1

Temat: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Witam,

Znowu musze na forum poruszyc problem z gierkami ktore cos przestaly mi chodzic a dokladnie to te wymienione sa w temacie. W kazdym wypadku uruchamiam pliki TTP w tym samym katalogu sa odpowiednie *.WAD. Ze strony Patrice Mandina posciagalem nawet najnowsze wersje portow.
Kazda z wyzej wymienionych gier zachowuje sie tak samo wyskakuje blad W_GetNumForName S_ENDnot found (dla Heretic) podobnie dla Hexen W_Get ... Fbula0 not found.
Co moglo sie stac pliki Wad sie uszkodzily mialem je ponagrywane na plytce i ponownie je klopiowalem na dysk.
Dla waszej wiadomosci probowalem to robic w trybie 030 jak i 060 (oczywiscie bez Radeona) efekt identyczny kiedys te gry mi normalnie chodzily. Moze ktos potrafi podac skad pobrac dobre pliki WAD do tych gier. Jedyna gra chodzi bez klopotu w 060 to Quake.

Czy to sa wszystkie gry tego typu ktore mozna uruchomic czy byl jeszcze DUke Nukem czy cos takiego ?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Co do Duke'a to owszem, był, i to od dłuższego czasu :) Tu masz stronę autora portu:

http://mikro.naprvyraz.sk/download.htm

3

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Na moim Falconie 060:
HHeretic, HHexen nie ruszył muszę się przyjrzeć bardziej tematowi, może ściągnąłem nie takie wersje tych gier.
Z tego co czytałem to trzeba je odpalać pod mintem.
OpenTyrian -fajna i gierka, nieźle wciąga.
Quaka i Duk3d działają bez problemu.

4

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

jury napisał/a:

Co do Duke'a to owszem, był, i to od dłuższego czasu :) Tu masz stronę autora portu:

http://mikro.naprvyraz.sk/download.htm

Dzieki juz sobie sam port sciagnalem, a masz linka gdzie znajde odpowiednie juz pliki samej gry bo w necie to mozna sie juz pogubic.

AS: Co Hexen i Heretic to znalazlem u siebie na plycie jakies pliki WAD ktore udalo mi sie odpalic pod TOSem, jedyne pytanie do was to jakiej wielkosci macie te pliki Hexen ma cos 10MB a Heretic 5 MB, a jakie wy macie. Te ktore probowalem a co pisalem w pierwszym watku byly duzo wieksze
Co do Open Tyrian to musze ja sprobowac odpalic wiem ze bylo cos takiego ale mi wylecialo z glowy. To wszystko przez to ze przez rok czasu czlowiek byl bez CT63 i teraz no nowo musi wszystko sobie przypomianac i odpowiednio konfigurowac :(

Jak sie problem rozwiaze to przynajmniej zostanie w archiwum na wiecznosc i dla innych beda to cenne uwagi.

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

5

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Kroll napisał/a:

Dzieki juz sobie sam port sciagnalem, a masz linka gdzie znajde odpowiednie juz pliki samej gry bo w necie to mozna sie juz pogubic.

Nie, linka nie pamiętam za cholerę a jakiś czas temu jak próbowałem znaleźć wersję Atomic 1.cośtam ( tą ostatnią ) to się zmęczyłem :) i AS mi podesłał gotowca :)
Co do Open Tyrian to cholera zapomniałem o tym, muszę to wreszcie sprawdzić. Chyba dzisiaj sobie w to pogram :)

6

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Open Tyrian
Naprawdę fajna giera i całkiem nieźle wciąga, dzisiaj też sobie chyba zrobię wieczorem sesję z Falconem :P

Oraz spróbuję z Hexenen i Hereticiem.

7

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Nie wiem jak dla Falcona ale większość portów chodzi również z oficjalnymi sharewarowymi WADami, spróbuj pociągnąć Dooma ze strony producenta - przynajmniej będziesz wiedział czy problem jest po stronie portu czy pliku danych.

8

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Tak, na Falconie te shareware'owe WADy chodzą jak najbardziej.
Hmm, nakreciliście mnie, muszę też zamontować sobie Doom'a, Heretic'a i Hexen'a :)

9

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

AS... napisał/a:

Open Tyrian
Naprawdę fajna giera i całkiem nieźle wciąga, dzisiaj też sobie chyba zrobię wieczorem sesję z Falconem :P

Oraz spróbuję z Hexenen i Hereticiem.

Ja sesje z falconem mam codziennie praktycznie wieczorem zwlaszcza od czasu jak mi wszystko dziala chodzi o sprzet a tym bardziej jak mam internet. Wlasnie wczoraj mnie natchnelo na te gierki portowane stad pojawil sie ten watek, zaraz przejrze sobie i posciagam shareware wszystkich mozliwych WAD-ow.

Co do Doom-a to znalazlem w swoich zbiorach dwa WAD ktore chodza to jest DOOM i DOOM II

Dobrze ze AS przypomnial o Open Tyrianie bo tez mi wylecialo z glowy czyli dzisiaj wieczorem wiemieniamy sie doswiadczeniami w odpalaniu wyzej wymienioch gierek

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

10

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Z innych portów, jeszcze przypomniało mi się, że jest openttd, port do targnięcia ze strony:
http://www.radix.net/~atari/

11

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

oo dzięki Xan...

