26

Odp: MAC OS dla ATARI szukam i znaleść nie mogę .

Stronę tytułową i sekcję Settings :)

The problem is not the problem; the problem is your attitude about the problem

27

Odp: MAC OS dla ATARI szukam i znaleść nie mogę .

Jak będzie fruwać na 060 to też w to wchodzę :)

28

Odp: MAC OS dla ATARI szukam i znaleść nie mogę .

Ok, zrobię to w weekend.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

29

Odp: MAC OS dla ATARI szukam i znaleść nie mogę .

piter napisał/a:

AdamK: kurde fakt, ale czytalem gdzies kiedys cos o tym.. moze ktos to sprostuje

Tak, czytałem coś podobnego niedawno w Enterze z początku lat 90tych. Z tym że Apple pozwało nie Atari tylko tych od Spectre, chodziło o same romy z systemem operacyjnym, ale bardzo szybko zostało znalezione obejście :)
Artykuł nazywał się Upadek Atari ST czy coś w tym stylu.

Ostatnio edytowany przez jury (2011-10-28 14:19:31)

30

Odp: MAC OS dla ATARI szukam i znaleść nie mogę .

Ty tu nam nie ściemniaj, tylko się dokładaj :P

31

Odp: MAC OS dla ATARI szukam i znaleść nie mogę .

Jury: no dokladnie, wiem ze o romy chodzilo i obeszli to jakos ze bez romow bylo sprzedawane..

no, ale do tematu, dorzuc do projektu jeden za duzo ktory masz element doCT60, czyli jeden z dziesieciu CTPCI na przyklad ;))))

Jury w srode juz pijemy?;)

Falcon CT60, CTPCI z Radeon 9250, Ethernat
260 ST, 520 ST, 1040 STFM, Mega ST4, STacy, ST Book, 520 STe, TT 030, Mega STe
Jaguar CD + Catbox, Lynx MKI i MKII
65XE ultimate, stereo, 800 XL + 1010 +1050

32

Odp: MAC OS dla ATARI szukam i znaleść nie mogę .

Witajcie dopiero dzisiaj usiadłem przed kompem, a widzę że dyskusja rozgorzała na dobre . Cyprian dzięki za info, ponowię też pytanko do ciebie czy posiadasz tego Alladyna ??? . AdamK czytałem o Spectre ale problem jest taki że nie jestem w stanie kupić tego, dlatego szukałem rozwiązania czysto softwarowego . Co do zrzutki ja też się przyłączam lecz jako że niestety nie posiadam Falcona chciałbym aby ten emulator wykorzystywał też potencjał TT-ki . Artic-Wroc tak na marginesie pisałeś że miałeś ten emulator, a ja zapytam cię czy może masz go jeszcze ???? :)

Ps: co do zrzutki myślę że warto by było bo Atari zyskało by kawałek fajnego softu , oczywiście im więcej chętnych tym lepiej dla każdego $ .

Ostatnio edytowany przez glowas11 (2011-10-29 13:39:05)

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

33

Odp: MAC OS dla ATARI szukam i znaleść nie mogę .

piter napisał/a:

Jury: no dokladnie, wiem ze o romy chodzilo i obeszli to jakos ze bez romow bylo sprzedawane..

Ja jednak jakoś z tego artykułu pamiętam, że poradzili sobie z rom'ami, tylko nie bardzo pamiętam w jaki sposób. Było coś na zasadzie że wykorzystywali romy z czegoś z odrzutu z jakiejś firmy z Kanady, ale całkowicie tego pewien nie jestem ;)

piter napisał/a:

Jury w srode juz pijemy?;)

Póki co nadal taki mam plan :D

Ostatnio edytowany przez jury (2011-10-29 14:04:43)

34

Odp: MAC OS dla ATARI szukam i znaleść nie mogę .

Oto lista featuresów, które zawierałby port:
1. Będzie działać na Falconie030/060 + TT (nie na ST),
2. Będzie działać TYLKO pod TOS-em. Brak supportu dla Minta i Magica,
3. Brak obsługi CDROMu,
4. Brak obsługi FDD,
5. Brak obsługi sieci,
6. rozdzielczości w trybie mono oraz RGB555(tylko falcon), może też 8 bitów ale BARDZO wolno.
7. Na falconie dzwięk 16 bit, na TT 8 bitów
8. Plik z obrazem partycji trzeba będzie stworzyć na PC (nie będzie narzędzia do tego na Atari)
9. Będzie support dla filesystemu atari, więc można będzie w miarę łatwo wrzucać stuff na emulowanego maca.
10. +Ograniczena samego emulatora (proponuję przeczytać dokumentację, np. niemożność przełączanie rozdzielczośći w emulowanym maku bez rebootu emulatora).

Na TT i Falconie 030 prędkość będzie fatalna.

Jeśli sprawa dojdzie do skutku to widzę to tak, że kasa wpłacana jest do "skarbnika", ja portuje emulator i wtedy po zatwierdzeniu kasa idzie do mnie.

Ostatnio edytowany przez sqward (2011-10-30 17:25:59)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: MAC OS dla ATARI szukam i znaleść nie mogę .

A nie dałoby się zrobić 8 bitów ale chociaż ŚREDNIO szybko, tj ze sterownikiem dla MAC OSa?

Btw. orientujesz się jak a MAC OSie na 68k wygląda wywołanie systemowe?

Ja się chętnie dołożę, najlepiej jakby był sterownik do kolorowej grafiki. Albo choćby jakaś optymalizacja CTP :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

36

Odp: MAC OS dla ATARI szukam i znaleść nie mogę .

Może i by się dało zrobić 8bit, tylko, że to będzie dość powolne. Szczególnie w 640x480x8 to będzie kaszana. Mogę spróbować inne tryby, ale bez gwarancji powodzenia.

Nie mam pojęcia jak wyglądają wywołania systemowe. Nie bardzo rozumiem też o co Ci chodzi z tymi 8 bitami, ale przez sterownik.

Ostatnio edytowany przez sqward (2011-10-30 21:18:01)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

37

Odp: MAC OS dla ATARI szukam i znaleść nie mogę .

Ja też się chętnie dołożę, Adam przy okazji wspomniałeś o wsparciu dla grafiki, dlatego zapytam czy na TT- emulator mógłby mieć wsparcie dla grafiki ??? No i teraz kwestia tego kto by się dołożył proponuję wstępnie zrobić listę osób chętnych bo 1000 funtów to kawał grosza. Póki co są dwie osoby :
1. Adam Klobukowski
2. Głowaś
3. ......................

ATARI 800XL/65XE/800XE/520STm/Mega2/520STe/FALCON 030 14MB RAM Roland MT32 i wiele innych zabawek :)

38

Odp: MAC OS dla ATARI szukam i znaleść nie mogę .

sqward napisał/a:

Może i by się dało zrobić 8bit, tylko, że to będzie dość powolne. Szczególnie w 640x480x8 to będzie kaszana. Mogę spróbować inne tryby, ale bez gwarancji powodzenia.

sqward: tylko nie zapomnij, że tt nie ma trybu 640x480x8bpp ;).
glowas: nie emulator nie będzie miał wsparcia grafiki na tt, ekran będzie czarny, a kursor myszy będzie z echolokacją wykrywającą położenie ikon ;)

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl