76

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

OK, więc tak: mam 1.17.0 ( tą oficjalną wersję sprzed roku ). Konfiguracja to praktycznie standard który dostaję z EasyMiNT. Drobny ( i chyba tylko jedyny ) wyjątek to w xaaes.cnf dopisana linijka setenv SDL_VIDEODRIVER gem. W auto mam nvdi.prg, mint.prg i wdialog.prg. Załadowane cpx'y to ct60conf.cpx i videocnf.cpx.
Uruchamiam z partycji ext2. Skoro pisze że plik niewykonywalny to coś zle robisz z tym chmod'em. Uruchom konsolę, przejdz do katalogu z grą i wpisz "chmod +x openttp.ttp". Jeśli jest jakiś komunikat, to podaj. Jeśli OK to lecim dalej, w pliku openttp.cnf zmień rozdzielczość na 640,480 i fullscreen ustaw na true. Teraz ( nadal będąc w katalogu z grą ) wpisz "./openttd.ttp" Jak się nie uruchomi to podaj co "wypluł".

77

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

A wiec zostawilem i odpalam go w 1.18 zrobilem tak jak napisalem i wywalil mi cos takiego w konsoli
4 bits colour depth not supported
ERROR: SDL: NO MODES AVALAIBLE
openttd.ttp: openttd.c:88 Assertion '0' failed

Mam ylko klopot w takim wypadku chyba jestem w trybie 16 kolorow jak zmienic na 256 jestem bez radeona change resolution w thingu mam nieaktywne, chyba mam w xaaes.cnf video=26

dalem w pliku xaaes.cnf video=27
uruchomilem ponownie i wtedy wyplul taki blad
:viewport.c:1434:Assertion 'up->width !=0' failed

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-01-13 23:58:49)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

78

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Ustaw w xaaes.cnf video = 26 ( piszę z głowy te 26, ale chyba tryb 26 to właśnie 640x480x8-bit )

79

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

jury napisał/a:

Ustaw w xaaes.cnf video = 26 ( piszę z głowy te 26, ale chyba tryb 26 to właśnie 640x480x8-bit )

video=26 to 16 kolorow dalem video = 27 to wtedy pojawil sie komunikat :viewport jest w poprzednim poscie

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

80

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

A tak, faktycznie. Właśnie sprawdziłem i też mam 27.
Co do tego błędu to on najczęściej pojawia mi się jak coś jest posypane z konfiguracją ustawień ekranu w openttd.cnf.
Przed chwilą zmieniłem fulscreen na false i też taki dostałem. Jak masz ustawiony fulscreen? No i czy zmieniłeś rozdzielczość na 640x480 w tym cnf'ie?
A lepsza zabawa z openTTD jest jak sobie zmontujesz "screen enhancera" i dasz rozdzielczość 800x600.

81

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

jury napisał/a:

A tak, faktycznie. Właśnie sprawdziłem i też mam 27.
Co do tego błędu to on najczęściej pojawia mi się jak coś jest posypane z konfiguracją ustawień ekranu w openttd.cnf.
Przed chwilą zmieniłem fulscreen na false i też taki dostałem. Jak masz ustawiony fulscreen? No i czy zmieniłeś rozdzielczość na 640x480 w tym cnf'ie?
A lepsza zabawa z openTTD jest jak sobie zmontujesz "screen enhancera" i dasz rozdzielczość 800x600.

Faktycznie zienialem i w koncu bylo false, takze pewien sukces jest pojawila mi sie plansza tytulowa z roznymi opcjami New games i itp ale myszka nie dziala jak uruchomic gre. Jakiego screen anhancera uzyc probowalem z zaremowanym video=27 uzyc programowego blow up 800x608 ale uruchomilmi si w trybie 2 kolorowm w 640x480

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

82

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Z tą myszą to nie mam pojęcia, a screen enhancera to może na razie zostaw :) Najpierw trzeba to uruchomić w trybie "normalnym" a potem można będzie kombinować.

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-14 08:25:42)

83

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

jury napisał/a:

Z tą myszą to nie mam pojęcia, a screen enhancera to może na razie zostaw :) Najpierw trzeba to uruchomić w trybie "normalnym" a potem można będzie kombinować.

Ok dzieki uruchomilem Videl Inside w kopiowalem go do AUTO w tosie wybralem rozdzielczosc 800x608x256k i fajnie odpalil sie MiNT, a po co w takim wypadku CENTSCREEN uzywasz.
Ale fakt masz race najpierw trzeba odpalic zeby mozna bylo normalnie zagrac a nie ogladac ekranu startowego :)

AS: udalo CI sie uruchomic OpenTTD tzn bo my mamy jak czytales ekran startowy

Otoz wlasnie udalo mi sie uruchomic jako jedna z niewielu gierek ktora poszla na Hadesie, klopot polega na tym ze nieaktywna jest myszka tzn jest strzalka widocznaw czasie ladowania gry w lewym gornym rogu ekranu potem widoczna jest w tym samym miejscu jak sie pojawia strona tytulowa ale niestety nie reaguje na ruch myszki czyli efekt identyczny jak na falconie,

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-01-15 22:46:03)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

84

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

jury napisał/a:

Z tą myszą to nie mam pojęcia, a screen enhancera to może na razie zostaw :) Najpierw trzeba to uruchomić w trybie "normalnym" a potem można będzie kombinować.

Otoz widze ze temat zaczyna obumierac od trzech dni nikt juz nie probowalem w tym temacie nic robic. Chodzi mi o mozliwosc grania w OPENTTD. Bo niestety tak jak pisalem mysz sie nie rusza ani na Hadesie ani na falconie

Czy ktos moze probowal sie kontaktowac z autorem tego portu?

Jeszcze jedno pytanie otoz jest jeszcze cos takiego jak ScummVM czy ktos tego uzywal do uruchamiani jakis gierek

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

85

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

To nie jest wina portu tylko sdla jak odpala się gry w GEMie (przechwytywanie zdarzeń myszy). I to nie jest tylko problem openttd. Kolejna rzecz na długiej liście TODO.
Hades nie jest oficjalnie wspierany w porcie SDL (maks 3 użytkowników na krzyż, nikt tego nie testował itp itd).

Zawsze możesz zadzwonić do supportu Atari, jak Ci czas odpowiedzi nie odpowiada  ;)..
I odpowiedź na Twoje ostatnie pytanie: tak.

pzdr,
P.

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

ScummVM jest, nawet działa.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

87

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Kroll napisał/a:

AS: udalo CI sie uruchomic OpenTTD tzn bo my mamy jak czytales ekran startowy


Kroll

Nie spróbuję pod koniec tego tygodnia.

88

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Adam Klobukowski napisał/a:

ScummVM jest, nawet działa.

Samo ScummVM udalo mi sie uruchomic pod Mintem teraz jakie gry komus udalo sie odpalic czy te ze strony http://www.scummvm.org/ powinny pojsc?

A tak przy okazji wczoraj na peceta sciagnalem, Goblinsy 1,2,3,4 i co zauwazylem otoz te pierwsze 3 czesci uruchamia sie poprzez scummVM.exe jakies parametry a potem plik gob1
Czy to moze oznacza ze powinno sie dac to takze odpalic przy uzyciu scummVM. Co prawda 1 i 2 jest na atari (nie pamietam tylko czy obie sa juz tak zrobione ze uruchamiaja sie bezposrednio z hdd) ale juz 3 nie ma

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

89

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

gobliins 1,2 są na hdd, co ciekawe gobliins 1 w wersji atari st można odpalić też na PC DOS.

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Wszystkie ze strony powinny pójść.

Możesz odpalić bez parametrów, i powinnieneś mieć ładne menu gdzie sobie odpalisz co chcesz.

Na pewno nie pójdą pirackie wydania z Automation/Dbug, nie warto nawet próbować.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

91

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Adam Klobukowski napisał/a:

Wszystkie ze strony powinny pójść.

Możesz odpalić bez parametrów, i powinnieneś mieć ładne menu gdzie sobie odpalisz co chcesz.

Zrobilem dokladny test i ponizej znajdziecie pelny opis co i jak da sie urchomic.

Otoz wczoraj zrobilem dokladny przeglad i proby uruchomienia wszystkich gierek ze strony ScummVM
Jak ktos dobrze zauwazylem to w samym archiwum sa pliki *.dat do tych gierek i praktycznie te daly sie uruchomic pod mintem (o szybkosci dzialania nie mowie bo zostawia jednak troche do zyczenia) i tak o to one:

Beneath a Steel Sky (Floppy version)
Flight of the Amazon Queen (Floppy version)
Lure of the Temptress
Drascula: The Vampire Strikes Back
The Legend of Kyrandia
Teenagent (znalazlem gdzies zrodla i sie udalo odpalic)

Do tych gier co nie ma tych plikow to niestety ale proby sie nie powiodly czyli

Broken Sword
Broken Sword II
Soltys
The Feeble Files

Sa w tym archiwum jeszcze pliki dat o nazwie
translations.dat
toon.dat

Do jednak przedalyby sie zrodla to moze i one daly by sie uruchomic

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE