Odp: SlightSid żyje ;]
Moge ci sztuke podeslac... jak juz beda plytki...
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
4th Atari ASCII Compo - wyniki Dostępne są już wyniki tegorocznego ATASCII Compo.
thing neo 1.60 Olivier Landemarre wydał nową wersję desktopu Thing.
VIII. Basque Tournament of Atari 2600 Kolejna relacja, wśród otrzymywanych od naszego przyjaciela Egoitza z Kraju Basków.
Przezroczysta obudowa dla Atari 800XL Rusza przedsprzedaż wyjątkowej, przezroczystej obudowy do komputera Atari 800XL!
RECOIL 6.4.5 RECOIL to przeglądarka retro plików graficznych, obsługująca ponad 550 formatów, dostępna na różnych systemach operacyjnych, z regularnymi aktualizacjami.
Strony Poprzednia 1 2 3 4 … 15 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
Moge ci sztuke podeslac... jak juz beda plytki...
can someone write in ENG something about this? please :)
Też piszę się na jedną sztukę (ew. dwie w przypadku wersji pod różne SID-y).
@w1k: this topic is about the Commodore64 sound chip (SID8580) interfaced to 8-bit Atari. It is plugged into cartridge port. It works and can play most of the commodore SID tunes.
@grzeniu: zanim zaczniesz pisać jakie to gówno pomyśl trochę. Nie wiem czy znasz architekturę PIC-ów ale wydajnością to one nie grzeszą. Teoretycznie 1 instrukcja 1 cykl, ale CLKIN dzielimy na dzień dobry przez 4. Z 38MHz robi się 9,5MHz. Do kompletu każdy skok w programie zeruje namiastkę pipe-line którą posiadają Microchipy. Teraz wyobraź sobie iż mimo tego iż mamy jakieś tam ograniczenia wydajnościowe to właśnie to"gówno" potrafi przechwycić każdy zapis/odczyt z szyny atari. Do kompletu musi jeszcze znaleźć czas aby wykonać cykl/zapisu odczytu do SID-a. Teraz policz cykle i spróbuj oszacować ile cykli zostaje wolnych przy tych 9,5 MIPS-a. Ja wiem że to można zrobić prościej bez użycia MCU i tak było zrobione bardzo dawno temu...
możesz zrobić zawsze po swojemu :) do wyboru dowolna technologia :P
pozdrawiam
Seban
Ostatnio edytowany przez seban (2011-10-07 18:49:49)
Ze tak niesmialo zapytam - wiela za sztuke?
Hey
Jestem zainteresowany jedna sztuka
seban thank you :)
@xxl: da się zrobić ale już nie bezpośrednio tak jak zapis. SID taktowany 1,08MHz nie zdąży odpowiedzieć w tym samym cyklu. Więc będzie musiało być na dwa razy :) np. lda $d51b lda $d51b, dopiero drugi odczyt dałby odczytaną wartość z rejestru.
obudowa... no cóż... proto z podstawką pod SID-a się nie zamknie w obudowie. Final edition będzie typowej obudowie carta.
@jell: właśnie próbuję to oszacować. to zależy od ilości chętnych.
Ostatnio edytowany przez seban (2011-10-07 20:03:30)
lda $d51b lda $d51b, dopiero drugi odczyt dałby odczytaną wartość z rejestru.
A to nie można tego sprzętem odczytywać raz przy włączeniu zasilania i potem prezentować tę wartość w rejestrze interfejsu?
jak najbardziej można, szczególnie że mam zmapowane dwa razy więcej rejestrów ($d500-$d53f lub nawet $d57f)
seban: no bo właściwie mcu tutaj jest bez sensu.
hmmm, jednorazowe przeczytanie tego rejestru nic nie da, metoda jest troszke bardziej skomplikowana. jesli to jest taki problem to moze faktycznie olac czytanie z tego rejestru SIDa natomiast z jakim czipem mamy do czynienia kart moze zglaszac jakims bitem przy odczycie z jego przestrzeni adresowej?