Kolejna gierka!

jury napisał/a:

Tak, na Falconie te shareware'owe WADy chodzą jak najbardziej.
Hmm, nakreciliście mnie, muszę też zamontować sobie Doom'a, Heretic'a i Hexen'a :)

To daj znać czy Tobie poszedł heretic i hexen..
Mi się nie udało :(

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-11 13:35:40)

12

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

AS wpadł w pętlę czasową :)

swoją drogą, mógłby ktoś przygotować paczkę z .PRG i poprawnym WADem dla tych gier.
kiedyś też robiłem podejście do tych gier ale poległem na poszukiwaniu właściwych plików w necie

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

13

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Mogę przygotować paczkę i wrzucić gdzieś gry na 060 gotowe i działające.

Obawiam się że właśnie heretic i hexen nie działają dlatego bo trzeba mieć jakąś tam wersję ... odpowiednią dla portu i tylko dla portu, tak jak jest np. z dukiem 3d
Ale tak łatwo się nie poddam!

p.s.
prosiłem admina aby usunął double posta :P

14

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

kupcie sobie  "Ultimate Doom", oryginalnego Quake 1 itp. to będziecie mieli problem z bańki. Wszystko chodzi, nawet dodatki. Z dodatkiem do Quake jest tylko problem (Scourge of Armagon) - to jest bug w porcie Mikro. Nikt tego dodatku zapewne nie testował. Może poprawię to kiedyś (musiałbym się domerdżować ze swoimi zmianami do ostatniej wersji portu z poprawkami sieci).

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

15

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Ciekawy wątek, czekam na paczkę AS`a i popróbuję.

Obawiam się jednak, że jako że nie mam minta, to raczej nic nie pójdzie (Quake mam i chodzi miodzio!)...

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

16

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

AS no to super.
bart mógłbyś zmontować paczkę dla Quake?

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

17

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

bart napisał/a:

Obawiam się jednak, że jako że nie mam minta, to raczej nic nie pójdzie (Quake mam i chodzi miodzio!)...

Duke też pójdzie w TOSie. Heretic i Hexen to nie wiem. OpenTTD na pewno nie.

18

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Zmontuję:
quaka chodzi w tosie, ale sieciowo to tylko mint
duka 3d chodzi w tosie
Open Tyrian chodzi w tosie

I spróbuję z Heretykiem i Hexenem co jest nie tak i też zmontuję!



Cyprian napisał/a:

AS no to super.
bart mógłbyś zmontować paczkę dla Quake?

Dorwałeś w końcu ct63???

saulot napisał/a:

Z dodatkiem do Quake jest tylko problem (Scourge of Armagon) - to jest bug w porcie Mikro. Nikt tego dodatku zapewne nie testował. Może poprawię to kiedyś (musiałbym się domerdżować ze swoimi zmianami do ostatniej wersji portu z poprawkami sieci).

Popraw popraw!!!

Ostatnio edytowany przez AS... (2012-01-11 14:34:35)

19

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

jury napisał/a:
bart napisał/a:

Obawiam się jednak, że jako że nie mam minta, to raczej nic nie pójdzie (Quake mam i chodzi miodzio!)...

Duke też pójdzie w TOSie. Heretic i Hexen to nie wiem. OpenTTD na pewno nie.

Otoz dorwalem sie da jakis plikow WAD duzo mniejszych niz te ktore mialem na dysku, ale ze nie mialem przez rok ct63 dlatego nie wiedzialem co to sa za wady probojac je odpalac to nic z tego nie wyszlo. Znalazlem jednak w swoich zbiorach jakies dwa WAD do Hexen i Heretic co poszly w TOS-ie

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

20

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Kroll, podeślij.
Duka3d działającego już dostałeś dzisiaj :P

W końcu powstanie paczka gier na Falcona 060 z którymi nie trzeba kombinować i przeszukiwać internetu.
Kupiłem sobie nawet duka oryginał na allegro, ale jak się okazało to tylko wersja atomic działa na porcie .:.
Także wcale tak łatwo nie jest.

21

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

AS... napisał/a:

Kroll, podeślij.
Duka3d działającego już dostałeś dzisiaj :P

Spoko dzisiaj wieczorkiem dostaniesz dzialajace w TOS-ie obie gierki

AS... napisał/a:

W końcu powstanie paczka gier na Falcona 060 z którymi nie trzeba kombinować i przeszukiwać internetu.
Kupiłem sobie nawet duka oryginał na allegro, ale jak się okazało to tylko wersja atomic działa na porcie .:.
Także wcale tak łatwo nie jest.

Jestem jak najbardziej za zeby powstal taki pakiecik gier, dlatego bardzo sie ciesze ze tak fajnie rozwinal sie ten watek ktory zaczalem

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-01-11 14:43:56)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

22

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

AS... napisał/a:
Cyprian napisał/a:

AS no to super.
bart mógłbyś zmontować paczkę dla Quake?

Dorwałeś w końcu ct63???

na razie nie, kwestia priorytetów w funduszach :)

działam pod Aranym

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

23

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

To masz ZŁE PRIORYTETY!!!! :]]]]]]]]

24

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

Dziś paczka działającego Quaka pod TOS (w wersji shareware) idzie do AS`a.

Taki komplet to by było coś!

Atari Falcon + CT63; Atari 1040 STE 4 MB RAM; Atari Jaguar

25

Odp: Problem z grami Doom, Hexen i Heretic

bart napisał/a:

Dziś paczka działającego Quaka pod TOS (w wersji shareware) idzie do AS`a.

Taki komplet to by było coś!

Mam nadzieje ze dosc szybko taki pakiecik wszystkich tych gierek bedzie dostepny co w znacznym stopniu uprosci i pozwoli zaoszczedzic czas

Pozdrawiam
Kroll

Ostatnio edytowany przez Kroll (2012-01-11 16:16:43)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE