Temat: Smar do stacji

Jaki używacie do prowadnic głowicy  ?
Potrzebowałbym linka na jakiś z Allegro lub innej strony ... lub dokładną nazwę... (ale tylko sprawdzone...a nie takie co wam się wydaje ze są dobre)
Ostatnio użyłem czegoś w spreju ... nasączyłem wacik posmarowałem...a po kilku dniach wyschło ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: Smar do stacji

smar maszynowy z dwusiarczkiem molibdenu. do nabycia w obi za 5 zeta tubka.
lub smar teflonowy (tak sie nazywa) w leroy meriln,

"Was powinny uzbrojone służby wyciągać z domów do punktów szczepień, a potem zamykać do pi* za rozpowszechnianie zagrożenia epidemicznego" - Epi 2021
"Powinno się pałować tylko tych co tego nie rozumieją. No i nie szmatki i nie chirurgiczne tylko min FFP3, to by miało jakiś sens. U mnie we firmie, to jak przychodzi bezmaskowiec, to stoi w deszczu przed firmą" - Pin 2021

3

Odp: Smar do stacji

ja przyznam się że uzywałem przy napędzie krokowym do swojej  CA-2001 tawotu lub też oleju który moja matka kiedys używała przy maszynie do szycia

http://allegro.pl/listing.php/search?sg … ring=tawot

http://allegro.pl/olej-wazelinowy-100ml … 08723.html

Ostatnio edytowany przez gepard (2012-01-07 17:55:14)

gep/lamers^dial

4

Odp: Smar do stacji

Ja używam smaru silikonowo-teflonowego. Sprawdzone, działa długo.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

5

Odp: Smar do stacji

Smar jest potrzebny w LDW, bo tam wózek jest rozklekotany i stacja wściekle hałasuje wskutek jego drgań. Czasem zanim te drgania ustaną następuje odczyt i błąd. Smar tłumi drgawki. Czasem nawet wkładano kawałek gąbki między wózek i prowadnicę.

6

Odp: Smar do stacji

Kiedy kupiona w pewexie CA2001 zaczęła rzęzić po miesiącu (jak wszystkie nówki z tego co pamiętam) ojciec użył oliwki zegarmistrzowskiej. Nie zahałasowała już nigdy, aż do sprzedaży ładnych parę lat później.

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

7

Odp: Smar do stacji

No nic w takim razie w poniedziałek kupie sobie to: http://allegro.pl/smar-tf-silikonowo-te … 73414.html
Mają to u mnie w elektronicznym (według strony internetowej) mam nadzieje ze okaże się dobre :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

8

Odp: Smar do stacji

Na 100% okaże się dobry - bylebyś resztki starego smaru dokładnie usunął ;)

wszystkie trzy strony świata

9

Odp: Smar do stacji

Stryker, dokładnie tego używam i polecam.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

10

Odp: Smar do stacji

ja smarowałem wazelina kosmetyczną

11

Odp: Smar do stacji

Do czyszczenia głowicy używacie spirytusu 96% ? Czy coś innego ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: Smar do stacji

Izopropanolu, tak dla odmiany odradzę ten z AG Chemia, w tej cenie to można taki cz.d.a kupić - i to większą ilość.

wszystkie trzy strony świata

13

Odp: Smar do stacji

Głowicę czyściłem acetonem tylko wtedy, gdy był widoczny brązowy nalot. Do przeczyszczenia używałem dyskietek czyszczących.

14

Odp: Smar do stacji

Izopropanol odparowuje bez śladu i jest nieinwazyjny dla elementów w stacji. Polecam zakup w sklepie chemicznym, za wielką butlę zapłacisz tyle, ile za mały spray w elektronicznym.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...