@grzeniu: MCU nie był taki bez sensu, bo miało to zaimplementowanie możenie/dzielenie stałoprzecinkowe, pakiet zmienno-przecinkowy zgodny z pakietem FP z ROM. Parę innych funkcjonalności (prawie emulowało 6510, CIA), emulowało super-chargera również. Grało właściwie SID-y samo. Szlag źródła pewnego dnia trafił, wszystko w było asm napisane. Później nie było czasu ani możliwości aby to odtworzyć. to co powstało teraz ma minimalną funkcjonalność.I tak jak napisał candle wersja finalna nie będzie miała już żadnego MCU. Jak pisałem wyżej pierwsza goła wersja była na TTL-kach miała minimalną funkcjonalność (write only) i działała równie dobrze.
Ostatnio edytowany przez seban (2011-10-07 20:59:04)
Grzeniu, Candle koniec offtopikowania, w przeciwnym wypadku "wiem co z Wami zrobić". Więcej ostrzeżeń nie będzie.
@xxl: można spróbować zaimplementować dodatkowe dwa rejestry jak w przypadku japońskich sound-chipów. Będziesz miał dwa dodatkowe rejestry INDEX, DATA. I to mogło by wyglądać tak:
lda #$1b
sta d5_INDEX
lda d5_DATA
seban: nie jest błędem używanie mcu, ale po co kiedy można fpga (cpld). w mcu przeważnie zostaje sporo niewykorzystanego wewnętrznego hardware'u. z drugiej strony nie każdy zna vhld i chce się go nauczyć zwłaszcza jeśli zna już c :) wspierany przez niemal wszystkie mcu. potem dochodzi potrzebna ilość i/o, do tego względy econo (takie mcu jest taniutkie) i głowa boli :) na koniec przed jeszcze dłuższym końcem :O okazuje się, że support cie wydymał, nikt nie pomoże i jedziemy samemu ...
Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-10-07 21:24:27)
no i git. kiedy wersja finalna (pi razy oko) ?
ja poproszę 1szt.
Jestem chętny - ale wszystko zależy od ceny - sidy ma własne :)
Nie wiem czy znasz architekturę PIC-ów ale wydajnością to one nie grzeszą.
Ja bym jeszcze dodał brak portu gcc.
dla serii PIC16, PIC18 jest ciężko dobry kompilator napisać. Organizacja pamięci zarówno Flash jak i RAM woła o pomstę do nieba. W serii PIC16 podział na banki pamięci flash i RAM, a w PIC18 podział na banki pamięci RAM. Dobrze że dali 128 bajtów tzw. access ram, inaczej co druga instrukcja w kodzie programu byłaby przełączeniem banku :). Początki PICów chyba zaczynały się ponad 20 lat temu, od tego czasu wygląda to tak jak x86... łata na łacie. Być może PIC24 i dsPIC coś zmienia, ale nie miałem jakoś okazji aby się z tym zapoznać.
Ostatnio edytowany przez seban (2011-10-07 23:57:48)
Seban: PIC24 i dsPIC ... miałem okazję pisać na tym ostatnim a obydwa to ta sama architektura. Powiem Ci, że jest tragiczna. Trzybajtowe instrukcje każda rozpoczynająca się pod parzystym adresem gdzie trzeci bajt flash rządzi się swoimi prawami i nie ma do niego dostępu jako do pamięci danych to tylko przykład.
@electron: czyli Microchip jak zwykle jeden krok w przód dwa kroki do tyłu ;) Ale słuchaj nie masz już jednego rejestru "W" :) teraz masz W0-W15 :P No i podobno nie ma już podziału na banki flash/sram ;)
Ostatnio edytowany przez seban (2011-10-08 19:12:05)
To i ja byłbym chętny na jedną sztukę :-)
Strony Poprzednia 1 2 3 4 … 15 Następna
Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź
[ Wygenerowano w 0.114 sekund, wykonano 17 zapytań ]