951

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mazi: a redaktor skąd wie? Z materiałów PZPN zapewne.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

952

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

O finansach? hehe o tym to on moze tylko dywagowac. Zreszta PZPN raczej nie przyzna sie ile dokladnie ma przychodu (w sensie ile dostal od FIFA czy innych "partnerow"). O czym swiadczyc moze slynna afera nagraniowa ("potrzebuje pol banki na mieszkanie dla mlodego" itp)

953

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mazi: PZPN składa coroczne, jawne, sprawozdanie. Z wykonaniem budżetu włącznie.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

954

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam: na jakim swiecie Ty zyjesz. Jezeli wierzysz w prawde w tych sprawozdaniach to gratuluje. Powiedz tylko skad sie biora, co rusz, proby wprowadzenia do pzpn kuratora oraz z jakich powodow. To, ze nieudane to juz inna para kaloszy.

955

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mazi: przychody PZPN i ich jawność nie ma wiele wspólnego z próbami wprowadzania kuratora - gdzie chodzi o przychody nie trafiające do kasy PZPN :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

956

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Dlatego nie ma co wierzyc w te ich pseudo rozliczenia :) Jak by wszystko bylo ok to i kurator bylby niepotrzebny, listkiewicz dalej bylby prezesem, krecina dalej chrapalby w samolocie itd. :)

957

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Panowie, a moze jednak zlapcie sie za Atari i generujcie cos wnoszace do profilu forum posty?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

958

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Spokojnie. Jest piatek, za momencik fajrant wiec czestotliwosc wysylania postow znaczaco spadnie.

959

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

True,

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

960

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

mazi napisał/a:

Jest piatek,

piątek trzynastego

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

961

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

właśnie obejrzałem sobie po raz kolejny "Czarny Czwartek" . Dokończyłem także wielce ciekawą lekturę o SB na Pomorzu. Gardzę tymi czerwonymi kundlami, mam nadzieję że kiedyś zamiast liści będą wisieć te czerwone K.U.R.W.Y komuniści! Wypije zaraz drina za to!

gep/lamers^dial

962

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@gepard: Czarny Czwartek jest szczerze mówiąc taki sobie. osobiście polecam spektakle z serii Scena Faktu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Scena_Faktu
a szczególnie Golgotę Wrocławską. Zdrówko !

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

963

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Rastan: widziałem juz wszystkie prócz Stygmatyczki i najnowszego Kontryma, niektóre po kilka razy i powiem Ci że najbardziej wstrząsnęła mną "Inka" i właśnie "Golgota Wrocławska". Polecam także "Mord Założycielski" i "Wille Szczęscia", które to doskonale nam pokazują kto tak naprawdę zainstalował nam się w Polsce w latach 42-44. Doskonała seria!!!

Co do "Czarnego Czwartku". Podchodze do niego bardzo emocjonalnie, ponieważ:

1. mój ojciec był w tej SKM-ce którą ostrzelali wtedy w Gdyni-Stoczni, też jechał do pracy, bo kundel Kociołek wyprowadził ludzi na ulicę

2.chodziłem kiedyś do Technikum Gastronomicznego w Gdyni Stoczni i przez 3 lata prawie CODZIENNIE przechodziłem tym wiaduktem na którym zginął Zbyszek Godlewski (Janek Wiśniewski) i inni.

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-14 09:35:24)

gep/lamers^dial

964

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gepard...ludzie różnie zaspokajają swoje potrzeby duchowe ale chyba tylko to ma odpowiednią moc zaspokojenia twoich: http://www.tinyurl.pl/?QLI4vNBm . Nawet ten staurogram jakoś wyjątkowo pasuje.

965

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP: jasne, a teraz pozdrów swoich mentorów: Wojciecha J., Zenona K. i pozostałych "członów" Biura Politycznego KC PZPR, do których czujesz taką estymę... za kilkanascie lat pokolenie takich jak Ty uczyni ich bohaterami tego kraju, którzy bronili swojej ojczyzny przed prawicową reakcją... gratuluje

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-14 17:51:55)

gep/lamers^dial

966

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ja tam nie piję marząc o tym by kogoś powiesili.
Osoby, które wymieniasz nie są moimi mentorami jak starasz się to mi i innym kłamliwie wmówić a sam stawiasz się w roli bohatera w jednym rzędzie z odważnymi tamtych lat tylko dlatego, że chodziłeś TĄ KŁADKĄ do szkoły. Gratuluję skromności.
Zastanawia mnie także kto płacze po paruset cywilnych ofiarach socjalistycznego przewrotu majowego który to zamach jest obecnie tak gloryfikowany a jego przywódca stawiany jako wzór postępowania ?

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2012-01-14 22:19:26)

967

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Gościu nie chce mi się z Tobą dyskutować, bo piszesz w liczbie mnogiej ( to raz), jak mówiłem moja rodzina dostała po przysłowiowej "dupie" od komunistów to dwa, poza tym odechciało mi się dyskusji z kimś kto ma wyprany móźdźek (sądząc po wcześniejszych głupotach który tu wypisywałeś). Weź przeczytaj jeszcze raz mój ostatni post i przestań wypisywać takie bzdurne babole. Gdzie ja stawiam się w jednym rzędzie z bohaterami Grudnia'70 .Co najwyżej stawiam tam mojego ojca i to co przeżył po powrocie z armii Andersa, więc prosze Cie przestań zwyczajowo p*.*ć farmazony Ostatnie Twoje zdanie tak mocno śmierdzi towarzyszem Moczarem, że normalnie szkoda słów. Reasumując możesz sobie tam dalej kreować rzeczywistość na swoje potrzeby i podobnych sobie ludzi. Prawda sama się obroni. Nawet klakierzy Michnika nic na to nie poradzą...

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-14 23:02:07)

gep/lamers^dial

968

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A. Gdzie jest liczba mnoga ?
B. Nie ja się chwalę, że chodziłem po TEJ kładce i podpieram historią Taty.
C. Nie tylko twoja rodzina cierpiała.
D. Tobie wszystko wydaje się śmierdzieć co nie jest zgodne z linią twych poglądów.
E. Jak zwykle łatwiej Ci obrazić niż przytoczyć argument lub odpowiedzieć...jako oczytany człowiek wiesz,
    że przewrót nie był piknikiem i tego nie zmienisz jakkolwiek będziesz mnie obrażał.

Reasumując: sam kreujesz rzeczywistość w której jest tylko to co chcesz w niej widzieć. Czyli po prostu wzorcowo ją zakłamujesz....po prostu mistrz propagandy...tylko jakiej ?

EDIT:
Zacytuję:
"W Polsce na szczęście już mamy taką sytuację, że nawet z prezydentem wolno się nie zgadzać. To jest duży postęp. "

Skoro z prezydentem, to nawet z Gepardem nie można się zgadzać i z jego jednowymiarowymi choć intensywnymi i nie pozbawionymi sensu poglądami ale rynsztokowy poziom wypowiedzi skutecznie obniża ich wartośc merytoryczną.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2012-01-15 00:41:05)

969

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A. Gdzie jest liczba mnoga ?
A tu: "to mi i innym kłamliwie" niech ci inni sie wypowiedzą a nie "adwokatujesz" by poczuć sie pewniej

B. Nie ja się chwalę, że chodziłem po TEJ kładce i podpieram historią Taty.
Gdzie i kiedy się chwalę?? Stwierdzam suchy fakt. Żywy pomnik historii ta kładka

ża słownikiem wyrazów bliskoznacznych:

"chwalić się -
szczycić się, chlubić się; neg. chełpić się, przechwalać się, popisywać się, pysznić się, obnosić się (z czymś), wywyższać się, puszyć się; pot. zadzierać nosa, mieć przewrócone w głowie..."

C.Nie tylko twoja rodzina cierpiała
Przecież nie napisałem że tylko moja. Ale rozumiem że zaraz przeczytam że się chwalę...Taka retoryka trochę z dupy, nie uważasz?

D.Tobie wszystko wydaje się śmierdzieć co nie jest zgodne z linią twych poglądów.
Moje poglądy są jasne. Żeby to zoobrazować to napiszę symbolicznie, że moje serce bije po prawej stronie. Jesli poglądy prawicowe dla Ciebie śmierdzą, to rozumiem że lewicowe są kwintesencją cudownego aromatu :/ Cała Polska pławiła się w tym aromacie przez długie lata.

E. Jak zwykle łatwiej Ci obrazić niż przytoczyć argument lub odpowiedzieć...jako oczytany człowiek wiesz,
    że przewrót nie był piknikiem i tego nie zmienisz jakkolwiek będziesz mnie obrażał.
Ale co to za odbijanie piłeczki przewrotem majowym? Masz jeszcze jakieś kontrargumenty którymi mógłbyś odpowiedzieć na wydarzenia lat 1956, 1968, 1970, 1981? Czy tylko będziesz zasłaniał się ruchawkami majowymi? Bo porównywanie ludzi pokroju towarzyszy z Moskwy do Dmowskiego czy Piłsudskiego jest bardzo nie halo i w kręgach naukowych mogłoby zostać solidnie obśmiane. A i zwykła przyzwoitość powinna jak najdalej trzymać Ci się od takich bzdur.

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-15 00:55:25)

gep/lamers^dial

970

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP, Gepard, mały cytat podsumowujący Waszą dyskusję, otóż niejaki Kiszczak:
"został uznany za winnego zbrodni komunistycznej, jakim był jego udział w związku przestępczym o charakterze zbrojnym"

Nowy rok zaczą się pięknym i jakże prawdziwym podsumowaniem działalności pzpr i 45 lat komunizmu w Polsce.

a tu cieakwy artykuł - Bilans 45 lat komunizmu: http://www.rp.pl/artykul/68706,104845_B … nizmu.html

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2012-01-15 01:16:10)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

971

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gepard napisał/a:

A. Gdzie jest liczba mnoga ?
A tu: "to mi i innym kłamliwie" niech ci inni sie wypowiedzą a nie "adwokatujesz" by poczuć sie pewniej

Tak na logikę: skoro TY twierdzisz PUBLICZNIE, że ja mam takie a nie inne poglądy, to wmawiasz to także INNYM czytającym. Nie piszę, że inni tak uważają, tylko że innym to wmawiasz. Proste, logiczne i łatwe do zrozumienia.
Fragment "mi i innym" to jest wyliczeniem a nie pisaniem w liczbie mnogiej. Zresztą sam nagle wypowiadasz się w imieniu mnogich "kół naukowych"...." jako to się mówi w takich przypadkach ? "Przyganiał kocioł garnkowi" ?

Co do reszty...nie ma sensu odpowiadać bo i tak nic nowego nie piszesz..... jednak nie do końca ... cóż nazwa "ruchawki majowe" godna jest pochwały...nie...to tka retoryka z  du*y....ciekawe kiedy inny ktoś tak określi wydarzenia z lat wspomnianych przez Ciebie. Przyzwoitość, jak to piszesz, historyka nie powinna Ci pozwolić tak pisać o tych ofiarach. I dobrze wiesz, że te "ruchawki" to nie jedyne zdarzenia, które miały służyć zdobyciu władzy towarzyszom z PPS.
Każda władza ma coś na sumieniu. KAŻDA. I to stwierdzenie NIE oznacza, że pochwalam to co się działo w PRL do lat '80.

972

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"Rzeczpospolitą" cytujesz, zaraz ktoś zarzuci że to prawicowe brednie...

Co do pisania historii na nowo. Właśnie przed chwilą obejrzałem sobie angielski film "The Sinking of the Laconia" z 2010 roku,opowiadający o zatopieniu brytyjskiego transportowca "RMS Laconia" przez jednego z iemieckich u-bootów. Na pokładzie było 2725 osób ( w tym prawie 2000 włoskich jeńców, reszta to żołnierze brytyjscy i 103 polskich przydzielonych jako strażnicy Włochów). Film pokazuje niemieckich podwodniaków jako szarmanckich i humanitarnych, natomiast polscy strażnicy ukazani zostali jako banda zapijaczonych zwyrodnialców którzy to podczas akcji ratowniczej strzelali do próbujących uwolnić się z tonącej jednostki Włochów. Jak to wspaniale wpisuje się w "polskie obozy", "złote żniwa" i inne ciekawe teorie. Za jakiś czas dowiemy się, jak to dosłownie rozpętaliśmy II WŚ.

BartoszP: objaśnie specjalnie dla Ciebie termin "ruchawki":
ruchawki

ruchawka (MNm)

potocznie: rozruchy, zamieszki

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-15 02:08:49)

gep/lamers^dial

973

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gepard napisał/a:

Za jakiś czas dowiemy się, jak to dosłownie rozpętaliśmy II WŚ.

No, film już jest - "Jak rozpętałem 2 WŚ" ;>

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

974

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"został uznany za winnego zbrodni komunistycznej, jakim był jego udział w związku przestępczym o charakterze zbrojnym"

Szkoda, że dopiero teraz - ale lepiej późno niż wcale.
Pewnie będzie się teraz odwoływał.

Ostatnio edytowany przez Rastan (2012-01-15 11:19:55)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

975

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Chyba powinno być "jaką był". Polska język trudna język, nawet dla polska urzędnik.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.