1

Temat: Ultimate Arena

Czy ktos z forumowiczow probowal odpalac ta gre. ona niby jest jakos zabezpieczona zainstalowalem na dysku i cudem jakos mi sie udalo odpalic, wczoraj caly czas pytal mi sie o jakas sekwencje.Moze ktos to ma opisane i najwazniejsze ta gre mozna odpalic w trybie 060 i chodzi normalnie.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Ultimate Arena

Mi się odpala do monetu próby zagrania a później ..... zwiecha..
Demo tej gry działa dobrze.
Odpaliłeś tą wersje *.msa?

3

Odp: Ultimate Arena

tak odpalilem to z plikow msa
Masz programik Jaymsa jest potrzebny kopiujesz na  dyskietkii a potem instalujesz na HDD ?

Pozdro
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-01-20 21:54:38)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

4

Odp: Ultimate Arena

tak, mam ten programik, ale słabo z dyskietkami 3,5 :(

5

Odp: Ultimate Arena

AS: Wyslalem CI na priv

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: Ultimate Arena

dzienx!!
jutro sprawdzę czy się udało.

Swoją drogą te 5gier które powstało na Falcona to prawie nic nie działa, a oryginałów nie da się kupić...

Piter "stary lamer", ma crown of cration 3d, ale milczy...co się z nim zrobiło...
Kroll ultimatearena chciała od Ciebie kody które byś miał jak byś miał oryginał, ale oryginału nie da się kupić :(

jeszcze raz dzięki, chyba tylko Ty ja i jury bawimy się Falconami w tym kraju...
Reszta milczy nawet Sqard który ma kolekcję Falconufffff

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-20 23:01:50)

7

Odp: Ultimate Arena

AS... napisał/a:

dzienx!!
jutro sprawdzę czy się udało.

Swoją drogą te 5gier które powstało na Falcona to prawie nic nie działa, a oryginałów nie da się kupić...

Piter "stary lamer", ma crown of cration 3d, ale milczy...co się z nim zrobiło...
Kroll ultimatearena chciała od Ciebie kody które byś miał jak byś miał oryginał, ale oryginału nie da się kupić :(

Co do tych kodow czy sekwencji to sam juz nie wiem w tej chwili odpalilem ta gre i dziala juz wszystko tak jak nalezy naprawde nie wiem co i jak czyzby wlozenie joystcka do drugiego portu rozwiazalo sprawe cos takiego pisze w instrukcji

AS... napisał/a:

jeszcze raz dzięki, chyba tylko Ty ja i jury bawimy się Falconami w tym kraju...
Reszta milczy nawet Sqard który ma kolekcję Falconufffff

Mam nadzije ze niedlugo dolaczy Gustaw, jestem z nim w ciaglym kontakcie

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-01-20 23:12:55)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

8

Odp: Ultimate Arena

Jeszcze ktoś z Poznana się bawi Falconem ale ksywki nie pamiętam SV2011 miałem podesłać mu właśnie Ultimate Arena na Falcona... No i zapomniałeś o Yerzu.. ;)

Ostatnio edytowany przez gustaw (2012-01-21 12:11:01)

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

9

Odp: Ultimate Arena

bart?
A co do Yerz'a to on się bawi takim prawie nie Falconem, bo czymże jest Falcon bez conajmniej CT6x :D :D :D

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-21 14:38:55)

10

Odp: Ultimate Arena

Witajcie,

bawi się, bawi, ale ostatnio mnie Jaguar wciągnął (gierek do przetestowania jest jakieś 10 razy więcej), wiec Falcon trochę w odstawkę poszedł.

Ja chętnie to Ultimate Arena działające z HDD przyjmę i przetestuję, jak mówiłem na SV2011 - do tej pory bawiłem się wersją na STE i też jest niezła.

Moim zdaniem z grami na Flacona nie jest tak źle jak pisze AS - pamiętajcie, że pisane były pod M60030 i pod nim działają (inna sprawa to ich jakość i ilość).

Jedna ciekawa sprawa - Downfall pod Falcona jest dużo ciekawszy (lepszy dźwięk, wiele różnych wersji tła, różne wersje gry) niż oryginał na Jaga. A na dodatek znacznie łatwiejszy

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

11

Odp: Ultimate Arena

bart napisał/a:

ale ostatnio mnie Jaguar wciągnął (gierek do przetestowania jest jakieś 10 razy więcej)

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę listy :P To by znaczyło że na Jaguara jest niemało ponad 1000 gier :P To kłamstwa i pomówienia :)

bart napisał/a:

Jedna ciekawa sprawa - Downfall pod Falcona jest dużo ciekawszy (lepszy dźwięk, wiele różnych wersji tła, różne wersje gry) niż oryginał na Jaga. A na dodatek znacznie łatwiejszy

A co do Downfall'a na Falcona to niedługo będzie nowa wersja :) Będzie tryb ( jak to jeden z programistów nazwał ) Moonwalk, czyli ludek się nigdy nie zatrzymuje. Podobno ten tryb wyszedł niechcąco jako bug, ale chcą go dodać jako opcja w nowej wersji :) I jeśli chodzi o trudność, to w tym trybie nie jest łatwo :)

bart napisał/a:

Moim zdaniem z grami na Flacona nie jest tak źle jak pisze AS - pamiętajcie, że pisane były pod M60030 i pod nim działają (inna sprawa to ich jakość i ilość).

Dla mnie mało trafiony argument z tym 030 :P Na A1200 gry były pisane pod 020 i było ich fantastylion razy więcej. Choć co prawda prawdziwą moc gier można na tym sprzęcie doświadczyć z choćby małą dopałką.

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-21 17:44:42)

12

Odp: Ultimate Arena

no tak Downfall na Falconie zajmuje jako archiwum 76MB wersja na Jaga była pisana że działa pod BJL w całości ładuje się do pamięci konsoli czyli 2MB tak samo Superfly DX :P
skunkboard w drodze :P

Bart to co mam Ci podesłać Ultimate Arena na Falcon-a?

Ostatnio edytowany przez gustaw (2012-01-21 18:26:34)

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

13

Odp: Ultimate Arena

jury napisał/a:

A co do Downfall'a na Falcona to niedługo będzie nowa wersja :) Będzie tryb ( jak to jeden z programistów nazwał ) Moonwalk, czyli ludek się nigdy nie zatrzymuje. Podobno ten tryb wyszedł niechcąco jako bug, ale chcą go dodać jako opcja w nowej wersji :) I jeśli chodzi o trudność, to w tym trybie nie jest łatwo :)

A skad masz takie wiesci to by bylo swietnie bo ostatnio ta gierka tez mnie wciagnela zwlaszcza jak ma jagpada przegladam i uruchamiam gry ktore go wykorzystuja

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

14

Odp: Ultimate Arena

AS... napisał/a:

Reszta milczy nawet Sqard który ma kolekcję Falconufffff

Ja się wypowiadam w tematach, które mnie interesują. Do gier "vintage" nie mam żadnego sentymentu, uważam, że większość gier to gnioty i strata czasu. Wolę pograć na wypasionym pececie albo konsoli :)

Ostatnio edytowany przez sqward (2012-01-21 22:10:12)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

15

Odp: Ultimate Arena

I właśnie zastanawiam się po Hu** mi Falcon...
Gier nie ma, dem nie ma ...

16

Odp: Ultimate Arena

Bo falcon to fajna maszyna do pisania dem i gier. Nie dla lamerów jak jakaś amiga :P

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

17

Odp: Ultimate Arena

AS: A jak tam Ultimate Arena, probowales odpalac to co CI wczoraj podeslalem

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

18

Odp: Ultimate Arena

tak i qpa!

sqward napisał/a:

Bo falcon to fajna maszyna do pisania dem i gier. Nie dla lamerów jak jakaś amiga :P

To pokasz Panie te dema :P nA 060 to Twojego nie widziałem ani jednego..
p.s.

amiga 060 wala się w piwnicy..

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-22 00:23:06)

19

Odp: Ultimate Arena

sqward napisał/a:

Bo falcon to fajna maszyna do pisania dem i gier. Nie dla lamerów jak jakaś amiga :P

To pokasz Panie te dema :P nA 060 to Twojego nie widziałem ani jednego..
p.s.

amiga 060 wala się w piwnicy..

20

Odp: Ultimate Arena

AS... napisał/a:

tak i qpa!

A co sie dzieje bo u mie sie odpala nawet w 060,  wylacz Cache

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

21

Odp: Ultimate Arena

AS: co jak co, ale demek na Falconie jest rzeczywiście wiele, zwłaszcza z lat 93 - 97.
jury: fakt, przesadziłem z proporcją :-), Jaguar też nie był hojnie obdarzony ilością softu, ale jednak ilość ukończonych i wydanych ciekawych projektów znacznie wyższa niż na Falcona; gdyby dali radę ludzie z Reboot przekonwertować na Falcona SFDX - to byłby wypas!
gustaw: jak możesz, podeślij mi proszę Ultimate Arena, dzisiaj przetestuję; gratuluję zakupu Skunkboarda - ja jestem w 100% zadowolony; 2x 4mb Flash + opcja ładowania bezpośrednio do pamięci Jaga - praktyczne chodzą wszystkie ROM`y jakie przetestowałem

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

22

Odp: Ultimate Arena

Bart załóż wątek co udało Ci się odpalić na skunkboardzie będziemy testować :P

a co się tyczy Ultimate Arena ta wersja chodzi testował ją Kroll
http://christophe.bray.free.fr/informat … te%20Arena

2xAtari Jaguar + 1xJaguar CD + BJL, SkunkBoard rev.3, SkunkBoard SillyVenture Edition. , 16CD + 22cart
Atari Falcon 030/14MB + CT63/256MB + SuperVidel + SVEthLANa + CF16GB + DVD HP SCSI

23

Odp: Ultimate Arena

AS... napisał/a:

I właśnie zastanawiam się po Hu** mi Falcon...
Gier nie ma, dem nie ma ...

No musisz zacząć  robić ;P

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl