51

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Sciągnąłem packa - Quake w pełnej wersji hula, Duke się uruchamia (ale mam problem, za każdym razem jak ruszam myszką góra - dół włącza się automatycznie menu), natomiast Tyrian działa pięknie (aczkolwiek rozczarował mnie, wolę Raidena oraz poczciwe Wings of Death i Lethall Access).
Jutro będę walczył z OpenTTD i zdam sprawę...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

52

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Kroll napisał/a:

AS, Jury i pozostali czy odpaliliscie z tego archiwum ta gierke OpenTTD

Postaram się dzisiaj sprawdzić OpenTTD z tego archiwum, bo wczoraj z Falcon'owych gier to grałem tylko w Downfall. Wkurza mnie tylko, że do tej gry trzeba się przełączać w tryb 030 :P muszę pomyśleć o jakimś przełączniku, bo zworkowanie śmierdzi :P A poza tym to ta gra mnie wciągneła :)

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-13 08:36:26)

53

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Jeszcze nie odpalałem openTTD, dzisiaj pewnie to zrobię.
Z dukiem aż muszę sprawdzić o co mu chodzi z tym menu, pamiętam że kiedyś było coś takiego, ale po mu przeszło..

54

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Jeszcze małe pytanko, pod jakim systemem uruchamiacie Open Tyriel? Bo wg strony MiKRO ta gra powinna działać pod TOSem, ale przecież pliki z tej gry nie są zgodne z file systemem atari. Taki przykładowo joystic.conf przecież nie przejdzie do TOSa :) ( no, przynajmniej nie w standardzie, bo wiem że można spatchować TOS aby łykał więcej niż 8 + 3 )

55

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

pod tosem...!
to może dlatego w joyu nie działa fire w trakcie gry :)

56

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Jak u AS`a - pod TOSem. Również nie działa fire w joyu, ale za to działa w myszce ;-)

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

57

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

dokładnie myszka działa :P

Sterowanie z joya działa, ale nie działa sam fire :(

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-13 14:51:10)

58

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

AS... napisał/a:

dokładnie myszka działa :P

Sterowanie z joya działa, ale nie działa sam fire :(

Sprawdze dokladnie aczkolwiek jak mam jagpada to sprawdzam gry ktore go wykorzystuja a to jedna z takich gierek i dziala bez klopotu, tylko chwilke sprawdzalem jak jest z joyem dzisiaj wieczorkiem dokladnie to przetestuje jak jest u mnie

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

59

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

jury napisał/a:

. Taki przykładowo joystic.conf przecież nie przejdzie do TOSa :) ( no, przynajmniej nie w standardzie, bo wiem że można spatchować TOS aby łykał więcej niż 8 + 3 )

nie widzę pliku joystic.conf w tym archiwum. http://www.wrzuc.to/zw7LcsMk.wt
może on jest tworzony przez program?

w każdym bądź razie w zmieniłem hexeditem nazwę pliku na zgodną z TOSem z joystick.conf na joystick.cnf
dajcie znać czy to coś pomogło

Post's attachments

opentyr.zip 330.66 kb, liczba pobrań: 4 (od 2012-01-13) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.
Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

60

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Cyprian napisał/a:

nie widzę pliku joystic.conf w tym archiwum.
może on jest tworzony przez program?

Tak, ten plik jest tworzony przy pierwszym uruchomieniu. Tzn w TOSie pewnie nie, bo jak :) Ale ja pierwsze uruchomienie zrobiłem w MiNT. Tak samo tworzyony jest plik opentyr.conf ( czy coś w tym stylu ) Więcej plików nie przyuważyłem.

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-13 18:51:36)

61

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

ok widzę więcej confów
w pliku opentyr.ttp:
Nuopentyrian.conf
destruct.conf
/etc/host.conf
/etc/resolv.conf

w pliku opentyrian.dge:
opentyrian.conf
destruct.conf
joystick.conf

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

62

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

A mnie dzisiaj Falcon wqrw**ił, a raczej soft od niego...
Ale zaraz napiszę o tym wątek.

Pół dnia siedziałem i przygotowywałem Gry, w końcu mam już chyba wszystko łącznie 670mb, wypaliłem płytkę cd-r w iso 9600 same duże litery i niech to szlag trafi...

Po skopiowaniu 2 dużych folderów GRY I GRY 060 widzę dwa foldery GRY  w obu to samo, jak próbuję coś usunąć to illegal operation, mint się od razu wyp* jak próbuję przeciągnąć do kosza... łącznie przewaliłem 670mb z płytki cdrw pod tosem.

