1

Temat: Czy warto to kupić ??

Jak w tytule ;)

Podaje link do aukcji http://allegro.pl/atari-1040stfm-atari- … 26010.html

interesuje mnie monitor ;)

Ostatnio edytowany przez gotham (2011-09-25 19:33:53)

2

Odp: Czy warto to kupić ??

Odcięty kabel oznaczał zwykle niesprawność sprzętu w firmach złomujących. Ale tu może być inaczej. Monitor SC1224 nadaje się do używania raczej tylko z powodów sentymentalnych, ma małą przekątną i nie jest komfortowy. Już lepiej sprawić sobie Commodore 1084S albo Philipsa 8833-CMII.

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

3

Odp: Czy warto to kupić ??

Ewentualnie Atari SC1435 :)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-09-26 06:46:19)

4

Odp: Czy warto to kupić ??

Kupić TV lcd i zapomnieć o monitorach Atari.
Sorrki ale to jest jak z myszkami Atari, fajnie to wygląda na półce z innymi Atari, a użytkowanie jest takie sobie..
Kiedyś miałem(a może i jeszcze mam) sc1224 własnie i 1084s, fajne to było, ale jak spróbowałem z normalnym monitorem bądź tv, to już nie spojrzałem na swoje dwa monitory do Atari... :P

Ostatnio edytowany przez AS... (2011-09-26 14:37:17)

5

Odp: Czy warto to kupić ??

Zgadzam się z ASem. Nie pisałem o LCD, bo domyśliłem się, że nie o taki budżet na zakup monitora tu chodzi....

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

6

Odp: Czy warto to kupić ??

No ja akurat uważam że do ST monitor RGB wygląda lepiej niż LCD. Jak się dobrze przyjrzeć to piksele na "bańce" są malutkie ( dużo nie przepuszcza maskownica czy cuś ) przez co jak z 15 lat temu porównywałem do PCta, to STkowa rozdzielczość 320x200 prawie wyglądała jak PCtowa 640x480 :P Na LCD pixel'e są wielkie i na ST ( jak i nawet patrzyłem w przypadku dem na Falconie ) to wygląda zauważalnie brzydziej ;)

7

Odp: Czy warto to kupić ??

Wiesz jury, LCD są po prostu olbrzymie w porównaniu do CRTków. Poza tym, sposób wyświetlania obrazu powoduje, że widać wszystko z dużo większą precyzją, przez to wszelkie niedoskonałości nie są maskowane - tak jak w CRT....
Porównaj np. SM124 i zwykły monitor z przejściówką. Na SM124 nie widać wielu rzeczy, które zauważysz na LCD. Mały CRT działa tak, jakby miał włączony antyaliasing.... :)

Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig, after a couple of hours you realize the pig likes it...

8

Odp: Czy warto to kupić ??

Duddie napisał/a:

LCD są po prostu olbrzymie w porównaniu do CRTków.

Duddie napisał/a:

Mały CRT działa tak, jakby miał włączony antyaliasing.... :)

To też, ale maskownice w CRT ( czy cuś tam, bo nie znam się na monitorach ) dużo nie przepuszczają, przerwy między pikselami są wielkie ( przynajmniej na monitorach Atari, Philips, Commodore bo na tych sprawdzałem ). Na LCD tego nie masz, tam się jeden piksel kończy i od razu zaczyna kolejny. Więc nawet większa "bańka" będzie lepiej wyglądała przy rozdzielczościach typu ST ( czy nawet Falcon ). Tu akurat jestem zwolennikiem baniek ( tylko one tak szybko odchodzą ;) )

Ostatnio edytowany przez jury (2011-09-26 15:27:48)

9

Odp: Czy warto to kupić ??

Ja mam SM124 i bardzo wygodnie mi się na nim dziubie. Podobnie - Amigę 600 miałem przez SCART podłączoną przez pewien czas do kineskopowego TV 25". Niska rozdziałka biła strasznie po oczach. Gdy podłączyłem ją do 14" Commodore 1084S gry znów zachwyciły grafiką. Widzieć zbyt wiele to niekiedy wada :)

I gdybym nie miał nowego kineskopowego 14" TV pod małe i duże atari to szukałbym dalej SC1224. I właśnie SC1224 a nie SC1435 bo mi się ten pierwszy bardziej podoba - jest taki "atarowski".

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.

10

Odp: Czy warto to kupić ??

Ale 12'' to trochę mało :P Ja mam SC1224 i obraz jest żyleta, ale nie używam go, bo wolę Commodore 14'' Choć obecnie Commodore powoli odpływa do odległej krainy, więc będę musiał się przesiąść na te 12''

conrad napisał/a:

do kineskopowego TV 25". Niska rozdziałka biła strasznie po oczach. Gdy podłączyłem ją do 14" Commodore 1084S gry znów zachwyciły grafiką. Widzieć zbyt wiele to niekiedy wada :)

Ale na to jest cholernie prosta rada :P Ja jak podłączałem Segę MegaDrive do 42'' to wystarczyła że siedziałem w odpowiedniej odległości i było OK ;)

11

Odp: Czy warto to kupić ??

Czyli najprościej się nie brać za ten zestaw??

12

Odp: Czy warto to kupić ??

Jak dla mnie wybitnie podejrzany (wręcz dyskwalifikujący) jest ten odcięty przewód.

jury napisał/a:

Ale na to jest cholernie prosta rada :P Ja jak podłączałem Segę MegaDrive do 42'' to wystarczyła że siedziałem w odpowiedniej odległości i było OK ;)


Gdzie miałem ustawić krzesło? Na korytarzu? ;)

Ostatnio edytowany przez conrad (2011-09-26 15:49:09)

Atari 800XE plus inne oraz pozostałe.