1

Temat: Kupię carty.

Poszukuję kogoś kto ma do sprzedania lub zrobi gotowe carty 64 KB do zaprogramowania.
- płytki
- epromy
- obudowy
- programator lub ewentualnie namiary na jakąś aukcję gdzie można kupić.

Info tutaj lub na PW.
Na początek kilka sztuk jak opanuję temat to sporo więcej.

Darek

ps. od razu uprzedzę "złośliwe" pytania i powiem że absolutnie nie jest to w celach komercyjnych.

2

Odp: Kupię carty.

WOW ! Silk Work na karcie :)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: Kupię carty.

Sic!Cart... dużo osob ma juz carty ;] no i wystarczylo by tylko zrobić naklejke... zaprogramują sobie też sami...
Chyba ze chodzi ci o coś prostszego /tańszego

Ostatnio edytowany przez stryker (2011-12-05 18:34:26)

"wszystko się kiedyś kończy......."

4

Odp: Kupię carty.

@grzeniu: Nie tylko.
@stryker: No chciałbym żeby to było coś tańszego i trwałego.
Wymyśliłem sobie że postaram się zrobić wersje "exclusive" moich przyszłych produkcji.
I tak np. Silk Worm będzie miał ekstra levele i takie wersje na cartach dostaną tylko dla siebie osoby "zamieszane" w projekt.
Ale też postaram się zrobić kilka sztuk na nagrody przy okazji jakichś eventów.
Mam nadzieję że sobie poradzę z tym bo z cartami nigdy nie miałem nic wspólnego ale z tego co się rozejrzałem w temacie to nie wygląda to tak strasznie.

Ostatnio edytowany przez Eagle (2011-12-05 18:46:21)

5

Odp: Kupię carty.

To ja już ustawiam się w kolejce po Silk Worma.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: Kupię carty.

Absolutnie nie będą w sprzedaży.
Napisz demo lub grę to będziesz miał szansę wygrać :)

7

Odp: Kupię carty.

podoba mi sie pomysl :-)

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

8

Odp: Kupię carty.

hmm po to byla chyba corina robiona,  ?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

9

Odp: Kupię carty.

corina jest droga w produkcji.

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

10

Odp: Kupię carty.

tiaaa,

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

11

Odp: Kupię carty.

To napisz o jaka kwote chodzi za sztuke.

Mozesz pogadac tez na ten temat z Nosty'm

"wszystko się kiedyś kończy......."

12

Odp: Kupię carty.

Extra levele tylko dla osób zamieszanych w projekt? Trochę dziwny pomysł, rozumiem "creditsy", darmowe egzemplarze, ale wersja pełna gry dla kilku osób i biedniejsza dla reszty świata? Cóż, takie prawo autora, choć to trochę jak pisanie wierszy do szuflady i czegoś takiego chyba jeszcze u nas nie było ;)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-12-05 19:40:55)

13

Odp: Kupię carty.

Nie znam cen kompletnie i nie wiem co jest drogo czy tanio.
Carty będą rozdawane za darmo więc wolałbym nie pójść z torbami przy kilkudziesięciu sztukach.
Nie szukam jakiejś super oferty po kosztach tylko normalną uczciwą cenę.
Nie zamówię na razie 100szt bo będą leżały na półce, ale jak się  wgryzę w temat i coś uda mi się z tym zrobić to wezmę nawet większą partie.

ale wersja pełna gry dla kilku osób i biedniejsza dla reszty świata?

Ja to widzę inaczej. Pełna wersja dla świata a rozbudowana dla autorów i innych twórców.
Do tego nie widzę problemu żeby taka osoba podzieliła się taką wersją jeśli taka będzie jej wola lub nawet odsprzedać.
Wersje będą personalizowane dla każdej osoby indywidualnie więc będzie wiadomo czyja kopia to jest.
No ale zawsze mogę zaniechać pomysłu jeśli to ma tworzyć jakieś podziały w środowisku.

Ostatnio edytowany przez Eagle (2011-12-05 19:49:11)

Odp: Kupię carty.

Eagle napisał/a:

@stryker: No chciałbym żeby to było coś tańszego i trwałego.

a ktos mowil ze sici lutowane a la side ? ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

15

Odp: Kupię carty.

Co do ceny sic'a to przy większych ilościach zawsze można zejść nieznacznie z ceny...
Ale to jak nie znajdziesz innej alternatywy :-) i będziesz chetny...
Zreszta na stronie http://sic.pigwa.net - jest cala dokumentacja wiec jeżeli to nie ma być komercyjne (w kilku sztukach rozdawanych za free?) to mozesz sobei je zrobic jeszcze taniej :-)

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: Kupię carty.

Niom. Zrobić tak. Dwie wersje. Zawartość romu ta sama w obydwu. Pierwsza standard cart for all. Druga kolekcjonerska i extra nalepki, pudełeczko itepe.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

17

Odp: Kupię carty.

> No ale zawsze mogę zaniechać pomysłu jeśli to ma tworzyć jakieś podziały w środowisku.

nie ogladaj sie na innych.

> Ja to widzę inaczej. Pełna wersja dla świata a rozbudowana dla autorów i innych twórców.

i znowu mi sie podoba

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

18

Odp: Kupię carty.

Eagle: może jakieś parametry kartridza podasz, ile ROMu, ile RAMU,jak bankowany,  jaki kolor mrygającej diody ;) itp. Bo może wejdzie do typowego carta i nie ma co się wysilac...

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

19

Odp: Kupię carty.

@jer: No i tutaj liczyłem na jakieś wskazówki.
Bo co do diody to mogę się wypowiedzieć że nie. ;)
Ale reszta jest dla mnie świeżym tematem i nie orientuję się dokładnie a i mogę być też w błędzie.
Gra będzie się mieścić w 64kb. Nie będę nic zapisywał na carcie.
Z tego co czytałem to wykombinowałem sobie że będę przełączać banki i przepisywać je w prawidłowe adresy pamięci.
A ostatni bank zostanie tam gdzie ma być. I tutaj też myślę że 16kb banki byłyby ok. Ale się nie upieram bo jeśli np. 8kb jest w jakiś sposób tańsze albo wygodniejsze to może być i tak.
Ja się mogę zawsze dostosować, nie narzucam swoich wymagań.
Myślę że jakiś typowy cart by wystarczył, cudów nie potrzebuję.

Pozdrawiam
Darek

Odp: Kupię carty.

podal : cartridge 64 kb , tanio i solidnie ;)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

21

Odp: Kupię carty.

Eagle, no to gotowy cart to popularny Bug Hunt z XEGS. Mogę Ci wysłać taki do prób (wstawię podstawkę) i trochę 27C512 do zjarania ;). Nawet programator wypożyczę, ale działa tylko pod pecetowym DOSem. Kasowarkę do epromów też. Kontakt na priv.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

22

Odp: Kupię carty.

No to już coś konkretnego się dowiedziałem. Dzięki.
Tylko nie zależy mi na super okazyjnej cenie tylko na dostępności.
Żeby nie trzeba było czekać na płytki tylko żeby już jakieś gotowce były które ktoś ma w zasięgu ręki.
Bo wiadomo że nikt nie będzie robił na zamówienie kilku sztuk.
W każdym bądź razie jeszcze raz wielkie dzięki i już się kontaktuję na priv.

Ostatnio edytowany przez Eagle (2011-12-05 23:16:38)

Odp: Kupię carty.

przy kilku sztukach to pewnie tylko SIC cart pozostaje i napewno w zasięgu ręki

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

24

Odp: Kupię carty.

xxl napisał/a:

> No ale zawsze mogę zaniechać pomysłu jeśli to ma tworzyć jakieś podziały w środowisku.

nie ogladaj sie na innych.

> Ja to widzę inaczej. Pełna wersja dla świata a rozbudowana dla autorów i innych twórców.

i znowu mi sie podoba

Hmm... No nic. Trochę niezrozumiałe, w przypadku Hobgoblina czy bodajże Yoompa wydania kolekcjonerskie dla osób zamieszanych w projekt były zrozumiałe, ale różnica w samym sofcie dla autorów i reszty świata trąci nieco Szkocją ;) Nie chcę wszczynać dyskusji na ten temat, ale to trochę jak z teatrem, bez widza nie byłoby spektaklu, ale jak aktorzy chcą grać głównie dla siebie i sprawić, by widz nie mógł docenić całości dzieła ("kilka osób na świecie może sobie zagrać w dodatkowe levele", no czad)... ;)
Oczywiście to do Eagle'a i reszty pomagających osób należy decyzja, mają pełne prawo nawet w ogóle gry nie wydać (oczywiście oby tak się nie stało, bo szykuje się HIT :) )  i tego nie podważam, ale bardzo eleganckie takie podejście chyba nie jest ;)

Tak czy inaczej, trzymam kciuki za głównego autora i "autorów pomocniczych", bo zapowiada się świetnie ;)

Czy oprócz wydania na carta, jest planowana wersja plikowa np. na 130XE wzwyż? Cartridge fajnie nabyć i mieć, natomiast w dobie współczesnych pamięci masowych (IDE+, SIDE, SIO2SD, itp.) przeważnie wygodniej jest uruchomić grę z nich niż przekładać cartridge. "Bomb Jake mam, w Bomb Jack gram" :)

Ostatnio edytowany przez Jacques (2011-12-06 10:24:25)

25

Odp: Kupię carty.

Możesz jeszcze wybrać maxflasha: http://www.atarimax.com/flashcart/documentation/
Przy 5 szt. masz wysyłkę free i wychodzi ~67zł/szt. tyle ze w PL mogą /nie muszą doliczyć VAT ;-)
Do tego doklejasz naklejkę i masz carta:-)

"wszystko się kiedyś kończy......."