726

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Rastan: gdzie i kiedy ich bronił?

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

727

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

@Rastan: a wina Michnika polega na pokrewieństwie?

Nie. Na podobieństwie ideowym. Przypominasz sobie, jak bronił "czci" ojca, bo ktoś napisał, że Ozjasz Szechter był szpiegiem? A potem okazało się, że faktycznie, nie był skazany za szpiegostwo. Tylko próbę oderwania siłą części terytorium Rzeczpospolitej. To mniej więcej tak, jakby bronić czyjejś czci, wobec fałszywego oskarżenia o złodziejstwo. Bo złodziejem nie był, co to, to nie, a jedynie stuprocentowo uczciwym gwałcicielem i mordercą.
Choć, jeśli już chodzi o jakieś przeprosiny, to ja osobiście wolałbym, żeby Michnik złożył przeprosiny za siebie i za podłą, antypolską propagandę w swojej, jak trafnie określił R.Ziemkiewicz - szmacie załganej. Przed niezawisłym sądem w niepodległej Polsce.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

728

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Amun-Ra napisał/a:

Tak samo rodziny nie pojawią się na marszu niepodległości w Warszawie.

Myślisz michnikiem&walterem. Obejrzyj sobie prawdziwy przekaz:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8zDBR-ikjIA

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

729

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Amun-ra: hehe, z tym korwinistą to żeś przegalopował. Poza tym pisałem wyżej, że złota zasadą jest "ludzie myślcie - to nie boli", więc nie ma na świecie takiego "korwina", którego bym na ślepo słuchał. A co do niego samego, to przecie logiczne, że facet nie jest idealny ani jego poglądy. Ale przyznasz, że twardo stąpa chłop po ziemi, co nie?

"Łykasz wszystkie jego postulaty jak młody pelikan?" brzmi troche obraźliwie :P

/l\tari

730

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ach czekałem kiedy pojawi się w dyskusji wzór cnót obywatelskich RAZ, który jest tak uczciwy że zwiał do KRUS'u. Po prostu rolnik z Marszałkowskiej :)

Ostatnio edytowany przez General_Specific (2011-11-24 15:43:51)

731

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Simius: "Przed niezawisłym sądem w niepodległej Polsce."

No tu moze byc problem...

/l\tari

732

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Simius: a może po prostu dążył do ustalenia faktów? Jak się pisze o postaci historycznej to trzeba się ich trzymać, a pomiędzy wyrokiem za szpiegostwo a zdradę jest różnica.

Jeśli swoją opinię o Michniku wyciągasz na podstawie publikacji RAZa, to gratuluję: jest naprawdę dobry jedynie w pisaniu fantastyki (mam jedną z jego książek z własnoręcznie zdobytym autografem, więc wiem o czym mówię)

I moje prywatne zdanie: jeżeli krytyczne podejście do Polski i polaków ma być antypolskością, to tak, ja jestem antypolakiem.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

733

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Simius napisał/a:

Ozjasz Szechter

Ale napisz też o tym, wklejam za wikipedią, to też o ojcu Michnika:
Należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W latach 60. związał się ze środowiskami kontestującymi system polityczny PRL. Od 1968 był inwigilowany przez SB. Uniemożliwiano mu m.in. wyjazdy zagraniczne. W maju 1977 wziął udział w odbywającej się w warszawskim kościele św. Marcina głodówce protestacyjnej przeciwko uwięzieniu przez władze PRL kilkudziesięciu działaczy KOR-u. Opublikował wówczas także obszerny list, w którym wyjaśniał swoje wybory życiowe i przyznawał, że jego zdaniem "Marks i Engels jednak się pomylili", a swoją dotychczasową działalność polityczną ocenił negatywnie.

734

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

@Rastan: gdzie i kiedy ich bronił?

linki od prawego do lewego że sie tak wyrażę:

http://wyborcza.pl/1,76842,5797810,Adam … _ojcu.html
http://niniwa2.cba.pl/michnik_redaktor_walczacy.htm
http://ksymenes.salon24.pl/326051,porow … m-michnika
http://wyborcza.pl/1,75248,7275621,IPN_ … hnika.html
http://niepoprawni.pl/blog/162/zlote-ze … lko-nie-wa
http://www.jerzyrobertnowak.com/artykul … ichnik.htm
http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=2400


i jeszcze na koniec:

http://www.wykop.pl/link/743599/ziemkie … zechterze/

gep/lamers^dial

735

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Adam Klobukowski napisał/a:

@Simius: a może po prostu dążył do ustalenia faktów? Jak się pisze o postaci historycznej to trzeba się ich trzymać, a pomiędzy wyrokiem za szpiegostwo a zdradę jest różnica.

Pomyśl logicznie - gdyby faktycznie chodziło mu o sprostowanie, wystarczyłoby, żeby napisał w swojej gazecie - "To nieprawda, że mój ojciec był szpiegiem. Był kimś znacznie gorszym - zdrajcą stanu." Tymczasem on wytoczył sprawę sądową i wcale nie o to, żeby ustalić jakieś fakty, tylko żeby zaprzeczyć oskarżeniu o szpiegostwo.

Jeśli swoją opinię o Michniku wyciągasz na podstawie publikacji RAZa, to gratuluję: jest naprawdę dobry jedynie w pisaniu fantastyki (mam jedną z jego książek z własnoręcznie zdobytym autografem, więc wiem o czym mówię)

Nie. Opieram się na własnych obserwacjach. Widzę, co pisze, jak łże jak pies, jak manipuluje i jaki jest jego stosunek do polskości i polskiego patriotyzmu. I to mi wystarczy. A cytat z RAZ-a po prostu trafił w sedno.

I moje prywatne zdanie: jeżeli krytyczne podejście do Polski i polaków ma być antypolskością, to tak, ja jestem antypolakiem.

Tu nie chodzi o żadne "krytyczne podejście", tylko ubieranie w takie szaty zwykłej nienawiści do Polski i Polaków.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

736

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Adam: koledzy Gepard i Simius wyręczyli mnie już.
Do linków Geparda dodałbym jeszcze jeden, jako ciekawostkę: http://marcus-crassus.salon24.pl/54328, … -wikipedie

Ostatnio edytowany przez Rastan (2011-11-24 16:40:53)

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

737

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jeden z komentarzy w linku Rastana:

"Co tam IPN, wikipedia, media...
Michnik pozwie Boga, samego Jahve, i kaze mu wykupić platne ogloszenie w GW..." :D

gep/lamers^dial

738

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Widzę że według was Michnik to powinien stać gdzieś z boku, i co najwyżej w pamiętniku napisać 'nie to nieprawda'. Jak narazie można w Polsce pozywać za oszczerstwo i z tego prawa Michnik skorzystał,

Do tego ojciec Michnika przeprosił sam za siebie już dawno demu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ozjasz_Szechter

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2011-11-24 17:00:23)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

739

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

simus: skoro juz podajesz linka do filmiku z 11.11.11 to zapodaj do dalszych losow skopanego: http://www.youtube.com/watch?v=Zx081lOg5Ko

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

740

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

tylko Adamie gdzie tam było oszczerstwo? to, że suma sumarum nie okazał się szpiegiem tylko sk****łym zdrajcą? no to rzeczywiście zmienia postać rzeczy...

i tak ogólnie o pewnych nierozliczonych kutafonach:

http://cristeros1.w.interia.pl/crist/anty/Kaci.htm

Ostatnio edytowany przez gepard (2011-11-24 17:14:05)

gep/lamers^dial

741

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

General_Specific napisał/a:
Simius napisał/a:

Ozjasz Szechter

Ale napisz też o tym, wklejam za wikipedią, to też o ojcu Michnika:
Należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W latach 60. związał się ze środowiskami kontestującymi system polityczny PRL. Od 1968 był inwigilowany przez SB. Uniemożliwiano mu m.in. wyjazdy zagraniczne. W maju 1977 wziął udział w odbywającej się w warszawskim kościele św. Marcina głodówce protestacyjnej przeciwko uwięzieniu przez władze PRL kilkudziesięciu działaczy KOR-u. Opublikował wówczas także obszerny list, w którym wyjaśniał swoje wybory życiowe i przyznawał, że jego zdaniem "Marks i Engels jednak się pomylili", a swoją dotychczasową działalność polityczną ocenił negatywnie.

To, że zajął stanowisko po jednej ze stron konfliktu "Puławian" z "Natolińczykami", czy, jak chcą inni, "Żydów" z "chamami" i w związku z tym był przez drugą frakcję w łonie nieboszczki PZPR sekowany, a potem występował w obronie swoich stalinowskich współtowarzyszy z KOR, to o niczym nie świadczy. Przypomnę Ci, że tow. Wiesław, czyli Władysław Gomułka też siedział w komunistycznym więzieniu, a Edward Gierek i Piotr Jaroszewicz byli przez juntę Jaruzelskiego i Kiszczaka internowani. Czy z tego powodu zasługują na laurki? To są zwykłe gangsterskie porachunki, które z żadnej ze stron nie robią automatycznie uczciwych ludzi. A co do bicia się w piersi i negatywnej oceny swoich poczynań, to jest to już sprawa między nim a Bogiem. Jedna deklaracja złożona w czasie, kiedy się to opłacało, niewiele dla mnie znaczy. Gdyby napisał o tej pomyłce gdzieś tak w pierwszej połowie lat 50., o! wtedy to by było coś.

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

742

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Czyli mogą przepraszać do przysłowiowej śmierci.

W połowie lat 50 wielu pisało o swoich pomyłkach tylko w trochę innym sensie ;)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

743

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@Adam: w linku, który podałeś nie ma nic o przeprosinach. gość po prostu całą swoją działalność polityczną ocenił negatywnie (co nie jest równoznaczne z przeprosinami). szkoda, tylko że u kresu swojego życia - choć lepiej późno niż wcale.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

744

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@simius: pisałem już o tym wcześniej, paręnaście postów wyżej, ale jak już podajesz linka do tego filmu to może z oryginalną ścieżką audio:

http://youtu.be/quaVfQtwn14

Bogdan Miś napisał/a:

PS. Już po opublikowaniu tych uwag zwrócono mi uwagę, że w omawianym filmie bardzo sprytnie podmieniono dźwięk – na piękną, patetyczną muzykę. A jeśli ktoś chce posłuchać dźwięku właściwego dla tej ponurej hecy, to może posłuchać – i oglądać – tutaj

ps) żeby nie było film z oryginalną ścieżką dźwiękową pochodzi z niezależna.tv ;-) wow jakież to dziwne że tym razem nie da się na tvn czy innych michników zrzucić winy :)

i żeby nie było że bronię TVN-u czy Michnika, ale to już się śmieszne robi każda ze stron prezentuje swoje jedynie słuszne racje i jedynie słuszny punkt widzenia... nie przyjmujecie do wiadomości tego że życie nie jest czarno-białe...

cytując Kazika:

I różne są odcienie szarości
Od czerni do białości...

a jak już kazika wołam to...

http://vizharan.wrzuta.pl/audio/8XC032Z … edz_swieta

Ostatnio edytowany przez seban (2011-11-24 17:54:26)

745

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie mam czasu przysłuchiwać się temu w całości. Skandują różne hasła typu "Bóg, Honor, Ojczyzna". Może po prostu napisz, o które Ci chodzi konkretnie i w której minucie i sekundzie się pojawia.
Kto to jest Bogdan Miś? Czy to ten sam Bogdan Miś, co za Gierka prowadził w telewizji programy popularno-naukowe?

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

746

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Ja przesłuchałem całość i doprawdy nie wiem, co takiego sensacyjnego jest w "dźwięku właściwym" oraz dlaczego niby miałoby z tego wynikać, że była to "ponura heca". Demonstracja jak demonstracja, idzie i skanduje hasła.

KMK
? HEX$(6670358)

747

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@simius: chodzi mi np.  i o kiboli i ich słynne "donald matole..."

a co do Bogdana Misia to dokładnie ten. Wcale się z tym nie kryje i ze swoimi poglądami, już pisałem co to tym myślę o tutaj:

http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 00#p140300

@KMK: dlaczego ja również uważam to za ponurą hecę? już tłumaczę... całe to środowisko związane z MW, ONR i reszta prawicowych "autorytetów" przyprawia mnie o mdłości. Dlaczego? Ano dlatego że wmawiają swoim "wyznawcom" że oni mają źle dlatego że inni mają dobrze. Upatrzono sobie wroga narodu polskiego i nazywa się patriotyzmem zachowania bardziej odpowiadające faszystom i innym ekstremalnie - prawicowym ścierwom.

Nawet dla geparda, faszystowskie bojówki ONR-u to "hajlujące chłopaki", a lewa strona to ścierwa, itd. Dlatego właśnie wyżej pozwoliłem sobie użyć sformułowania "prawicowe ścierwa" aby oddać klimat i poziom wypowiedzi w tym wątku.

Ludzi opanujcie się, zamiast narzekać, weźcie się do roboty. Mam wrażenie że część ludzi tutaj jest przekonana o tym iż jest im źle, czy żyje się źle dlatego że nie rozliczono przeszłości i właśnie dlatego teraz im jest źle a ci lewi się "nieźle ustawili".  I tym sposobem  tkwimy w miejscu. Nic się nie dzieje, a wszystko to wina tuska, rusków, niemców, lewaków, PO, Palikota i TVN-u czy Michnika... przepraszam a zapomniałem o żydach.

A jakby zacząć od swojego podwórka...może zamiast skakać sobie do gardła jak Polak polakowi wziąć za przykład np. znienawidzonych przez was żydów? może polak w końcu powinien szanować polaka i popierać swoje? skoro polak nie potrafi szanować polaka to jak możemy potrafić szanować innych? popatrzcie sobie na Polonię w USA czy na polaków wyjeżdżających do UK. Porozmawiajcie sobie z kimś kto wrócił z takiego wyjazdu i miał doczynienia z polskimi środowiskami.

Polak... polakowi wilkiem! Nawet tutaj w tym wątku na forum.

Ostatnio edytowany przez seban (2011-11-24 18:18:23)

748

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Również przesłuchałem to nagranie i mam identyczną opinię jak drac030.
Nie słyszałem tam nic nadzwyczajnego.
A "donald matole ...". Ma Donald to na co zapracował.

"Pamiętaj, że być dobrym obywatelem to znaczy nie mieć kłopotów, a nie będziesz ich miał jeżeli nie będziesz kłopotem dla innych."

749

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

seban napisał/a:

@simius: chodzi mi np.  i o kiboli i ich słynne "donald matole..."

Takem sobie myślał, że trafiłeś na coś w stylu "Żydzi do gazu", a Ty robisz aferę z hasełka, które może elegancją nie grzeszy, ale też na które, mówiąc szczerze, Donald uczciwie sobie zasłużył.

a co do Bogdana Misia to dokładnie ten. Wcale się z tym nie kryje i ze swoimi poglądami, już pisałem co to tym myślę o tutaj: http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 00#p140300

Czytałem podlinkowany tekst i powiem tak: myślałem, że facet, którego pamiętam, jako udatnie zajmującego się m.in. matematyką, odwoła się do argumentacji, a nie do manipulacji. I niestety, zawiodłem się. Bo jako wytłumaczenie faktu, że żadna telewizja nie pokazała marszu, podaje finansowy bezsens transmitowania 18 minut jednostajnego pochodu. Może ktoś mniej kumaty da się na to nabrać i niewykluczone, że pan Bogdan Miś, człek bez wątpienia nieprzeciętnie inteligentny, tak bardzo przywykł uważać resztę gawiedzi za półgłówków, że właśnie na ten poziom obliczył swoje wystąpienie. Po pierwsze - licznym komentatorom nie chodziło wcale o to, że media nie pokazały całego marszu, tylko o to, co pokazały zamiast niego. Po drugie - nie przypominam sobie, żeby pan Miś kiedykolwiek kpił z transmisji pochodów 1-majowych, zajmujących w TV grubo ponad 18 minut. Wtedy, jak rozumiem, kasa się nie liczyła.

Ludzi opanujcie się, zamiast narzekać, weźcie się do roboty. Mam wrażenie że część ludzi tutaj jest przekonana o tym iż jest im źle, czy żyje się źle dlatego że nie rozliczono przeszłości i właśnie dlatego teraz im jest źle a ci lewi się "nieźle ustawili".  I tym sposobem  tkwimy w miejscu. Nic się nie dzieje, a wszystko to wina tuska, rusków, niemców, lewaków, PO, Palikota i TVN-u czy Michnika... przepraszam a zapomniałem o żydach.

To niezupełnie tak. Nierozliczenie przeszłości nie jest przyczyną złego, tylko symptomem. Przyczyną fatalnej kondycji państwa jest kontynuacja budowy socjalizmu, z tymi samymi budowniczymi, tylko w innych dekoracjach. Mamy teraz teatrzyk kukiełkowy z marionetkami na wysokich stanowiskach, tylko za sprawą dobrej techniki nie widać nitek.

Ostatnio edytowany przez Simius (2011-11-24 18:55:14)

Ceterum censeo Unionem Europaeam delendam esse.

750

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Sam sobie poczytałem ponownie ostatni z moich linków i naszła mnie refleksja. Jakim c*** trzeba być, by nawiać do Szwecji, zamieszkać sobie gdziekolwiek i zmienić sobie nazwisko z Michnik na...Szwedowicz. Tak sobie myslę, że gardzić trzeba przy okazji swoją nową ojczyzną i ich władze mieć za durni...

göra så korrumperad lögnaktig jävla...

Ostatnio edytowany przez gepard (2011-11-24 18:52:00)

gep/lamers^dial