976

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Epi, chodzi o to że zamiast "jakim był jego udział" powinno być  "jaką był jego udział"? 
jk dla mnie brzmi to słabo

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2012-01-15 20:26:57)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

977

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

http://polonia.wp.pl/kat,,title,Kontrow … caid=1dbed

gep/lamers^dial

978

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Marudzicie, panowie. do roboty. zapierdalac po 16 na dobe to nie bedzie zle.

tylko podatki was zjedza ;-)

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

979

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Cyprian, udział był zbrodnią - nie "jakim zbrodnią", tylko "jaką zbrodnią".

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

980

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

PunBB bbcode test
<a href=http://zapodaj.net/c8a05270207f.jpg.html>Poczta.JPG</a>

gep/lamers^dial

981

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

PunBB bbcode test

nigdy nie będzie dobrze w tym kraju, przykład z brzegu - poczta:

wysłałem przesyłkę 12-tego o numerze: 00459007734437603105

po wklejeniu tego numeru na stronie: http://sledzenie.poczta-polska.pl/ dostajemy wynik:

Data nadania    2012-01-16
Urząd nadania    80800
Masa (kg)    0.050

Zniecierpliwiona kupująca na allegro, która wpłaciła 11-tego, twierdzi iż powinna dostać na drugi dzień bo polecone ekonomiczne idą w/g niej 1-2 dni robocze max (sic!), po rozmowie ze mną w dniu wczorajszym (telefonicznie) była bardzo zdenerwowana. Wytłumaczyłem jej kiedy przesyłka została nadana ( data. miejsce). Dziś podesłałem jej numer i po jego wstukaniu dostałem maila  z wyzwiskami, groźbami i przekleństwami pod moim adresem. Stałem sie złodziejem i kłamca w jej oczach, na nic żadne tłumaczenia...


Reasumując: chory kraj - chorzy ludzie....

ps. sorki za sklonowanie postu, pierwszy do skasowania :)

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-17 18:42:33)

gep/lamers^dial

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

lotharek napisał/a:

Marudzicie, panowie. do roboty. zapierdalac po 16 na dobe to nie bedzie zle

yebac 16h/24h to zadna sztuka to sredniowiecze ,
sztuka jest nie narobic sie a zarabiac dobra kase :)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

983

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@bitman racja - no właśnie chodzi o to by się nie narobić i zarobić.
Robiąc 16h myślę, że będziemy narzekać tak czy siak - mało wolnego czasu, no chyba że pracujemy tak 10miesięcy i 2 miesiące odpoczywamy na jakiś wyspach czy kto co lubi to może i dobrze by było ale czy to fajnie to nie wiem - widzę jak siostrę podobna praca wykańcza - 12h a czasami dłużej i nie masz gdzie iść przez 3 miesiące + non stop masz kontakt z generalnie tą samą małą załogą. Jak są awarie to pracuje więcej ale jak wraca z pracy po 3 miesiącach to sobie trochę odpocznie.

Myślę, że wszystko zależy od tego czego oczekujemy - jeżeli ktoś chce dobrze żyć a nie umie/nie ma możliwości itp to musi się narobić. Do tego w kraju narobiło nam się masę osób po studiach i nie mają gdzie robić bo wszyscy by chcieli zarabiać odrazu po studiach po 10k i być kierownikami.

Oczywiście nie namawiam aby się nie uczyć - wręcz popieram, jednak jak widzę jak poziom spada to aż straszne to się robi.
Aktualnie większość nie umie liczyć, czytać a o pisaniu nie wspomnę.Wielu z nas żyła w młodości naprawdę świetnych czasach. Może nie jestem jakiś stary ale jak widzę tą różnicę dzieci teraz a my to jest tragedia i oni później mają być przyszłością tego narodu? Taki 18latek dostanie prawko, policja wlepi mu mandat i odrazu JP na 100%, zero samokrytyki. Mało kto z nich zdaje sobie sprawe z tego, że bez policji to by pewnie sra...i ze strachu gdyby musieli wyjść na ulicę.

Czy jest aż tak źle? Nie - już pisałem wcześniej o tym. Faktem jest, że ceny rosną, dowalają nam podatki, sam nie mam podwyżki od dłuższego czasu ale to nie znaczy, że nie potrafię znaleźć sobie innego zajęcia tak by poprawić swój byt trochę.

Telewizja mami nas reklamami na które jest podatna ogromna grupa społeczna - bo bez TV 100" za 100k + audio 50.1 za kolejne 100k i bmw/audi/mercedesa na podwórku to się żyć nie da. Reklamy pokazują jak to wspaniałe wszystko jest i że jest nam to niezbędne do życia.

Wiele z tych osób nie miało pewnie naprawdę ciężkich momentów, że mało kasy było i trzeba było wszystko dobrze skalkulować aby można było żyć - wielu nigdy nie pracowało takich młodzików i naprawdę nie wiedzą co to znaczy pracować/studiować i jakoś wszystkie opłaty przy małej kasie pogodzić. Zaczynając z dolnego pułapu bardziej się szanuje to co się robi.

A rodacy w dużym stopniu tylko marudzić potrafią - i tutaj wracamy jednak po punktu widzenia lotharka - niech popracują trochę więcej to nie będzie im się już chciało marudzić a jak potrafią zarobić i się nie narobić to się nie odzywają bo mają lepsze zajęcia niż marudzenie.

984

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

lotharek napisał/a:

Marudzicie, panowie. do roboty. zapierdalac po 16 na dobe to nie bedzie zle.

Pomieszkalbys w takim Lublinie to bys zmienil zdanie :) 1400 netto to dobra pensja za 10h ;) Przyjedz, rozwiniesz skrzydla normalnie k**** mac.

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

985

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@syscall ale nikt nie broni zmienić pracy i wyjechać np za granicę. Państwowe stołki są dobre ale na dłuższą metę nie rozwijają - chyba że są jakieś fajne projekty.

986

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jak slysze taki argument ze 'nikt nie broni wyjechac' to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac. Jest co najmniej 10 powodow dla ktorych ktos moze nie chciec wyjezdzac. I to nie sa panstwowe stolki. Fajnie sie pisze jak to mozna wszystko zmienic z perspektywy takiego Śląska (czy tam Zagłębia - nie wiem gdzie leży Będzin a nie chce cie obrazic ;)) gdzie jest kupa zagranicznych firm, przemysl (kopalnie pomijam) i latwiej o taka rade. :)
I zeby nie bylo - ja sie nie uzalam - to byla odpowiedz na to ze pracujac 16h dziennie mozna cos miec. W lublinie nawet pracujac 16h masz niewiele ponad nic :)

Pozdro

Ostatnio edytowany przez syscall (2012-01-17 20:30:18)

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

987

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@syscall mamy kilka tutaj osób co wyjechały. Wiem że to nie rozwiązanie - może zbyt ostro podszedłem mówiąc w ten sposób ale sam się nad taką opcją zastanawiam.

Będzin to Zagłębie jeżeli chcesz wiedzieć. Jak już tak to nie mam nic do śląska i w ogóle innych regionów/narodowości itp zresztą pracuje z takimi osobami. Ale lubie jak się rozróżnia regiony kraju.

Owszem jest może i gdzie pracować - nawet jest taka fajna firma w Katowicach - Capgemini i spokojnie można tam dostać pracę za większą stawkę niż tą co podałeś, wielu moich znajomych się tamtędy przewinęło. Wymagany minimum jeden język obcy (dobrze gdy jest to inny niż angielski) + jakieś obeznanie w komputerach.

988

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Śląsk jest super w porównaniu do Lublina...hohohohooo...a taka Warszawa do Śląska to dopiero kosmos jeśli się licytować na atrakcyjność....no i bliżej Lublina :)

989

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Jak wiadomo stolicą Śląska jest Wrocław.

990

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ino wrocław

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

991

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:

1400 netto to dobra pensja za 10h ;)

Ups. W charakterze kogo/czego ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

992

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

syscall napisał/a:

Jak slysze taki argument ze 'nikt nie broni wyjechac' to nie wiem czy mam sie smiac czy plakac. Jest co najmniej 10 powodow dla ktorych ktos moze nie chciec wyjezdzac. I to nie sa panstwowe stolki. Fajnie sie pisze jak to mozna wszystko zmienic z perspektywy takiego Śląska (czy tam Zagłębia - nie wiem gdzie leży Będzin a nie chce cie obrazic ;)) gdzie jest kupa zagranicznych firm, przemysl (kopalnie pomijam) i latwiej o taka rade. :)
I zeby nie bylo - ja sie nie uzalam - to byla odpowiedz na to ze pracujac 16h dziennie mozna cos miec. W lublinie nawet pracujac 16h masz niewiele ponad nic :)

Pozdro


.

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-19 18:20:44)

993

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

oj widzę że ludzie tak ochoczo zabierający głos w spawie zarobków nie znają realiów na tzw ścianie wschodniej, poczytajcie trochę a nie będziecie pisać głupotek, akurat mam znajomych i w Białej Podlaskiej i Zamościu,Krośnie itd. także słyszałem jaka jest c***

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-18 09:16:34)

gep/lamers^dial

994

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Stąd też większa część ściany wschodniej to zaślepieni wyborcy PIS. Oby tak dalej ...

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

995

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

.

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-19 18:20:59)

996

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

As: przestań pitolić o jednej firmie...weź pod uwagę ludzi którzy chcieliby pracować choć trochę w kierunku swoich wyuczonych zawodów, zapierdalasz na studiach przez 5 lat a potem masz motyla noga sprzedawać tłumiki czy inne uszczelki? Weź pod  lupę ludzi którzy dotąd pracowali w Krośnie w takiej Hucie Szkła, największy zakład w mieście, teraz podupadający, co mają robic ludzie którzy pracowali tam przez lata, mający teraz 40-chę na pokładzie??? Ostatnio zakupiłem sobie samochód, na niemieckich blachach, który stał od miesiąca w Krośnie, przez znajomych dotarł do mnie ich sąsiad który wręcz wyprosił mnie by mógł mi ten samochód przywieźć pod dom w Sopocie za 600pln + paliwo , bo koleś szuka pracy od długiego czasu i nie może znależć w Krośnie i okolicach ( a typ miał ze 25 latek tylko), tam jest tragedia z pracą, weźcie może bajkopisarze porównajcie zarobki nawet w poszczególnych rejonach kraju i przestańcie pisać takie c*** uwagi jak grzeniu

gep/lamers^dial

997

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

.

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-19 18:21:17)

998

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@gepard jesteśmy bardzo przywiązani do jednego miejsca - w każdym razie większość i o ile za młodu to jeszcze niektórzy wyjeżdżają gdzieś do pracy to część osób nie wyobraża sobie zmiany miejsca zamieszkania bardziej niż 30-40km od pierwotnego domu. Nie wiem z czego to wynika ale jakoś tak szybko zapuszczamy korzenie - boimy się nowości?

@grzeniu a sądzisz, że PO to też był genialny wybór? Jak dla mnie jedni i drudzy mieszają - alternatywy które są nie mają zbyt dużych szans lub niestety zajmują się mało znaczącymi sprawami albo nagłaśniane są wszelkie pierdoły i ważne sprawy przechodzą jakoś po cichu (dla niektórych pewnie dobrze).

Mediom chodzi tylko o sensacje - bo ta się najlepiej sprzedaje. Zresztą media to w sumie czwarta władza.

Co do sprzedaży uszczelek do samochodów czy tego typu rzeczy - może ktoś lubi taką pracę? Niekoniecznie wykształcenie też pokrywa się z tym co ktoś lubi robić. Podobno pracując w zawodzie i wykonując to co lubisz i jest to też twoje hobby i takie tam to się nigdy nie narobisz... coś w tym jest.

Ostatnio edytowany przez pawel (2012-01-18 10:00:56)

999

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

nie musze się ruszać bo tu też widzę jak tu ppolska pieknieje z dnia na dzień;)

patrzę na swoja firmę, wybuliłem jak co roku kilkanaście tysięcy na nasiona i w porównaniu z ubiegłym za tę samę kwotę kupiłbym o 25% nasion mniej bo ceny raczyły sobie pójść w górę, więc musiałem dołozyć parę tysiączków na zakupy, tyle że ja sprzedaż będę miał podobną co w zeszłym roku a w kieszeni mniej o te parę tysiączków właśnie, cen nie będe mógł zmienić bo do Holandii nie podskoczę ze swoją produkcją, wniosek: c***.PL

gep/lamers^dial

1,000

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gepard napisał/a:

przestańcie pisać takie c*** uwagi jak grzeniu

Nie takie ... uwagi tylko skorelowałem fakt, jak politycznie podzielona jest Polska i jakie to ma powiązanie z sytuacją materialną tych regionów. Wywnioskować można wiele ale na pewno to, że wschód liczy na boski cud podczas gdy po przeciwnej stronie duże inwestycje przemysłowe dają ludziom szanse na nienajgorsze dożycie :)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2012-01-18 10:11:23)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...