651

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

A inni się martwią, że jedynym słusznym strojem będzie brunatna koszula  i nie będzie czego czytać bo spalą książki zgodnie z "Wider den unpolnisch Geist". A jak czytam (!!) i oglądam co się dzieje w PiS, to natychmiast mam skojarzenie z nocą długich noży. A Piłsudski chyba podobnie postąpił ?

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2011-11-23 11:16:18)

652

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Widzę, że oglądasz...jaką więc masz głowę i czy jesteś lemingiem ?
Media prywatne maja to do siebie, że mogą przekazywać co chcą i jak chcą. Dzięki temu np. istnieje Gazeta Polska i do niedawna na prawie państwowym garnuszku dziennikarze, którzy Że pisali przez Rz mogli swoje poglądy przedstawiać.

Pamietasz radę, którą Ci kiedyś dałem? Oglądaj i czytaj wszystko na co masz ochotę, myśl samodzielnie. Rada ta nie straciła nic na aktualności. Niestety przekaz wydarzeń na żywo, jest jeszcze domeną telewizji i dopiero po pewnym czasie można to weryfikować przekazami internetowymi. TVN jest telewizją prywatną i może puszczać propagandowe bzdury dla kretynów (w czym zresztą osiągnęło mistrzostwo)? Ależ jak najbardziej może, tylko niech te smętne, sprzedajne prostytutki nie próbują się kreować na niezależnych dziennikarzy, co uporczywie robią. Niestety, problem polega na tym, że tak samo zachowują się dziennikarze TVP 1, TVP 2 i TVP info, czyli telewizji publicznej opłacanej z podatków wszystkich obywateli. Od kiedy koalicja peło-zieloni-komuchy majstruje przy niej, jej pozim poleciał na pysk dramatycznie. Co do sytuacji na styku państwo-Rzepa, to jak zwykle z charakterystyczną dla Ciebie nieznajomością tematu, puszczasz w obieg utarte, propagandowe dyrdymały. Dla oświecenia, zechciej poświęcić trochę czasu i przeanalizuj (koniecznie chronologicznie) przeboje jakie miał angielski koncern medialny Mecom, z rządem miłościwie nam panującego słońca Peru i czym to się skończyło.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

653

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gepard napisał/a:

Grzeniu: zapodaj może coś mądrzejszego, bo póki co rzucisz raz na jakis czas jakimś populistycznym głupkowatym hasełkiem i czekasz na reakcję. Ja nie muszę/nie chcę być misjonarzem i głosić jakiekolwiek moje zdanie. Zostawiam je sobie i tyle.

Zgadzam się z tym w pełnej rozciągłości. Na całe szczęcie są osoby w tym wątku, które trzymaja poziom i tylko to podtrzymuje go przy życiu i sprawia, że jakikolwiek w nim udział ma sens.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

654

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Amun-Ra napisał/a:

Marsz gostków, którzy swoje chore urojenia ukrywają pod płaszczykiem patriotyzmu? To nie miało nic wspólnego z 11 października.

Widzę, że ostrości twoich poglądów nie zmąciła wiedza w temacie na który się wypowiadasz. Czy ty masz w ogóle pojęcie jacy ludzie szli w tym marszu i kto był w komitecie organizacyjnym? Cały przekrój polskiej prawicy (choć szkoda, że nie szerzej), ludzie młodzi razem ze starszymi i z dziećmi. Kombatanci, którzy walczyli z prawdziwymi faszystami. Twoja wypowiedź to kliniczny przypadek, wodnistego zgąbczenia mózgu, powodowanego medialną propagandą.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

655

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Amun-Ra napisał/a:

"Lewactwo" to taki fajny buzzword, po którym można poznać zwolennika Młodzieży Wszechpolskiej lub jeszcze bardziej niestety, ONR-u...

Zadam Ci pytanie niestety, sądząc po twojej powyższej wypowiedzi, retoryczne. Masz chociaż minimalną wiedzę (poza medialnym bełkotem, który telewizje wtłaczają ludziom do mózgu) na temat historii Młodzieży Wszechpolskiej i ONRu? Sięgnij do źródeł (koniecznie historycznych) i poczytaj o czasach i warunkach w jakich te organizacje funkcjonowały i o losach ich wybitnych przedstawicieli jak np. Jan Mosdorf. Potem wróć i możemy poważnie porozmawiać. Bo w innym wypadku to pozostanie mi tylko zacytować Ci takie powiedzenie – ignorancja zawsze kroczy przed glupotą.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

656

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

z jednego posta...Twoja wypowiedź to kliniczny przypadek, wodnistego zgąbczenia mózgu, powodowanego medialną propagandą....
z innego posta...te smętne, sprzedajne prostytutki nie próbują się kreować na niezależnych dziennikarzy, co uporczywie robią.....

I to, charakterystycznie dla Ciebie, jest właśnie twój poziom dyskusji do którego sprowadzasz innych.
Ja tez kiedyś sugerowałem abyś zmienił sposób dyskusji ale widzę, że togo nie zmieniasz. Skoro sam pouczasz Amun-ra na temat ignorancji i głupoty, to może warto się zastanowić czy u Ciebie chamstwo wypowiedzi nie kroczy przed jej sensem  ?

A co do Rz, to nie ma znaczenia jakiś angielski koncern. Rz aa nowego właściciela i nowy może robić co chce.

Jeśli Kierownik Zamieszania tego forum zechce zmienić profil na robótki ręczne i będzie wycinał wszystkie posty nie dotyczące szydełkowania, to takie ma prawo. I już.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2011-11-23 12:03:38)

657

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic napisał/a:

...Masz chociaż minimalną wiedzę (poza medialnym bełkotem, który telewizje wtłaczają ludziom do mózgu) na temat historii Młodzieży Wszechpolskiej i ONRu?

Ze strony MW:
"Zjazd Założycielski MW przyjął Deklaracją Ideową, w której...Na uczelniach młodzież narodowa postulowała oddzielenie studentów Żydów od studentów Polaków, oraz wprowadzenie zasady numerus clausus dla studentów żydowskich. Zasada ta polegała na tym, by liczebność studentów żydowskich była proporcjonalna do odsetka ludności żydowskiej."

Pełen szacunek dla tego typu poglądów...Polska dla Polaków, czystość rasowa, bij innych...

658

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

"prawdziwi paryjoci" w materiale z "niezależna.tv", tuż poniżej komentarza - jakby to określiła część ludzi z tego wątku komucha, lewaka, wroga narodu polskiego, itd. Bogdana Misia...

http://bogdan.wordpress.com/2011/11/21/ … ie-marszu/

To właśnie dzięki waszym poglądom i postawie was "prawdziwych Polaków", bliżej mi do lewej strony. Dziękuje że otworzyliście mi oczy. (tak, tak wiem że to przez te zmanipulowane media i przeklęty TVN ;-) )

Ostatnio edytowany przez seban (2011-11-23 12:13:50)

659

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

seban: bo wyciągnę snickersy z szuflady ;);)

gep/lamers^dial

660

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

ależ proszę bardzo... ;) to na zachętę: http://atari.fandal.cz/detail.php?files_id=872

ps) szkoda że ja do dziś nie wiem o co chodzi ;-)

Ostatnio edytowany przez seban (2011-11-23 12:27:22)

661

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

przeca na "tęczowym wiecu" mozna było spotkać arcyartystów, wspaniałych bardów, parwdziwych piewców kultury i erudycji. Oto fragment wpisu jedynego w swoim rodzaju, bohatera nad bohatery, niedoścignionego jak zawsze Ryszarda "Tymona" Tymańskiego...:

"Wdrapałem się na drzymałowy wóz organizatorów, z którego do tłumu przemawiali m.in. Kazia Szczuka, Mikołaj Lizut i Krzychu Krauze. Z marszu zagrałem parę numerów, począwszy od prowokacyjnego "Dymać Orła Białego" -od razu zrobiło mi się cieplej.."

może powinien nazywac się Tymon Dymański? Pozostaje przyklaskiwać takim zachowaniom. Przecież jest wolnośc i demokracja. Można przeież wszystko a tym bardziej "artystom".

gep/lamers^dial

662

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@gepard: a kto mówił o tęczowym wiecu, podałem link do manifestacji "prawdziwych polaków", tzn. mieszanki popaprańców, kiboli i innych psycholi.

Zarówno z jednej jak i drugiej strony znajdziesz żenujące zachowania i wymagające leczenia przypadki. Ale niech nikt mi nie wmawia że jedyną słuszną drogą jest to co widziałem na filmie z niezalezna.tv

663

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

seban: snickersy z produkcji "Smells Like Cream" by Dial a później video "Mango" by Lamers, nawiązuja bodaj Ornety roku '94 bądź '95, kiedy to zostały podpatrzone u Ciebie podczas zawziętego kodowania na party-place Ot. jedna z zagadek z akt X-Files właśnie uległa rozwiązaniu :D

natomiast kod z linku podanego przez Ciebie nie wiem czyjego jest autorstwa, ale chyba większość i tak sie domyśliła, bo swojego czasu wrzuty na scenie były konkretnie adresowane z nadawcą w podtekście.

Ostatnio edytowany przez gepard (2011-11-23 12:36:51)

gep/lamers^dial

664

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@gepard: no dobra... zgadza się :) napychałem się snickersami i coca-colą nie śpiąc prawie przez 3 dni :) Ale dlaczego mam od razu oddawać te snickersy? ;) przecież nikomu ich nie ukradłem :P ( to była Orneta '95)

a kod można poznać po stylu pisania, grupę/muzyka po użytym playerze, itd. także produkcja anonimowa nie była dla mnie nigdy :P

a własnie dzięki tobie gepardzie obejrzałem sobie "dymać orła białego" ;) wcześniej nie miałem pojęcia o istnieniu tegoż utworu :)

Ostatnio edytowany przez seban (2011-11-23 12:56:42)

665

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gepard napisał/a:

Tymon Dymański

Ale wytłumacz prostymi, prawicowymi słowami o czym według Ciebie jest ta piosenka, bo ja nie widzę w niej nic godnego świętego oburzenia.

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

666

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

atari classic: po co mam patrzec na historyczne rysy organizacji, skoro obecnie wystarczy mi zerknac na ich deklaracje ideowa
znaczy sie odrzucaja demokracje nie proponujac nic w zamian (co najwyzej sugerujac ze sa za czyms w rodzaju silnej monarchii z elementami ciemnogrodu opartego na "doktrynie chrzescijanstwa"). mowia o "interesie narodu i panstwa" tak na prawde majac w dupie interes poszczegolnych ludzi, ktorzy maja sie podporzadkowac ich jedynie slusznemu zdaniu, sugerujac jednoczesnie ze obecnie wszystkie organizacje w ktorych ich nie ma dzialaja na rzecz sil zewnetrznych (ze tak powiem - czyste chamstwo).

nie wiem czym ta organizacja byla kiedys. jestem swiadom tego ze zarowno mogli jak i chcieli zrobic kiedys cos dobrego. wazne ze teraz jest to gowniana organizacja bazujaca na skrajnosciowym podejsciu do rzeczywistosci.

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

667

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

niepotrzebna ta piosenka, tego dnia, w tym miejscu...takie moje zdanie
ktoś gdzies powiedział, że poszedł na wiec bo naziole podnoszą głowy...Ok, ale ja równie dobrze pobiegłbym na wiec bo wg mnie "czerwona hydra" też podnosi łeb...

nie ma co sie wykłócać na tym forum, za kilka lat zobaczymy kto miał rację.

Krótki: od razu pisze że nie wchodze z Toba w dyskurs, bo nie będe dyskutował na takim poziomie jaki zaprezentowałeś choćby w wątku dotyczącym gier (dyskusja z Draconem). Twój mechanizm jest strasznie prostacki: 2-3 zdania w miare normalne a pózniej rozpoczynasz wmawianie, prywatne wycieczki próbujące zdystansować w złym świetle kontrozmówce, nie ze mna takie numery Brunner...

Ostatnio edytowany przez gepard (2011-11-23 13:02:14)

gep/lamers^dial

668

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Panowie litości!!
Znowu się zaczyna!

669

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

BartoszP napisał/a:

Ze strony MW:
"Zjazd Założycielski MW przyjął Deklaracją Ideową, w której...Na uczelniach młodzież narodowa postulowała oddzielenie studentów Żydów od studentów Polaków, oraz wprowadzenie zasady numerus clausus dla studentów żydowskich. Zasada ta polegała na tym, by liczebność studentów żydowskich była proporcjonalna do odsetka ludności żydowskiej."

Pełen szacunek dla tego typu poglądów...Polska dla Polaków, czystość rasowa, bij innych...

No kolejna wypowiedź idelnie mieszcząca się w ramach wodnistego zgąbczenia mózgu. Nie ma to jak wyrwać z kontekstu fragment dotyczący wydarzeń historycznych sprzed kilkudziesięciu lat i przykładać to do dzisiejszych, kompletnie nieprzystających i różnych uwarunkowań i standardów. Zalecam to samo co w wypadku Amu-Ran, czyli lekturę tekstów żródłowych. Dla ułatwienia podaję kilka problemów na które warto by było zwrócić szczególną uwagę podczas nabywania wiedzy. Dla niekumatych zaznaczam, że wszystkie one odnoszą się do czasów formowania i funkcjonowania tych organizacji.
1 – W jakim kraju w Europie żyło proporcjonalnie najwięcej Żydów i dlaczego?
2 – W jaki sposób byli traktowni Żydzi na całym świecie i jak na ich tle prezentowała się Polska?
3 – Jaki procent ludności żydowskie mówił po polsku?
4 – Jaki procent ludności żydowskiej miał prawa wyborcze i jakie były tego konsekwencje?
5 – Jak przedstawiał się profil zamożności społeczeństwa żydowskiego w Polsce i z czego wynikał?
6 – Co prowadziło do zaostrzania się stosunków pomiędzy ludnością polską i żydowską?
7 – Jak wyglądało pojęcie antysemityzmu w tamtych czasach i czy w ogóle można to przykładać do dzisiejszych standardów?

Gwarantuje Ci, że jeżeli się przyłożysz do lektury, do wszystko zacznie Ci się formować w logiczną i spójną całość. Dodatkow usłyszysz cichy szmer przechodzący w delikatny chlupot. To będzię sygnał, iż następuje odpływ nadmiaru wody z twojego mózgowia, czyli korzystny objaw ustępowania obrzęku. Wiedza to potęga.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

670

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

jellonek napisał/a:

atari classic: po co mam patrzec na historyczne rysy organizacji, skoro obecnie wystarczy mi zerknac na ich deklaracje ideowa
znaczy sie odrzucaja demokracje nie proponujac nic w zamian (co najwyzej sugerujac ze sa za czyms w rodzaju silnej monarchii z elementami ciemnogrodu opartego na "doktrynie chrzescijanstwa"). mowia o "interesie narodu i panstwa" tak na prawde majac w dupie interes poszczegolnych ludzi, ktorzy maja sie podporzadkowac ich jedynie slusznemu zdaniu, sugerujac jednoczesnie ze obecnie wszystkie organizacje w ktorych ich nie ma dzialaja na rzecz sil zewnetrznych (ze tak powiem - czyste chamstwo).

nie wiem czym ta organizacja byla kiedys. jestem swiadom tego ze zarowno mogli jak i chcieli zrobic kiedys cos dobrego. wazne ze teraz jest to gowniana organizacja bazujaca na skrajnosciowym podejsciu do rzeczywistosci.

Zgoda, dzisiaj ta organizacja to zupełnie coś innego niż kiedyś, jednak na pewno nie są to żadni faszysci, jak ich przedstawiają media. Dlatego walenie ich w czambuł i powielanie propagandowych, zasłyszanych w telewizji cenzurek jest moim zdaniem oznaką ociężałości umysłowej. Nie musimy się z nimi zgadzać, jednak demokracja to taki ustrój, który zapewnia wolnośc słowa nawet przeciwnikom demokracji, tak długo dopóki nie łamią prawa. Natomiast takim ludziom jak Dmowski czy Mosdorf należy się szacunek i sprawiedliwy osąd na bazie faktów historycznych a nie sloganów odmóżdżonej lewackiej tłuszczy.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

671

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

gepard napisał/a:

niepotrzebna ta piosenka, tego dnia, w tym miejscu...takie moje zdanie

Dobrze! Ale czy to jest powód, żeby rozpoczynać jazdę po nazwisku obcej osoby (Dymański) i naigrawać się z całego środowiska artystycznego (przepraszam, "artystycznego") obecnego na wiecu? Co, poza kłótnią, Twoim zdaniem może wynikać z takiego prowadzenia rozmowy?

gepard napisał/a:

wmawianie, prywatne wycieczki

Już sie zamykam, tylko zacytuj jakiś przykład wmawiania lub prywatnej wycieczki z tamtego wątku, albo odwołaj pomówienie.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2011-11-23 13:54:41)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

672

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Krótki: ale, że co? że nazwałem Cię Brunnerem??? EOT tak jak wczesniej pisałem.

gep/lamers^dial

673

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

Nie, że w "tamtym wątku" stosowałem wmawianie i prywatne wycieczki.

Ostatnio edytowany przez Krótki (2011-11-23 14:36:58)

A8CAS - narzędzie do 100% archiwizacji kaset Atari

674

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@atari classic: Jesteś żydem ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

675

Odp: Kiepska sytuacja w kraju a będzie gorzej.

@atari classic:
Jakby to napisać....prócz chamskiego obrażania mnie osobiście i innych w innych postach nie napisałeś nic wartościowego...
A po jednostronności podejścia do tematu odnoszę wrażenie, że Ty jakąś traumę masz...z tego da się wyjść....

Myślałem, że wystarczy zacytować fragment ale nie doczytałeś na stronie MW więc przytaczam w całości akapit - nie interpretuję, nie zniekształcam - sam osądź jak to rozumieć.

"Zjazd Założycielski MW przyjął Deklaracją Ideową, w której odniesiono się do spraw zarówno istotnych dla ogółu młodzieży akademickiej, jak i spraw odrodzonego Państwa. W Deklaracji domagano się szybkiej asymilacji mniejszości słowiarskich, pozostałych w Kraju Niemców wzywano do lojalności wobec Państwa Polskiego. Na uczelniach młodzież narodowa postulowała oddzielenie studentów Żydów od studentów Polaków, oraz wprowadzenie zasady numerus clausus dla studentów żydowskich. Zasada ta polegała na tym, by liczebność studentów żydowskich była proporcjonalna do odsetka ludności żydowskiej. Ten postulat zyskał duże poparcie na forum ówczesnego polskiego parlamentu. Ta, jak i podobne inicjatywy akademików z MW, były zwróceniem uwagi szerokiej opinii publicznej na trudności polskiej młodzieży robotniczej i chłopskiej z dostaniem się na studia wiąsze. Wytyczając kierunek pracy formacyjnej, Młodzież Wszechpolska zapowiadała walką z poglądami kosmopolitycznymi i klasowymi, co oznaczało walką z młodzieżowym ruchem socjalistycznym i komunistycznym.".

A to fragment Deklaracji z 1925:
"Obywatele państwa, którzy nie poczuwają się do łączności z Narodem muszą na równi z innymi podporządkować się bezwzględnie i służyć polskim celom państwowym.

Żydzi są grupą rasowo obcą, kulturalnie skrystalizowaną i wnoszącą pierwiastki rozkładu do polskiego życia narodowego, zarazem zaś stanowią odłam elementu rozsianego po całym świecie i będącego samodzielnym czynnikiem w polityce międzynarodowej. Wytyczną przeto polityki polskiej wobec Żydów winna być kulturalna, polityczna i gospodarcza izolacja oraz najdalej idące zmniejszenie ich liczby w Polsce."

A tu z 1932:
"Wiara narodu polskiego, religia rzymsko katolicka musi zajmować stanowisko religii panującej, ściśle związanej z państwem i jego życiem oraz stanowić podstawę wychowania młodych pokoleń. Przy zapewnionej ustawami państwowemi wolności sumienia, zorganizowany naród nie może tolerować ażeby jego wiara była przedmiotem ataków lub doznawała obrazy z czyjejkolwiek strony, ażeby religią frymarczono dla jakichkolwiek celów lub prowadzono zorganizowaną akcję w celu rozkładu życia religijnego narodu."

Nie widzisz sprzeczności w połączeniu "...musi być panująca....zapewniona ustawami wolność sumienia...nie mozna tolerować..." ?

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2011-11-23 15:25:58)