL/XE?

Grzeniu, a jak będzie to dorobisz coś w kodzie na przykład?
Bo przy każdym projekcie się pytasz i jestem strasznie ciekawy, czy coś dodasz od siebie...

Ja w chwili obecnej nie dam rady partycypować w zrzucie, ale "produkcyjne" kiedyś prawdopodobnie.

34

Odp: Nowa płyta XL/XE?

A wiesz może jakie będą użyte narzędzia/układy i czy autor zechce pójść na współpracę ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

35

Odp: Nowa płyta XL/XE?

Grzeniu, z całym szacunkiem do idei Open Source, Candle to sprawdzona firma i jego projekty trzymają wysoką jakość. Niejednokrotnie wykazał, że jako projektant dba o najdrobniejsze detale, które komu innemu nie przyszłyby do głowy (np. jak dokonać  montażu wykonanych urządzeń do istniejących już rozwiązań). Nie sądze aby woluntarystyczna pomoc była tu korzystna - jedyne co jak zauważyłem jest mu potrzebne do pracy do spokój i pieniądze (no niestety, reality). A pomocników niech lepiej dobiera sam, bo jako developer powiem Ci, że pomoc na którą zainteresowany nie ma wpływu przynosi więcej szkody niż pożytku.

Zresztą Candle nie raz głosił już apel ogólny o support - suportujcie VBXE. Urządzenie jest, dokumentacja jest. Go on! I co? I jajco...

Ostatnio edytowany przez wieczor (2012-02-21 15:35:39)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

36

Odp: Nowa płyta XL/XE?

Sure, ja tylko chciałem zebrac informacje do umieszczenia newsa na stronie głównej/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

37

Odp: Nowa płyta XL/XE?

A chyba że tak :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

38

Odp: Nowa płyta XL/XE?

Adam: pare zlotych zaplacisz za przelotke svideo + czińcze na scarta (ja sie nawet nie zastanawialem i z 25pln na to dalem swiadomie przeplacajac...) wiec sorry, to juz nieco za mocne marudzenie...

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

39

Odp: Nowa płyta XL/XE?

ale tam jest cvbs/rgb out w stylu st
a czincze sa dla purystow audio

przechodze na tumiwisizm

40

Odp: Nowa płyta XL/XE?

ta, moze ktos jeszcze zamowi wersje kolekcjonerska ze zloconymi koncowkami ;)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

41

Odp: Nowa płyta XL/XE?

@jellonek tylko złocone końcówki? phi, odrazu cały kabel od elektrowni do domu ma być pozłacany, w mega wypasionym oplocie, gniazdko za 1000zł z mega stykami i takimi tam, do tego kabel na podłodze musi leżeć w odpowiednich odległościach aby przypadkiem przydźwięku nie było, do tego mega specjalne kamienie prosto z marsa tak by niwelować drgania, w ogóle to w atari trzeba te gumki pod spodem na kolce wymienić aby kwarce itp nie generowały drgań, między atari a tv i sprzętem audio kable muszą być conajmniej za 10k za metr, ze złota, w wypasionym kewlarowym oplocie prosto z węża ogrodniczego itp. Bez tego nie podłącze nawet Atari bo jakiś szum mi zepsuje całą zabawę. Zapomniałem dodać, że w tym całym audio  voodoo pokój musi być zbudowany z odpowiednich materiałów itp.

Dobra a tak poważnie to kurcze marudzicie już z tymi złączami - jeżeli candle zdecyduje się na to aby zebrać fundusze zaproponowane tutaj i ruszy projekt to niech on decyduje i tyle. Jakby każdy miał coś do powiedzenia to by trzeba ująć złącze każdego i w rzeczywistości projekt zamiast np zająć planowanie np miesiąc zajęłoby rok bo jednemu 9 pin nie pasuje i musi być 15, kolejnemu DB15 pin nie pasuje i musiałoby być db25 bo takich wtyczek kupił 1000 i teraz chce je wykorzystać, złącza audio to tylko chinch bo coś tam a kolejny będzie chciał speakon bo ma mase takich kabli...

42

Odp: Nowa płyta XL/XE?

lemiel napisał/a:

Bo przy każdym projekcie się pytasz i jestem strasznie ciekawy, czy coś dodasz od siebie...

Pytam bo niusy jak zauważyłeś piszę. To chyba oczywiste, że muszę jak najwięcej i jak najwcześniej wiedzieć :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

43

Odp: Nowa płyta XL/XE?

"...and my axe!"
+100pln

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

44

Odp: Nowa płyta XL/XE?

A co do zbiórek, to nie przesadzajcie z informowaniem zbytnio. Miałem skojarzenie i poszukałem z czym:
http://tigi.blox.pl/2012/02/W-24h-zebra … raczy.html
http://prawo.vagla.pl/node/9666

Grzeniu  - bo to strasznie tendencyjnie wygląda, stąd pytanie.

45

Odp: Nowa płyta XL/XE?

ale to przeciez nie jest zbiorka publiczna, w koncu jestesmy kolegami z forum, znamy sie i dzialamy w swoim malym kregu.
zawsze mozna to potraktowac jako umowe o uruchomienie dzialajacego prototypu nowej plyty glownej dla malego atari.
moze ktos ma znajomego prawnika, ktory rozstrzygnalby te sytuacje?

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

Odp: Nowa płyta XL/XE?

Jezu ludzie poszaleliście? Jaki prawnik, jakie umowy...

47

Odp: Nowa płyta XL/XE?

nie, to swiat oszalal, prawo oszalalo, my mozemy tylko dryfowac probujac trzymac sie chorych przepisow.
ignorantia iuris nocet - lepiej wiedziec, zanim sie ktos przyczepi i zawola o procent od kwoty.
tylko dlatego.

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

48

Odp: Nowa płyta XL/XE?

Dely, lepiej zaszyfruj ten topic. Każdemu inne hasełko, a jak skarbówka się dowie, to będzie wiadomo :D

49

Odp: Nowa płyta XL/XE?

Trochę ot, ale w nawiązaniu do przedpiśców.
Wczoraj wieczorem w TVP oglądałem program w którym pokazano człowieka skupującego po 0,50zł książki od biednych i bezdomnych ludzi. Facet sprzedawał książki na Allegro z niewielkim zyskiem (kilka zł) po to aby przeżyć (bez stałego źródła dochodów). Skarbówka nakazała mu zapłacić ok. 29 tys zł ze sprzedaży książek z doliczoną karą.  Okazuje się, że nie zapłacił VATu ! Na używane książki z numerem ISBN nie ma vatu, książki powżej 100-lat są obłożone 7 procentowym podatkiem, a pozostałe używane 23% ! W tej chwili człowiek ten czeka na rozłożenie w/w kwoty na raty. Żenua. W świetle przepisów OK, ale .... szkoda słów.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-02-22 07:39:00)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

Odp: Nowa płyta XL/XE?

grzeniu: skarbówka nie tworzy sobie przepisów na podstawie których funkcjonuje. Pretensje nieco wyżej.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio