1,201

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

:-) Pojutrze niedziela, więc nie zapomnij pomodlić się za mnie i wybacz mi moje błędy:)

Rastan napisał/a:

przedstawione są opinie innego, byłego już posła PSL

Tak, tak. Ale to tak jakby Pawlak przemawiał ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-02-18 00:42:17)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,202

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ja to NAPRAWDĘ podziwiam "atari classic" za jego wytrwałość i zaangażowanie w tępienie tych mających inne poglądy niż jego. To musi być życiowa misja...tak Siłaczka ... nie, nie ... taki typ "Bladaczki", którego koronnym argumentem było, że „Słowacki wielkim poetą był”. Czemu ? Na to pytanie już niestety nie potrafił udzielić rozsądnej odpowiedzi. Historia uczy, że "typowi młodzi i tępi uczniowie spoza miast" rozpoznają bezbłędnie tych, którzy potrafią rzetelnie przekazać wiedzę. I tych wspomina się po latach z szacunkiem i sentymentem.... a o pozostałych ... być może pozostaje sentyment  ale raczej za utraconą młodością niż nimi samymi. Zwłaszcza gdy brak umiejętności pedagogicznych popierają takimi argumentami jak: "wrzuci linki i urodzi krótki i prosty jak konstrukcja cepa przekaz w „pudelkowym stylu”, ", że mogę się w twoim bełkocie nie odnaleźć","To będzię sygnał, iż następuje odpływ nadmiaru wody z twojego mózgowia, czyli korzystny objaw ustępowania obrzęku. Wiedza to potęga", "Zabrakło tylko tvn-owskiego hasła-wytrychu dla ociężałych umysłowo, czyli "młodych wykształconych z dużych miast". Niektórym piekielnie trudno wyłączyć tryb trollowania, bo musieliby wtedy zacząć myśleć głową zamiast dupą, co mogłoby sie okazać zbyt bolesnym doświadczeniem."
Trudno go pobić w tych fantastycznych woltach stylistycznych bo forma przykrywa treść lecz eskalacja "plugastw" i tak w końcu skończy się dla niego jak dla Miętusa. Smacznego i oby oddech pozostał mu świeży.

1,203

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak, atari classic ma hasła i zachowanie typowe dla cwaniaczków. Dobra przemowa, elokwentność, świetnie dobrane słowa. Na szczęście tylko słowa, która mają się nijak do rzeczywostości. To ma robić wrażenie ? Hehe.

atari classic napisał/a:

Typowy "młody, wykształcony z dużego miasta".

Tacy jak on robią wszystko aby otumanić naród a tych którzy nie są po jego (ich) stronie nazywa młodymi wykształconymi z miast :)  W/g niego najlepiej być głupim, niewykształconym i niekoniecznie choć najlepiej z małego miasta. Z miasta w którym ciężko o pracę a tacy jak on mogą wówczas rozdawać karty. Karty przeżycia, przepraszam dożycia. Tego już nie powie ale takimi ludźmi można łatwo sterować na wiele różnych sposobów, które to w tych chorym kraju można wyliczać w nieskończoność i spotkać niemal że na każdym kroku. Dlatego w tym kraju jest tak źle, a będzie jeszcze gorzej ... (see topic) !

Tak na wesoło: http://www.youtube.com/watch?v=HvAs1pS53nM :)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-02-18 16:30:36)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,204

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A nie mówiłem, że warto poczekać na to co wykrzesze z czeluści swej mózgownicy Flap. Psychoanaliza na poziomie podstawówki, ale dostrzegam i doceniam trud włożony w „kwerendę” moich postów. W spazmach wzruszenia muszę jednak przyznać, że to weekendowy LOL jeszcze większy niż ostatnia sensacyjka Flipa, który to po totalnej kompromitacji... o przepraszam, oczywiście tylko po małym faux pas, w pełni zregenerowany wraca w swym locie pikującym trolla.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

1,205

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

[otumanianie narodu enabled]
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/demonstr … omosc.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, … caid=1df1a
Prawdziwi chrześcijanie wykrzykujący chrześcijańskie słowa :) No brawo ! To sobie Rydzyk pokolenie wychował. Wolne media ? Muahahahahah ! Przecież ta stacja nadaje się do całkowitej likwidacji.
Na jednym z transparentów można przeczytać: "Radio Maryja i telewizja Trwam mądrością, sercem i płucami dla Polski, Europy i Świata". Łał ! Co za schorowane matoły ! Pogoń za pieniądzem doprowadza pośrednio tych ludzi na skraj zezwierzęcenia. Te matołki nie odróżniają mitu od rzeczywistości.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ziobro-k … omosc.html
Kurski, kolejny warchoł, który tylko czeka na okazję aby powiedzieć: "Polacy czują, jak bardzo sie pomylili w październiku 2011 r."
[otumanianie narodu disabled]
Stay tuned!

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-02-18 17:33:50)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,206

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

A nie mówiłem,, że warto poczekać na to co wykrzesze z czeluści swej mózgownicy

Nie da się ukryć, że nasz klasyk jest tak przewidywalny jak to, że wcześniej jakiś gołąb cie obsra..ot tak bez powodu. Po prostu leci i wylatuje mu spod ogona a on nad tym nie panuje. Trzeba się z tym pogodzić bo taką ma naturę.

P.S.
Odliczam czas do kolejnej klasycznie już "spokojnej, wyważonej i błyskotliwej" wypowiedzi.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2012-02-18 17:37:15)

1,207

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie jestem zwolennikiem RM ani ogolnie specjalnie religia sobie glowy nie zawracam ale zauwazam ze wolnosc mediow polega wlasnie na tym ze kazdy (nawet gwalciciel z pedofilem) moze zalozyc sobie stacje radiowa i w ramach prawa w niej nadawac zgodne z pogladami i prawem programy.

Pytanie zasadnicze: Czym wg ciebie sa wolne media skoro nie ma w nich miejsca dla kazdego?
Pytanie dodatkowe: Czym sie rozni, wg ciebie 'ta stacja nadaje sie do likwidacji' od 'grzeniu nadaje sie do likwidacji'?

Podziekowal.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

1,208

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak więc, ze spokojem czekajmy aż nasz srający gołąbek za chwileczkę spuści bombę :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,209

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall: Nie mów mi proszę, że ta stacja w ramach prawa nadaje :) Jak wiesz prawo to prawo się stanowi. Dopowiedz sobie dalej bo przeca jesteś mądry człek.

ot.
pod nieobecność mojej reszty rodziny postanowiłem się nieco rozlużnić i właśnie oglądam koncert "Metaliki" pt. French For One Night. Palce lizać. POlecam !

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-02-18 17:49:26)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,210

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:

Pytanie zasadnicze: Czym wg ciebie sa wolne media skoro nie ma w nich miejsca dla kazdego?
Pytanie dodatkowe: Czym sie rozni, wg ciebie 'ta stacja nadaje sie do likwidacji' od 'grzeniu nadaje sie do likwidacji'?

Nie wymagajmy za wiele od grzenia. Tam jest przecież tak dużo słów i pewnie znowu biedak czegoś nie doczytał lub zrozumiał opacznie.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

1,211

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Sure :) Gołąbek ma sraczkę :)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-02-18 17:52:57)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,212

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grzeniu napisał/a:

syscall: Nie mów mi proszę, że ta stacja w ramach prawa nadaje :) Jak wiesz prawo to prawo się stanowi. Dopowiedz sobie dalej bo przeca jesteś mądry człek.

Ale nie manipuluj i nie odwracaj kota ogonem. Skoro nadaje - to zakladamy wg obecnych przepisow ze nadaje wg prawa.
I teraz odpowiedz na pytania. OK?

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

1,213

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie mogę bo moja odpowiedź będzie poza prawem :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,214

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Spokojnie,dasz rade - za poglady jeszcze w tym kraju nie karaja

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

1,215

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Za poglądy nie ale za słowa :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,216

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:

Nie jestem zwolennikiem RM ani ogolnie specjalnie religia sobie glowy nie zawracam ale zauwazam ze wolnosc mediow polega wlasnie na tym ze kazdy (nawet gwalciciel z pedofilem) moze zalozyc sobie stacje radiowa i w ramach prawa w niej nadawac zgodne z pogladami i prawem programy.

Niekoniecznie. Bycie gwałcicielem i pedofilem automatycznie skazuje takiego delikwenta za kratki, ergo radia nie założy.

Po drugie, jestem absolutnie za tym, aby każda opcja - czy to katolicka, czy satanistyczna (włącznie ze skrajną prawicą) - miała równy dostęp do multipleksu (bo o to w tym przypadku chodzi), ale właśnie - równy. Dlaczego więc mamy dać miejsce na wspomnianym multipleksie rozgłośni, która nie spełniła warunków stawianych po to, aby można było takie miejsce zapewnić. Proszę nie pisać oraz nie powtarzać za niektórymi niedoinformowanymi dziennikarzami, że "nie dano miejsca RM", "nie wybrano RM do multipleksu", itp. Gdyby w papierach było w porządku, miejsce by było i koniec, kropka. Tu nie ma miejsca na wybór, ocenę czy na to, że sympatie przechylą szalę.

Ojciec Rydzyk myślał, że i tym razem uda mu się prześlizgnąć na fali szerzonej wiary i zostanie potraktowany ulgowy, na szczęście od momentu, kiedy uzyskał status "nadawcy społecznego" nieco się pozmieniało, a niektórzy zaczęli baczniej przyglądać się nadawanym reklamom, itp.

Niemniej uważam, że RM / Trwam są potrzebne i powinny nadawać dalej, sam chętnie oglądam - w szczególności wywiady z politykami. To chyba nie jest problem, spełnić wymagania uczestnictwa na multipleksie, aby zadowolić te kilka milionów słuchaczy i telewidzów, którzy nie mają zestawów TV Sat.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

1,217

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dely, powiedz mi co jest w tej telewizji czego nie ma na innych kanałach ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-02-18 18:15:02)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,218

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Dely, problem polega na tym, że miejsce na multiplexie dostali nadawcy, których oferty od strony formalno-prawnej są o wiele słabsze od RM. Poza tym nawet Fundacja Helsińska stanęła w obronie RM twierdząc, iż Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie podała transparentnych kryteriów wyboru nadawców, którzy otrzymają miejsca w multipleksie cyfrowym. Czyli innymi słowy, wybór jest dokonywany nie na podstawie wymagań formalnych, tylko „widzi mi się” i preferencji politycznych (które są doskonale znane) szanownej rady. Co do ogłaszania prawomocności tego wyboru, też radziłbym się wstrzymać, ponieważ kilku nadawców, w tym RM, zwróciło się w tej sprawie do sądu i on to dopiero orzeknie.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

1,219

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grzeniu napisał/a:

Dely, powiedz mi co jest w tej telewizji czego nie ma na innych kanałach ?

Ciekawe wywiady z politykami PiS, modlitwy, publicystyka katolicka itp. Kilka milionów ludzi ogląda, nie widzę dlaczego mielibyśmy im to odbierać.

atari classic napisał/a:

problem polega na tym, że miejsce na multiplexie dostali nadawcy, których oferty od strony formalno-prawnej są o wiele słabsze od RM.

Mam pytanie, czy widziałeś oferty nadawców, którzy dostali miejsce? Rozumiem, że ofertę RM/Trwam również widziałeś, skoro snujesz tego typu oceny, że ktoś był lepszy, a ktoś gorszy. Komunikat ze strony przyznających miejsce na multipleksie był taki, że nie spełniono norm prawnych i wymagań formalnych - to wiemy z absolutną pewnością i tego się trzymajmy. Jeśli składający wniosek ze strony RM/Trwam mają inne zdanie to powinni oczekiwać na wyrok sądu.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

1,220

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Grzeniu: Dely ogląda bo chce ... i tyle...ma prawo. Tak jak może czytać to na co ma ochotę. Albo nie czytać. Zreszta juz sam to napisał.

syscall napisał/a:

to zakladamy wg obecnych przepisow ze nadaje wg prawa.

Według prawa do momentu osiągnięcia statusu nadawcy społecznego a teraz już raczej nie do końca. Wystarczy spojrzeć tu: http://www.tinyurl.pl/?MFZNyjNF i tu http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_pub … wa_rtv.pdf Art. 4 pkt. 10 ustęp C oraz Art.38. 1 ust. 2 i 3.
Pytanie czemu na naciskają na KRRiT aby wyegzekwowali wobec nich ten przepis ? Czemu nie idą z tym do sądu ?

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2012-02-18 19:12:18)

1,221

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

dely napisał/a:

Ciekawe wywiady z politykami PiS, modlitwy, publicystyka katolicka itp. Kilka milionów ludzi ogląda, nie widzę dlaczego mielibyśmy im to odbierać.

Nie rozumiem stwierdzenia "odbierać". Z tego co wiem od samego początku istnienia TV Trwam jest telewizją satelitarną i ani przez chwilę nie była nadawana poprzez nadajniki naziemne. I nikt nie ma zamiaru jej stamtąd wyrzucać.

Nie rozumiem całej wojny LUDZI o multipleks. TV Trwam się nie pogorszy. Co najwyżej nie polepszy.

Za to rozumiem wojnę zakonnika oraz PiS: pierwszy walczy o potencjalnie większe zyski, drudzy o potencjalnie większy elektorat.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

1,222

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A może problem jest z tym co opisane jest 5 akapicie http://media2.pl/media/62074-Mozna-walc … Trwam.html ?

1,223

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

conrad napisał/a:

Nie rozumiem stwierdzenia "odbierać". Z tego co wiem od samego początku istnienia TV Trwam jest telewizją satelitarną i ani przez chwilę nie była nadawana poprzez nadajniki naziemne. Nie rozumiem całej wojny LUDZI o multipleks.

A rozumiesz różnicę między kupowaniem zestawu do odbioru telewizji satelitarnej, montowaniem talerza i uczeniem obsługi tunera, a zwykłym włączeniem KAŻDEGO telewizora za półtora roku i pstryknięciem w auto-tune?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

1,224

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Dely, nie musiałem oglądać ofert. Wystarczy spojrzeć na wymagania stawiane nadawcom i na to kto dostał miejsce na multipleksie. I tak np. podstawowym warunkiem, który miał spełniać każdy nadawca, żeby otrzymać miejsce na multipleksie było to, że musiał wcześniej nadawać swój program na satelicie. 2 nadawców, którzy dostali to miejsce (ATM i Stavka) dopiero miesiąc przed pierwszą decyzją KRRIT uzyskały koncesje satelitarne - KONCESJE! Z czego jeden z nadawców (Stavka) do stycznia nie nadawał w ogóle żadnego programu (czyli łamał prawo), a teraz w panice sprzedał część swoich udziałów TVNowi i nadaje swego rodzaju powtórki materiałów z TVN24. Czyli de facto TVN dostał kolejne (trzecie!) miejsce na multipleksie – piękny przykład różnorodności programowej, nieprawdaż? To samo dotyczy ATM, który powiązał się kapitałowo z Polsatem – to też jego trzecie miejsce na multipleksie! Jeżeli porównamy to do RM, które od lat nadaje swój program satelitarny i ma ogromną publiczność na całym świecie, a pomimo tego nie dostało miejsca, to trzeba być naprawdę naiwnym aby uwierzyć w uczciwy przebieg procesu przyznawania koncesji. Analiza porównawcza zdolności finansowej poszczególnych nadawców (kolejne kryterium) też przyprawia o pusty śmiech. Tak więc podstawowy cel obsadzania multipleksów, czyli pluralizm światopoglądowy i pluralizm ekonomiczny można włożyć miedzy bajki.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

1,225

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Dely: pod warunkiem, że jednocześnie zaprzestaną nadawać satelitarnie - co chyba się nie stanie bo wtedy straciliby odbiorców poza Polską - a Ci co chcieli oglądać, to zakupili zestawy. Nikt ich im nie zabierze.
@atari classic: o koncesje stara się TV Trwam a nie RM...taka malutka kompromitacyjka...nie... małe faux pas...ot taki LOL na weekend :) :)