1

Temat: Problem z instalacja Easyminta 1.72

Witam,

NO i okazalo sie ze ja mam klopoty, dzisiaj chcialem przeinstalowac minta na falconie no i wymieklem pierqwszy raz cos takiego widze. Uruchamiam pod czystym Tosem bez katalogu auto zadnego acc cpx i itp, uruchamiam z dysku instalacje 1.72, znajduje 2 partycje LNX wybieram  instalke dla F030 poczatkowo wszystko przebiega bez klpotu rozpakowywuje easymint, xaaes teradesk , poczy nastepuje restart laduje plik mint030.prg i w pewnym momencie widze chyba napis loadind aes device drives (albo cos podobnego) pojawia sie biay ekran i stoi.

Probowalem wgrac bo na dysku c w katalogu easymint jest jeszcze starszy kernel 1.15.12 tu niby jest ok nastepuje dalsza czesc instalacji wybieram pakiety basic standard poczym cos tam kopiuje i pisze ze partycja jest zbyt mala minimu 67 MB oczywiscie partycje maja wieksza pojemna min 500 MB dolozylem dodatkowy dysk scsi zeby na nim sproboewac ale to samo

Co z tym zrobic, poprostu pierszy raz cos takiego mi sie dzieje?

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

2

Odp: Problem z instalacja Easyminta 1.72

Kroll napisał/a:

poczy nastepuje restart laduje plik mint030.prg i w pewnym momencie widze chyba napis loadind aes device drives (albo cos podobnego) pojawia sie biay ekran i stoi.

Jako że widać że już coś jakby zaczynał odnośnie AESu to jedyne co mi przychodzi do głowy to zerknij do pliku xaaes.log ( w katalogu z xaaes'em ) może coś tam się "złapało" :)

Ostatnio edytowany przez jury (2011-08-29 20:20:01)

3

Odp: Problem z instalacja Easyminta 1.72

Ha a nie wierzyli mi że Easy mint it's not easy ..
Kroll czy nie masz podłączonych przez przypadek 2dysksów ide do Falcona??
Sądzę że tak właśnie masz, pisał o tym Sqward i chyba AdamK że dzięki takiemu podłączeniu dzieją się jaja.. Próbowałeś instalkę odpalić tylko z jednym dyskiem? A partycję potraktować hddriverem??

4

Odp: Problem z instalacja Easyminta 1.72

AS... napisał/a:

Próbowałeś instalkę odpalić tylko z jednym dyskiem? A partycję potraktować hddriverem??

Prawde mowiac to dokladnie mam 2 dyski IDE i napewno nie mialem zadnych klopotow gdyz instalowalem minta na tym drugim dysku, ale moze masz racje sprobuje w ten sposob ze odlacze jeden dysk, czyli ten startowy na ktorym mam partycje C i D pozostale od E do M to partycje na drugim dysku IDE w tym L i M to wlasnie byly partycje LNX ale odlacze ten dysk i sprobuje na scsi zainstalowac

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

5

Odp: Problem z instalacja Easyminta 1.72

jury napisał/a:
Kroll napisał/a:

poczy nastepuje restart laduje plik mint030.prg i w pewnym momencie widze chyba napis loadind aes device drives (albo cos podobnego) pojawia sie biay ekran i stoi.

Jako że widać że już coś jakby zaczynał odnośnie AESu to jedyne co mi przychodzi do głowy to zerknij do pliku xaaes.log ( w katalogu z xaaes'em ) może coś tam się "złapało" :)

To co znalazlem w katalogu xaaes to plik xa_boot.log a tam na koncu jest cos takiego

bootmessage ok !
setup_handler_table ok!
set bin 3 in conterm ok!
nkc_init ok !
load adi modules
Loadind AE Device Driver:]Creating XaAES kernel thread
Install 'nAES' cookie..
Installed 'nAES' cookie inreadeble memor at 272000
could not determine nvdi version
Default screenmode
Screenmode is:1

Czy cos z tego mozna wywnioskowac

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: Problem z instalacja Easyminta 1.72

AS... napisał/a:

Próbowałeś instalkę odpalić tylko z jednym dyskiem? A partycję potraktować hddriverem??

Zrobilem tak ze odpalilem tylko ten pierwszy maly dysk i zewnetrzny scsi na ktorym chcialem zainstalowac minta a nstalke puscilem z napedu MO niestety to samo sie dzieje, sprubuje jeszcze odpalic ten drugi dysk i na tym sprawdzic, inny pomysl to sprobowac ze starsza instalka.

Czy NVRAM a dokladnie niedzialajaca bateria czego nie pieprzy ?