Napiszę o tym oddzielny wątek bo pewnie znowu czegoś nie wiem :(

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-13 19:50:05)

63

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

dlatego kochajcie deweloperów Atari, tak szybko odchodzą... ;P i kupujcie im szybkie samochody, dawajcie im dużo kapusty na kawę, pół litra i panienki, bo to z tego właśnie robią się nowe gry i programy :D

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

64

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Cyprian napisał/a:

w pliku opentyrian.dge:
opentyrian.conf
destruct.conf
joystick.conf

A skąd się u Was pliki *dge znalazły??? Te pliczki są dla Open Tyrian na inne platformy (dingoo, gp32 i inne open linuxowe) Ogólnie to sama gra kuca do miecza. Jest słaba do kwadratu. Grałem na różnych sprzętach i miodność 0.

gep/lamers^dial

65

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Cyprian napisał/a:

w każdym bądź razie w zmieniłem hexeditem nazwę pliku na zgodną z TOSem z joystick.conf na joystick.cnf
dajcie znać czy to coś pomogło

Wlasnei sprawdzilem potwierdzam teraz dziala z joystickiem prawidlowo

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

66

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

jury napisał/a:

Postaram się dzisiaj sprawdzić OpenTTD z tego archiwum, bo wczoraj z Falcon'owych gier to grałem tylko w Downfall. Wkurza mnie tylko, że do tej gry trzeba się przełączać w tryb 030 :P muszę pomyśleć o jakimś przełączniku, bo zworkowanie śmierdzi :P A poza tym to ta gra mnie wciągneła :)

AdamK mowil ze plik moze byc uszkodzony, rozpakowalem go jeszcze raz i niestety wszystkie proby odpalenia OpenTTD spelzly na niczym zachowuje tak jak to opisywalem nawet proba odpelenia z konsoli po wykonaniu komendy chmod +x ./openttd.ttp nic niedaje niestety wymiekslem i nie pogram sobie w ta gierke :(, czekam na wiesci od pozostalych

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

67

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

cool,
niezły ze mnie chakier

Ostatnio edytowany przez Cyprian (2012-01-13 21:07:27)

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

68

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

AS... napisał/a:

jak próbuję coś usunąć to illegal operation, mint się od razu wyp* jak próbuję przeciągnąć do kosza...

Nie wiem z jakiego desktopu korzystasz, ale ja tego typu śmiecie mam co chwilę np w Teradesk'u. To ustrojstwo praktycznie co chwila mi się wywala jak chcę coś usunąć ( a czasem nawet przy kopiowaniu ) Dlatego jak usuwam coś to głównie z konsoli. Spróbuj się odratować :) w takim razie w konsoli, czyli przejdź do katalogu gdzie masz tamte katalogi z grami i wpisz

 rm -r ( i tu nazwa katalogu ) 

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-13 21:52:05)

69

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

saulot napisał/a:

dlatego kochajcie deweloperów Atari, tak szybko odchodzą... ;P i kupujcie im szybkie samochody, dawajcie im dużo kapusty na kawę, pół litra i panienki, bo to z tego właśnie robią się nowe gry i programy :D


po 2 godzinach walki wyjeb** ten folder gry...

I sam rozwiązałem sobie problem, nie mogę mieć folderu w tosie GRY 060, mogę mieć natomiast GRY060 ...
jESzczE sporo wody w wiśle popłynie zanim ogarnę o co chodzi Falconowi.

A TY się szykuj na sztaba w Warszawie tylko dla Falconiarzy :P

jury napisał/a:

Nie wiem z jakiego desktopu korzystasz, ale ja tego typu śmiecie mam co chwilę np w Teradesk'u. To ustrojstwo praktycznie co chwila mi się wywala jak chcę coś usunąć ( a czasem nawet przy kopiowaniu ) Dlatego jak usuwam coś to głównie z konsoli. Spróbuj się odratować :) w takim razie w konsoli, czyli przejdź do katalogu gdzie masz tamte katalogi z grami i wpisz

 rm -r ( i tu nazwa katalogu ) 

To zapewne niedobry AdamK ( :P ) dokonał sabotarzu na Falconie i wsadził mi tam wirusa pod tytułem teradesk...
Jak muszę włączyć minta to robi mi się słabo.
Ten system jest tak sp****** że hej... A kiedyś ludzie ryczeli że vista się wiesza... :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-13 22:04:21)

70

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

AS... napisał/a:

To zapewne niedobry AdamK ( :P ) dokonał sabotarzu na Falconie i wsadził mi tam wirusa pod tytułem teradesk...
Jak muszę włączyć minta to robi mi się słabo.
Ten system jest tak sp****** że hej... A kiedyś ludzie ryczeli że vista się wiesza... :P

NO Tak w TOSie nie mozesz miec w nazwach spacji dlatego uzywam np podkreslenia _, spokojnie nie denerwuj sie to przyjdzie z czasem :)
Jesli chodzi Minta to w pliku xaaes.cnf na koncu wystarczy ze zmienisz sobie wyremujesz jinne a zaremujesz Teradesk to mozesz uruchamiac dowolny desktop, pozatym jesli uzywasz xboota to mozesz sobie zrobic tak ze w jednym ustawieniu masz thinga w drugim jinne i itp w xboocie masz prawo do wyboru przy uruchamianiu 3 plikow np rozny plik newdesk w tosie czy np xaaes.cnf ja mam tak zrbione inny dla radeona inny dla czystego trybu 060 i itp.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

71

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Kroll napisał/a:

nawet proba odpelenia z konsoli po wykonaniu komendy chmod +x ./openttd.ttp nic niedaje niestety wymiekslem i nie pogram sobie w ta gierke :(, czekam na wiesci od pozostalych

Sprawdziłem tego openTTD z paczki ASa i działa. Tyle że musiałem ( jak wcześniej pisałem ) zmienić w openttd.cfg rozdzielczość na 640,480 ( bo w takiej mam obecnie MiNTa, z tego co kojarzę Ty też działasz w tej rozdzielczości ). Do tego w xaaes.cnf musi być wpis SDL_VIDEODRIVER gem.
Jak uruchamiasz go z konsoli to wypluwa co mu się nie podoba, więc napisz co tam wypluł, to się obada :)

72

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Kroll napisał/a:
AS... napisał/a:

To zapewne niedobry AdamK ( :P ) dokonał sabotarzu na Falconie i wsadził mi tam wirusa pod tytułem teradesk...
Jak muszę włączyć minta to robi mi się słabo.
Ten system jest tak sp****** że hej... A kiedyś ludzie ryczeli że vista się wiesza... :P

NO Tak w TOSie nie mozesz miec w nazwach spacji dlatego uzywam np podkreslenia _, spokojnie nie denerwuj sie to przyjdzie z czasem :)
Jesli chodzi Minta to w pliku xaaes.cnf na koncu wystarczy ze zmienisz sobie wyremujesz jinne a zaremujesz Teradesk to mozesz uruchamiac dowolny desktop, pozatym jesli uzywasz xboota to mozesz sobie zrobic tak ze w jednym ustawieniu masz thinga w drugim jinne i itp w xboocie masz prawo do wyboru przy uruchamianiu 3 plikow np rozny plik newdesk w tosie czy np xaaes.cnf ja mam tak zrbione inny dla radeona inny dla czystego trybu 060 i itp.

Pozdrawiam
Kroll


Qrde dla nowego Falconiarza to ważne...
Właśnie znowu jadę z kopiowaniem 670mb na Falcona przez płytkę cd-r , oczywiście jadę spod tosa bo mint by już się pewnie zawiesił z 30razy.... Im częście używam minta tym dochodzę do wniosku że nawet windows millenium to ultra stabilny był system..
p..s..
Dzisiaj już powiedziałem dość Falconowi i pomyślałem wont z nim na allegro :P
ale mu darowałem i znowu walczę :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-13 22:19:55)

73

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

AS... napisał/a:

Dzisiaj już powiedziałem dość Falconowi i pomyślałem wont z nim na allegro

Srutututu, już nie raz tak straszyłeś :P :P :P

edit:
Eee, i już wymiękłeś i dopisałeś że mu podarowałeś :P

Ostatnio edytowany przez jury (2012-01-13 22:21:18)

74

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

dość często miewam chwile słabości ostatnio... TY DOBRZE WIESZ CZEMU....
wygrałem hu**jowy Falcon się poddał i jak zawsze uwielbiam Tos-a bo w nim wszystko działa i nic się nie wiesza :)

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-13 22:29:23)

75

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

jury napisał/a:
Kroll napisał/a:

nawet proba odpelenia z konsoli po wykonaniu komendy chmod +x ./openttd.ttp nic niedaje niestety wymiekslem i nie pogram sobie w ta gierke :(, czekam na wiesci od pozostalych

Sprawdziłem tego openTTD z paczki ASa i działa. Tyle że musiałem ( jak wcześniej pisałem ) zmienić w openttd.cfg rozdzielczość na 640,480 ( bo w takiej mam obecnie MiNTa, z tego co kojarzę Ty też działasz w tej rozdzielczości ). Do tego w xaaes.cnf musi być wpis SDL_VIDEODRIVER gem.
Jak uruchamiasz go z konsoli to wypluwa co mu się nie podoba, więc napisz co tam wypluł, to się obada :)

Zacznijmy od poczatku jakiego masz Minta, desktop pozatym z poziomu konsoli zeby wywolac ten program nalezy zrobic bash openttd.ttp ? probowalem chmod +x ./openttd.ttp i kich nadal pisze ze plik nie wykonywalny. Uruchamiasz ta gre z jakiej partycji ext2 czy tos z wlaczona opcja VFAT czy cos podobnego ?

Jury: podeslij mi moze dokladna konfigracje twojego minta i co uruchamiasz w auto moze tak dojdziemy do ladu i skladu

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-01-13 23:07:32)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE