1,101

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie ma sie czym podniecać. Deface strony www to zaden nacisk. Rownie dobrze mozna by bylo ubic muche w kiblu, taki sam efekt netto.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

1,102

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dziś wygląda to zabawnie, lecz za 10-15 lat urzędasy będą miały z tym problem.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,103

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Zabawnie czy nie, ale jest takie stare powiedzenie "kropla drazy skale...". :P

Nie wszyscy olewaja to co sie dzieje w zwiazku z narzucaniem potajemnie opracowanych przepisow:
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ … ,id,t.html

1,104

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

http://biznes.onet.pl/droga-ropa-uderza … news-detal

Z jednej strony mówi się o nadchodzących podwyżkach a z drugiej łagodzi tłumacząc umacnianiem się złotówki. Kiedy nastąpi kres tej spekulanckiej fali podwyzek ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,105

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dracon: nie wszyscy glosno protestujacy wiedza tez przeciw czemu protestuja.

wazniejsze jest w jaki sposob dane prawo jest przedyskutowywane/ratyfikowane _po jego opracowaniu_, niz to kto/w jakim trybie przygotowywal.

masz przygotowana tresc, zapoznaj sie z nia. jak cos nie pasuje - zawsze mozna odrzucic.

mimo ze tresc acty od dlugiego czasu byla publicznie dostepna - jakos malo kto nia interesowal. teraz ktos tam przeczytal, nie umial odniesc do polskiego prawa, nie zrozumial znaczenia (baz ich braku) poszczegolnych przepisow i... wielkie larum bo "beda blokowali strony!!11oneoneone", "beda podsluchiwali ruch!".

a tak na prawde zastrzezenia budzi jedynie forma przeciskania tej umowy (no moze jeszcze to, ze umowy miedzynarodowe moga stac ponad "zwyklymi"/normalnie opracowywanymi ustawami - ale to juz raczej kwestia naszej konstytucji w tej kwestii widac nie do konca przemyslanej).

Ostatnio edytowany przez jellonek (2012-01-24 10:21:59)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

1,106

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie nastąpi. W radiu Szajsfeld się wypowiadał, że jakaś mroczna siła przekonała większość społeczeństwa, że to rząd ustala ceny paliw. A to nieprawda, bo rząd tylko podnosi podatki, żeby mieć na wypłaty emerytur. A w ogóle to demokrancja siem globalyzuje i nie mogom dopuścić, żeby wielkie państwo Jiran nie było demokratyczne, bo będzie eskalacja, dominacja ichuj.

1,107

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jer: no dokladnie... trzeba jiranowi wytlumaczyc ze powinien byc demokratyczny, a jak wiadomo najlepsza metod do tego typu tlumaczenia jest wojenka (swoja droga tez dobry sposob na zarabianie).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

1,108

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Tak z jednej strony zarabia zbrojeniówka, z drugiej "lewy" przeciwnik dopina w końcu swego ;) Interes się kręci.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,109

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

kazda woja napedza postep techniczny, jednoczesnie nabijajac kabze umiejacym wykorzystac sytuacje, w ktorej ludzie mniejsze opory maja by dac sie wykorzystywac/uprawiac.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

1,110

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Proponuje obserwowac Rosje i Niemcy zamiast Iran i USA.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

1,111

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ponoć nowa doktryna USA mówi, że tylko jedna wojne będą prowadzić w danym czasie. Zatem Iran czy Afganistan ? Ropa kontra dragi.

1,112

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

W obliczu możliwej utraty źródeł przynoszących $cash$ będą prowadzić wojny na tylu frontach na ilu się da.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,113

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dzisiejsza fala protestów przeciw ACTA to już nie tylko sprawa internetu. Widać wkr...nie młodych ludzi, którzy mają dość sytuacji która wytworzyła się w ostatnich miesiącach w kraju jak i na Świecie. Młodzi bez pracy, co ja mówię bez perspektyw na dobrze płatną pracę. Nowo tworzone tzw. miejsca pracy o których głośno mówi się w mediach to nieporozumienie. W takich warunkach nie ma co marzyć chociażby o kredycie mieszkaniowym nie wspominając o zakładaniu rodziny i wychowywaniu dzieci. Mówi się o polityce prorodzinnej ... w takich warunkach ? Ktoś zauważył żeby zrobiono jakiś racjonalny krok w tym kierunku ? Rządzącym się w głowach poprzewracało ! Nie możemy już dłużej zaciskać pasa, bo go już po prostu nie ma :/ Wrzód wydaje się pękać ...

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,114

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Zgadzam się. Nie ma pracy, większość dla młodych jest za grosze i umowy śmieciowe - a ACTA po prostu przechyliła szalę. I teraz albo - na co liczy rząd - wszystko się wygasi albo protesty rozleją się na tematy socjalne i brak pracy. No ale PO ma tę żabę na własne życzenie: kłamali, kręcili, ukrywali i bezczelnie wciskali kit. A lista stowarzyszeń którym przesłano projekt do konsultacji jest ponurym żartem.

I nawet nie chodzi o to co faktycznie znajduje się w ACTA ile o butę Tuska i spółki, który po kolejnych wygranych wyborach doszedł chyba do wniosku że ma monopol na wygrywanie. SLD też tak myślało. PiS podobnie.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

1,115

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

conrad napisał/a:

A lista stowarzyszeń którym przesłano projekt do konsultacji jest ponurym żartem.

A komu mieli wysłać?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

1,116

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

np. GIODO,
a nawet do znanego Vagli (prowadzacego popularna strone)

1,117

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No, Vagla robi sporo więcej niż prowadzi popularną stronę, ma przecież jeszcze profil na fejsbuku ;)

Zastrzeżenia do ACTA wyrażało sporo NGO od momentu kiedy po raz pierwszy zaczęła wypływać. Nie zaproszenie tych organizacji do konsultacji to tak jakby tworzyć prawo o odstrzeliwaniu ekologów przez myśliwych i zaprosić do konsultacji tylko myśliwych.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

1,118

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bez obrazy ale niektórych ekologów powinno się faktycznie "powystrzelać".

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,119

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@grzeniu - nie flejmuj we flejmie :)

@all: tutaj na końcu jest lista państw które podpisały ACTA:

http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,1 … przez.html

Zostało to już zauważone wczoraj że Boni skłamał mówiąc że część państw w UE już ACTA podpisały. Jesteśmy w UE pierwsi.

Nieładnie.

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

1,120

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@conrad - co do pracy to nie do końca tak jest - już po części to opisywałem.
Wielu młodych wychodzi z liceum i naoglądało się reklam samochodów/tv/audio i całej reszty i musi to mieć bo inaczej jest lamusem wśród znajomych. Część z tych osób nie idzie do pracy bo za 1000zł nie będzie robił i... nie robi nic ale chce kasy, pochodzi po kilku zakładach i połowa możliwych prac nie podoba się/za mało płacą.
Z osobami po studiach podobnie - tylko Ci chcą często odrazu po 5000zł bo przeczytali że tyle zarabia osoba z ich wykształceniem.
Trochę to uprościłem ale tak to mniej więcej wygląda.
Przykre natomiast jest to, że w kraju nie każdy robi w swoim wyuczonym zawodzie - ale należy liczyć się z tym, że idąc na studia, do technikum mechanicznego jeżeli nie będzie się wystarczająco dobrym, asertywnym i ogólnie obeznanym to nie dziwie się, że nie pracuje się w zawodzie. Do tego dochodzi jeszcze wybieranie kierunku studiów, który może i nam się podoba ale nie daje nam jakoś szczególnie szans na pracę w swoim zawodzie.

Pracy może nie ma dla wszystkich - ale nie pi...my, że nie da się jej znaleźć, już nie raz na forum widziałem podane oferty pracy i jakoś się szczególnie pewnie nie podobały. Chyba z ostatnich linków był jakiś handlowiec częściami samochodowymi - i większość pewnie tutaj powie to nie dla mnie i idzie szukać dalej zamiast się zastanowić i zacząć pracę.
Później tak do 30 część z nich pracuje na czarno czy tam dorywczo ale nie na umowę o pracę a później zgrzyt - 0 lat pracy, pracodawca nie do końca wie z kim ma doczynienia itp itd. Oczywiście jak ktoś jest dobry to dla niego nie problem zmieniać prace kiedy tego chce, pensja bywa często problemem.

1,121

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Na początek założenie: wg ortodoksów prawdziwego kapitalizmu na świecie ze świecą szukać o ile rzecz jasna jest.

A teraz konkret:
Można wyróżnić dwa podejścia: pierwsze amerykańskie czyli państwo niewiele bierze ale i niewiele daje oraz europejskie gdzie państwo bierze od ludzi dużo ale ludzie od państwa dużo oczekują. Skoro większość z tego co zarobisz oddajesz państwu w podatkach bezpośrednich, pośrednich, akcyzach, cłach i cholera wie czym jeszcze to oczekujesz że w zamian państwo weźmie część odpowiedzialności za ciebie. Coś za coś.