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

7

Odp: Problem z instalacja Easyminta 1.72

Witam,

Na nowo atari i falcon mnie zaskakuje, zeby nie pisac ze jest to monolog o co wczesniej zostalem juz posadzony to jednak pragne opisac moje doswiadczenie z instalacja Easymint'a. Zrobilem w ten sposob ze odlaczylem drugi dysk IDE i podlaczylem dysk SCSI na ktorej partycji pragnalem zainstalowac minta. Proba instalacji z napedu MO wersji 1.72 zakonczyla sie ponownie na tym samym etapie o czym pisalem wczesniej. Dlatego zrobilem w ten sposob ze stworzylem katalog AUTO do ktorej wgralem nvdi oraz extendosa zeby sprobowac zainstalowac z plytki starsza wersje 1.6, tutaj nastapilo pierwsze mile zaskoczenie gdyz instalacja na dysku scsi z NAEsem powiodla sie i nie wystapily wczesniejsze klopoty.

No to podjalem ponowna probe ciagnalem jeszcze raz z netu wersji 1.63 i 1.70. Wrocilem do swojej standardowej konfiguracji czyli podlaczylem ponownie dysk IDE na ktorym wczesniej mialem minty a pojawialy sie te klopoty co pisalem w pierwszym poscie.

Puscilem instalacje 1.7 z wersja Mint-a 1.16.3 i tutaj nastapilo zdziwienie gdyz wszystko zaczelo przebiegac normalnie bez zatrzymywania sie na biaym ekranie. zatem przerwalem instalecje gdyz w wersji easymint-a 1.72 jest ten sam kernel i wrocilem do proby instalacji ponownie z napedu MO wrsji 1.72 a ktora wczesniej uzywalem do intalacji na hadesie i TT i teraz juz be zadnego klopotu instalacja jest w toku .

Czy ktos jest mi  wstanie powiedziec dlaczego tak sie dzieje, no chyba ze musi byc NVDI i Extendosem bo tylko tym sie roznil katalog auto w porownaniu do pierwszej proby opisanej w pierwszym poscie.

Pisze prostu zeby ktos trafiajac na podobny problem zaoszczedzil czasu, ja stracilem caly wieczor i upgrade do wersji 1.18 zostanawiam na jutro (w sumie juz na dzisiaj wieczor :) )

Pozdrawiam
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

Odp: Problem z instalacja Easyminta 1.72

2 dyski to genearalnie nie problem, za długi kabel do tych dysków to jest problem, ale objawy są zdecydowanie odmienne.
Prawodpodobnie instalka EasyMiNTa nie jest przygotowana na dwa dyski i z tąd problem.

Kroll: ty tego wieczoru nie zmarnowałeś, ty go zainwestowałeś :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

9

Odp: Problem z instalacja Easyminta 1.72

Adam Klobukowski napisał/a:

2 dyski to genearalnie nie problem, za długi kabel do tych dysków to jest problem, ale objawy są zdecydowanie odmienne.
Prawodpodobnie instalka EasyMiNTa nie jest przygotowana na dwa dyski i z tąd problem.

Tego to nie wiem czy nie jest przygotowana bo od nie pamietnych czasow (kilku lat jak kupilem drugi duzy dysk IDE to instalowalem easyminta co njmniej kilkanascie razy jak nie wiecej i to zarowno dla 030 jak 060 i nigdy nie pojawialy mi sie takie jaja jak wczoraj, dlaczego tak sie dzialo to tylke diabel wie w koncu tkwi w szczegolach :)

Adam Klobukowski napisał/a:

Kroll: ty tego wieczoru nie zmarnowałeś, ty go zainwestowałeś :)

W sumie to masz racje czego sie nauczylem to moje :)

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

10

Odp: Problem z instalacja Easyminta 1.72

Adam Klobukowski napisał/a:

2 dyski to genearalnie nie problem, za długi kabel do tych dysków to jest problem, ale objawy są zdecydowanie odmienne.
Prawodpodobnie instalka EasyMiNTa nie jest przygotowana na dwa dyski i z tąd problem.

Kroll: ty tego wieczoru nie zmarnowałeś, ty go zainwestowałeś :)

To w takim razie Sqward musiał pisać że dzięki 2dyskom rozwala się filesystem czy jakoś tak :P

11

Odp: Problem z instalacja Easyminta 1.72

No coz zainstalowalem i zobacze ale raczej nigdy mi sie przez to ze mam 2 dyski IDE nie rozwalal mi sie filesystem, moze mialem szczescie. Co do Minta postawionego i upgradowanego do 1.17 na hadesie to dziala juz bez zadnego klopotu tydzien, czyli ten opis ktory opisalem w jakims stopniu na hadesie sie i TT  sie sprawdza

Pozdro
Kroll

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE