1

Temat: Kupie Atari Falcon 030

Witam wszystkich. Poszukuje Atari Falcon 030 w ROZSADNEJ CENIE :-) Aktualnie "wisi" jeden na www.ebay.co.uk, ale £700.00 uwazam za cene duuuuuzo przesadzona, nawet jak na Falcona. Nie jestem pewien co poszukiwany przezemnie Falcon powinien miec na pokladzie i szczerze mowiac nie bede wybrzydzac, czekam wiec na propozycje.
Dzieki i pozdrawiam,
Piotrek.

P.S. O kontakt prosze przez PM, badz na sleett@tlen.pl

Ostatnio edytowany przez sleett (2011-12-01 10:55:04)

2

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Falcon to niestety droga zabawka a jeszcze droższe i ultra trudno dostępne są dopałki do niego.
Falcon goły 4mb bez fpu  w stanie średnim/dobrym to z tego co dzieje się na ebay.de  zabawa zaczyna się od  >350€

Falcon 14mb z fpu trochę więcej, najwięcej będzie kosztował z klawiaturą qwerty bo większość ma qwertz ...
np. http://allegro.pl/atari-falcon-030-box- … 66762.html Kasia aka Colney już długo próbuje go sprzedać...

Falcon na max wypasie =1200€
http://dhs.nu/bbs-trade/index.php?request=1415

**niedługo będzie dostępny supervidel w cenie ok. 300€ ....

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-12-01 11:26:12)

3

Odp: Kupie Atari Falcon 030

AS... napisał/a:

Kasia aka Colney już długo próbuje go sprzedać...

Trzeba zapytac która to rewizja płyty. Być moze to jest powodem trudności w opchnięciu.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Sprzedającym jest kobieta i nie będzie miała bladego pojęcia :P
Sprzedawała takiego Falcona  z przełącznikiem i było identycznie, nie miała pojęcia od czego on był :)


Fajnie że kolejna osoba chce zakupić Falcona!

p.s.
jury kupił od niej co najmniej  1falcona którego używa do dzisiaj z ct63/ctpci i wszystkim co wymyślili do Falcona..

5

Odp: Kupie Atari Falcon 030

grzeniu napisał/a:

Trzeba zapytac która to rewizja płyty. Być moze to jest powodem trudności w opchnięciu.

Trudność jest w cenie :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

6

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Swego czasu na allegro Falcony w takiej wersji z klawiaturą uk. schodziły po 2400 /2550pln..
Więc "rynek" się nasycił :P

7

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Czekam aż ktoś wystawi F030 z CT63 i resztą dodatków.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-12-01 13:09:26)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

8

Odp: Kupie Atari Falcon 030

700? no chorzy ludzie :D

9

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Do posiadaczy F030. Które rewizje płyty są w waszych sokołach ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

10

Odp: Kupie Atari Falcon 030

A jakie to ma znaczenie???
Ja mam obecnie wydaje mi się rewizję pierwszą !
W falconie z ct2b miałem rev.J :) ca401332-003

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-12-01 13:29:46)

11

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Czy musi to mieć jakieś znaczenie aby padło pytanie ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

12

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Nie ale jako "fajter" od Falconów zaciekawiło mnie, po jaką cholerę ktoś chce znać model płyty głównej.
To i tak nie ma znaczenia :P
-Szczególnie przy dopałkach typu ct63/ct60 !...C...!

Dla mnie jedyne co ma znaczenie to aby był tos 4.04 oraz jeszcze coś, ale o to nie padło pytanie :)

13

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Grzeniu, to nie ma znaczenia. Wszystkie sa zwalone :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

14

Odp: Kupie Atari Falcon 030

AS... napisał/a:

p.s.
jury kupił od niej co najmniej  1falcona którego używa do dzisiaj z ct63/ctpci i wszystkim co wymyślili do Falcona..

No nie do końca, paru rzeczy nie mam :P

A co do rev. płyty to może być coś na rzeczy :) uicr0bee, jeśli dobrze pamiętam, ma rev. B ( jakaś beta czy co :) ) i od roku nie może ze swoim Falconem dojść do porozumienia :D Choć to może być po prostu uwalony egzemplarz lub problem z użytkownikiem :]]]]

15

Odp: Kupie Atari Falcon 030

AS... napisał/a:

Dla mnie jedyne co ma znaczenie to aby był tos 4.04 oraz jeszcze coś, ale o to nie padło pytanie

Więc pada... od której rewizji siedzi TOS 4.04 ? Co w nim jest takiego czego nie ma w 4.00 i 4.02 ? Co to jest tos 4.92 beta ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Wersja TOSu ma się nijak do płyty. 4.04 ma naprawione pewne istotne błędy (np możliwość zniszczenia drugiej w kolejności partycji na dysku).

4.92beta to nieoficjalnie rozpowszechniana beta wersja 5.0

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

17

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Off-topikowanie jest tu zmorą, ale w wypadku tego wątku sleett'a chyba padł rekord ;)

jury napisał/a:

[...]A co do rev. płyty to może być coś na rzeczy :) uicr0bee, jeśli dobrze pamiętam, ma rev. B ( jakaś beta czy co :) ) i od roku nie może ze swoim Falconem dojść do porozumienia :D Choć to może być po prostu uwalony egzemplarz lub problem z użytkownikiem :]]]]

A ić bo jak cie :p

Nie od roku, tylko od 11 miesięcy ;)

A poważnie to problem z użytkowaniem mam taki że zasiadam do niego raz na długi, czas pogrzebię trochę i znów zostawiam na długi czas.
Napisałem do mistrza Czuby czy mi go przyjmie do sprawdzenia, ale od tygodnia bez odzewu :(
W razie komentarza do tego, proszę przejść do tego wątku.

sleett <-- gdybyś chciał mojego, a Rodolphe się nie odezwie oraz nie odstraszy Cię to co pisałem o moim, to możemy pogadać o cenie. Mam do niego oryginalne pudło i styropiany :)
Myślę że bez trudu odnajdziesz moje wątki, poczynając od tego.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

18

Odp: Kupie Atari Falcon 030

grzeniu napisał/a:

Do posiadaczy F030. Które rewizje płyty są w waszych sokołach ?

AS... napisał/a:

A jakie to ma znaczenie???
Ja mam obecnie wydaje mi się rewizję pierwszą !
W falconie z ct2b miałem rev.J :) ca401332-003

Jakby nie miało wcale znaczenia, to by nie było kolejnych rewizji chyba.
Ja mam Rev. B, czyli Beta wg tej listy.

Ostatnio edytowany przez uicr0Bee (2011-12-01 18:47:27)

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

19

Odp: Kupie Atari Falcon 030

ta lista jest lewa i ma lewe opisy. Mam rewizję D/C i co niby z tego ma wynikać? Wersja oficjalna, poprawiona, ale nie do końca? :)

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

20

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Może wynika z tego że działa u Ciebie to co u mnie nie?

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

21

Odp: Kupie Atari Falcon 030

albo masz pecha i wadliwą płytę albo źle zrobionego clock patcha (było x wersji tej modyfikacji, więcej informacji pewnie by się znalazło w kompilacji Chips 'n Chips i dokumentacji hddrivera) albo coś z ramem.
Miałem/mam też rev. J i działała przez jakiś czas, później się coś zwaliło i miałem problemy z dyskami/dźwiękiem i np. ide mi w ogóle nie chciało działać.
Różne partie, różne wykonanie, różne komponenty, różnej jakości.

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

22

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Grzeniu,

jesli chcesz wiedziec moja plyta to Rev. J bez clock patcha i nie mam z nia problemow dema sie odpalaja i dziala w tej chwili z ct63 jak i z ctpci

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

23

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Dochodząc do sedna sprawy:
Jeśli ktoś chce kupić Falcona i go rozbudować oraz używać, to najlepiej upolować claba mk1 bądź mk2.
Płyty w nich są od razu "fabrycznie przez claba" poprawione, mają patcza,  wkładamy ct63 i jazda .
0 problemów.
Na którymś z ebayów widziałem ostatnio płytę od claba mk1 :)

Płyta od claba mk1 w porównaniu z tymi płytami od Falconów jakie dane mi było "macać" wygląda trochę inaczej...
Szkoda że nigdzie w sieci to nie jest dokładnie opisane.

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-12-01 22:49:35)

24

Odp: Kupie Atari Falcon 030

Jest opisane. Różnice są takie, że claby mają clock patacha i poprawiony tor audio (wywalony bass boost). I tyle.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

25

Odp: Kupie Atari Falcon 030

A zapodaj linka...