Skoro co miesiąc uczciwie oddajesz haracz na ZUS to oczekujesz emerytury z której przeżyjesz. Skoro oddajesz na NFZ to oczekujesz leczenia w przypadku choroby.

Skoro państwo wtrąca się w każdą dziedzinę to niech się potem nie dziwią że ludzie od państwa wymagają i oczekują choćby pracy. Kryzys w UE jest także z tego powodu.

Ja wiem że fajnym przykładem są Stany gdzie jak praca znajdzie się 3000km to ludzie się pakują i jadą ale zrób w PL przeprowadzkę cała rodziną o 200km gdzie choćby cywilizowany rynek mieszkań na wynajem nie istnieje. A nie istnieje gdyż istnieje taka a nie inna ustawa o ochronie lokatorów. I to jest przykład wzięty z brzegu.

Ludzie nie dlatego pakowali się na 25 lat w kredyty za mieszkanie że lubią mieć topór nad głową ale to się bardziej opłaca - zobaczcie jakie są stawki za wynajem 2-3 pokojowego mieszkania na peryferiach większych miast

Ostatnio edytowany przez conrad (2012-01-26 11:12:45)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

1,122

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ja tak jeszcze trącę temat ACTA. Jak dobrze pamiętam jeszcze z LO, do każdy akt prawny i podpisywana umowa między narodowa musi być zgodna z Konstytucją. Niektóre organizacje w sporze o ACTA zaznaczali płynące z niej zagrożenia dla swobód obywatelskich, nawet RPO wyraził co najmniej wątpliwości: http://rpo.gov.pl/index.php?md=980& … 1327499639

Zagłębiłem się trochę w naszą Ustawę Zasadniczą (domorosły konstytucjonalista, hehe).
Art. 188 pkt 1 potwierdza, iż Trybunal Konstytucyjny orzeka w sprawach umów międzynarodowych
Art. 199 pkt 1 wylicza listę organów uprawnionych do złożenia wniosku do TK, między innymi Rzecznika Praw Obywatelskich
Natomiast wniosek do RPO może złożyć każdy (art 80).

Czy to ma, waszym zdaniem, jakikolwiek sens i szanse powodzenia?
Nawet na FejsBolku jest już akcja pisania wniosków do RPO, z resztą czego tam nie ma ;)
Natomias

grzybson/SSG^NG

1,123

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@conrad
Wiesz, jakby niektorzy przewidzieli, ze pare lat od "zaprzyjaznienia" sie z danym bankiem bedzie cos takiego jak obecny tzw. kryzys, a kurs franka bedzie spadal, to pewnie niejeden wstrzymalby sie z taka inwestycja. Zycie u tesciow, wynajem itp. zawsze lepsze niz bankowa niewola - vide film "Plac Zbawiciela" albo artykul, ktory juz podalem wczesniej.

1,124

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Masz rację co do tego, że jeżeli oddajemy haracz na różne rzeczy to też oczekujemy - ja wiem jak to jest z NFZ i NFZ nas po prostu okrada. Gdzie ja płacąc regularnie wszystko i do tej pory nie korzystając zbytnio ze służby zdrowia (w ciągu ostatnich 5 lat byłem chyba ze 3 razy u internisty), do dentysty chodzę prywatnie i jakbym teraz miał potrzebę skorzystać to wiem ile bym czekał - kolejki niektóre są już na połowę tego roku. Dlatego jak ktoś ma pieniądze to lepiej iść leczyć się prywatnie - większe szanse że to co nam dolega nie spowoduje czegoś nieodwracalnego.

Co do wynajmu mieszkań - przeżyłem to, wynajmując własne mieszkanie, w sumie cudem nie dopłaciłem do interesu i wyszło na zero ale natrafiłem na nieuczciwego lokatora. A wywalić takiego wcale nie łatwo.
Mam doczynienia pośrednio i bezpośrednio z różnymi ludźmi i co do uczciwości Polaków mam ogromne zastrzeżenia.
Rodzice prowadzą pewien interes - przewija się sporo osób i kradzieże to normalka, niepłacenie przez firmy też normalka albo straszne opóźnianie w płatnościach do tego szkody wywołane przez klientów.
Niestety nasza mentalność jest taka, że jak ktoś zapłaci za daną usługę to uważa, że wiele pobocznych usług także mu się należy jako gratis.

1,125

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

pawel: dzięki że płacisz, dzięki temu na leczenie które normalnie kosztowałoby mnie ok 100K PLN wydałem niecałe 100 PLN. Jakoś nie czuję się okradany, albo że kogoś okradną. Solidarnie płace aby inni też mieli szansę.

Prywatne leczenie poważniejszych chorób to jest mit i bajka.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio