1,001

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

teraz inna rzecz, bo własnie gadałem z kuzynem ze Szwecji, powiedźcie Wy mi dlaczego w Polandzie, drzewo typu kominkowego kosztuje 250-260pl za metr + pocięcie a takie samo drzewo w Szwecji kosztuje 70pln juz pocięte...? przeca zasoby drzewostanu są porównywalne, nieprawdaż? Tyle że tam pewnie tym drzewem sie inaczej gospodaruje niż w Polandzie, ale aż taka róznica cenowa? i to na naszą niekorzyść? BURDEL

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-18 10:08:56)

gep/lamers^dial

1,002

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Skoro można w Polandzie tyle zapłacić to dlaczego nie :) Stań po stronie handlarzy to zrozumiesz :) Przecież ceny końcowe są ustalane na zasadzie ile ludzie są w stanie zapłacić aby daną rzecz mieć. Do tego dochodzi kwestia podaży/popytu i voila !

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-01-18 10:16:14)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,003

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

AS: zdecyduj sie czy piszesz o pensji po 10 latach pracy, czy o pensji pracownika do 2 lat pracujacego w danej firmie?
powiem tylko ze w informatycznej branzy w lublinie "na start" 2.5k chyba tylko w jednej firmie mozna dostac, a i to podpierajac sie doswiadczeniem >5 lat w danym kierunku.

w sumie sporo zalezy tez od kierunku w ktorym sie chce pracowac. w weekend sie dowiedzialem jak w zawodzie nauczycielskim ludzie startuja w wawie - 1.5k po studiach - za to ledwo starcza stancje i warzywa z jakiejs gieldy...

grzeniu: popatrz na wyniki matur, jak sie rozkladaja po kraju - najwyzsze wyniki tam gdzie pisiury wygrywaly ale o czym to swiadczy? o niczym...

ps. wyborcy pis to ponoc nie tylko zaslepieni, ale tez ci ktorzy stracili nadzieje pokladana w po.

poczekajmy kilka lat, moze sie okaze ze palikot nie po to startowal by tylko do wladzy sie dorwac celem "dla siebie". jakos sie powoli zaczynam łudzic ze byc moze faktycznie spolecznym celem to robi (choc ciagle mam w pamieci to co mi mowili ludzie znajacy sie z nim osobiscie, badz ktorzy dla niego cos robili - wspomne jedynie ze nie bylo to nic pochlebnego dla niego ;) ).

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

1,004

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gepard: to się nazywa kapitalizm i wolny rynek. Jeśli Ci nie odpowiada, w Korei Północnej przyjmą Cię w wyciągniętymi ramionami. Tam, od czasu do czasu jest nawet spore zapotrzebowanie na kwiaty ;)

A poważniej: każdy rynek ma swoje cykle koniunkturalne. Raz zarabiasz więcej, raz mniej a raz tracisz. To jest ryzyko bycia przedsiębiorcą na całym świecie.

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2012-01-18 10:18:39)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

1,005

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jellonek napisał/a:

AS: zdecyduj sie czy piszesz o pensji po 10 latach pracy, czy o pensji pracownika do 2 lat pracujacego w danej firmie?
powiem tylko ze w informatycznej branzy w lublinie "na start" 2.5k chyba tylko w jednej firmie mozna dostac, a i to podpierajac sie doswiadczeniem >5 lat w danym kierunku.

.

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-19 18:22:27)

1,006

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

A poważniej: każdy rynek ma swoje cykle koniunkturalne. Raz zarabiasz więcej, raz mniej a raz tracisz. To jest ryzyko bycia przedsiębiorcą na całym świecie.

tyle że w "kwiatkach" nie zarabia się raz lepiej raz gorzej, tylko co roku jest mniejszy zysk a więcej trzeba inwestować, u mnie jest tak że co roku zwiększam produkcję by wypracować ten sam zysk, a płacić np pracownikom muszę więcej, czyli w tm całym łańcuchu pokarmowym to ja dostaję do jedzenia co roku mniej :)

gep/lamers^dial

1,007

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Przecież wszystko drożeje, kwiatki zauważyłem że również..
W tej samej kwiaciarni 3róże kosztowały z przybraniem 18pln (tak z 4lata temu) obecnie kosztują 30 pln.
Jak jesteśmy w tematach kwiatkowych, cenę ostatnio kwiatków sprawdzałem 20.12.2011 ..

1,008

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

eetam gadasz o różach które to w większości nie rosły na polskiej ziemi, w kwiaciarniach owszem ceny rosną ale kwiaciarnie w 3mieście zaopatrują sie na RENK-u, weż tam łaskawco zobacz ceny...kwiaciarnie podniosły ceny, bo czynsz i opłaty poszły w górę, na giełdzie cena rózy jest taka sama od 3 lat

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-18 10:49:42)

gep/lamers^dial

1,009

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gepard: nie będę się wymądrzał, ale skoro inni dają radę, może w twojej metodzie produkcji jest coś nie tak?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

1,010

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

inni nie dają też rady, po prostu ludzie mają co raz mniej pieniędzy w portfelu, wyobraź sobie że ja sprzedaje swoje kwiaty w 4-rech miejscach w Trójmieście i często zdarza się że ktoś przypełźnie mi bezpośrednio do ogrodnictwa by kupić 1-2 szt przykładowo begoni bulwiastej, licząc że u ogrodnika będzie taniej na miejscu bo ceny są za wysokie... ja sprzedaję szałwię ogrodową w sezonie za 2,50-3,00PLN swoja drogą bardzo ładne, równe kwiatostany a w Castoramie ta sam roślina gorzej wyglądająca jest w cenie od 13-17zł, ale u mnie ludzie przebierają i lamentują że za drogo :)

koszty na przykładzie takiej szałwii:

nasiono - 1-1,20 zależy od podgatunku
czas wegetacji i pielęgnacji do momentu sprzedaży: 3,5-5 miesięcy
cena sprzedaży: 2,50-3pln , sam końcówka sprzedaży 1,5-2pln by tylko zeszło
zysk na jednej roślinie: ok 1-1,5zł

fajnie, nie? :)  a weź ją podlewaj, przenoś między szklarniami, pielęgnuj itp

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-18 11:00:58)

gep/lamers^dial

1,011

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gepard napisał/a:

eetam gadasz o różach które to w większości nie rosły na polskiej ziemi, w kwiaciarniach owszem ceny rosną ale kwiaciarnie w 3mieście zaopatrują sie na RENK-u, weż tam łaskawco zobacz ceny...kwiaciarnie podniosły ceny, bo czynsz i opłaty poszły w górę, na giełdzie cena rózy jest taka sama od 3 lat

Dla mnie jako klienta detalicznego/końcowego jest różnica.
- 3róże w tej samej kwiaciarni kosztowały 18pln teraz kosztują 30pln w ciągu 4lat podrożały o 66,6%
Nie wnikam kto przestał zarabiać= ja jako klient końcowy płace 66% więcej co jest faktem...

1,012

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

i co jest Ci z tym lepiej? bo przytoczyłeś przykład, czyli masz mniej o 12 zł by zainwestować we Falcona :)

gep/lamers^dial

1,013

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

No właśnie nie jest mi z tym lepiej :P
Tylko zastanawiam się skoro coś podrożało o 66% w ciągu 4lat to czemu Gepard pisze że zostaje mu coraz mniej ???
Nie podnosisz liniowo cen jak "koszty" idę w górę?

1,014

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

no widzisz, giełda specjalnej podwyżki nie robi to i producenci nie robią, jak ktoś z nas zrobi to po prostu swojego towaru nie sprzeda a jęsli zrobimy wszyscy to ludzie pojadą na giełde bo tam będzie taniej (holandia, maroko, ekwador itp) Weź zmuś jakoś by giełda ceny podniosła :)

gep/lamers^dial

1,015

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Może za dużo jest pośredników ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,016

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ja nie mam żadnego pośrednika, sam kupuje nasiona i środki do hodowli, sam zajmuje się produkcją i sam sprzedaję, ale muszę byc konkurencyjny w stosunku do produkcji np. holenderskiej sprzedawanej na giełdzie, bo jesli będzie ona znacząco tańsza, mojej droższej nikt nie kupi

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-18 11:35:16)

gep/lamers^dial

1,017

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Po prostu, produkcja to zawsze (niestety) ostatni element w 'łańcuchu pokarmowym', i zawsze ma najgorzej i zawsze ostatnia podnosi ceny.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

1,018

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

grzeniu napisał/a:

Stąd też większa część ściany wschodniej to zaślepieni wyborcy PIS. Oby tak dalej ...

A w ameryce to murzynow bija.... daj spokoj z taka demagogia.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

1,019

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gep: btw. z marketingu jestem słaby, ale wydaj mi się że jeżeli ciężko konkurować ceną, trzeba sobie znaleźć inna cechę. Masz niełatwą branżę, ale co dziś jest łatwe :(

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

1,020

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gep chlop spi a samo rosnie =>>> nasiono maryski 10 eur z krzaka mozesz zarobic 300-400 eur , czas wegetacji 3-4 miechy ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

1,021

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Wyjścia są dwa. 1st. Przeczekać ten dołek lecz nie wiadomo jak długo. 2nd. Zmienić branżę póki nie jest za późno.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

1,022

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bitman'Resurrection napisał/a:

Gep chlop spi a samo rosnie =>>> nasiono maryski 10 eur z krzaka mozesz zarobic 300-400 eur , czas wegetacji 3-4 miechy ;)

Ustawa z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii:
Cytat: Art. 63. 1. Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, lub konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

10 krzaków to max jęsli chodzi o uprawę tak by nie rzucać się w oczy a w razie wpadki 2 latka (730 dni na więziennym wikcie) czy to jest warte 10x400 euro? sam sobie odpowiedz... do tego jeszcze ludzka przyzwoitość i wartości moralne ;) :D

gep/lamers^dial

1,023

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Bitman'Resurrection napisał/a:

Gep chlop spi a samo rosnie =>>> nasiono maryski 10 eur z krzaka mozesz zarobic 300-400 eur , czas wegetacji 3-4 miechy ;)

Można zarobić też parę lat odsiadki..

1,024

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

myslalem ze zalegalizowali dopalacze ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

1,025

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mysle ze czas wegetacji za kratami po tym moze byc znacznie dluzszy...

btw. chyba nie wiesz jak to wali gdy kwitnie :]

Ostatnio edytowany przez jellonek (2012-01-18 13:59:13)

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep