1

Temat: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Niniejszym chciałbym poinformować, że na SV będę miał ze sobą sprzęt, kable, przewody, wtyki, gniazda itp. Jeśli ktoś czegoś potrzebuje, do połączenia sprzętu X z Y, proszę dać znać na priv. Żebym wszystko miał ze sobą, ew. przywiozę już gotowe wykonane wcześniej. Do ustalenia długość kabelka, dodatkowe wymagania itp.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

2

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

To dobrze że będziesz, browaka się trzeba napić :)

Z tych kabelków które mam od Ciebie to mogę potwierdzić że robisz naprawdę porządne i dobre kable, które nie kosztują majątku!

p.s. czekam na swój rozgałęziacz falcon db19>vga/rgb oraz kabel s-video do małego atari :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-10-13 14:57:20)

3

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

A masz wtyki sio?

Ostatnio edytowany przez epi (2011-10-13 16:16:27)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

4

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Właśnie, po ile chodzą na rynku wtyczki SIO, if available ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Jeszcze trochę mam. Trudno powiedzieć, po ile chodzą, bo ich po prostu nie ma na rynku.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Duddie - pytanie. Ponoć, by kabel monitorowy dla małego Atari w postaci: chroma, luma ->s-video pracował całkowicie "poprawnie", należy wlutować w to jakiś kondensator o określonej wartości (celem eliminacji zakłóceń). Jakiej wartości i w jaki sposób?

Kontakt: pin@usdk.pl

7

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Pierwsze słyszę.... Jeśli sygnał jest poprawny z Atari, nie trzeba nic wlutowywać. Niestety, szczególnie w wypadku serii XE pozostawia on często wiele do życzenia. Pomaga wlutowanie diody na przykład. Ale najlepiej przerobić Atari na UltraVideo. Wtedy obraz jest znacznie lepszy, szczególnie to widać na dużych TV LCD.
Wlutowanie kondensatora równolegle na którejkolwiek z linii (luma, chroma) spowoduje jedynie rozmycie obrazu, tym silniejsze im większa pojemność. Szeregowo - pogorszy dopasowanie impedancji, co też nie jest bez znaczenia - blade kolory itp. Nie bardzo widzę możliwość użycia kondensatora w celu poprawy obrazu...

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

8

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

no to widocznie źle usłyszałem. A Diodę - jak lutować, jeśli już istnieje taka koncepcja? :)

Kontakt: pin@usdk.pl

9

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Najkrótsze kable SIO w best electronics są po 8 baksów, zatem sama wtyczka nie powinna być droższa niż 4. :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

10

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Pin, może miałeś na myśli kabel antenowy i dławik na nim zamontowany w takim ładnym pudełeczku z logo Atari co to się idealnie nadaje na sio2pc? ;)

Ostatnio edytowany przez xan (2011-10-13 23:47:44)

11

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Xan - chybaś oczadział ;)-

Po prostu słyszałem od kogoś, iż Jer coś wspominał na ten temat - a wspomniany interesuje mnie o tyle, że w zasadzie oprócz STe wszystko mam po s-video, bo obraz wyświetlany pozbawiony jest artifactingu.

Kontakt: pin@usdk.pl

12

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Wspominałem, bo kiedyś za pomocą kilkuset pF udało mi się usunąć pionowe prążki z obrazu w s-video. Nie wiem czemu zadziałało to w jednym tylko przypadku. Obraz był gładziutki, READY oste i wyraźne. Może jakieś neutrino lub czarna dziura przeleciały obok...

Ostatnio edytowany przez jer (2011-10-15 06:39:07)

13

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Pin napisał/a:

Po prostu słyszałem od kogoś, iż Jer coś wspominał na ten temat - a wspomniany interesuje mnie o tyle, że w zasadzie oprócz STe wszystko mam po s-video, bo obraz wyświetlany pozbawiony jest artifactingu.

Pin, Ty chcesz mieć artifacting czy nie? Bo się pogubiłem....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

14

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

nieee - tego nie chce widzieć. Szczególnie mając na względzie notoryczne użycie na jednej z Atarek trybu 80 znaków na Anticu ;)

Kontakt: pin@usdk.pl

15

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Masz przeróbkę UltraVideo w swoim Atari? Jeśłi nie, to mogę Ci zrobić na SV na miejscu. Poprawia ona błędy projektantów Atari, obraz jest ostrzejszy, czytelniejszy, kolory wyraźniejsze.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

16

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Ja taką poprosiłbym również.

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

17

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Ja też bym chciał przeróbkę w swoim 130xe na ultra video..
Oczywiście na sv2k11 :)

18

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

AS i mono są pierwsi w kolejce. Przy zamawianiu podawajcie model komputera XL czy XE.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

19

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

130xe :)

20

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

O, to ja też poproszę. 130XE.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

21

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

łomatko - pewnie, że chcę! Atari 65XE na płycie od 130XE, pamięci 4-bit (jak by coś).

Kontakt: pin@usdk.pl

22

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Robi się kolejka :) Chyba się browara nie napiję na SV..... :(

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

23

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Jurek, a w temacie s-video albo chociaż composite dla Atari 7800 masz może coś do powiedzenia?
http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic … 77#p122577

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.

24

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Do zrobienia, ale wolałbym w domu to zrobić, przetestować. Na SV może być ciężko. Ale nie mówię nie.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

25

Odp: Kabelki i inne graty elektroniczne - Silly Venture 2k11

Też w sumie myślałem żeby Ci to dać do domu. Przyjeżdżam wkrótce do Wwy służbowo, więc mógłbym zabrać i zostawić. Szczegóły dam na priv.

--== Kup Pan/i dyskietkę - jedyna taka oferta w całym InterNetCie - http://www.atari.org.pl/forum/viewtopic.php?id=18887 ==--

<-- Kontakt przez "E-mail" albowiem moja skrzynka "PW" jest pełna i zaprawdę nie mam czego usunąć.