Temat: LDW2000 - błąd C5

Pożyczyłem sobie od Pr0ba stacje LDW2000.
Niestety niechce czytać dyskietek. Przy probie odczytu wyskakuje błąd C5 co on oznacza ? Czasami uda sie wylistować jakąś dyskietke z Toms Initem ale gdy wybieram cokolwiek wali błędem.
Wstawiłem na próbę napęd od CA2001 (choć łatwe to nie było) no i czyta bez problemu.
Co się mogło stać tamtemu ? W złym miejscu przechowywany ? Coś sie rozmagnesowało ? Czy padł ze starości ;/
Coś z tym można zrobić ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

2

Odp: LDW2000 - błąd C5

Stryku, sprawdź:
-Czystość głowicy
-stan filcu docisku dyskietki
-czystość sensora ścieżki zerowej
-jego ew. regulację
-czy silnik krokowy głowicy nie był ruszany
-czy obroty dyskietki są OK.

3

Odp: LDW2000 - błąd C5

Glowice czysciłem - nie pomogło.
Filc wygląda na ok.
Sensor na brudny nie wygląda

Silnik krokowy nie był ruszany
Obroty mam rozumieć sprawdzamy specjalnym programikiem ?
Jak się robi regulacje sensora ścieżki zerowej - groźnie to brzmi...

Ogólnie przydałby się opis na dereatari... ;]

Ostatnio edytowany przez stryker (2012-01-04 23:46:59)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: LDW2000 - błąd C5

C5 - nie był to wg. stacji BadSector?

oczywiście nie sugeruję od razu, że połowa dysków jest zwalona, bo problem leży technicznie po stronie stacji - raczej ;)-

ilość obrotów sprawdzisz pod byle starą wersją Sparta DOS X. Musisz to sobie skopiować z wersji np. 4.2x poleceniem (co zabawne) TYPE. Z Linii poleceń klepnij z czego pamiętam coś mniej więcej takiego: TYPE CAR:RPM.COM >>D1:RPM.COM i plik ten przenieś sobie pod nową wersję SDX na IDE+, którego masz. Kopię ze starej wersji SDX zrób sobie może z emulatora, tak będzie łatwiej. W sumie to teraz dopiero zauważyłem, iż RPM poleciał ze Sparty jako rzecz zbędna ;)-

RPM - działanie i wynik:

CA2001, LDW = 288 obrotów/min.
XF551, SN360 = 300 obrotów/min.

EDIT

RPM:

http://www.ghnet.com.pl/~pin/rpm/rpm.atr

;)-

Ostatnio edytowany przez Pin (2012-01-05 01:10:30)

Kontakt: pin@usdk.pl

5

Odp: LDW2000 - błąd C5

Pin te same dyskietki na drugim napedzie dzialaja bez problemu :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: LDW2000 - błąd C5

W DOS XL (czy jakoś tak) dołączanym do stacji LDW/CA jest program do tego. Zaaduj go z drugiej stacji, o ile masz, a potem podłącz eldewiankę i testuj. Próbuj delikatnie popychać wózek głowicy w tył i w przód.

7

Odp: LDW2000 - błąd C5

G5, tak, bad sector.  Coś się widać rozregulowało w ustawieniu głowicy...
Obie z moich CA2001 czytają inaczej dyskietki, chociaż w jednej naście lat temu "przypadkiem" przy czyszczeniu rozregulowałem głowicę i na słuch ustawiałem przez pół dnia. Pewnie nie jest idealnie, ale czytała wtedy.

8

Odp: LDW2000 - błąd C5

Dobra miałem cart Atraxa ze SDX w wersji 4.43 gdzie odpaliłem programik RPM.
Sprawdziłem wpierw dwie CA które mam na jednej było 288 na drugiej 287 . Przy Toms 710 zgłupiał...tak jakby go nie widział...
Przy LDW2000 niestety nie dzieje sie nic...ale zauważyłem ze silnik napędzający raz sie wlacza raz nie...albo jak lekko puknę w napęd... tyle ze jak chodzi to nic sie nie dzieje odnośnie odczytu.

Przy okazji . Jer jak będziesz za jakiś czas słał do mnie stacje podrzucisz trochę tego smaru do prowadnic ? Niby mam jakiś ale strasznie wodnisty i przy smarowaniu wacikiem wydaje mi sie ze po jakimś czasie wyparowuje ;/ ....

"wszystko się kiedyś kończy......."

Odp: LDW2000 - błąd C5

moze wazylina pomoze ?

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

10

Odp: LDW2000 - błąd C5

Bitman - tak, ale nie w tym konkretnie przypadku :D .. hahahahh

Kontakt: pin@usdk.pl