1

Temat: Problem z nagrywarka CDRW

Mam klopot,

Otoz moja nagrywarka w falconie przy nagrywaniu zaczela odmawiac posluszenstwa, niby wypala plytki zamyka sesje ale potem nie mozna otworzyc zawartosci. Nagrane plytki wczesniej czyta i z niej kopiuje na dysk bez problemu, co radzicie przyciscic jakas plytka czyszczaca cyz macie jakis inny pomysl

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Problem z nagrywarka CDRW

Próbowałeś odczytać te płyty gdzie indziej?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Problem z nagrywarka CDRW

Adam Klobukowski napisał/a:

Próbowałeś odczytać te płyty gdzie indziej?

Tak na laptopie tez ich nie chce przeczytac

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: Problem z nagrywarka CDRW

Co prawda falcona nie mam, ale ponagrywało się tych płyt grube setki, przeżyło pare nagrywarek i powiem, że czasem wypadałoby rozkręcić nagrywarę, przedmuchać na wszystkie strony i wyczyścić. Niedawno przerabiałem temat węwnętrznej nagrywary w laptopie i po takiej operacji czyszczenia wszystko wróciło do porządku a też zaczęła życ w pewnym momencie własnym życiem i grymasiła przy róznych okazjach. Mam też jedną zewnętrzna na USB i po takiej operacji przestały pojawiać się jakieolwiek problemy przy DVD-DL; a nic tak nie potrafi wkurzyc jak 3 źle wypalone DL-ki po 4-5 złociszy pod rząd :)

gep/lamers^dial

5

Odp: Problem z nagrywarka CDRW

OK to czeka mnie w najblizszym czasie rozkrecenie moze uda sie ja przywrocic do stanu urzywalnosci bo sie przyzwyczailem do tej Yamahy i wczesniej mnie nie zawodzila ale swoje lata juz ma dlatego taka proba przeczyszczenia moze jej na dobre wyjdzie

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: Problem z nagrywarka CDRW

WItam,

No i sprawa sie pozytywnie rozwiazala pisze dowaszej wiadomosci, odpialem ten naped podpialem do innego kabla SCSI i i zaczela znowu prawidlowo dzialac, nie wiem czy zlacze jest jednak cos walniete moze jakis pin albo nie dociskalo w kazdym badz razie znowu nagrywa i odtwarza tak jak nalezy a przy okazji zobile maly upgrade obudowy w ktorym mialem napedy CD rom i nagrywarke, teraz mam naped DVD i wlasnie ta  nagrywarke.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

7

Odp: Problem z nagrywarka CDRW

To dobrze! osobiście odkryłem że cdrw scsi przy Falconie lepiej tolerują cdr niż cdrw :(

8

Odp: Problem z nagrywarka CDRW

Ja na falconie troche plyt wypalilem zwlaszcza RW bo nadal jeszc\e do chwili obecnej z nich korzystam a swego czasu przy ich uzyciu przyrzucalem tony softu na falcona i nie zauwazylem aby falcon lepeij tolerowal plytki CDR anizeli RW

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE